[POLSAT] Niania w wielkim mieście

Rozmowy o polskich serialach telewizyjnych.
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert

Post autor: wiatriwoda » 06 lut 2017, 17:31

Michaal
Obserwator

Post autor: Michaal » 06 lut 2017, 17:39

8 odcinków o 21:30. 4 ostatnie w okolicach 22:00
tvferdex97
Junior

Post autor: tvferdex97 » 06 lut 2017, 19:35

wiatriwoda pisze:Wydaje się, że po latach TVN zrozumiał, że zwykła obyczajówka to już za mało. Polsatowi widać więcej czasu musi zejść. Pamiętajmy, że kręci się jeszcze Recepta na Miłość - wydaje się lepiej zrobiona i bardziej przemyślana, ale to też będzie obyczajówka.
Polsat od kilkunastu lat się na błędach nie uczy. Przypomnę wielkie klapy obyczajowe słonecznej stacji: Klinika samotnych serc [2005], Tango z aniołem [2005] - wprawdzie serial bardzo ambitny, zakończył się WIELKIM cliffhangerem, Kochaj mnie, kochaj [2006], Tylko miłość [2007-2009] - serial w formie tak jakby telenoweli, bo początkowo emitowany bez przerwy zimowej, co znaczy że I seria miała 39 odcinków, przenosząc na godz. 22 tylko pogrążył się jeszcze bardziej, Na kocią łapę [2008], Linia życia [2011], 2XL [2013], To nie koniec świata [2013-2014] - mówicie że I seria była jeszcze spoko, a dla mnie cały ten serial był taki sobie, nic mnie nie zaimponowało w nim, i ostatnia klapa pt. Powiedz TAK [2015/2016]
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert

Post autor: wiatriwoda » 06 lut 2017, 19:37

Jedynym serialem, który był dobry, ale potem zszedł na psy nie wiem czemu był Hotel 52. Tam też godzina emisji miała znaczenie. No i Pensjonat Pod Różą był jak na tamte czasy dobra produkcją.
k+b
VIP Expert

Post autor: k+b » 06 lut 2017, 19:41

Akurat Linia Życia była telenowelą, czyli gatunkiem, który wciąż się w Polsce dobrze trzyma, w przeciwieństwie do coraz słabszych obyczajówek. Zakończenie Samego Życia było pomyłką, po której Polsat już się nie podniósł (mam tu na myśli pasmo od poniedziałku do piątku o 19.30)
tvferdex97
Junior

Post autor: tvferdex97 » 06 lut 2017, 19:42

Pensjonat Pod Różą zakończył się sukcesywnie, miał konkretne zakończenie, nie wiem jaką miał oglądalność przy ostatniej serii, a tu należy przypomnieć że wiosną 2006 w niedziele ofensywa serialowa była. O 19.30 - Rodzina zastępcza +, 20.30 - Pensjonat Pod Różą, 21.30 - Fala zbrodni.
Hotel 52 rzeczywiście jak większość seriali zszedło na te psy, zwłaszcza w beznadziejnej VII serii, a każdą serię emitowano o tej samej porze.
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert

Post autor: wiatriwoda » 06 lut 2017, 19:44

k+b pisze:Akurat Linia Życia była telenowelą, czyli gatunkiem, który wciąż się w Polsce dobrze trzyma, w przeciwieństwie do coraz słabszych obyczajówek. Zakończenie Samego Życia było pomyłką, po której Polsat już się nie podniósł (mam tu na myśli pasmo od poniedziałku do piątku o 19.30)
To prawda. Wg mnie o o tej porze powinien być inny serial codzienny, ale Samo Życie pod koniec było już tak pozmieniane od pierwotnego, że faktycznie marnie już wyglądało. Na dziś oglądalność byłaby dobra, ale wtedy spadki były spore, a Polsat myślał, że będzie więcej. Kto wie czy Niania zakładając, że byłaby dobrym serialem, nie mogłaby być właśnie emitowana o 19.30 choćby dwa razy w tygodniu plus np. Nosze i ŚwK i cały tydzień zapewniony.
k+b
VIP Expert

Post autor: k+b » 06 lut 2017, 19:54

Puszczanie w tym czasie powtórek Kiepskich jest tańsze i wygodniejsze. Niestety.
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert

Post autor: wiatriwoda » 06 lut 2017, 19:55

Wiem, wiem, ale wiesz w ten sposób można by stare hity cały dzień puszczać jak Puls :) A o pasmo 19.30 naprawdę by można powalczyć, Wiadomości nie są tym czym kiedyś były. Może Nina kiedyś to zrozumie :)
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Post autor: Trzeciak » 07 lut 2017, 3:03

Jednak ta starsza widownia w którą Nina wciąż celuje wciąż - mimo zupełnego braku krytycyzmu wobec PiS-u - woli o tej porze wcisnąć przycisk z cyfrą "1".
Jordi pisze:Wtorek po Brain czyli 21:30 raczej... Nic Polsat nie uczy się na błędach. Na Krawędzi nie wypaliło mimo, ze jak na Polsat był nawet przyzwoitym, a momentami dobrym serialem, Powiedz tak niewypał, a teraz conajwyzej przeciętnie zapowiadającą się Niańkę tam wciskają...
Coś ci się pomyliło, bo "Na krawędzi" nie było emitowane we wtorki, a w czwartki, a na dodatek serial doczekał się drugiego sezonu. Może chodziło Ci o "Skazane", które znikły po jednej serii, ale stacja uzasadniała to wyczerpaniem się scenariusza z oryginalnego formatu.
Jordi pisze:.
Najgorsze jest to, że Polsat od wielu lat nie ma naprawdę dobrego serialu (ostatni bdb serial to był 1 sezon To nie koniec świata - od tamtej pory nic naprawdę dobrego). Kolejny sezon i nie widać niczego ciekawego. Pomijam już to wieczne wałkowanie obyczajówek. Nawet TVN próbuje od dłuższego czasu z tego wychodzić, a BE jest wielkim krokiem naprzód. Tu mamy co? Wyprute do granic możliwości i będące jak telenowela latino od 5 sezonów Przyjaciółki i kolejne próby nowej obyczajówki, któraby przejęła pałeczkę po wspomnianej produkcji, bo widac ewidentnie, że Polsat wałkuje dalej ten serial, bo nie mają kompletnie pomysłów na coś ciekawszego, co byłoby pewniakiem na hita...
Pewniakiem, to nie jest nawet "Belle Epoque" w TVN-ie, bo mimo, że zapowiada się na świetnie wykonaną produkcję - nie wiadomo, czy trafi ona w gusta widzów. Dobre wykonanie i pomysł to warunek konieczny, ale jeszcze nie dostateczny, by produkcja mogła odnieść sukces. Nie zmienia to faktu, że póki co ten - mam wrażenie - przesłodzony serial jest głównym faworytem tej wiosny do wylotu z anteny po ledwie jednym sezonie. A logo na poziomie wczesnych lat 90., to już śmiech na sali.
k+b pisze:Akurat Linia Życia była telenowelą, czyli gatunkiem, który wciąż się w Polsce dobrze trzyma, w przeciwieństwie do coraz słabszych obyczajówek. Zakończenie Samego Życia było pomyłką, po której Polsat już się nie podniósł (mam tu na myśli pasmo od poniedziałku do piątku o 19.30)
Nie do końca. 5 lat temu Jedynka wprowadziła dwie nowe telenowele - "Galerię" i "Wszystko przed nami", i jak się to skończyło (szczególnie ten drugi mimo całkiem dobrego wykonania i promocji) - większość z nas doskonale wie. Dziś trzymają się "Klan", "Barwy Szczęścia", "Pierwsza Miłość", "Na Wspólnej" i kilka innych tworów, ale to z prostego powodu jakim jest przyzwyczajenie widzów.
Pozdrawiam, Trzeciak
Jordi
VIP Expert

Post autor: Jordi » 07 lut 2017, 10:13

Trzeciak pisze: Coś ci się pomyliło, bo "Na krawędzi" nie było emitowane we wtorki, a w czwartki, a na dodatek serial doczekał się drugiego sezonu. Może chodziło Ci o "Skazane", które znikły po jednej serii, ale stacja uzasadniała to wyczerpaniem się scenariusza z oryginalnego formatu.
Tak tak. Dzięki za poprawkę. O Skazane mi chodziło. Świetnie się zapowiadało, a wyszło średnio na końcu no i serial okazał się dla widzów Polsatu chyba zbyt przytłaczający.

Fakt, że z BE wiążę spore nadzieje. Podoba mi się jednak też, że TVN szuka nowych kierunków. Polsat tymczasem stoi w obyczajówkach. Nawet teoretyczna jesienna nowość to romansidło ma być... No i Skazane mimo ciężkiego klimatu też w dużej mierze były obyczajowym serialem z "dodatkami".

Logo przemilczę już, bo to kopanie leżącego, ale seriale Polsatu na ogół mają dość słabe logosy. Niańki logo to kwintesencja ich stylu :P

No i za BE i za Nianię odpowiada jeden producent. A obie produkcje dzieli przepaść jeśli chodzi o promosy, zapowiedzi, budżet, styl...
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Post autor: Trzeciak » 07 lut 2017, 23:29

Ten sam producent odpowiada także za nowy serial Jedynki pt."Wojenne dziewczyny", któremu bliżej do "Belle Epoque", co nie znaczy, że będzie to serial równie dobrze wykonany.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
pulkownik
VIP Expert

Post autor: pulkownik » 08 lut 2017, 9:22

Nowa zapowiedź, ten kto malował Kamillę Baar powinien mieć odebrane prawa do wykonywania zawodu :D

baqa
Użytkownik

Post autor: baqa » 08 lut 2017, 9:44

Nareszcie coś świeżego i...lekkiego mam nadzieję, obsada pełna gwiazd, Aleksandra Grzelak znana mi jest głównie z ról teatralnych, serial nie może być zły skoro zdecydowała się w nim zagrać.
Michaal
Obserwator

Post autor: Michaal » 13 lut 2017, 17:19

Joanna Orleańska o swojej roli w serialu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Seriale polskie”