[CANAL+] Belfer

Rozmowy o polskich serialach telewizyjnych.
Jordi
VIP Expert
x 1949
x 1890

[CANAL+] Belfer

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jordi »

Najlepszy ep na koniec chyba. Nonstop coś się dzieje!
[ Spoiler ]
Ogólnie szybko to rozwiązali, ale mnie nieco zawiodło rozwikłanie zagadki.
[ Spoiler ]
Za to sam koniec dobrze wymyślony. Czyli jednak
[ Spoiler ]
:D
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert
x 57
x 200

[CANAL+] Belfer

Post autor: Kamilo »

To co? Drugi sezon we Wrocławiu? :)
k+b
VIP Expert
x 41
x 23

[CANAL+] Belfer

Post autor: k+b »

Serial oczywiście na plus - obok Artystów jeden z najlepszych ostatnimi czasy. Bardzo dobry Stuhr, Cielecka, Damięcki, Lamża, Pieczyński oraz cała młodzież. Jednakże, rozwiązanie mnie trochę zawiodło - liczyłem, że będzie bardziej nieoczywiste, zaskakujące. No i trochę mało mojego Kwidzyna ;)
Jordi
VIP Expert
x 1949
x 1890

[CANAL+] Belfer

No sam serial jak na Polskie produkcje to naprawdę dobry. Takie 7,5/10. W tym roku moim zdaniem z polskich najlepszy obok Artystów. Byłoby 8, ale właśnie rozwiązanie mnie jednak zawiodło, choć z drugiej strony sposób był ciekawy ;)
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert
x 57
x 200

[CANAL+] Belfer

A ode mnie 9/10. 1 punkt odejmuję tylko za drobne niedociągnięcia realizacyjno-scenariuszowe. Natomiast to jest już ten poziom, który po latach posuchy absolutnie mnie satysfakcjonuje. Praktycznie nic nie okazało się czarno-białe, dobre albo złe. Świetnie, najlepiej od lat na polskim rynku opowiedziana historia.
Awatar użytkownika
kamico7
Junior

[CANAL+] Belfer

Post autor: kamico7 »

Najlepszy odcinek ze wszystkich i jeden z lepszych finałów tego typu serialu ostatnich lat i to nie tylko w Polsce :D Także udało mi się trafić z głównym winowajcą, którą podejrzewałem już od paru odcinków. Świetnie twórcy to pokazali
Pawel

[CANAL+] Belfer

Post autor: Pawel »

Udało im sie całkiem sprawnie zamknąć wątki. Co do wyjaśnienia śledztwa nie jest tak źle. W 2 sezonie szykuje się współpraca belfra z CBŚ i moim zdaniem jest to też okazja aby pokazać trochę przeszłości naszego nauczyciela, żeby wyjaśnić dlaczego w niektórych momentach zrobili z niego wręcz superbohatera z komiksów.

Jak na polski serial nie jest źle, ale mimo wszystko jak na reklamę jaką zrobiono przed premierą to oczekiwałem czegoś lepszego.
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
x 36
x 347
Kontakt:

[CANAL+] Belfer

Post autor: AtoMan »

Finał mocno rozczarowuje - aktorzy sami do końca nie wiedzieli, kto zabił, więc ci bardziej doświadczeni grali z pewną nutką tajemnicy, a młodzi... Ech, do tego sam powód zabójstwa nie do końca klei się z tym, co serial pokazywał wcześniej.

Tym niemniej doceniam produkcję, choć jest minimalnie przereklamowana. Oby drugi sezon był lepszy.
dość
Awatar użytkownika
Dominik
VIP Expert
x 34
x 208

[CANAL+] Belfer

Post autor: Dominik »

Mnie tam finał nie rozczarowuje. Kto zabił? To pytanie zbyt oczywiste. Tutaj najpierw dowiadujesz się, kto zabił fizycznie, potem kto za tym stał, a następnie kto doprowadził do całej sytuacji. To znacznie ciekawsze.

Realizacyjnie i scenariuszowo, a nawet w większości aktorsko bardzo udany serial jak na polskie warunki. Liczę, że doczekamy czasów, kiedy rocznie będziemy mieli 4-5 seriali na podobnym poziomie. Za sprawą kanałów premium, TVP i może wreszcie komercyjnych nadawców - 'Belle Epoque' wydaje się próbą przełamania lodów.

Cieszę się, że nie zamknęli historii kompletnie, jak np. w 'Detektywie', no i że ostatecznie zapadła decyzja o kontynuacji. Mam nadzieję, że drugi sezon będzie mieszanką nowej historii i kontynuacji starych wątków. Fajnie by było pociągnąć dalej wątek Molendów, no i rozwinąć postać tytułowego Belfra, bo, jak napisał Paweł, czas pokazać jego przeszłość, bo w tym sezonie nie dowiedzieliśmy się o nim praktycznie niczego.
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
x 36
x 347
Kontakt:

[CANAL+] Belfer

Post autor: AtoMan »

Okej, wiele rzeczy było logicznych, ale nie wszystkie. Dlaczego np. Molenda cieszył się, że jego młodszy syn był na tyle kumaty, żeby schować broń, skoro była legalna i miał na nią pozwolenie? Czemu, skoro rzekomo wiedział o romansie Kusia ze swoją córką, był zszokowany widząc ich w intymnej sytuacji i nadal zatrudniał go do swoich szemranych "transportów"? Czemu wybuchł i pobił syna wiedząc, co zrobił? Rozumiałbym chęć trzymania go na dystans od brudnych interesów, ale po pierwsze - przy starszym synu nie miał takich zahamować, po drugie - wcześniejsze odcinki jasno pokazywały, że nie ma z tym problemów i cieszy się, że młody idzie w jego ślady. Bezwzględny "biznesmen", który jeszcze parę odcinków temu sam zakradał się z gnatem do chaty Kusia nagle zmienia się w kochającego, zatroskanego ojca rodziny? Sorry, nie kupuję tego.

Wreszcie - dlaczego Ewelina, przez cały sezon konsekwentnie rozpisana i zagrana jako społeczniczka i "ostatnia sprawiedliwa" miałaby donieść Molendzie na jego córkę, a potem dyrekcji na belfra? Coś tu się nie kleiło, tak jak jej zarzuty wobec Lesława, i pierwszy sygnał, że coś tu jest nie tak, to dopiero rozmowa z oficerem z CBŚ. Sprawia to wrażenie, jakby zakończenie dopisano na kolanie.

No i odgrażanie się Molendy, że "jeszcze z nim nie skończył", po czym poleciał do Pawła i niemal błagał o pomoc. Jeśli to nie jest jakiś zalążek wątku na kolejny sezon to kiepsko to wygląda - jakby w końcówce wszystko się rozwaliło przez skrócenie scenariusza, ale nie wszystko udało się posprzątać.

Aha - szef masarni po poważnym zawale na drugi dzień śmiga zdrowiutki. To jest największa tajemnica tego sezonu - ludzie z supermocami? W następnym sezonie Belfer zostanie pogromcą wampirów? :D
dość
breaking
Użytkownik

[CANAL+] Belfer

Post autor: breaking »

W mojej ocenie mocno przereklamowana produkcja, która zawierała zbyt wiele absurdów oraz "ukryte" reklamy m.in. przemysłu tytoniowego ;) Nie dziwię się głosom zachwytu, bo abonenci operatora który serial emitował nad wyraz spragnieni są jakichkolwiek seriali. Dostali pierwszą od wielu lat produkcję polską więc jest radość ;)
Jordi
VIP Expert
x 1949
x 1890

[CANAL+] Belfer

Dominik pisze: Realizacyjnie i scenariuszowo, a nawet w większości aktorsko bardzo udany serial jak na polskie warunki. Liczę, że doczekamy czasów, kiedy rocznie będziemy mieli 4-5 seriali na podobnym poziomie. Za sprawą kanałów premium, TVP i może wreszcie komercyjnych nadawców - 'Belle Epoque' wydaje się próbą przełamania lodów.
Mam nadzieję, że TVN mocno patrzy na ręce Aksonowi, bo BE zapowiada się naprawdę dobrze, a Bodo po szumnych zapowiedziach strasznie zawiodło...

Co do Belfra, to owszem nie uniknięto błędów, ale tak naprawdę ja mało co podczas oglądania zauważyłem, choć faktycznie też mnie zdziwiły słowa Molędy i późniejsze błaganie Zawadzkiego o pomoc. Może niektóre wątki powrócą w 2 sezonie? Kto wie...

Np. Zawadzki powiedział tej nauczycielce, że będzie na nią czekał, czyli Dąbrowska chyba pojawi się też w 2 sezonie.
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert
x 57
x 200

[CANAL+] Belfer

Okej, wiele rzeczy było logicznych, ale nie wszystkie. Dlaczego np. Molenda cieszył się, że jego młodszy syn był na tyle kumaty, żeby schować broń, skoro była legalna i miał na nią pozwolenie?
Nie wiem o którym odcinku mówisz, bo Jasiek miał - zdaje się - przynajmniej 2 razy giwerę, ale być może sam sobie odpowiedziałeś. Świadczyło to o tym, że był dumny z syna.
Czemu, skoro rzekomo wiedział o romansie Kusia ze swoją córką, był zszokowany widząc ich w intymnej sytuacji i nadal zatrudniał go do swoich szemranych "transportów"?
A Molenda widział wcześniej Julkę z Kusiem? Chyba nie, ale nie jestem tu pewny. Wydaje mi się, że jedynie słyszał o tym związku.
Czemu wybuchł i pobił syna wiedząc, co zrobił? Rozumiałbym chęć trzymania go na dystans od brudnych interesów, ale po pierwsze - przy starszym synu nie miał takich zahamować, po drugie - wcześniejsze odcinki jasno pokazywały, że nie ma z tym problemów i cieszy się, że młody idzie w jego ślady. Bezwzględny "biznesmen", który jeszcze parę odcinków temu sam zakradał się z gnatem do chaty Kusia nagle zmienia się w kochającego, zatroskanego ojca rodziny? Sorry, nie kupuję tego.
Stary Molenda może i cieszył się, że młody idzie w jego ślady, ale pamiętajmy, że nie był mordercą. Scena z pobiciem to była pokazówka. Młody siedzi w klubie, pije piwko, gada z kumplem o swoich interesach, chwali się, że za chwilę będzie mu potrzebne mieszkanie, a tu wchodzi tatuś i zaczyna walić go pasem przy wszystkich. Pokazuje, kto rządzi i kompromituje syna w jego środowisku. Znamienne jest też to, że nikt nie reaguje, ojciec na odchodne rzuca jeszcze "do widzenia" a oni wszyscy w szoku spuszczają głowy. Może nie był kochający i zatroskany, ale konsekwentny i wierny swoim zasadom.
Natomiast największą, niezasłużenie przegraną tego serialu jest dla mnie jego żona, grana przez Cielecką. Zawsze ma dobre intencje i nigdy jej się nie udaje. Nie wypala orlik czy stypendium, odtrąca ją Zawadzki, gdy Jasiek siedzi pobity, ona jeszcze przynosi mu kanapki, a gdy odwiedza córkę w areszcie i z niebywałem spokojem obiecuje jej najlepszego adwokata, słyszy w odpowiedzi, że ta nigdy jej nie kochała i że ma wynosić się z jej życia.
Wreszcie - dlaczego Ewelina, przez cały sezon konsekwentnie rozpisana i zagrana jako społeczniczka i "ostatnia sprawiedliwa" miałaby donieść Molendzie na jego córkę, a potem dyrekcji na belfra?
Bo jest "ostatnią sprawiedliwą". W swoim mniemaniu. Taka natura.
No i odgrażanie się Molendy, że "jeszcze z nim nie skończył", po czym poleciał do Pawła i niemal błagał o pomoc. Jeśli to nie jest jakiś zalążek wątku na kolejny sezon to kiepsko to wygląda - jakby w końcówce wszystko się rozwaliło przez skrócenie scenariusza, ale nie wszystko udało się posprzątać.
Niekoniecznie tak poleciał do Pawła, co z telefonu żony wysłał do niego SMSa z prośbą o spotkanie. To Zawadzki poleciał, a Molenda zrobił to z wyrachowania. Po to, by ratować córkę. Wiedział, że Zawadzki to jedyna osoba, którega ona posłucha. I po raz kolejny wraca tu pytanie, czy rzeczywiście był tak fatalnym ojcem.
Aha - szef masarni po poważnym zawale na drugi dzień śmiga zdrowiutki. To jest największa tajemnica tego sezonu - ludzie z supermocami? W następnym sezonie Belfer zostanie pogromcą wampirów?
To jest właśnie jedna z tych rzeczy, za które odjąłem punkt w ocenie końcowej.
I faktem jest, że zostało to trochę przycięte, bo - zgodnie z założeniem - Ewelina miała na koniec popełnić samobójstwo.
Pawel

[CANAL+] Belfer

Post autor: Pawel »

O ile na plus można zaliczyć temat rozwiązania tego kto zamordował Aśkę, że mamy tutaj do czynienia z faktycznymi zabójcami, ale także takimi którzy przyczynili się do jej śmierci, o tyle jednak że sam serial pełny jest nieścisłości i właśnie supernaturalnych zdolności głównego bohatera, że niestety ale to widać. A taki prosty przykład, podany przez poprzednika o tym że szaf masarni w końcówce jednego odcinka praktycznie pada na zawał, a w kolejnym odcinku jest cały i zdrowy, bez choćby sceny wyjaśnienia tej sprawy, pokazuje tylko to co od początku pisałem o tym serialu.

Sam miałem nadzieję, że te wątki o Szewdach, o tych odpadach w lesie będą znaczyć coś wiecej, a tak naprawdę to były zwykłe zapychacze. Fakt, że zakończone, ale jednak nie mające praktycznie nic wspólnego z głównym punktem tego serialu. Zresztą tego typów rzeczy było więcej, choćby (moim zdaniem przedwczesne) zakończenie wątku tego "zboczonego" nauczyciela w-fu. Można to było pociągnąć o wiele dłużej.

Sorry za porównanie, bo rozumiem że gatunek nie ten, a przede wszystkim kraj produkcji nie ten, ale oglądam w tym samym czasie Westworld i o ile po pierwszych odcinkach mogło się mieć wrażenie że to wszystko zbyt chaotyczne, o tyle teraz, pod koniec sezonu wszystko zamyka się w świetną całość i pokazuje że nawet najmniejsza scena z pierwszych odcinków może mieć kluczową sprawę. Ale dla naszych scenarzystów to jest, jak widać, zbyt trudne.
Jordi
VIP Expert
x 1949
x 1890

[CANAL+] Belfer

Belfer największym hitem C+ w historii stacji. Łącznie oglądało go 345 tys. (C+ 267 tys. i C+1 78 tys.).

Finałowy odcinek na C+ obejrzało aż 407 tys. Z C+1 było prawie pół miliona.

Źródło: wirtualnemedia.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Seriale polskie”