[POLSAT/Ipla] Świat według Kiepskich

Rozmowy o polskich serialach telewizyjnych.
Awatar użytkownika
Kryterium0
VIP Expert
Posty: 1586
Rejestracja: 21 lip 2006, 23:08
x 78
x 742

[POLSAT/Ipla] Świat według Kiepskich

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kryterium0 »

bustram pisze: 22 cze 2020, 14:51 Może rzeczywiście Okił już nie mógł patrzeć na to badziewie i wziął sprawy w swoje ręce...
Serio? Wierzysz w to?
Kupił licencję na rosyjski sitcom i w końcu udało mu się go sprzedać (zapewne w atrakcyjnym pakiecie z "Marią Matejko"...).

Względy estetyczne, odczucia Okiła nie mają żadnego zdarzenia. Liczy się kasa.
Awatar użytkownika
Michał56
Poster
Posty: 1683
Rejestracja: 12 sie 2017, 11:40
Lokalizacja: Kraków
x 548
x 366

[POLSAT/Ipla] Świat według Kiepskich

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Michał56 »

Tofic pisze: 22 cze 2020, 9:44 Onet to takie same źródło jak Fakt.

A z wypowiedzi tego rzecznika nie wynika dosłownie nic, jako że i tak mają zaległy sezon ze stycznia do emisji. Brakuje konkretów, jak chociażby danych o planowanych kolejnych zdjęciach, o których oprócz Sztuki nic nie wiedzą producenci, nic też nie wie "Paździochowa", którą też ktoś pytał.

Jedynym faktem, który można stwierdzić, jest usunięcie codziennych powtórek serialu, które ratowały jego oglądalność i tworzenie zdjęć do innego serialu komediowego pomimo braku zdjęć do ŚWK.

Osobiście obstawiam, że konkretna decyzja ze strony Polsatu i oficjalne ogłoszenie końca serialu będzie na początku grudnia, po wyemitowaniu zaległego sezonu (wrzesień-listopad).
Z tym, że poza artykułem Onetu mam jeszcze potwierdzone info od znajomych którzy przy tej produkcji pracowali.
Poza tym informacje dementował również portal tvpolsatinfo : https://tvpolsat.info/news/34930/beda-n ... ch-polsat/
^-^
bustram
Activist
Posty: 4855
Rejestracja: 17 kwie 2008, 20:04
x 89
x 1716

[POLSAT/Ipla] Świat według Kiepskich

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bustram »

W sieci ukazał się artykuł o Marianie Opani, który narzeka na brak pracy i kłopoty finansowe. I tak sobie pomyślałem... Może produkcja powinna go podmienić za Paździocha ? W serialu "Bulionerzy" wybitnie zagrał rolę złośliwego dziadka :) Oczywiście w żadnym wypadku nie chcę skazywać pana Opanii na granie w tak słabym serialu jakim są obecnie "Kiepscy", ale po gruntownym przebudowaniu scenariusza może i na odrobinę spontanicznego humoru znajdzie się miejsce ?
Awatar użytkownika
kacper3100
VIP Expert
Posty: 11435
Rejestracja: 06 lut 2016, 9:13
x 946
x 2199

[POLSAT/Ipla] Świat według Kiepskich

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper3100 »

Jeszcze co. Podmiana aktora to najgorsza opcja, jaka może być. Lepiej jest już uśmiercić postać.
Awatar użytkownika
N-O-R-O-N
User of the Year 2014!
Posty: 13153
Rejestracja: 31 paź 2014, 16:55
x 2248
x 2434

[POLSAT/Ipla] Świat według Kiepskich

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: N-O-R-O-N »

Dokładnie, to byłaby już żenująca zagrywka na poziomie ,,M jak miłość", albo ,,Mody na sukces". A to teoretycznie nie powinna być niekończąca się opera mydlana :) Kotysa nikt godnie by nie zastąpił :P Kiedyś ŚWK się zakończy.
9 lat na forum,
Pozdrawiam, N-O-R-O-N :)

"Autor materiału nie stwierdził, że przedstawia prawdziwe wydarzenie" - Dziennik Telewizyjny.
''The stuff that dreams are made of.''
bustram
Activist
Posty: 4855
Rejestracja: 17 kwie 2008, 20:04
x 89
x 1716

[POLSAT/Ipla] Świat według Kiepskich

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bustram »

Nie chodziło mi o to żeby grał Paździocha tylko żeby się wprowadził do jego mieszkania jako nowy sąsiad Kiepskich. Przecież Ryszard Kotys już nie będzie grał w serialu z tego co wiem...
Awatar użytkownika
kolos
Obserwator
Posty: 584
Rejestracja: 20 lut 2016, 22:08
x 1
x 18

[POLSAT/Ipla] Świat według Kiepskich

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kolos »

Kiepskich nie oglądam w sumie od lat, ale jakoś byłoby szkoda, gdyby to się skończyło... z drugiej strony potencjał kiepskich skończył się jakąś dekadę temu, i po prostu co raz mniejszy jest sens to ciągnąć.
Nie oglądam kłamliwego i stronniczego TVN-u.
Awatar użytkownika
kamol
VIP Expert
Posty: 2021
Rejestracja: 26 gru 2015, 17:25
x 417
x 573

[POLSAT/Ipla] Świat według Kiepskich

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamol »

To skoro nie ma sensu ciągnąć, to czemu szkoda, gdyby się skończyli?
bustram
Activist
Posty: 4855
Rejestracja: 17 kwie 2008, 20:04
x 89
x 1716

[POLSAT/Ipla] Świat według Kiepskich

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bustram »

Potencjał jest nadal, bo wciąż są tacy ludzie jak "Kiepscy" i wciąż można z nich kręcić bekę. Niestety twórcy tego serialu skręcili przed laty w ślepą uliczkę, która doprowadziła ten serial na dno. Powrót Waldka, dobra forma Paździocha i Boczka zmarnowane na jakieś chore sceny, tańce i śpiewy. Za to Yoka powinien odpowiedzieć przed sądem i nie ma w tym cienia przesady... Jak serial powinien wyglądać ? Ano normalnie... On nie potrzebował rewolucji tylko ewolucji. Waldek powinien być wciąż osiedlowym chuliganem, który trzymałby się razem z ojcem - żadnych dziewczyn, bo przecież z nimi mu się nie układało, ech - nie wiem skąd wytrzasnęli tę Jolaśkę (największą porażkę tego serialu, choć do aktorki nic nie mam, bo trzeba przyznać, że ładna jest). Za mąż powinna wyjść Mariolka, najlepiej za takiego dorobkiewicza żeby stanowił śmieszny kontrast dla Ferdka i Waldka. Potem naturalnym dodatkiem do obsady byłby syn Marolki, wnuk Ferdka, który razem z Waldkiem robiłby psikusy Paździochowi itp. Paździoch oczywiście pozostałby mendą bazarową, Boczek wciąż rzeźnikiem. Do tego cała masa różnych sytuacji społecznych na przestrzeni tych 10 lat była do opisania. Wszystko stracone... Ech, niech już kończą, wstydu oszczędzą :rolleyes:
Awatar użytkownika
Michał56
Poster
Posty: 1683
Rejestracja: 12 sie 2017, 11:40
Lokalizacja: Kraków
x 548
x 366

[POLSAT/Ipla] Świat według Kiepskich

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Michał56 »

kolos pisze: 30 cze 2020, 22:34)
Kiepskich nie oglądam w sumie od lat, ale jakoś byłoby szkoda, gdyby to się skończyło... z drugiej strony potencjał kiepskich skończył się jakąś dekadę temu, i po prostu co raz mniejszy jest sens to ciągnąć.
Mi obecna forma "Kiepskich" akurat sie podoba, podobnie jak i stara. A jeśli mówimy o potencjałach to w większości seriali które idą już tyle lat potencjał osłabł. Wystarczy zerknąć na "Na dobre i na złe". Kiedyś było świetne , teraz to są jakieś popłuczyny ;)
^-^
bustram
Activist
Posty: 4855
Rejestracja: 17 kwie 2008, 20:04
x 89
x 1716

[POLSAT/Ipla] Świat według Kiepskich

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bustram »

Coraz więcej widzów zna ten serial tylko z nowych odcinków, bo nie zna jego tradycji - serial ma bowiem już 22 lata. Nie oznacza to jednak, że można te dwie części ze sobą zrównać, bo to jakby dwa różne seriale.
Awatar użytkownika
kolos
Obserwator
Posty: 584
Rejestracja: 20 lut 2016, 22:08
x 1
x 18

[POLSAT/Ipla] Świat według Kiepskich

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kolos »

kamol pisze: 30 cze 2020, 22:36 To skoro nie ma sensu ciągnąć, to czemu szkoda, gdyby się skończyli?
Tak, z tradycji i przywyczajenia :) Jestem za zakończeniem Kiepskich ale to nie znaczy, że nie może mi być trochę przykro z tego powodu gdyby faktycznie zakończyli ten serial.
bustram pisze: 04 lip 2020, 18:24 Coraz więcej widzów zna ten serial tylko z nowych odcinków, bo nie zna jego tradycji - serial ma bowiem już 22 lata. Nie oznacza to jednak, że można te dwie części ze sobą zrównać, bo to jakby dwa różne seriale.
Sądzę, że jednak większość z tych którzy jeszcze oglądają "Kiepskich" to "starzy wyjadacze" dobrze pamiętający stare odcinki, nawet te z przed 20 lat. Współczesna młodzież, czy nawet ciut starsi raczej Kiepskich nie oglądają, prędzej wybierają któryś z wieku paradokumentalnych seriali. Czy internet.
Michał56 pisze: 02 lip 2020, 19:56 Mi obecna forma "Kiepskich" akurat sie podoba, podobnie jak i stara. A jeśli mówimy o potencjałach to w większości seriali które idą już tyle lat potencjał osłabł. Wystarczy zerknąć na "Na dobre i na złe". Kiedyś było świetne , teraz to są jakieś popłuczyny ;)
Dawne odcinki Kiepskich (tak do 2005 roku) pokazywały rzeczywistość w krzywym zwierciadle, stąd popularność serialu, teraz świat poszedł do przodu a "Kiepscy" wyglądają jakby zostali w mentalności sprzed 20 lat.

"Na dobre i na złe" nie widziałem też już dawno, ale to taki serial gdzie zastępowalność aktorów jest dość prosta do zrobienia, (i początkowo nawet nie najgorzej to wyglądało) w przypadku "Kiepskich" tak się nie da. No i wiadomo, że po tylu latach "Na dobre i na złe" się zużyło, no bo ile można wymyślić ciekawych rzeczy w tematyce szpitalnej?
Nie oglądam kłamliwego i stronniczego TVN-u.
bustram
Activist
Posty: 4855
Rejestracja: 17 kwie 2008, 20:04
x 89
x 1716

[POLSAT/Ipla] Świat według Kiepskich

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bustram »

Polsat emitował jesienią 2005 premierowo Kiepskich, czy jak zwykle ktoś coś pomieszał na Wikipedii ?

Link: https://tiny.pl/7fgh3

Wydaje mi się, że odcinki z 2005 roku czekały rok i były wyemitowane jesienią 2006. Często wchodzę na "listę odcinków" na Wikipedii odnośnie różnych seriali, aby sprawdzić daty premier a tu ktoś tak bezmyślnie pomiesza wszystko...
Tofic
Użytkownik
Posty: 140
Rejestracja: 27 paź 2012, 0:50
x 60
x 24

[POLSAT/Ipla] Świat według Kiepskich

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tofic »

Daty są błędne, to prawdopodobnie jakiś gimb, któremu się nudziło, pozmieniał z 2006 na 2005.
bustram
Activist
Posty: 4855
Rejestracja: 17 kwie 2008, 20:04
x 89
x 1716

[POLSAT/Ipla] Świat według Kiepskich

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bustram »

@Tofic
I zrobił przerwę w emisji na jesień 2006, a przecież pamiętam z autopsji, że wtedy osobiście oglądałem Kiepskich premierowo ! :rolleyes:

Ostatnio postanowiłem sobie przypomnieć odcinki z zakresu 203-244 i pisząc obiektywnie jest to chyba jeden z najlepszych okresów w historii serialu. Nie było Waldka ale odcinki są pierwszorzędne i za każdym razem bawią i śmieszą. Aż żal, że dziś takich nie robią, choć mogliby.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Seriale polskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości