[CANAL+] Belfer

Rozmowy o polskich serialach telewizyjnych.
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert
x 57
x 200

[CANAL+] Belfer

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamilo »

Drugi odcinek już zgoła inny, przez cały czas trzymał w napięciu. Jeśli teraz będzie ono już tylko rosło, to jestem o tę serię absolutnie spokojny. Niestety jednak różnych głupotek się nie ustrzeżono.
Ostatnio zmieniony 29 paź 2017, 22:21 przez Kamilo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pulkownik
VIP Mod
x 1053
x 3188

[CANAL+] Belfer

Post autor: pulkownik »

Jak dla mnie jest niestety coraz gorzej, w ogóle nie czuję tego sezonu. Oby trzeci odcinek przyniósł jakąś zmianę, ale mam wielkie obawy.
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
x 82
x 2331

[CANAL+] Belfer

Post autor: wiatriwoda »

Jak dla mnie słaby scenariusz odcinka, nielogiczne elementy, jakby pisane na kolanie by się zmieściło w jednym odcinku, to spacerowanie po szkole, wyrzucenie pistoletu, niepostrzelenie zabójcy, nie gra mi to... Może dalej będzie lepiej...
Jordi
VIP Expert
x 1949
x 1890

[CANAL+] Belfer

Post autor: Jordi »

Mnie tylko mocno zgrzytnęło to, że ten blondyn nie wziął tego gnata, tylko zwiał dalej i to olał :lol:

No narobiło się sporo pytań. Oby dalej były odpowiedzi na wszystkie i źeby były logiczne to będzie ok.

Na FB 50/50 pozytywnych i negatywnych opinii. Czyli szala się wyrównała, bo 1ep został zjechany...
Awatar użytkownika
Dijon
VIP Expert
x 5
x 11

[CANAL+] Belfer

Post autor: Dijon »

Klimacik w drugim odcinku był, realizacyjnie też nieźle, ale pojawiło się sporo nieścisłości w scenariuszu i głupotek fabularnych. Gdyby już jasno byłoby wiadomo, o co tak naprawdę chodzi, to można byłoby przymknąć oko na takie elementy, ale my nadal nie mamy fabuły w tym serialu...

A dalej zapowiada się jeszcze bardziej nakręcanie tych emocji, z nieścisłościami, z bardzo enigmatyczną fabułą
[ Spoiler ]
. Trochę to pretensjonalne i mało realistyczne. Nadal nie mamy jakiejś pogłębionej ekspozycji nowych postaci (i chyba już jej nie dostaniemy).

Oj, chyba zbudowanie sezonu wokół zabójstwa jednej osoby i pokazywanie śledztwa, które ma ukazać kto za nim stoi, scenarzystom szło łatwiej, niż tworzenie pseudo-thrillerowej historii o jakichś
[ Spoiler ]

Obawiam się, że taka konstrukcja jaką zastosowano w tym sezonie może być dla "Belfra" zgubna. Nie da się ciągle podkręcać emocji, dokładać kolejnych warstw. Mieliśmy już dwa odcinki, a tak naprawdę nadal nie wiemy co jest głównym wątkiem. Boję się, że to się po prostu potem na koniec zwyczajnie nie połączy w jedną całość.
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert
x 57
x 200

[CANAL+] Belfer

Głos w sprawie serialu zabrał Jakub Żulczyk.
Jordi
VIP Expert
x 1949
x 1890

[CANAL+] Belfer

Powalisz przed chwilą w radiowej czwórce powiedziała, że "nie chcieli powtarzać schematu z 1 sezonu, dlatego podeszli do 2 sezonu zupełnie inaczej". Ona także zdaje sobie sprawę, że są głosy krytyczne, ale jak Żulczyk poleca obejrzeć cały sezon i potem go dogłębnie oceniać ;)
breaking
Użytkownik

[CANAL+] Belfer

Post autor: breaking »

Z wielkich zapowiedzi wyszła szmira której się nie da w ogóle oglądać. Brak logiki w każdej scenie.
Jordi
VIP Expert
x 1949
x 1890

[CANAL+] Belfer

Po 3 epie namieszali jeszcze bardziej. Odcinek ogólnie okej - lepiej "poukładany", chociaż jeden moment był bardzo niedopracowany.

BŁAGAM!
[ Spoiler ]
. Serio? Ludzie są aż tak głupi? Nie wystarczył blondas w 2 epie, który zamiast zabrać spluwę sobie ją zostawił i uciekał dalej :o

Ciekawe
[ Spoiler ]
Mnie cieszy, że do obsady wróciła
[ Spoiler ]
:) Może być ciekawie z jej wątkiem...

PS. Poza tym boli mnie rola Warszawskiego. Nie dość, że gra "bucowatą tępą dzidę" za przeproszeniem, to aktorsko aż boli momentami amartoszczyzną rodem z paradoku...
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert
x 57
x 200

[CANAL+] Belfer

Jest parę rzeczy, do których na upartego możnaby się przyczepić, ale jest też dużo szukania dziury w całym, jak np. wspomniany wyżej napad na nauczyciela w szpitalu. Na koniec sceny pada przecież, że trzeba wezwać ochronę. Nie bardzo widzę podstawę, by dalej skupiać na tym wątku uwagę, choć pewnie z tą parą jeszcze się spotkamy. Spodziewam się też ewaluacji wątku dyrektorki.

Odcinek faktycznie żulczykowaty z bardzo fajnym zabiegiem, premiującym nieco uważnych widzów poprzedniego.

Pierwsza seria przepełniona była różnymi bodźcami, praktycznie każda scena kończyła się domysłem kto zabił. Teraz jest zgoła inaczej, pytanie to ale o co chodzi. Podoba mi się ta konstrukcja, nie można powiedzieć, że jest gorzej. Jest inaczej.
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
x 82
x 2331

[CANAL+] Belfer

Post autor: wiatriwoda »

Serial hitem, 306 tys. widzów średnio, oglądalność jednak spada...

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/be ... ladalnosci
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
x 36
x 347
Kontakt:

[CANAL+] Belfer

Post autor: AtoMan »

Drugi odcinek - nie do końca wiedzieć czemu - trochę widzó rozczarował, a pierwszy był u wielu operatorów odkodowany, więc trudno się dziwić tendencji...
dość
Awatar użytkownika
CaptainMorgan
VIP Expert
x 20
x 198

[CANAL+] Belfer

Post autor: CaptainMorgan »

Prawda jest taka, że dopiero w 3 odcinku serial wrócił na właściwe tory 1 sezonu. 1 odcinek wiał nudą, nie było w ogóle fabuły. 2 zaś stał się komedią i parodią serialu.
Erkel
Użytkownik

[CANAL+] Belfer

Post autor: Erkel »

Oby ten 3 był naprawdę dobry, bo jestem mocno zawiedziony po pierwszych 2 odcinkach.
Awatar użytkownika
piciu
VIP Expert
x 2
x 14

[CANAL+] Belfer

Post autor: piciu »

Niezły czwarty odcinek.
[ Spoiler ]
Wciąż jest sporo elementów dość "fantastycznych" jak na warunki serialu osadzonego w Polsce. Tak czy inaczej, serial coraz bardziej wciąga i może zaraz zaczniemy żałować, że tym razem zdecydowano się jedynie na osiem odcinków. Choć typa z CBŚ trudno zdzierżyć, chyba taka ma być jego rola w tym serialu. Robi się coraz ciekawiej.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Seriale polskie”