[TV Puls] Tajemnice medyczne

Rozmowy o polskich serialach telewizyjnych.
Evil
Junior
Posty: 1405
Rejestracja: 09 sie 2007, 14:46
x 2

[TV Puls] Tajemnice medyczne

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Evil »

Direct pisze:Obejrzałem tylko pierwszy "przypadek" z premierowego odcinka w poniedziałek, więc moja opinia może być skrzywiona. Więcej nie dałem rady tego drewna zdzierżyć. Zdziwił mnie przede wszystkim zaskakujący zwrot akcji. Z trwającego dobrych 10 minut etapu "oj, nie wiemy, oj nie wiemy" gwałtownie przeskoczono do "to choroba indyjska, wszyscy żyli długo i szczęśliwie, koniec".

Pan w tupeciku i przerywniki z lotem po korytarzu w przyspieszonym tempie niczym sekwencje z "Benny Hilla" to z rzeczy zabawnych. Z technicznych zauważyłem zbliżenia na facjaty odtwórców głównych ról rodem z telenoweli brazylijskiej, na dodatek dość nieudolne, bo wyraźnie pochodzące z innych dubli. Czyżby zabrakło kamer? ;)

Cienko, cienko. Parę lat temu TV Puls miała paradokument, który osobiście zaliczyłbym do wyżyn tego gatunku, a mianowicie "Niesamowite historie" ATM Grupy. Pod każdym względem dobrych kilka półek wyżej, niż to najnowsze coś. I było to dwa lata przed tym, kiedy gatunek odkrył Polsat.

co do zbliżeń na twarzy, czyli przebitek- tak, one są robione dodatkowo już po zrealizowaniu całej sceny :) to nie kwestia brakujących kamer, tylko realizacji (podejrzewam jednokamerowej) z powodu cięcia kosztów. Druga kamera to drugi operator, drugi asystent itd itd.. :)
Awatar użytkownika
Dominik
VIP Expert
Posty: 3032
Rejestracja: 25 sie 2010, 13:03
x 73
x 724

[TV Puls] Tajemnice medyczne

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dominik »

Realizacja nie jest jednokamerowa, bo często sceny montowane są na ruchu w bliższych i dalszych planach. Nikt by nie zaryzykował kręcenia jedną kamerą serialu z amatorami, którzy nie potrafią powtórzyć dwa razy tego samego. ;)

Co do technikaliów, warto powiedzieć też o tym, że operatorom często nie udaje się wyostrzyć obrazu i postaci w ruchu potrafią być dobre kilka sekund rozmazane.
Evil
Junior
Posty: 1405
Rejestracja: 09 sie 2007, 14:46
x 2

[TV Puls] Tajemnice medyczne

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Evil »

Dominik pisze:Nikt by nie zaryzykował kręcenia jedną kamerą serialu z amatorami, którzy nie potrafią powtórzyć dwa razy tego samego. ;)
Dlaczego ja, Trudne Sprawy, Pamiętniki z wakacji, Sekrety Sąsiadów, Dzień który zmienił moje życie, Poznaj swoje prawa itd itd :D
Awatar użytkownika
Dominik
VIP Expert
Posty: 3032
Rejestracja: 25 sie 2010, 13:03
x 73
x 724

[TV Puls] Tajemnice medyczne

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dominik »

Mówisz chyba o serialach, w których każda scena kręcona jest w mastershocie i nie ma montażu wewnątrzujęciowego, więc jak scena się nie uda, to kręci się ją od nowa. A w "Tajemnicach medycznych" typ montażu jest trochę inny.
Evil
Junior
Posty: 1405
Rejestracja: 09 sie 2007, 14:46
x 2

[TV Puls] Tajemnice medyczne

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Evil »

Dominik pisze:Mówisz chyba o serialach, w których każda scena kręcona jest w mastershocie i nie ma montażu wewnątrzujęciowego, więc jak scena się nie uda, to kręci się ją od nowa. A w "Tajemnicach medycznych" typ montażu jest trochę inny.
Sekrety Sąsiadów czy dzień który zmienił były kręcone na strony i na plany - po prostu aktorzy grali każdą scenę po minimum 3 razy, a operator zmieniał za każdym razem plan
Awatar użytkownika
Dominik
VIP Expert
Posty: 3032
Rejestracja: 25 sie 2010, 13:03
x 73
x 724

[TV Puls] Tajemnice medyczne

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dominik »

No cóż, nie będę polemizował, bo nie wiem jak pracuje Tako Media. Wiem za to, jak pracują inni i może dlatego wychodzi im to lepiej niż wrocławskiej firmie. ;)
Awatar użytkownika
PPM
VIP Expert
Posty: 1903
Rejestracja: 22 sie 2006, 18:05
Lokalizacja: Kraków
x 68
x 98

[TV Puls] Tajemnice medyczne

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PPM »

Od 7 marca Tajemnice medyczne od poniedziałku do piątku o 17.00 a powtórka o 6 rano :) Optymiści dawali 2 tygodnie na zmianę godziny... :D
dawid99
Junior
Posty: 1479
Rejestracja: 26 lut 2014, 14:38
x 2
x 1

[TV Puls] Tajemnice medyczne

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dawid99 »

Mam nadzieję, że tu też będzie porażka.
Może wtedy to ich skłoni do produkcji seriali w 100%.

Awatar użytkownika
Jordi
VIP Expert
Posty: 16073
Rejestracja: 13 sty 2013, 19:03
x 3524
x 2826

[TV Puls] Tajemnice medyczne

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jordi »

PPM pisze:Od 7 marca Tajemnice medyczne od poniedziałku do piątku o 17.00 a powtórka o 6 rano :) Optymiści dawali 2 tygodnie na zmianę godziny... :D
Jeśli wyniki są 2,5-3 razy gorsze od Pingwinów, no to tłumaczenia są zbędne XD

Ale co ciekawe Pingwiny nie wrócą. Flash będzie.
Awatar użytkownika
Dominik
VIP Expert
Posty: 3032
Rejestracja: 25 sie 2010, 13:03
x 73
x 724

[TV Puls] Tajemnice medyczne

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dominik »

Nieźle, Puls bije własne rekordy - 3 dni wystarczyły, żeby podjąć decyzję o zmianie godzin emisji. Tylko kto w ogóle wpadł na pomysł, żeby to coś emitować o 19? To się nie mogło udać. Wiedzieliśmy o tym my, zupełni laicy, a nie wiedzieli spece od ramówki w Pulsie. ;)
dawid99
Junior
Posty: 1479
Rejestracja: 26 lut 2014, 14:38
x 2
x 1

[TV Puls] Tajemnice medyczne

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dawid99 »

O tej porze raczej dłużej się utrzyma. Do kwietnia nie będą mieli gdzie przenieść, bo o 6:00 chyba nie dadzą własnej premiery. :o

Awatar użytkownika
PPM
VIP Expert
Posty: 1903
Rejestracja: 22 sie 2006, 18:05
Lokalizacja: Kraków
x 68
x 98

[TV Puls] Tajemnice medyczne

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PPM »

"Tajemnice medyczne" wsparte są kampanią reklamową. O ile spoty radiowe i reklamy w Internecie w łatwy sposób można zmienić/edytować to w wiodących tygodnikach już "trochę" gorzej...
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

[TV Puls] Tajemnice medyczne

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

Nie pierwszy raz popełniają ten błąd z umieszczeniem reklam w prasie i późniejszej szybkiej zmianie pory emisji.
2009-2021
Awatar użytkownika
Dominik
VIP Expert
Posty: 3032
Rejestracja: 25 sie 2010, 13:03
x 73
x 724

[TV Puls] Tajemnice medyczne

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dominik »

Prawdopodobnie w ciągu najbliższych tygodni czeka nas kolejna zmiana. Albo znajdą miejsce dla "Tajemnic..." gdzieś przed południem, albo przeniosą je całkiem do Pulsu 2. A jeśli już mowa o tej drugiej stacji, to tutaj z kolei serial miał iść od poniedziałku w ścisłym prime-time, ale, jak się można domyślać, oczywiście w ostatniej chwili z tego pomysłu również zrezygnowano.

A ja kolejny raz zadaję sobie to pytanie - jak to jest, że my wiedzieliśmy, jak to się skończy, a doświadczeni ludzie mediów nie? I kolejne pytanie, kiedy prezes wreszcie, zgodnie z zapowiedzią, przestanie robić to, co konkurencja, tylko później i niższym kosztem?
Awatar użytkownika
mateusz_71
VIP Expert
Posty: 3435
Rejestracja: 08 cze 2013, 9:46
Lokalizacja: Wrocław
x 368
x 245
Kontakt:

[TV Puls] Tajemnice medyczne

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mateusz_71 »

W tej "wielkiej produkcji" TV Puls - podobnie jak w Szpitalu- występują "znane osobistości". We wczorajszym odcinku pojawił się Ivan Komarenko.
[ Spoiler ]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Seriale polskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości