[POLSAT/Ipla] Świat według Kiepskich

Rozmowy o polskich serialach telewizyjnych.
Tofic
Użytkownik
x 25
x 4

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tofic »

Czyli odcinek "Paździerzyca", w którym Gnatowski też wystąpił, okazał się dramatycznie proroczy :(
Chyba nawet Boczek miał w nim kwestię, że boi się śmierci z powodu epidemii.
milka89
Obserwator
x 23
x 7

Post autor: milka89 »

Kryterium0 pisze: 21 paź 2020, 11:52 A "Ranczo" gwoli przypomnienia, bo widzę niektórzy mają amnezję, skończyło się kilka lat temu, a nie po śmierci Królikowskiego. Plany filmu czy krótkiego serialu na bazie ostatnich scenariuszy Bruttera to tylko szumne zapowiedzi Adamczyka, a nie fakt potwierdzony przez producenta. Jeśli tylko projekt dostanie zielone światło to z pewnością zastąpią aktora innym. Mimo wszystkich tych fałszywych wpisów Adamczyka, że nie wyobraża sobie kręcić bez Królikowskiego...
Dokładnie porównywanie Rancza serialu i ŚwK to dwie inne bajki. Ranczo jako serial zakończyło się na serii 10 z zacnym finałem. Opowieść się zamknęła i każda dokrętka wiadomo, że będzie wariacją nt. Tak jak film "Ranczo Wilkowyje" - mimo tego co tam się wydarzyło nikt do tego filmu pamięcią nie wraca. Wszędzie mówi się o serialu czyli tych 10 częściach, a one powstały w pełnym składzie aktorskim. Co do kręcenia tego niby filmu (niby scenariusz genialny, a odkładali to w czasie dwa lata bez sensu) to na pewno Królikowskiego nikim nie zastąpią. Na przeszkodzie stoi przede wszystkim Ostrowska, która wiadomo, że z nikim innym nie zagra z oczywistych względów. Prędzej wyeliminują całą wątek dworku. Bo tak jak piszesz presja oczekiwań finansowych jest na tyle duża, że wiadomo że temat nie upadł. Mimo, że Barciś twierdzi, "że nawet już nie wypada wracać", ale wiadomo też, że od dawna to on z Żakiem czuł się tam najważniejszy, więc myśli że sami wszystko uciągną. I się zdziwią, bo już 10 seria pokazywała, że dobrze nie jest skupiając się wyłącznie na samej polityce.

Co do ŚWK gdyby to był serial na poziomie to tak, powinni to zakończyć. Gnatowski był trzonem obok Grabowskiego. Postać która zdaje się była od samego początku. Ale... jak wiadomo ŚWK od lat nie trzyma poziomu. Kręcony jest wyłącznie dla pieniedzy więc... wiadomo, że nawet nie pochylą się nad postacią Boczka. Był, nie ma, co za różnica. Liczą się wpływy i dopóki to się będzie opłacać, będą to kręcić. A taka Kurowska która i tak nigdzie nie gra, poza miotaniem się w Klanie i OMSN plus teatr wiadomo, że chętnie wystąpi w kolejnych odcinkach, choćby miały fatalny scenariusz. Biznes zwyczajnie.
bustram
Activist
x 84
x 1536

Post autor: bustram »

@Tofic
"Paździerzyca" to jeden z moich ulubionych odcinków. Jakie sceny z Boczkiem zapamiętam ? Hmm... ciężko tak wymienić, ale najbardziej śmiechowa scena Boczka to ta jak tańczy taniec motyla w odcinku "Szwondel". To jest takie wariactwo, które kocham w odcinkach z tamtego okresu (2003-2004).

Fragment odcinka "Wszystko dla Ciebie" (2006):

Fragment odcinka "Zbrodnia i kara" (2004):

Awatar użytkownika
Michał56
Junior
x 356
x 96

Post autor: Michał56 »

Tofic pisze: 21 paź 2020, 12:13 Nieco bliższy przykład to próba reaktywacji "Daleko od noszy" bez zmarłej Przybylskiej i ciężko chorego Kowalewskiego, padło po zaledwie 6 odcinkach.
Głównie padło przez bardzo złą pore emisji.
Gdzieś widziałem jak Joanna Kurowska na instagramie odpowiadała, że mimo tego w styczniu będą zdjęcia.
^-^
Zdzichu
VIP Expert
x 139
x 172

Post autor: Zdzichu »

Pamiętna scena z odcinka Paździerzyca, prorocza
Tofic
Użytkownik
x 25
x 4

Michał56 pisze: 24 paź 2020, 13:41
Tofic pisze: 21 paź 2020, 12:13 Nieco bliższy przykład to próba reaktywacji "Daleko od noszy" bez zmarłej Przybylskiej i ciężko chorego Kowalewskiego, padło po zaledwie 6 odcinkach.
Głównie padło przez bardzo złą pore emisji.
No nie do końca, jeśli się uwzględni udziały w rynku.
Gdzieś widziałem jak Joanna Kurowska na instagramie odpowiadała, że mimo tego w styczniu będą zdjęcia.
Czyli jednak hieny.
Oficjalnego komentarza ze strony Polsatu też się nie doczekałem.
No i jednak optymistka, skoro twierdzi, że w styczniu będzie po pandemii. Jeśli już miałyby być zdjęcia, to w lipcu.
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
x 22
x 228
Kontakt:

Post autor: Poland »

Polsat chyba wyrzuceniem Kiepskich z ramówki pokazuje swoją decyzję.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Tofic
Użytkownik
x 25
x 4

Zdzichu pisze: 24 paź 2020, 17:56
Pamiętna scena z odcinka Paździerzyca, prorocza
Plus jeszcze w odcinku "Armagedon", gdy uszkodził mu się balon i prosił Paździochów o pomoc (początkowo niechętni, zachęciły ich dopiero pieniądze) przyznał, że się boi umierania i słyszał, że to bardzo bolesne.
tv_fan
Obserwator
x 18
x 58

Post autor: tv_fan »

Jeśli chodzi o odcinki poświęcone głównie postaci Boczka to warto wymienić jeszcze takie epizody jak "Zły Boczek", "Galareta społeczna" czy trochę nowszy "Wszechobecny"
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
x 37
x 352
Kontakt:

Post autor: AtoMan »

milka89 pisze: 21 paź 2020, 18:34Ale... jak wiadomo ŚWK od lat nie trzyma poziomu.
Tak może twierdzić tylko ktoś, kto od 5 lat serialu nie oglądał. To nie jest serial z czasów idioty Cyca, renty Babki i lubieżnego Boryska, ale niektórzy chyba nie mają świadomości tego faktu. Nie wszystkie zmiany są jednoznacznie pozytywne, z niektórych się rakiem wycofano (Kopernik!), ale fakty są takie, że wpływ Kozłowskiego, Badury czy Malinowskiej (wprowadzonej do serialu odcinkiem o jej pogrzebie!) jest ogromny.

No i faktycznie poziom bywał nierówny, ale ostatnie dwa sezony nie miały naprawdę słabych odcinków, nawet jeśli niektóre były mało oryginalne.

Joanna Kurowska raczej nie dostała informacji o przesunieciu zdjęć... bo zwyczajnie żadnej decyzji jeszcze nie podjęto. Jest na to stanowczo za wcześnie.
dość
bustram
Activist
x 84
x 1536

Dla mnie podział jest prosty - uwielbiam "Kiepskich" z trzech transz:

- z okresu klasycznego (1999-2000).
- z okresu "przesilenia" (2002-2004)
- z okresu "wygładzenia" (2006-2007)

Okres klasyczny to wiadomo - Ferdek, Waldek, Paździoch, Boczek, Babka, biznesy, wóda, piwsko, grube żarty. Wszystko to co w Kiepskich najlepsze.

Okres jak ja to nazywam "przesilenia" kiedy to pojawiać się zaczęły tematy społeczne, oczywiście nasycone grubą dawką dobrego humoru.

Okres "wygładzenia" - czyli kiedy Kiepscy wrócili na antenę po rocznej przerwie. Wiem, to dziwne, ale naprawdę odcinki od 203 do 244 to moja chyba najbardziej ulubiona seria "Kiepskich". Nie było Waldusia, nie było Babki, ale z tych odcinków mam tyle ulubionych momentów, że z żadnej innej serii tylu nie mam.
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert
x 57
x 200

Post autor: Kamilo »

Pierwszy sezon mimo wszystko był bardzo specyficzną konwencją - sporo wątków fantasy i dość abstrakcyjnego humoru, masa występów gościnnych, cudowny fabularny chaos. Od 2000 bohaterowie żyli już bardziej przyziemnie.
Awatar użytkownika
semperadastra
VIP Expert
x 137
x 274

Post autor: semperadastra »

Dla mnie jednym z bardziej pamiętnych i fajniejszych odcinków jest "Kiepscy zboczeńcy". Jest to jeden z pierwszych odcinków w ogóle, również z gościnnymi występami. Wziął w nim udział np. nieżyjący już Tadeusz Szymków... 8) :lol:
ODI PROFANUM VULGUS ET ARCEO

CITIUS ALTIUS FORTIUS
Awatar użytkownika
Ogorek
Junior
x 1226
x 181

Post autor: Ogorek »

Mi się najbardziej podobał odcinek z kosmitami, w którym Grzegorz Lato został zamieniony w Wiosnę :D
Błagam, noście maseczki, ale poprawnie. 😷
#ZaŻyciem #NieStrajkuję
bustram
Activist
x 84
x 1536

PEREŁKA. Nie wiedziałem, że były takie występy :o

ODPOWIEDZ

Wróć do „Seriale polskie”