Strona 1 z 33

[TVN] Diagnoza

: 24 mar 2017, 20:27
autor: k+b
Jesienią na antenie TVN ma zadebiutować nowy fabularny serial medyczny, którego akcja rozgrywać się będzie w Rybniku.
https://naekranie.pl/aktualnosci/stacja ... ku-1750063

[TVN] Serial medyczny

: 24 mar 2017, 20:30
autor: wiatriwoda
Niestety, to z lekka przesada. Nie ma innych tematów?

[TVN] Serial medyczny

: 24 mar 2017, 20:31
autor: Damianou18
Czyżby kolejna wersja "Lekarzy" się nam szykuję? ;)

[TVN] Serial medyczny

: 24 mar 2017, 20:33
autor: Parowka09
Szkoda, że nie zdecydowali się na Sosnowiec :P. Jak widać TVN lubi podgrzewać odgrzewane kotlety po raz kolejny.

[TVN] Serial medyczny

: 24 mar 2017, 20:34
autor: wiatriwoda
Lekarze były hitem na chwilę. Podobnie było z PnŻ, ostatnio wrócił za wcześnie NN, teraz to, mało kto tam myśli, w kwestii serialów, a kiedyś TVN wyznaczał trendy. Z BE, miało tak być, ale trochę nie wyszło.

[TVN] Serial medyczny

: 24 mar 2017, 20:46
autor: Dijon
Za promocję miasta w serialu Rybnik zapłaci stacji 369 tys. złotych.

http://rybnik.eu/index.php?id=223&p=news,11,show,9539
Niestety, miasto nie ma do zaoferowania milionów (co w sumie nie jest zaskoczeniem). Poza tym, TVN chyba totalnie nie ma pomysłów, jeśli chce znowu bawić się w serial medyczny.

[TVN] Serial medyczny

: 24 mar 2017, 21:40
autor: Direct
W serialach historycznych czy SF trudno ulokować jakieś produkty, dlatego TVN-owi bardziej opłaca się kręcić obyczajówki.

[TVN] Serial medyczny

: 26 mar 2017, 13:41
autor: kamil2505
"Lekarze" byli hitem na początku. W poniedziałkowym paśmie radzili sobie całkiem dobrze. Szczególnie, że był to pierwszy sezon, gdzie w tym slocie nie było Majewskiego (jego program był emitowany od 2005 roku - z czego ostatni sezon - już pod nazwą "Szymon na żywo" - był klapą). Średnia powyżej 3 mln. Gorzej było już jednak w niedzielę. O ile o 20:00 było jeszcze całkiem nieźle, to już o 21:00 było gorzej. Jednak patrząc na tendencje to widzów ubywało z sezonu na sezon. Pomimo że o szóstym sezonie mówiło się już wtedy, gdy rozpoczęto zdjęcia do piątego sezonu to do realizacji serii nie doszło tłumacząc to m.in. "niewystarczającymi pomysłami, które mogłyby odwrócić trend spadającej widowni". Stąd też dziwi mnie powrót do tego co już było tylko w innym mieście, nazwą i aktorami.

Warto jednak zauważyć, że "Prawo Agaty" jakoś dało radę, pomimo że można było mieć wrażenie, że "to już było" - w końcu była "Magda M.". Zobaczymy jak będzie tym razem.

Szkoda, że się nie zdecydują na jakąś dobrą kryminalną produkcję. "Belfer" dla Canal+ wyszedł im świetnie - dlaczego nie spróbują nakręcić coś takiego dla siebie?

[TVN] Serial medyczny

: 26 mar 2017, 13:50
autor: pulkownik
"Lekarze" się mocno posypali po odejściu Małaszyńskiego, z tego co pamiętam w ostatniej serii było też mało Różczki, która wtedy była w ciąży. Obsadzenie Szyca w roli lekarza też mądre nie było :lol:

[TVN] Serial medyczny

: 26 mar 2017, 13:57
autor: Christianus
kamil2505 pisze:Warto jednak zauważyć, że "Prawo Agaty" jakoś dało radę, pomimo że można było mieć wrażenie, że "to już było" - w końcu była "Magda M.". Zobaczymy jak będzie tym razem.

Szkoda, że się nie zdecydują na jakąś dobrą kryminalną produkcję. "Belfer" dla Canal+ wyszedł im świetnie - dlaczego nie spróbują nakręcić coś takiego dla siebie?
W "Magdzie M." ten wątek prawniczy nie był aż tak podkreślany, jak właśnie w "Prawie Agaty", gdzie niektóre sprawy toczyły się przez wiele odcinków. Mimo podobnej tematyki można zauważyć spore różnice między produkcjami, moim zdaniem na korzyść tej drugiej.

TVN właśnie teraz próbuje z serialem kryminalnym, osadzonym akcją o jedno stulecie wstecz, jednak nie za bardzo im to wyszło. Doceniam odwagę ze strony stacji i chęć zrobienia czegoś nowego na naszym rynku, ale nie wystarczy przebrać dobrych aktorów w piękne stroje z tamtej epoki, żeby zainteresować na dłużej widzów. Przypuszczam, że za 1/3 kasy włożonej w "Belle Epoque", udałoby się zrobić o wiele lepszy, uwspółcześniony kryminał.

Ewidentnie nie mają pomysłów na tematykę nowych seriali. Właśnie teraz oglądałem powtórkę jednego z odcinków "Lekarzy" i mimo, że w emisji premierowej nie opuściłem ani jednego odcinka, to lepiej ogląda mi się puszczane od 18 lat "Na dobre i na złe" ;)

[TVN] Serial medyczny

: 26 mar 2017, 14:12
autor: kamil2505
Zapomniałem jeszcze o jednej rzeczy napisać - "Lekarze" zostali sprzedani także do innych krajów - co też należy odnotować jako wartość dodana.

Sam przyznam, że tego serialu nie oglądałem, bo tematyka nie dla mnie. Jednak o ile faktycznie w "Magdzie M." i "Prawie Agaty" udało się stworzyć dwa odmienne seriale o podobnej tematyce to jakoś tutaj mam obawy, że może to byc kolejna kalka.

[TVN] Serial medyczny

: 27 mar 2017, 7:36
autor: Łotr1SW_TVN
Szkoda, wygląda na to że coś wyleci z ramówki. Obstawiam drugą Szansę...

[TVN] Serial medyczny

: 27 mar 2017, 18:28
autor: Christianus
No przecież już wyleciało. "Na noże" ostatecznie nie otrzymało planowanego wcześniej drugiego sezonu. Dalsze losy "Belle Epoque" też nie są takie pewne. Akurat "Druga szansa" w tej chwili jest w najlepszej sytuacji. Serial zanotował wzrost oglądalności, a dodatkowo ostatnio pojawiła się informacja o planowanej realizacji czwartej serii.

Mnie z kolei martwi, że nic się nie dzieje w sprawie "Kaprysu losu". Pilot dał nadzieje na fajną obyczajówkę z elementami komedii. Byłoby szkoda, gdyby nic z tego nie wyszło.

[TVN] Serial medyczny

: 27 mar 2017, 20:07
autor: CaptainMorgan
Już wielokrotnie było pisane, że Kaprys losu jest w fazie pisania scenariusza.

[TVN] Serial medyczny

: 27 mar 2017, 20:30
autor: Christianus
Za to ani razu nie było oficjalnie napisane, że efekty tego pisania scenariusza w ogóle ujrzymy na antenie. Trzeba wziąć pod uwagę, że jeśli faktycznie zobaczymy "Drugą szansę" i serial medyczny, co jest bardzo prawdopodobnym układem, na "Kaprys losu" może po prostu zabraknąć miejsca w jesiennej ramówce.