Technologia DVB-T2

Aktualna sytuacja na rynku DVB-T w Polsce, plany rozwoju, odbiór kanałów telewizyjnych, pytania techniczne...
Awatar użytkownika
mateusz_71
VIP Expert
x 272
x 129
Kontakt:

Technologia DVB-T2

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mateusz_71 »

Nie. Tak jak do tej pory, w niektórych miejscach, kanały telewizji naziemnej będzie można odbierać na widelcu lub kawałku drutu. ;-)
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 677
x 3552

Technologia DVB-T2

Post autor: Karol »

tvferdex97 pisze: 27 kwie 2021, 17:46 Jak rozumiem antena naziemna musi być w wersji DVB-T2, bo tam w artykule tego nie wspomnieli, że w większości przypadków oprócz dekoderu i TV trzeba nawet antenę wymienić?
Dekodera lub telewizora o ile w ogóle coś trzeba zmieniać. Jeśli telewizor obsługuje standard DVB-T2, dekoder w ogóle nie jest potrzebny. Analogicznie, jeśli dekoder obsługuje nowszy system, nie musisz ruszać telewizora.

Telewizja satelitarna również przechodziła różne etapy rozwóju - od analogu przez cyfrówkę w MPEG2 aż po MPEG4. Nikt z tego powodu anten zmieniać nie musiał.
tvferdex97
Junior
x 6
x 15

Technologia DVB-T2

Post autor: tvferdex97 »

Właśnie dzisiaj robiłem automatyczne wyszukiwanie w mojej Wiwie z obsługą DVB-T2 zakupioną 2 lata temu, i mam m.in. TVN Fabułę HD, TVP Polonię HD i te kanały mimo dobrego sygnału nie odbierają, prawdopodobnie ze względu na nieobsługiwanie kodeku HEVC czy jakiegoś innego powodu (cały czas jest napis "brak serwisu")?
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
x 29
x 322
Kontakt:

Technologia DVB-T2

Post autor: Poland »

Obstawiałbym to pierwsze w twoim przypadku ;)
Poland - Aktywnie najlepszy!
tvferdex97
Junior
x 6
x 15

Technologia DVB-T2

Post autor: tvferdex97 »

No rzeczywiście, bo ten co kupiłem chyba nie miał kodeku HEVC/H.265, jak spojrzałem teraz na Allegro, to bez problemu można znaleźć z tym kodekiem i nawet Wi-Fi tam jest ;) Dzięki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „DVB-T w Polsce”