[TVN] Druga szansa

Rozmowy o polskich serialach telewizyjnych.
Alek1224
Activist
x 21
x 82

[TVN] Druga szansa

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Alek1224 »

Christianus pisze:Prawdę mówiąc widziałbym teraz miejsce na wielki powrót "Kryminalnych", przynajmniej tutaj nie musieliby się martwić o widownię.
Nie sądze, żeby wrócili. Jeśliby mieli wrócić to tylko ze starą obsadą, ale raczej Zakościelny i Szejhbal nie będą chcieli znowu w tym zagrać, a Włodarczyk jest już chyba za stary na tą rolę.
Awatar użytkownika
Christianus
Junior
x 223
x 236

[TVN] Druga szansa

Post autor: Christianus »

10 lat po emisji premierowego odcinka odbył się zlot fanów "Kryminalnych", na którym pojawiła się cała trójka głównych bohaterów, więc nie sądzę, żeby odcinali się od tego serialu. Włodarczyk sam przyznał rok temu, że chętnie wcieliłby się ponownie w postać Adama Zawady. Serial kryminalny byłby świetną odskocznią od innych produkcji TVN-u, a sprawdzony i uznany już format byłby najlepszym wyborem. Niestety, pozostaje to w sferze marzeń i prawdopodobnie stamtąd nie wyjdzie.

Żeby nie odbiegać od tematu, moim zdaniem TVN robi błąd z wcześniejszym udostępnieniem drugiego odcinka "Drugiej szansy" na Playerze. Telekamery też na pewno nie wpłyną pozytywnie na wynik, więc obawiam się sporego spadku. Akurat mocno wierzę w ten serial i mam nadzieję, że doczeka się swojej drugiej szansy w kolejnej ramówce ;)
milka89
Obserwator
x 20
x 7

[TVN] Druga szansa

Post autor: milka89 »

Christianus pisze:Akurat mocno wierzę w ten serial i mam nadzieję, że doczeka się swojej drugiej szansy w kolejnej ramówce ;)
Ja tam nie jestem zachwycona po pierwszym odcinku, ale myślę, że "Druga Szansa" podobnie jak przedstawiony w serialu "serial muzyczny" dostał zielone światło na dwa sezony z góry, jak będzie miał około 2 mln alb i ciut mniej ;)
Awatar użytkownika
prezenter
Użytkownik
x 1

[TVN] Druga szansa

Post autor: prezenter »

Jestem właśnie po pierwszym odcinku serialu i czas na moją nic nieznaczącą aczkolwiek skromną wypowiedź.
Zacznę od czołówki, która ewidentnie współgra w 100% z muzyką.

Bardzo dobre wprowadzenie widza w historię lecz mam uwagę do zatrzymania Moniki przez policję, a konkretnie to do przeszukania jej samochodu. Bohaterka rozmawia z policjantem a tuż za jej placami funkcjonariusz z psem przeszukują jej samochód. Nie jestem jakoś wybitnie obeznany w prawie, ale nawet laik wie, że ona powinna być obecna przy przeszukaniu. Ja jako widz wiem, że Monika otrzymała owy pakunek wcześniej ale tak szczerze, to tak samo ten policjant co przeszukiwał jej samochód mógł jest tą paczkę podrzucić i kto by mu to udowodnił, że to nie on skoro nikt przy nim nie stał i nie przyglądał mu się na ręce.

Wydaje mi się, ze niektóre teksty z serialu mogą się wkraść do popkultury, takie jak np: "Pan z prawicy?" czy "...można prosić telefon. Tutaj 1000 lajków siedzi!" ;) Chociaż mi w pamięci utkwił tekst Marcina do Moniki w windzie: "Myśli Pani, że wszechświat od bilionów lat pracował nad tą sytuacją specjalnie dla Pani?"- tekst w moim stylu :P

Największym minusem pierwszego odcinka jest ograniczenie postaci Marcina (no chyba drugiej najważniejszej postaci w serialu) do raptem czterech scen. Ale z zapowiedzi 2 odcinka wygląda na to, że będzie ich więcej ;)

Postać Jakuba- wydaje mi się, a nawet jestem niemal, że pewien, będzie on jedną z najczarniejszych postaci. Wnioskuje to po tym ja unikał kontaktu z Moniką po tym jak zwolniono ją z aresztu, tak łatwo zgodził się, by jego narzeczona wzięła na siebie winę i jego rozmowie telefonicznej po koniec odcinka. Nie zdziwiłbym się, gdyby był zamieszany w tą aferę i to po uszy ;) Tylko zastanawia mnie co on by zyskał na tym, jakby TV nie podpisałaby z nim kontaktu?

Muzyka z tyłówki również grnialna :)
Pilotażowy odcinek dostaje ode mnie mocne 6/10. Ale liczę na to, że fabuła się rozkręci i po drugim odcinku dam więcej :) Serial ewidentnie aspiruje na godnego następce "Prawa Agaty". Jak będzie? Zobaczymy ;)
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod
x 46
x 127

[TVN] Druga szansa

Post autor: matik »

prezenter pisze:Największym minusem pierwszego odcinka jest ograniczenie postaci Marcina (no chyba drugiej najważniejszej postaci w serialu) do raptem czterech scen. Ale z zapowiedzi 2 odcinka wygląda na to, że będzie ich więcej ;)
Tak, w drugim odcinku będzie nieco więcej Marcina
[ Spoiler ]
.
prezenter pisze:Postać Jakuba- wydaje mi się, a nawet jestem niemal, że pewien, będzie on jedną z najczarniejszych postaci. Wnioskuje to po tym ja unikał kontaktu z Moniką po tym jak zwolniono ją z aresztu, tak łatwo zgodził się, by jego narzeczona wzięła na siebie winę i jego rozmowie telefonicznej po koniec odcinka. Nie zdziwiłbym się, gdyby był zamieszany w tą aferę i to po uszy ;) Tylko zastanawia mnie co on by zyskał na tym, jakby TV nie podpisałaby z nim kontaktu?
Po pierwszym odcinku też pomyślałem, że jest zamieszany w tą aferę.
[ Spoiler ]
Awatar użytkownika
Medyk24
VIP Expert
x 486
x 1220

[TVN] Druga szansa

Post autor: Medyk24 »

Wątek rozwikłania zagadki narkotykowej na pewno obecnie jest najciekawszy, pojawił się nowy trop. więc zobaczymy co będzie dalej, a tak pozatym ciężko powiedzieć, trochę powiało nudą w tym 2 odcinku, niemniej swego rodzaju niesmak stara się rekompensować dobra oprawa muzyczna i obsada aktorska :)
Awatar użytkownika
kacper3100
Thinker
x 268
x 326
Kontakt:

[TVN] Druga szansa

Post autor: kacper3100 »

prezenter pisze:(...)
Pilotażowy odcinek dostaje ode mnie mocne 6/10. (...)
To nie był pilotażowy odcinek.
30 lat siły muzyki Radia ZET i już :)
Jordi
VIP Expert
x 1825
x 1819

[TVN] Druga szansa

Post autor: Jordi »

2 odcinek był już ciekawszy. Po 1 nasunięto szybko podejrzanych o podrzucenie prochów, ale w 2 już nieco się sprawa komplikuje, bo dochodzi kolejna podejrzana osoba. Ostaszewska to chyba nie ma roli, której by nie zagrała świetnie. Kożuchowska już mniej histerycznie. Podoba mi się postać Marcina zwłaszcza, że Świderski póki co bardzo dobrze gra :) (poza tym ich wspólna scena w windzie to scena odcinka
[ Spoiler ]
). Pani Jadzia też wielki powrót cudownej Krysi Tkacz, której dość dawno nie widziałem w większej roli niż "gość na 1 odcinek".

W ogóle wydaje mi się, że postać szefa TV granego przez Braciaka wzorowana jest na Miszczaku. Wzrostem też go dobrali dobrze, tylko tuszą nie ;)

Powoli, ale serial się rozkręca. 2ep otrzymuje ode mnie 7,5/10 :)
Awatar użytkownika
kacper3100
Thinker
x 268
x 326
Kontakt:

[TVN] Druga szansa

Post autor: kacper3100 »

Podobno mieli nie udostępniać odcinków przedpremierowo
30 lat siły muzyki Radia ZET i już :)
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
x 81
x 2214

[TVN] Druga szansa

Post autor: wiatriwoda »

2 odcinek może być z kryzysową oglądalnością- Telekamery i wcześniejsza emisja w necie.

Co do odcinka , trochę mnie zawiódł - za bardzo szpitalowy i domowy -czego się obawiałem, oczywiście było sporo fajnych scen, były jakieś przesłania , ale kawałek z ucieczką Boczarskiej, który był fajny , to trochę za mało. Pierwszy odcinek był dużo lepszy oby kolejne były bardziej złożone.
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
x 81
x 2214

[TVN] Druga szansa

Post autor: wiatriwoda »

Jest emitowany nowy dość fajnie zrobiony spot w którym wykorzystano komentarze z FB na temat serialu, które są wklejone w ujęcia serialu do znanej nam już muzyki.

edit:

A wygląda tak:

https://www.facebook.com/drugaszansatvn/videos
Awatar użytkownika
Nina
VIP Expert
x 197
x 305

[TVN] Druga szansa

Post autor: Nina »

wiatriwoda pisze:2 odcinek może być z kryzysową oglądalnością- Telekamery i wcześniejsza emisja w necie.
Uwierzyłam, że drugi odcinek słaby i oglądam Telekamery, pewnie nie ja jedna ;)
Drugi raz nie zrobisz pierwszego wrażenia.
Awatar użytkownika
kamol
Junior
x 269
x 168

[TVN] Druga szansa

Post autor: kamol »

Nina pisze: Uwierzyłam, że drugi odcinek słaby i oglądam Telekamery, pewnie nie ja jedna ;)
Drugi odcinek momentami lepszy od pierwszego. Pani Jadźka genialna! Tak, jak serialowe dzieci Mai Ostaszewskiej. ;D
😷😷😷to ważne😷😷😷
Jordi
VIP Expert
x 1825
x 1819

[TVN] Druga szansa

Post autor: Jordi »

Mnie gala Telekamer nieco zawiodła, a 2ep DS był lepszy od pierwszego :)
milka89
Obserwator
x 20
x 7

[TVN] Druga szansa

Post autor: milka89 »

Są gdzieś udostępnione już wyniki oglądalności odcinka nr 2? Podobno Telekamery miały około 4 mln, ciekawe jak poradziła sobie Druga Szansa...?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Seriale polskie”