[POLSAT/Ipla] Świat według Kiepskich

Rozmowy o polskich serialach telewizyjnych.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2968
x 1273

[POLSAT] Świat według Kiepskich

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

bustram pisze:Jak myślę "Kiepscy" to w głowie mam odcinki z zakresu 1-244, czyli okres 1999-2006. Naprawdę żaden odcinek po 244 nie przyciągnął mnie - owszem, niektóre z nich dalej oglądałem ale to było jak spożywanie aromatycznego obiadu oczami - niby pachnie, niby mam apetyt na humor, ale go nie otrzymuję. I tak jest z obecnymi odcinkami - zasiadam z nadzieją na humor i potem z każdą minutą moje rozczarowanie i irytacja rośnie aż po prostu wyłączam, bo nie mogę na to patrzeć. I dziwię się naprawdę, że w ogóle te nieco ponad 1 mln widzów jeszcze to ogląda - jak dla mnie realna liczba widowni musi być sporo niższa - na pewno początek odcinka jest oglądany a potem wszyscy przełączają i pod koniec jest już ok. 100 tys widzów... Bo nie sądzę, aby było aż 1 mln masochistów w tym kraju.
Masochizm to jest kontynuowanie niektórych propozycji Polsatu na siłę, jak właśnie ten serial, czy "W rytmie serca". ;)
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
kolos
Obserwator
x 1
x 4

Post autor: kolos »

Trzeciak pisze:A ja wątpię, skoro nawet obecna wersja serialu się nie sprzedaje. Akurat "Kiepscy" dobrze pokazują realia Polski końcówki lat 90. i pierwszej dekady XXI wieku. Teraz to niektóre wątk są naciągane i to na siłę.
Kokosow może nie ma, ale jednak ciàgle na Kiepskich zarabiają, a że produkcja tego serialu jest tania jak barszcz to jeszcse długo mogą produkować ten serial i rozmieniac go na drobne. Serial oglądalem w miarę regularnie do 2011 roku. Wtedy do serialu dorzucili Jolasie i cała resztę. I od tego czasu widziałem raptem kilka odcinków.
Nie oglądam kłamliwego i stronniczego TVN-u.
bustram
Activist
x 83
x 1494

Post autor: bustram »

Tania tzn. ile za odcinek płaci Polsat ? Parę lat temu czytałem, że aktorzy kasują po 200-300 tys. zł za sezon, więc Polsat na te 12 odcinków musi chyba kilka baniek wydać.
Awatar użytkownika
kolos
Obserwator
x 1
x 4

bustram pisze:Tania tzn. ile za odcinek płaci Polsat ? Parę lat temu czytałem, że aktorzy kasują po 200-300 tys. zł za sezon, więc Polsat na te 12 odcinków musi chyba kilka baniek wydać.
200-300 tys to chyba wszyscy razem a nie każdy z osobna? Nie wiem jak dokładnie wygladają koszty produkcji tego serialu ale nawet gdyby produkcja każdej transzy odcinków kosztowała ok. miliona złotych to i tak to się Polsatowi zwraca.

Nawet jeśli na nowych odcinkach nie zarabiają aż tyle. To jest mnostwo powtorek starszych odcinków,
bustram
Activist
x 83
x 1494

Znalazłem w sieci informację na temat zarobków aktorów za 16. sezon serialu (12 odcinków). Nakręcony był on w roku 2012, czyli 6 lat temu.

Andrzej Grabowski - 360 tys. zł
Marzena Kipiel-Sztuka - 280 tys. zł
Bartosz Żukowski - 250 tys. zł
Dariusz Gnatowski - 250 tys. zł
Ryszard Kotys - 220 tys. zł
Renata Pałys - 220 tys. zł

A więc same gaże głównych aktorów to wydatek minimum 1,5 mln zł. Cała realizacja sezonu musi się zatem zamykać w kwocie 4-6 mln zł - ale jeśli Polsat zarabia na sezonie cennikowo 12 mln zł to i tak produkcja serialu opłaca się. Powiem szczerze, że jak patrzę na te kwoty to nie dziwię się aktorom, że machają ręką na poziom serialu. Siedzą cicho, bo chcą po prostu zarabiać - a jakość i widzów mają w poważaniu.
Michaal
Obserwator
x 1

Post autor: Michaal »

Jeśli Polsatowi opłaca się produkować "W rytmie serca", które też ma 10% w komercyjnej, to tym bardziej opłaca się produkować "Świat według Kiepskich", którego realizacja kosztuje o wiele mniej.
Awatar użytkownika
kolos
Obserwator
x 1
x 4

W sumie zdziwila mnie wysokośc gaż aktorów z Kiepskich. Tym bardziej że wiekszość z nich i tak nie ma żadnej innej opcji zawodowej niż granie w tym serialu.
Awatar użytkownika
CaptainMorgan
VIP Expert
x 12
x 133

Post autor: CaptainMorgan »

Gaże są za dzień zdjęciowy, a tych w sezonie jest pewnie około 30. Dniowka dla osoby to około 5-15 tyś. - w zależności od rangi aktora.
bustram
Activist
x 83
x 1494

kolos pisze:W sumie zdziwila mnie wysokośc gaż aktorów z Kiepskich. Tym bardziej że wiekszość z nich i tak nie ma żadnej innej opcji zawodowej niż granie w tym serialu.
No tak, ale mogą powiedzieć "nie zgadzamy się na obniżkę" i serial nie zostanie nakręcony, więc wtedy nikt nie zarobi ani producent ani stacja :)
Patryk M

Post autor: Patryk M »

kolos pisze:W sumie zdziwila mnie wysokośc gaż aktorów z Kiepskich. Tym bardziej że wiekszość z nich i tak nie ma żadnej innej opcji zawodowej niż granie w tym serialu.
Dokładnie. Z głównej obsady jedynie Grabowski nie zginie w razie zakończenia "ŚwK". Kipiel-Sztuka, Żukowski, Mularczyk, Kotys, Gnatowski i Pałys w tej chwili po za tym serialem nie istnieją. Dlatego choćby on spadł na totalne dno, to żadne z nich z niego nie odejdzie dobrowolnie.
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert
x 36
x 148

Post autor: Kamilo »

Przecież wszyscy aktorzy (może poza Kotysem w ostatnim czasie) występują w teatrach, w swoim naturalnym środowisku. :rolleyes: Rola w „Kiepskich” jest tylko dodatkiem do tej pracy - wiadomo, najbardziej intratnym, ale jednak dodatkiem.
Pawel

Post autor: Pawel »

Dodatkiem, który ich ustawił. W teatrach to grają za drobne w porównaniu do tego serialu.
bustram
Activist
x 83
x 1494

Jedynym ratunkiem dla tego serialu jest zaangażowanie pana Domana Nowakowskiego jako scenarzysty (m.in. "Miodowe Lata", "Święta Wojna" czy film "Biała sukienka"). Reżyser Adek Drabiński mógłby zostać, bo reżyserował już serial "Mamuśki" i sobie w tej roli poradził - nie powinien mieć problemu z interpretacją scenariusza Nowakowskiego. Duet Sobiszewskich jest kompletnie wypalony jak naprawdę stara żarówka a w połączeniu z "reżyserią" Patricka Yoki tworzyli przez lata naprawdę beznadziejną mieszankę i zniszczyli ten tytuł dokumentnie. W mojej ocenie tylko Nowakowski ma na tyle kunsztu i zna specyfikę komediowych seriali, że potrafiłby jeszcze trochę szczerego śmiechu z Kiepskich wyciągnąć.
Awatar użytkownika
Kryterium0
VIP Expert
x 8
x 93

Post autor: Kryterium0 »

Pan Nowakowski swój kunszt już pokazał w serialu "BarON 24". Istny majstersztyk :D
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
x 29
x 253
Kontakt:

Post autor: AtoMan »

To był całkiem udany serial... do pewnego momentu, kiedy zamienił się praktycznie całkowicie w product placement Orlenu, fabuła gdzieś się zgubiła a sens odjechał. A szkoda, bo początek miał duży potencjał.
dość
ODPOWIEDZ

Wróć do „Seriale polskie”