Animax

Dyskusje na temat projektów stacji telewizyjnych skierowanych na polski rynek.
Awatar użytkownika
stevie
VIP Expert
Kontakt:

Animax

Post autor: stevie » 04 sty 2007, 13:27

Kanał z anime w Polsce
Już wkrótce w Polsce pojawi się nowy kanał tematyczny prezentujący japońskie seriale animowane. Według informacji Pressa, uruchomi go Sony Pictures Entertainment, właściciel pakietu kanałów AXN.

Nie wykluczone, że Animax (tak ma nazywać się nowa telewizja) pojawi się na polskim rynku jeszcze w tym roku. Do tej pory kanał jest dostępny w Ameryce Północnej, Ameryce Łacińskiej oraz Azji, w tym w Japonii oraz Korei Południowej.

Animax emitował m.in. kreskówki z serii „Dragon Ball”, „Rycerze Zodiaku”, „Cowboy Bebop” oraz wiele innych hitów.
Żródło: Media2.PL
Pozdrawiam.

Stevie
Awatar użytkownika
Witu
VIP Expert
Kontakt:

Animax

Post autor: Witu » 04 sty 2007, 14:30

Jak dla mnie, tp ten kanał może nawet wogóle niezaistnieć w Polsce... Nie przepadam za bajkami typu Dragon Ball ;)
Platforma N:
N-box HDTV Recorder pakiety: hity filmowe, dzieci, sport i motoryzacja, kultura nauka świat, HBO
Obrazek
Obrazek
ARTUR B.

Animax

Post autor: ARTUR B. » 04 sty 2007, 14:45

Ale w Polsce jest dużo fanów Anime, więc zaistnieje...
gosc
VIP Expert

Animax

Post autor: gosc » 04 sty 2007, 15:13

Szczerze mówiąc nie znoszę mangi i anime, ale podejrzewam, że będzie grono zainteresowanych tym kanałem.
jaru2
Użytkownik

Animax

Post autor: jaru2 » 04 sty 2007, 15:58

Ja akurat lubię anime,szczególnie pozycje ambitne,a w tej dziedzinie w polskiej telewizji panuje bieda.Jedynie Hyper, AXN, i Canal + emitują japońskie filmy animowane dla dojrzalszych odbiorców,nie licząc Polsatu, Polonii 1, i tym podobnych kanałów, gdzie emitowane anime przeznaczone jest głównie dla dzieci.Jeżeli stacja będzie dysponować ciekawymi tytułami, to może zwrócić uwagę odbiorców nieszczególnie zainteresowanych japońską animacją.Na kanał o takiej tematyce czekam już kilka lat ,i być może wkrótce się doczekam, gdyż program o takiej tematyce przydałby się w polsce.
gosc
VIP Expert

Animax

Post autor: gosc » 04 sty 2007, 16:40

Dziwne że w Cyfrze+ nie zdecydowali się nigdy na Mangas w paczce RelaXXX.
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontakt:

Animax

Post autor: Tomek » 04 sty 2007, 17:07

Ojejejej... [długie wymawiane z otwartą gębą do ziemi :D]. Wreszcie będę miał, co oglądać w tej biednej polskiej telewizji :D. Mam nadzieje, że wykupią jak najnowsze serie lub choć mogą też być starsze. Oby tylko nie było to typu "Pokemon".
Jak dla mnie, tp ten kanał może nawet wogóle niezaistnieć w Polsce...
Oj zdziwiłbyś się. Fanów anime jest bardzo pełno. Może nie wiesz ale mamy aż 3 magazyny o tej tematyce, kilka j-radio w internecie, 3 wydawców DVD i parę setek stron (niestety większość o DB). Tylko TV brakuje... ale to się wreszcie zmieni :).
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Witu
VIP Expert
Kontakt:

Animax

Post autor: Witu » 04 sty 2007, 17:11

@Tomek
Wiedziałem, że Tobie się spodoba info, odnośnie wejścia tego kanału do polski ;)
Platforma N:
N-box HDTV Recorder pakiety: hity filmowe, dzieci, sport i motoryzacja, kultura nauka świat, HBO
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
Kontakt:

Animax

Post autor: Poland » 04 sty 2007, 17:41

Tomek pisze:Ojejejej... [długie wymawiane z otwartą gębą do ziemi :D]. Wreszcie będę miał, co oglądać w tej biednej polskiej telewizji :D. Mam nadzieje, że wykupią jak najnowsze serie lub choć mogą też być starsze. Oby tylko nie było to typu "Pokemon".
Jak dla mnie, tp ten kanał może nawet wogóle niezaistnieć w Polsce...
Oj zdziwiłbyś się. Fanów anime jest bardzo pełno. Może nie wiesz ale mamy aż 3 magazyny o tej tematyce, kilka j-radio w internecie, 3 wydawców DVD i parę setek stron (niestety większość o DB). Tylko TV brakuje... ale to się wreszcie zmieni :).
No wreszcie Tele 5 i Puls odetchną z ulgą bo tam fani proszą o Dragon Balla.
Od 24.05.2006 do 27.08.2014 jako kisiel205 / Od 27.08.2014 jako Poland
Aktywnie najlepszy na forum już od 12 lat! Na moim koncie już ponad 10,000 postów!
Awatar użytkownika
Karol
Administrator

Animax

Post autor: Karol » 04 sty 2007, 18:53

Dla mnie Animax mógłby nawet pokazywać "Dragon Balla". Generalnie Akira Toriyama robił dość ciekawe komiksy, często zabawne (np. "Dr Slump"). Myślę

Ale mam nadzieję, że polski Animax pokaże też kreskówki z tej listy:
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_pr ... _by_Animax
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontakt:

Animax

Post autor: Tomek » 04 sty 2007, 19:11

Ja tam z humoru wole Rumiko Takahashi i jej nieśmiertelne tytuły tj. Urusei Yatsura, Ranma 1/2, Inuyasha :P.

Na liście brakuje wielu tytułów, ale i tak lepsze to niż to, co było dostępne dotychczas w polskiej TV.
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Karol
Administrator

Animax

Post autor: Karol » 04 sty 2007, 19:35

Wiele z nich pokazało niemieckie RTL2.
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontakt:

Animax

Post autor: Tomek » 04 sty 2007, 20:19

Karol pisze:Wiele z nich pokazało niemieckie RTL2.
Masz rację pokazało. Tyle, że RTL2 nie jest najlepszy pod względem anime. W dodatku niektóre ich dubbingi np. Naruto. Dla zabawy ściągnąłem jeden odcinku i miałem dość po trzech minutach, choć przy tym co zrobił Jetix UK ... Tamtejsza wersja woła o pomstę do nieba. Wzięli amerykańską wersję i wszystko ocenzurowali: nie ma w niej zadanych ciosów, krwi, walki. Wskutek: gdy tylko zaczyna się walka kamera pokazuje co innego np. drugiego bohatera, a niektórzy mówią z nieruchomymi ustami. A zresztą zobaczcie ten filmik:
http://www.youtube.com/watch?v=fdgEUkbd_Nc
Chyba nie trzeba znać serii, żeby powiedzieć, że coś tu nie tak?

Podsumowując mam nadzieje, że nie będzie na tej stacji dubbingu. Przydałyby się za to azjatyckie filmy, japońskie teledyski i program o konsolach. No i hentai dla kompletnych zboczuchów :P.
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontakt:

Animax

Post autor: Tomek » 28 wrz 2007, 0:50

Mała ciekawostka, która wskazuje, że Animax może powstać:
http://www.animaxtv.pl/ :)

Jeszcze parę miesięcy temu było przekierowanie na stronę Sony :).

Nazwy serwerów ^^
ns2.sonypictures.com
ns3.sonypictures.com
HENSHIN!
szymi
Użytkownik

Animax

Post autor: szymi » 09 paź 2007, 14:50

dla mnie ten kanał może powstać anime lubie średnio bo niektóre są głupie jak but a nie które super
ODPOWIEDZ

Wróć do „Planowane kanały telewizyjne”