[TVN] Diagnoza

Rozmowy o polskich serialach telewizyjnych.
Awatar użytkownika
Marecki384
Obserwator

[TVN] Diagnoza

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marecki384 »

Nina pisze:
Marecki384 pisze:Scena wypadku miodzio :)
Dokładnie, świetne zdjęcia, może tylko trochę za cicho.
Dlaczego w naszych krajowych filmach nie ma takich efektownych wypadków ??
Scena normalnie jak z Final Destination.
Pamiętam w Dr House też był podobny wypadek ale bardziej efektowny.
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
x 82
x 2278

[TVN] Diagnoza

Post autor: wiatriwoda »

Trzeba jednak pamiętać, że to 1 odcinek, kto wie czy nie najbardziej dynamiczny, potem może być głównie w szpitalu. Bywało już, jak choćby w DS gdzie właśnie pierwszy epizod był super, a potem już nie aż tak.
tv_fan
Obserwator
x 18
x 44

[TVN] Diagnoza

Post autor: tv_fan »

Zupełnie nie rozumiem tych ochów i achów nad tą produkcją. Mnie ten pierwszy ep znudził i znużył. Kolejna kalka amerykańskich seriali medycznych z niby intrygą, która miała być wciągająca a wyszło w sumie dość kiczowato. Raczej do niego nie wrócę.
Awatar użytkownika
kamol
Junior
x 284
x 216

[TVN] Diagnoza

Post autor: kamol »

Bywały gorsze seriale. :P Np. "Na noże".
😷😷😷to ważne😷😷😷
Awatar użytkownika
Medyk24
VIP Expert
x 504
x 1260

[TVN] Diagnoza

Post autor: Medyk24 »

wiatriwoda pisze:Trzeba jednak pamiętać, że to 1 odcinek, kto wie czy nie najbardziej dynamiczny, potem może być głównie w szpitalu. Bywało już, jak choćby w DS gdzie właśnie pierwszy epizod był super, a potem już nie aż tak.
Trochę się tego obawiam, chociaż jeśli poboczne historie medyczne będą ciekawe to nie będzie źle i rozwlekana na cały sezon historia postaci Ostaszewskiej nie będzie zbyt mocno nużyć.
POZDRAWIAM > Medyk24
Awatar użytkownika
Marecki384
Obserwator

[TVN] Diagnoza

Post autor: Marecki384 »

Jak widać niektórym się nie dogodzi.
@tv_fan to może sam napiszesz lepszy scenariusz ???
Belle Epoque też było spoko serialem.
Ja nie chcę oglądać seriali typu Majka bo to polukrowane Guano :)
Ja chce seriali dynamicznych krew pot łzy stos trupów.
Awatar użytkownika
Medyk24
VIP Expert
x 504
x 1260

[TVN] Diagnoza

Post autor: Medyk24 »

Medyk24 pisze:Dziś w Player będzie dostępny też 2 odcinek serialu. Czyżby to miało oznaczać, że jednak będą prapremiery, no chyba, że to taka jednorazowa sytuacja
2 odcinek jest już dostępny, jednak nie bezpłatnie.
POZDRAWIAM > Medyk24
Awatar użytkownika
Dijon
VIP Expert
x 5
x 10

[TVN] Diagnoza

Post autor: Dijon »

Pierwszy odcinek mnie niezbyt zachwycił. Dosyć sztuczne dialogi, a piszecie nawet, że gwara śląska nie była zbyt dobrze dopracowana (bo akurat ekspertem w tym zakresie nie jestem). Scena wypadku była dosyć kuriozalna, widać że zabrakło na nią funduszy. Szkoda, bo wyszło to bardzo tandetnie. Wyciąganie poszkodowanych z autobusu też nie było zbyt emocjonujące, a takie sceny jednak powinny być dosyć dynamiczne. Tutaj było nudno.

Obsada na plus, pytanie tylko, czy uda się wycisnąć z niej to co potrzeba. Zrobiono też trochę zabawy obrazem, pozbawiając ekran ciepłych barw. Wszystkie kolory były bardziej zimne, co miało chyba trochę zaburzyć cukierkowość, do jakiej przyzwyczaił TVN w swoich serialach.

Co ciekawe, od czasu pokazu prasowego pierwszego odcinka, doszło chyba do małej modyfikacji. Oto fragment recenzji z portalu NaEkranie.pl:
W pierwszym odcinku dość dużo się dzieje. Widz dostaje strzępy informacji, z których sam ma sobie złożyć obraz, postarać się rozwiązać zagadkę. Niestety, reżyser Xawery Żuławski, zbytnio mu to ułatwia. Po 5 minutach uważny widz już będzie wiedział, kto jest tajemniczym mężczyzną, którego tak nienawidzi główna bohaterka i z którym prowadzi batalię sądową. Dowie się tego, nim jeszcze pojawi się on na ekranie. Wszystko przez scenę rozmowy telefonicznej, w której słychać głos aktora grającego tę postać. Jest on tak charakterystyczny, że nie da się go pomylić z nikim innym. W tym momencie tajemnica znika. Reżyser zapewnia, że jest to świadome działanie.

źródło: https://naekranie.pl/recenzje/diagnoza- ... premierowa
Czyżby takie tłumaczenia nie wydały się do końca przekonywające, więc postanowiono to usunąć w postprodukcji ;) ? W odcinku wyemitowanym we wtorek głosu osoby po drugiej stronie telefonu nie było słychać.
Jordi
VIP Expert
x 1866
x 1848

[TVN] Diagnoza

Post autor: Jordi »

Dla mnie jedynym zgrzytem była właśnie ta bezsensownie wepchnięta gwara.

Mnie np. scena akcji ratunkowej bardzo się podobała, jak i sam wypadek. Prawie podskoczyłem na fotelu, tak mnie zaskoczyli tą ciężarówą.

Mam nadzieję, że ujawnienie już w 1 epie, kto jest człowiekiem, który zniszczył Annie życie nie wpłynie na jakość historii i będzie ona dalej ciekawie poprowadzona :)

PS. Jestem w szoku, ale nawet Królikowski mnie nie wnerwił tym swoim żałosnym żarcikiem do "mamusi" - zanosi się na typową postać widzianą już parokrotnie w jego portfolio.

Edit: No i nie wytrzymałem i już mam 2 odcinek za sobą...
[ Spoiler ]
.
Awatar użytkownika
pulkownik
VIP Mod
x 1005
x 2924

[TVN] Diagnoza

Post autor: pulkownik »

Wiem, że oba seriale to dwie różne bajki, ale jednak, o dziwo, bardziej skłaniam się ku oglądaniu "Lekarzy na start" niż "Diagnozy"... Pierwszy odcinek mnie nieco znużył, rozbudziłem się na scenie wypadku, chociaż wypadła ona dość kiczowato. Zobaczymy, jak rozwinie się akcja, nie ma blamażu jak z "Belle Epoque", ale nie ma też efektu "wow" jak przy pierwszym odcinku serialu z Kożuchowską.
Awatar użytkownika
Nina
VIP Expert
x 223
x 327

[TVN] Diagnoza

Post autor: Nina »

Jordi pisze:Dla mnie jedynym zgrzytem była właśnie ta bezsensownie wepchnięta gwara.
Tak, to zdecydowanie bez sensu.
Jordi pisze:Mnie np. scena akcji ratunkowej bardzo się podobała, jak i sam wypadek. Prawie podskoczyłem na fotelu, tak mnie zaskoczyli tą ciężarówą.
To właśnie początek sceny zrobił największe wrażenie, bo większość z nas chyba tak sobie wyobraża wypadek, sekundy, zaskoczenie i przerażenie, brrr
Jordi pisze:PS. Jestem w szoku, ale nawet Królikowski mnie nie wnerwił tym swoim żałosnym żarcikiem do "mamusi" - zanosi się na typową postać widzianą już parokrotnie w jego portfolio.
Tak, rzeczywiście się zanosi, tym bardziej, że głos ciągle tak samo skrzekliwy, poza tym Królikowskiego było mało i być może tak będzie dawkowany, żeby nie wzbudzać zbytniej irytacji towarzyszącej z reguły pojawieniu się tej osoby na ekranie :P
Drugi raz nie zrobisz pierwszego wrażenia.
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert
x 15
x 38

[TVN] Diagnoza

Post autor: Kamil »

Dijon pisze:Pierwszy odcinek mnie niezbyt zachwycił. Dosyć sztuczne dialogi, a piszecie nawet, że gwara śląska nie była zbyt dobrze dopracowana (bo akurat ekspertem w tym zakresie nie jestem).
Akurat gwara była ok :) W okolicach Rybnika ludzie podobnie mówią :)
Jordi
VIP Expert
x 1866
x 1848

[TVN] Diagnoza

Post autor: Jordi »

Ja tam poziomu gwary nie oceniam, bo nie jestem Ślązakiem, ale wcisnęli ten 10-sekundowy dialog tak bez sensu szczerze. Cały ep piękna polszczyzna, aż tu nagle "dziołchy" i coś tam coś tam :o

Co do porównywania Diagnozy z Lekarzami na start. DIagnoza jest "cięższa" w odbiorze., poważniejsza, nawet z nutką mroku bym powiedział. Lekarze dzięki młodej obsadzie i póki co scenariuszowi są o wiele lżejsi - przynajmniej po tych dwóch odcinkach. Szkoda, że wszyscy się na medyczne produkcje rzucili, bo obawiam się znużenia z czasem przez przesyt właśnie szpitala, operacji itp.
Memorex_94
VIP Expert
x 4
x 118

[TVN] Diagnoza

Post autor: Memorex_94 »

O ile fabuła wygląda na wciągająca to niestety sama wizja jej wyszła w tym odcinku tak sobie. Nie będzie może takiego zawodu jak chociażby z Belle Epoque, ale jak na możliwości TVN zanosi się na kolejną średnią produkcję.
radef
Użytkownik
x 1
Kontakt:

[TVN] Diagnoza

Post autor: radef »

Kamil pisze:Akurat gwara była ok :) W okolicach Rybnika ludzie podobnie mówią :)
Tak. Zdarza się, lecz nie w taki sposób jak zaprezentowano w serialu. Albo ktoś goda po śląsku (mniej lub bardziej) cały czas, albo mówi poprawną polszczyzną. A tu mamy bohaterkę, którzy przechodzi z dwóch zupełnie przeciwstawnych zachowań.
Jeżeli już chcieli coś po śląsku, to mogli tam wplątać jakieś śląskie słowa, ale przynajmniej w pierwszym odcinku znacząco przesadzili.
Ostatnio zmieniony 06 wrz 2017, 11:39 przez radef, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Seriale polskie”