[TV Puls] Lekarze na start

Rozmowy o polskich serialach telewizyjnych.
Awatar użytkownika
Dominik
VIP Expert

Post autor: Dominik » 05 wrz 2017, 17:46

Niestety, obawiam się, o czym już pisałem, że to pasmo może okazać się właśnie zbyt trudne. I przez to może się skończyć na jednym sezonie. Ale z drugiej strony, w sumie rozumiem decyzję Pulsu. Bo skoro już się wyda sporą kasę na produkcję, to chce się ją wstawić do ramówki w porze największej widowni, a nie do popołudniowego pasma, gdzie może konkurencja mniejsza, ale i mniejsza kasa z reklam. W sumie nie ma tu idealnego rozwiązania.

Z drugiej strony 'Policjanci' budowali widownię przez kilka sezonów - oczywiście, od początku startując z wysokiego poziomu, jednak dopiero po bodajże trzech czy czterech sezonach udało im się podwoić początkową widownię. Może tutaj też po kilku sezonach udałoby się przebić na stałe milion. Ale na to trzeba czasu. A jak wiadomo, w Pulsie jak się coś nie ogląda to wylatuje z ramówki po tygodniu-dwóch.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator

Post autor: Karol » 05 wrz 2017, 17:48

Albo odsprzedadzą prawa AXN :-) W zamian za "Rewir".
Awatar użytkownika
Dejmian
VIP Expert

Post autor: Dejmian » 05 wrz 2017, 18:29

Przyznam szczerze że do tego serialu podchodziłem bardzo sceptycznie - głównie ze względu na tematykę. Jakoś nie wciągają mnie medyczne seriale, szczególnie te dzisiejsze. Mimo to postanowiłem obejrzeć cały pierwszy odcinek nie oczekując jakiegoś wielkiego objawienia. No i się zaskoczyłem - serial jest po pierwszym odcinku jak najbardziej na plus! Podoba mi się to, że bohaterowie są jacyś, każdy ma charakter, nie jest tylko papierową postacią, co widzimy w wielu dzisiejszych serialach. Tematyka podobna do "Na dobre i na złe", ale wykonanie zupełnie inne. Świetnie pokazane wkraczanie "świeżaków" w świat medycyny. Obawiałem się, że to wszystko będzie takie sztuczne i nadęte, ale o dziwo tak nie jest. Nie wiem jak będzie w kolejnych odcinkach, ale po pierwszym jestem zdecydowanie na tak. Obawiam się tylko o oglądalność, żeby się nie skończyło po pierwszym i jedynym sezonie. I tak, też zauważyłem osiedle z "Barw Szczęścia". Pewnie to po to, by ciąć koszta. Zawsze sprzęt na miejscu. Mnie to w każdym razie w ogóle nie przeszkadza. :)
Ostatnio zmieniony 05 wrz 2017, 22:17 przez Dejmian, łącznie zmieniany 2 razy.
10 lat na forum! :)
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Post autor: Trzeciak » 05 wrz 2017, 19:24

Serial ze znaczkiem 12+, a nawet słowa "zaje*isty" nie ocenzurowali. :D

A teraz będzie ta scena określona powyższym epitetem, i to w dosłownym znaczeniu tego słowa. Nawet młodzi lekarze zostali złapani na tym. :)
Pozdrawiam, Trzeciak
jamdown
Użytkownik

Post autor: jamdown » 05 wrz 2017, 21:13

wiadomo ile odcinkow ma pierwszy sezon?
Awatar użytkownika
Medyk24
VIP Expert

Post autor: Medyk24 » 05 wrz 2017, 21:16

52 odcinki.
POZDRAWIAM, Medyk24
Awatar użytkownika
Dejmian
VIP Expert

Post autor: Dejmian » 05 wrz 2017, 22:18

Drugi odcinek trzymał poziom. Bohaterowie stają się coraz bardziej klarowni, a wokół wiele się dzieje.
10 lat na forum! :)
Lukasz_fox
Użytkownik

Post autor: Lukasz_fox » 05 wrz 2017, 23:40

Moim zdaniem (obejrzałem 2 odcinki) to świetnie zrealizowany serial, Niezle nakreśleni bohaterowie i ładna scenografia. Zdecydowanie poziomem odstaje od Na dobre i na zle. Może trochę kolory dziwne. Wątki ciekawsze i fajne tempo. Jedna wada - pora nadawania. Czemu nie dali tego po faktach a na widomosciach? 19.10? Kto przełączy z faktów? I promocja praktycznie żadna a szkoda bo potencjał jest i to spory. Dobre dialogi, świeżość się czuje. Trzymam kciuki.
Jordi
VIP Expert

Post autor: Jordi » 06 wrz 2017, 0:21

2 odcinek dynamiczny i bardzo dobrze prowadzi i rozwija historię. Przede wszystkim podoba mi się tutaj, że główni bohaterowie to nieopatrzone twarze, ale i do tego naprawdę dobrze grają.

Faktycznie póki co mamy zaskakująco dobrą produkcję jak na dotychczasowe dokonania Pulsu w tej kwestii :)
Awatar użytkownika
Dominik
VIP Expert

Post autor: Dominik » 06 wrz 2017, 14:32

Telemagazyn.pl uważa, że 'Lekarze na start' wypadają lepiej niż 'Diagnoza' TVN: http://www.telemagazyn.pl/artykuly/leka ... 60020.html

To już druga po naekranie.pl pozytywna ocena serialu. Oczywiście nie licząc tych od widzów, w tym użytkowników tego forum. Ciekawe czy w parze z tym pójdzie widownia.
Jordi
VIP Expert

Post autor: Jordi » 06 wrz 2017, 15:25

Dopiero 2 epy za nami, ale wczoraj była delikatnie mówiąc nienajlepsza oglądalność :(

Co do recki LnS, to zgadzam się. Marta Król odstaje od reszty in minus aktorsko.
Lukasz_fox
Użytkownik

Post autor: Lukasz_fox » 06 wrz 2017, 15:33

fakt, ogladalność słaba, czekam na odc 3 czy nadal będzie trzymał poziom
Ostatnio zmieniony 06 wrz 2017, 16:29 przez Karol, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Ja czekam, aż twoje posty zaczną trzymać poziom języka polskiego w stopniu dostatecznym :-)
Awatar użytkownika
Dominik
VIP Expert

Post autor: Dominik » 06 wrz 2017, 16:52

Porażka na całej linii z oglądalnością. Nawet gdyby była 10 razy wyższa to nadal byłoby słabo. Dlatego Johny nic nie pisał - jak widownia kabaretów była dobra to nie omieszkał się pochwalić. ;)

No to chyba pomału możemy żegnać się z 'Lekarzami'. Niestety, Puls już do końca świata będzie emitował zagraniczne programy. Nie dla nich polskie produkcje. :P
Awatar użytkownika
Karol
Administrator

Post autor: Karol » 06 wrz 2017, 16:55

Może pora dać "Lekarzy na start" w primetime o 20? Skoro kabaret mógł osiągnąć zacny wynik, to wyprodukowany już serial gorzej niż teraz mieć nie będzie. A szkoda takich produkcji, by się marnowały.
Awatar użytkownika
Dominik
VIP Expert

Post autor: Dominik » 06 wrz 2017, 17:04

Pasmo filmowe i 20 jest raczej nieruszalne. Zbyt duże przyzwyczajenie widzów. Pewnie tydzień-dwa i zaczną szukać wcześniejszej godziny w ramówce. Ale to już będzie początek końca.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Seriale polskie”