TVP Teen

Dyskusje na temat projektów stacji telewizyjnych skierowanych na polski rynek.
lukis90el
Użytkownik
x 24
x 3

TVP Teen

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: lukis90el »

kamil2505 pisze: 20 lip 2021, 21:27
TVP programy dla nastolatków zaczęła likwidować około 2004-2005 roku. Doskonale to pamiętam, bo sam chętnie je oglądałem.
Chociażby likwidowano kolejne wydania "Roweru Błażeja" zastępując je innymi programami, moim zdaniem tańszymi zaminnikami - aż w końcu całkowicie program spadł z anteny, a wkrótce potem trudno było cokolwiek znaleźć w popołudniowym paśmie w TVP dla młodzieży.

Jeszcze bodajże na trzy sezony w latach 2011-12 pojawiał się "Poziom 2.0" w Dwójce. Trochę przypominał "Rower Błażeja". Ale sytuacja podobna jak u poprzednika z Jedynki tylko w przyspieszonym tempie - najpierw wydania od poniedziałku do piątku na żywo, potem program był emitowany tylko w piątki, a w ostatnim sezonie nawet wydań na żywo nie było. Pomimo zapowiedzi kolejnego sezonu ostatecznie program na stałe zniknął z TVP.
Przez jakiś czas później były także seriale młodzieżowe z szeroko pojętego Zachodu - za Kury (albo nieco wcześniej) zostały ostatecznie zdjęte z ramówki
kamil2505 pisze: 20 lip 2021, 21:27 Wtedy to się nie przyjmowało/nie opłacało, a w dzisiejszych czasach miałoby być inaczej?
Paradoksalnie (w warunkach europejskich) bardziej się to opłaca niż publiczne kanały o tematyce kobiecej (obecna TVP Kobieta) czy motoryzacyjnej (planowany TVP Moto, którego ramówka byłaby jeszcze gorsza - 997 i akcyjniaki w kółko, nie licząc programów robionych na rympał) - nadawcy publiczni z kilku krajów europejskich utrzymują takie kanały tematyczne. Jeżeli chodzi o moje zdanie - TVP Kobieta i TVP Moto są kanałami bezsensownymi już na papierze (co o TVP dla nastolatków nie powiedziałbym bez obejrzenia przynajmniej ramówki dla prasy)
kamil2505 pisze: 20 lip 2021, 21:27 Młodzież inaczej teraz spędza czas - na pewno nie przed telewizorem.
Przyjmując to, co planuje Kura - to ten argument ma Ręce i Nogi, bo ze względu na stopień krindżu da raczej argumenty Youtuberom (zwłaszcza tych, co zajmują się recenzjami odcinków paradokumentów i innych krindżowych zjawisk w mediach) do kręcenia swoich filmików na co najmniej parę tygodni :evil: .
Przy porządnie zrobionym kanale częściowo można ten argument zneutralizować tworząc odpowiednią platformę dla nastoletnich widzów składającą się z kanału linearnego i biblioteki VOD. Podobnie zrobił duński nadawca publiczny DR (podobnie jest z kanałem dla starszych nastolatków/młodych dorosłych), choć nie tak dawno z kanału linearnego zrezygnował na rzecz aplikacji mobilnej. Jakimś cudem BBC i RAI nadal utrzymują tradycyjne kanały dla młodzieży, z czego RAI taki w 100% tradycyjny.
Do tego jeszcze dochodzi fakt, że Internet (i w związku z tym utrudnione korzystanie z YouTube i innych wizualnych mediów internetowych) w wielu miejscach w kraju poza dużymi miastami jest bardzo słabej prędkości (max 20 Mbit/s), a w obszarach przygranicznych jest zagłuszany przez zagraniczne stacje bazowe (w związku z niekorzystnymi taryfami roamingowymi poza UE problem jest zauważalny przy granicy z Rosją, Białorusią i Ukrainą - ale kilka miejscowości wypoczynkowych się pod to łapie)
Se8en
Użytkownik

TVP Teen

Post autor: Se8en »

Czy ja się przypadkiem cofnęłam do wczesnych lat 00.? Czy to po prostu TVP stoi w miejscu i myśli, że młodzi ludzie dalej w większości spędzają czas przed telewizorem a nie w internecie? Nie no, świetny pomysł na kanał, już widzę jak nastolatkowie biegną przed telewizor oglądać odjazdową nową młodzieżową telewizję, joł ziomeczku! Jesteśmy tacy młodzieżowi essa rigcz pog xD!

Szczerze to ciekawi mnie co będzie konkretnie w ramówce tego cudownego młodzieżowego kanału, po prostu nie mogę się doczekać.
kamil2505
VIP Expert
x 47
x 597

TVP Teen

Post autor: kamil2505 »

Chyba pierwszy format dla tego kanału przygotowuje już TVP3 Lublin. :lol: Przyznam, że aż nie wiem jak to skomemtować. :lol:

PLATFORMA CANAL+:
Extra+ z CANAL+ (10) CANAL+VOD CANAL+4K Ultra HD HBO HBO GO Fox Play Nat Geo Play Paramount Play  Mistrzowska Piłka Multiroom Standard Ultrabox+ 4K CANAL+ Telewizja przez internet / nc+GO 100h 84,99zł
PLAYER:Pakiet Start+ 6M 30zł
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 739
x 4091

TVP Teen

Post autor: Karol »

Już się "dowiedzieli".

Portal komediowy.
Sprytonium
Użytkownik
x 1

TVP Teen

Post autor: Sprytonium »

#ESSA, jakie est gupie, nie będe zaskoczony jak na TVP Teen, będą programy chwalące PiS i kościół. TVP Teen to zły pomysł w 2021 r.
bucik11
Poster
x 77
x 163

TVP Teen

Post autor: bucik11 »

Na 100% w ramówce TVP Tenn znajdą się powtórki - "The Voice Kids" i "You Can Dance. Nowa Generacja". W zimę pewnie zrobią tam Ferie z TVP, a w przyszłe wakacje całkowita nowość "Wakacje z TVP" :lol: Ciekawe jakie będą ich nowe produkcje, pewnie program z Roksaną Węgiel bądź Viki Gabor, na pewno też o tańcu, którego uczyć będzie zwycięzca YCD bądź Agustin Egurrola :lol: ;) :rolleyes:
Awatar użytkownika
Michał56
Junior
x 436
x 146

TVP Teen

Post autor: Michał56 »

Nie ma to jak tworzyć kanał dla grupy która nie ogląda tv. :lol:
^-^
lukis90el
Użytkownik
x 24
x 3

TVP Teen

Post autor: lukis90el »

Jak wcześniej stwierdziłem - można było wyjść z tego pomysłu z tarczą. Najprostszym (i najtańszym kosztowo) pomysłem na tradycyjny kanał TVP dla nastolatków byłoby skopiowanie Rai Gulp, czyli:
* ponad 90% tygodniowej ramówki z seriali animowanych i fabularnych, programy jako ledwo zauważalne uzupełnienie (ale nie ta Essa, o której też słyszałem od jakiegoś YouTubera i inne krindżowe pomysły);
* całkowite odpuszczenie grupy wiekowej 13-18/25 lat i skupienie się na grupie wiekowej 7-12 lat

Dodatkowe warunki, obecnie też raczej niezbędne:
* jak już mamy się zająć grupą wiekową 13-18/25 lat, to tworzymy bibliotekę VOD i aplikację mobilną (ewentualnie wstawiamy ok. godzinne pasmo np. w TVP2 dla tych, co mają kiepsko z Internetem);
* nie rzucamy hasełek ad-hoc, poświęcamy co najmniej 2 lata na badania opinii, rok na dogadanie się z YouTuberami i innymi influencerami i kolejny rok na produkcję dobrych jakościowo programów;
* (warunek konieczny) zmieniamy gruntownie władze TVP na faktycznie apolityczne
bustram
Activist
x 84
x 1552

TVP Teen

Post autor: bustram »

TVP Teen to niezły pomysł... Ale jak zawsze liczy się wykonanie... Dyrektor nowego kanału musi orientować się co młodzież ogląda, zwłaszcza w sieci i przenieść to do oferty kanału... Może zakontraktowanie niektórych co bardziej wartościowych youtuberów, którzy na swoich kanałach youtubowych zapraszaliby na swoje programy lub livy w telewizji ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Planowane kanały telewizyjne”