[TVP2] O mnie się nie martw

Rozmowy o polskich serialach telewizyjnych.
Panna nikt
Użytkownik

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Panna nikt »

Odcinek 116 zapowiada się obiecująco :) A szczególnie cztery zdjęcia Sylwii i Pawła. Dla ich fanów w sam raz 8)
Jordi
VIP Expert
x 1869
x 1848

Post autor: Jordi »

Sam ep był dość słaby jak dla mnie, ale ostatnie 5 minut to najlepsza końcówka z wszystkich epów jak dotychczas. Po prostu się ROZPŁYNĄŁEM :D

No i zapowiedź ostatniego epa zwiastuje znowu brak Kulig na wiosnę, bo podejrzewam
[ Spoiler ]
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
x 82
x 2281

Re: [TVP2] O mnie się nie martw

Post autor: wiatriwoda »

Po słabym zeszłym sezonie i tym tragicznym stwierdzam, że z świetnego, komediowego i charakterystycznego serialu zostały popłuczyny, gdyby nie sentyment dawno bym zaprzestał oglądania.

Dwa fajne komediowe seriale jak ten i Dzl zostały zajechane przez scenarzystów, ten już swoje zarobił i wyoglądał się, a tamtemu kilka czynników postawiło nogi.

Wysłane z mojego G3311 przy użyciu Tapatalka
Jordi
VIP Expert
x 1869
x 1848

Sezon faktycznie jest najsłabszy, ale jeszcze nie jest to poziom tragiczny. DzL spaprzono o wiele mocniej moim zdaniem, a i znajdzie się jeszcze coś gorszego moim zdaniem na innych kanałach.

Już wiadomo, że Kulig znowu będzie bardzo okrojona na wiosnę. Czy w końcu scenarzystki jednak skupią uwagę mocno na innych bohaterach, czy znowu na siłę będzie eskponowana rodzina Kaszubów? Niestety to w dużej mierze przez skupienie się na nich ten sezon jest tak słaby, bo ich wątek jest od czapy z tą Żmudą-Trzebiatowską - tak typowe i infantylne, że do bólu nudne. To samo stary Kaszuba z Iwonką - wątek stanowczo za długi, za to całkiem fajny pomysł z sędziną, tylko trzeba to umiejętnie rozwinąć...

Szkoda mi innych postaci, bo Marta z Krzyśkiem raczej trzymają poziom. Ewidentnie za mało Grażynki, czy przyjaciół Krzyśka. Nie mówiąc, że cały sezon czekać na coś w sprawie Sylwii i Pawła, którzy są parą z największym potencjałem jest ogromnym błędem. No i Andreas kolejna pomyłka... Z zamysłu zabawny po 2-3 epach zrobił się męczący. Wystarczy francuz, który jest podobną postacią tak naprawdę.

Ja dam szansę na wiosnę, ale naprawdę scenarzystki muszą się postarać, bo w tym sezonie większość epów nie wypaliła... Totalnej tragedii nie ma, ale jeśli na wiosnę to ma dalej tak wyglądać, to niech lepiej skończą, a nie ciągną na siłę "bo widownia jeszcze jest całkiem spora" jak to się niestety często w Polsce robi...
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
x 82
x 2281

Mała konstatacja, wg mnie tak jak mimo tego, że postać grana przez Kulig bywała denerwująca w pierwszych sezonach, to Kulig swoją osobowością i poziomem aktorstwa ciągła serial, ale przede wszystkim scenariusz i wątki. Jak de facto musiano ograniczyć obecność na planie do 10% z tego co było, scenarzystom brakło pomysłów jak to ogarnąć, prawdopodobnie, gdyby Kulig odeszła z serialu, na dobre, a na jej miejsce pojawiła się inna ''Iga'' lub nowa żona dla głównego bohatera, poziom serialu nie spadałby tak dramatycznie, bo aktorzy są bardzo dobrzy, ale jak wiemy to nie wystarczy.
Awatar użytkownika
pulkownik
VIP Mod
x 1013
x 2955

Post autor: pulkownik »

Oglądam ten serial z doskoku w zasadzie, jak natrafię, ale myślę że taką "Igą 2.0" miała być w zamyśle Sylwia. Niestety spadek jakości widać gołym okiem i jedynym plusem jest chyba tylko genialny casting na rolę brata Pawła - panowie są bardzo podobni, aż sprawdziłem, czy nie są prawdziwym rodzeństwem ;)
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
x 82
x 2281

I kto wie czy gdyby Adamska nie zastąpiła po prostu Kulig, to serial by jakościowo nie padł. A bracia w serialu jak bracia bliźniacy fakt :)
Awatar użytkownika
Medyk24
VIP Expert
x 505
x 1260

Post autor: Medyk24 »

A jak mam wręcz odwrotne zdanie, postać Kulig już od paru ładnych sezonów nic nie wnosi do serialu a wątek Adamskiej z Korczem ciągle jest na topie, no ale to też kwestia dość kiepsko pisanego wątku Igi obecnie. To już nie te czasy z początku emisji serialu kiedy Kulig wręcz wymiatała, teraz głównie robi jako tło.
POZDRAWIAM > Medyk24
Awatar użytkownika
Medyk24
VIP Expert
x 505
x 1260

Jordi pisze: Już wiadomo, że Kulig znowu będzie bardzo okrojona na wiosnę.
Patrząc na końcówkę tej serii to pewnie znowu z 90% sezonu przeleży w szpitalu bo raczej nie uśmiercą jej bohaterki.
POZDRAWIAM > Medyk24
Awatar użytkownika
pulkownik
VIP Mod
x 1013
x 2955

Post autor: pulkownik »

W ilu sezonach ona zagrała od 1 do ostatniego odcinka? Bo pamiętam, że raz ją wysłali do USA, raz leżała połamana w szpitalu.

Zakończenie niemal jak co sezon, podobnie jak w "Przyjaciółkach". Kreatywność poraża.
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
x 82
x 2281

Spadek widowni o ponad 300 tysięcy, ale dalej niezły wynik 1,8 mln widzów. Finał z oglądalnością nie w top3.

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/o ... p2-liderem
Jordi
VIP Expert
x 1869
x 1848

pulkownik pisze:W ilu sezonach ona zagrała od 1 do ostatniego odcinka? Bo pamiętam, że raz ją wysłali do USA, raz leżała połamana w szpitalu.

Zakończenie niemal jak co sezon, podobnie jak w "Przyjaciółkach". Kreatywność poraża.
Niestety to już 4 sezon, gdzie Kaszubowie są bez sensu i pomysłu wałkowani i to najgorsze w OMSNM. Naprawdę niech z nich zrobią nawet trzeci plan. Jest tyle dobrych postaci, które pociągną serial - Marta z Krzyśkiem, a przede wszystkim Sylwia z Pawłem i mamusią (Kurowska rozbroiła w ostatnim epie z Martą :D ).

Jeśli w 10 nadal Marcin i jego nudny wątek będą głównym, to niech to lepiej skończą. Kobity marnują najlepsze postaci równo wciskając na siłę Kaszuby na czoło fabuły...
krykon46
Użytkownik
x 18
x 12

Post autor: krykon46 »

Dziś rozpoczęły się zdjęcia do kolejnej serii serialu. Info z Instagrama Kasi Ankudowicz.
Awatar użytkownika
Medyk24
VIP Expert
x 505
x 1260

W nowym sezonie pojawi się Joanna Opozda.
POZDRAWIAM > Medyk24
Jordi
VIP Expert
x 1869
x 1848

Parę dni temu ruszyły zdjęcia i coraz więcej wskazuje na to, że
[ Spoiler ]
.
ODPOWIEDZ