Alfa TVP

Tematyczne stacje nadawane przez Telewizję Polską.
lukis90el
Obserwator
Posty: 473
Rejestracja: 07 mar 2021, 11:43
x 257
x 76

TVP Teen

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: lukis90el »

kamil2505 pisze: 20 lip 2021, 21:27
TVP programy dla nastolatków zaczęła likwidować około 2004-2005 roku. Doskonale to pamiętam, bo sam chętnie je oglądałem.
Chociażby likwidowano kolejne wydania "Roweru Błażeja" zastępując je innymi programami, moim zdaniem tańszymi zaminnikami - aż w końcu całkowicie program spadł z anteny, a wkrótce potem trudno było cokolwiek znaleźć w popołudniowym paśmie w TVP dla młodzieży.

Jeszcze bodajże na trzy sezony w latach 2011-12 pojawiał się "Poziom 2.0" w Dwójce. Trochę przypominał "Rower Błażeja". Ale sytuacja podobna jak u poprzednika z Jedynki tylko w przyspieszonym tempie - najpierw wydania od poniedziałku do piątku na żywo, potem program był emitowany tylko w piątki, a w ostatnim sezonie nawet wydań na żywo nie było. Pomimo zapowiedzi kolejnego sezonu ostatecznie program na stałe zniknął z TVP.
Przez jakiś czas później były także seriale młodzieżowe z szeroko pojętego Zachodu - za Kury (albo nieco wcześniej) zostały ostatecznie zdjęte z ramówki
kamil2505 pisze: 20 lip 2021, 21:27 Wtedy to się nie przyjmowało/nie opłacało, a w dzisiejszych czasach miałoby być inaczej?
Paradoksalnie (w warunkach europejskich) bardziej się to opłaca niż publiczne kanały o tematyce kobiecej (obecna TVP Kobieta) czy motoryzacyjnej (planowany TVP Moto, którego ramówka byłaby jeszcze gorsza - 997 i akcyjniaki w kółko, nie licząc programów robionych na rympał) - nadawcy publiczni z kilku krajów europejskich utrzymują takie kanały tematyczne. Jeżeli chodzi o moje zdanie - TVP Kobieta i TVP Moto są kanałami bezsensownymi już na papierze (co o TVP dla nastolatków nie powiedziałbym bez obejrzenia przynajmniej ramówki dla prasy)
kamil2505 pisze: 20 lip 2021, 21:27 Młodzież inaczej teraz spędza czas - na pewno nie przed telewizorem.
Przyjmując to, co planuje Kura - to ten argument ma Ręce i Nogi, bo ze względu na stopień krindżu da raczej argumenty Youtuberom (zwłaszcza tych, co zajmują się recenzjami odcinków paradokumentów i innych krindżowych zjawisk w mediach) do kręcenia swoich filmików na co najmniej parę tygodni :evil: .
Przy porządnie zrobionym kanale częściowo można ten argument zneutralizować tworząc odpowiednią platformę dla nastoletnich widzów składającą się z kanału linearnego i biblioteki VOD. Podobnie zrobił duński nadawca publiczny DR (podobnie jest z kanałem dla starszych nastolatków/młodych dorosłych), choć nie tak dawno z kanału linearnego zrezygnował na rzecz aplikacji mobilnej. Jakimś cudem BBC i RAI nadal utrzymują tradycyjne kanały dla młodzieży, z czego RAI taki w 100% tradycyjny.
Do tego jeszcze dochodzi fakt, że Internet (i w związku z tym utrudnione korzystanie z YouTube i innych wizualnych mediów internetowych) w wielu miejscach w kraju poza dużymi miastami jest bardzo słabej prędkości (max 20 Mbit/s), a w obszarach przygranicznych jest zagłuszany przez zagraniczne stacje bazowe (w związku z niekorzystnymi taryfami roamingowymi poza UE problem jest zauważalny przy granicy z Rosją, Białorusią i Ukrainą - ale kilka miejscowości wypoczynkowych się pod to łapie)
Osoba z ASD - osoba ze spektrum autyzmu
Se8en
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 21 lip 2021, 2:43
x 2

TVP Teen

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Se8en »

Czy ja się przypadkiem cofnęłam do wczesnych lat 00.? Czy to po prostu TVP stoi w miejscu i myśli, że młodzi ludzie dalej w większości spędzają czas przed telewizorem a nie w internecie? Nie no, świetny pomysł na kanał, już widzę jak nastolatkowie biegną przed telewizor oglądać odjazdową nową młodzieżową telewizję, joł ziomeczku! Jesteśmy tacy młodzieżowi essa rigcz pog xD!

Szczerze to ciekawi mnie co będzie konkretnie w ramówce tego cudownego młodzieżowego kanału, po prostu nie mogę się doczekać.
Awatar użytkownika
kamil2505
VIP Expert
Posty: 5290
Rejestracja: 25 lip 2008, 17:09
x 103
x 1037

TVP Teen

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamil2505 »

Chyba pierwszy format dla tego kanału przygotowuje już TVP3 Lublin. :lol: Przyznam, że aż nie wiem jak to skomemtować. :lol:
2008-2023
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

TVP Teen

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Już się "dowiedzieli".


Portal komediowy.
Awatar użytkownika
Sprytonium
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 20 lip 2021, 14:02
x 4

TVP Teen

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sprytonium »

#ESSA, jakie est gupie, nie będe zaskoczony jak na TVP Teen, będą programy chwalące PiS i kościół. TVP Teen to zły pomysł w 2021 r.
bucik11
Legendary
Posty: 10499
Rejestracja: 17 cze 2018, 21:15
x 501
x 1244

TVP Teen

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bucik11 »

Na 100% w ramówce TVP Tenn znajdą się powtórki - "The Voice Kids" i "You Can Dance. Nowa Generacja". W zimę pewnie zrobią tam Ferie z TVP, a w przyszłe wakacje całkowita nowość "Wakacje z TVP" :lol: Ciekawe jakie będą ich nowe produkcje, pewnie program z Roksaną Węgiel bądź Viki Gabor, na pewno też o tańcu, którego uczyć będzie zwycięzca YCD bądź Agustin Egurrola :lol: ;) :rolleyes:
Awatar użytkownika
Michał56
Poster
Posty: 1683
Rejestracja: 12 sie 2017, 11:40
Lokalizacja: Kraków
x 548
x 366

TVP Teen

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Michał56 »

Nie ma to jak tworzyć kanał dla grupy która nie ogląda tv. :lol:
^-^
lukis90el
Obserwator
Posty: 473
Rejestracja: 07 mar 2021, 11:43
x 257
x 76

TVP Teen

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: lukis90el »

Jak wcześniej stwierdziłem - można było wyjść z tego pomysłu z tarczą. Najprostszym (i najtańszym kosztowo) pomysłem na tradycyjny kanał TVP dla nastolatków byłoby skopiowanie Rai Gulp, czyli:
* ponad 90% tygodniowej ramówki z seriali animowanych i fabularnych, programy jako ledwo zauważalne uzupełnienie (ale nie ta Essa, o której też słyszałem od jakiegoś YouTubera i inne krindżowe pomysły);
* całkowite odpuszczenie grupy wiekowej 13-18/25 lat i skupienie się na grupie wiekowej 7-12 lat

Dodatkowe warunki, obecnie też raczej niezbędne:
* jak już mamy się zająć grupą wiekową 13-18/25 lat, to tworzymy bibliotekę VOD i aplikację mobilną (ewentualnie wstawiamy ok. godzinne pasmo np. w TVP2 dla tych, co mają kiepsko z Internetem);
* nie rzucamy hasełek ad-hoc, poświęcamy co najmniej 2 lata na badania opinii, rok na dogadanie się z YouTuberami i innymi influencerami i kolejny rok na produkcję dobrych jakościowo programów;
* (warunek konieczny) zmieniamy gruntownie władze TVP na faktycznie apolityczne
Osoba z ASD - osoba ze spektrum autyzmu
bustram
Activist
Posty: 4855
Rejestracja: 17 kwie 2008, 20:04
x 89
x 1716

TVP Teen

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bustram »

TVP Teen to niezły pomysł... Ale jak zawsze liczy się wykonanie... Dyrektor nowego kanału musi orientować się co młodzież ogląda, zwłaszcza w sieci i przenieść to do oferty kanału... Może zakontraktowanie niektórych co bardziej wartościowych youtuberów, którzy na swoich kanałach youtubowych zapraszaliby na swoje programy lub livy w telewizji ?
Awatar użytkownika
mateusz_71
VIP Expert
Posty: 3434
Rejestracja: 08 cze 2013, 9:46
Lokalizacja: Wrocław
x 368
x 245
Kontakt:

TVP Teen

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mateusz_71 »

Telewizja Polska wycofała we wrześniu projekt karty powinności zawierający stację TVP Teen. W najnowszym projekcie nie ma tej stacji.
https://www.omediach.info/tvp-world-ofi ... nsultacje/
Awatar użytkownika
N-O-R-O-N
User of the Year 2014!
Posty: 13153
Rejestracja: 31 paź 2014, 16:55
x 2249
x 2434

TVP Teen

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: N-O-R-O-N »

Może to i lepiej, bo telewizja publiczna, szczególnie taka jaka jest obecnie, to delikatnie mówiąc nie rozumie młodzieży :P Tak jak pisałem wcześniej, lepiej się zająć wzmacnianiem oferty VOD.
9 lat na forum,
Pozdrawiam, N-O-R-O-N :)

"Autor materiału nie stwierdził, że przedstawia prawdziwe wydarzenie" - Dziennik Telewizyjny.
''The stuff that dreams are made of.''
bucik11
Legendary
Posty: 10499
Rejestracja: 17 cze 2018, 21:15
x 501
x 1244

TVP Teen

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bucik11 »

Zgodzę się :) Nie widzę ciekawych pomysłów programowych w TVP dla młodzieży ;) TVP VOD jest najgorszy na tle serwisów TVN-u i Polsatu ;) :)
morus1000
Poster
Posty: 2087
Rejestracja: 05 cze 2006, 16:44
x 86
x 134

TVP Teen

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: morus1000 »

Tylko że na hybrydowej TVP pojawił się kanał TVP ABC 2. Gdzieś o tym już wspominali. Wiec nie wiem, czy całkiem się wycofali z tego projektu.

Tutaj link:
https://satkurier.pl/news/210424/tvp-ab ... mux-8.html
Awatar użytkownika
N-O-R-O-N
User of the Year 2014!
Posty: 13153
Rejestracja: 31 paź 2014, 16:55
x 2249
x 2434

TVP Teen

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: N-O-R-O-N »

Może i najgorszy, ale ja w ostatnich miesiącach za darmo tam oglądałem całkiem niezłą liczbę starych, polskich produkcji tej lepszej publicznej ;) U ich konkurentów żeby coś ciekawego obejrzeć, to chyba trzeba się rejestrować.

No ale są oczywiście miejsca do poprawy ewidentne.
9 lat na forum,
Pozdrawiam, N-O-R-O-N :)

"Autor materiału nie stwierdził, że przedstawia prawdziwe wydarzenie" - Dziennik Telewizyjny.
''The stuff that dreams are made of.''
Awatar użytkownika
deadline
Poster
Posty: 2380
Rejestracja: 24 cze 2020, 14:00
Lokalizacja: TARDIS
x 1553
x 404
Kontakt:

TVP Teen

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: deadline »

No właśnie, tylko TVP VOD z tej całej Big 3 czołowych nadawców nie ograniczył tych darmowych treści w necie dla tych, co dadzą adres e-mail, w porównaniu do takiego Polsat GO, gdzie trzeba dawać swoje dane, by mieć dostęp do zawartości serwisu (TVN Player pomijam, bo i tak oferta tam jest full płatna). Wiadomo, że jest tam parę rzeczy do poprawy (mile widziane jest ograniczenie ilości reklam, i ich likwidacja jeśli ma się tą ich "Strefę ABO") i nie powiedziałbym, że TVP ma najgorsze VOD w kraju, bo dla mnie ich oferta to jeszcze ujdzie, gorsze VOD to ma powiedzmy Polsat, niektórzy zapewne wiedzą, z jakich to powodów...
morus1000 pisze: 24 lis 2021, 22:28 Tylko że na hybrydowej TVP pojawił się kanał TVP ABC 2. Gdzieś o tym już wspominali. Wiec nie wiem, czy całkiem się wycofali z tego projektu.

Tutaj link:
https://satkurier.pl/news/210424/tvp-ab ... mux-8.html
Akurat ta zmiana nazwy z kanału HbbTV jest czysto techniczna, bo ta nazwa "TVP eSzkoła Domowe Przedszkole" była zbyt długa i nieczytelna, że powodowała komplikacje, więc dali taki tytuł dla uporządkowania.

I czy ten projekt TVP Nastolatek może jeszcze powrócić? Nie wiem, choć się domyślam. Bo pierwsze ploty o kanale TVP dla starszych dzieci były już w marcu (LOL viewtopic.php?f=65&t=13403), mówiło się początkowo, że najpierw to ma być pod internet, a potem jako pełnoprawny kanał. Potem ten projekt wyewoluował w kierunku właśnie tego TVP Nastolatka (piszę tak, bo mam tendencje po polonizacji byle czego xD), więc jakiegoś TVP ABC 2 nie będzie.
Telewizja Polska pracuje nad drugim kanałem dla dzieci, ale z naszych informacji wynika, że będzie on funkcjonował jako TVP Teen. Ma to być stacja skierowana do dzieci i młodzieży w wieku 10-16 lat. Początkowo będzie nadawała jako kanał wirtualny, dostępny m.in. na telewizorach i dekoderach z funkcją HbbTV, za pośrednictwem łącza internetowego. Na podobnej zasadzie działają już TVP Historia 2 i TVP Kultura 2.
https://www.press.pl/tresc/68111,drugi- ... -tvp-abc-2

Możemy tylko gdybać i snuć teorie spiskowe, co może robić nasz Władca Ramówki przy kole fortuny odnośnie kontynuacji tego projektu. Choć jeśli mam być szczery, to telewizja publiczna nie powinna ślepo konkurować z telewizjami komercyjnymi (tak jak to widzimy ostatnio), czy to chodzi o formaty typu Gwiazdy tańczą na lodzie czy tą sławną pogoń po "piki". Powinni się bardziej skupić się na przypisanej misji (czy NIE-misji, jak ktoś woli) i pokazywaniu tego, czego w czołowych telewizjach komercyjnych nie ma.
Katarzyna bachory Madki ojciec Afrodyta Stocznia Gdańska Poznań depresja Raków Tatyry Krakowski spleet Wagner Radio tenis Wisła saxofon Londyn Nirvana 1989 mózg państwa
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kanały tematyczne TVP”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości