Strona 1 z 1

Wojna nadawców DVB-T z Emitelem

: 16 cze 2018, 10:15
autor: Poland
Nadawcy z wielkiej czwórki (bez Pulsu) wychodzą na wojnę z Emitelem - list intencyjny dotyczący alternatywy w dziedzinie naziemnej telewizji cyfrowej: http://satkurier.pl/news/171646/tvp-tvn ... e-ntc.html
Możliwe że w ślad za nimi pójdą inni nadawcy - w tym wspomniana Telewizja Puls ale też Lux Veritatis, Kino Polska TV czy Wirtualna Polska.

Wojna nadawców DVB-T z Emitelem

: 16 cze 2018, 11:05
autor: Jantar
W poniższym artykule więcej na ten temat:

https://businessinsider.com.pl/media/tv ... la/3wsv2zq

Swoje stanowisko opublikował Emitel, który przyjął informację ze zdziwieniem. A przypomnijmy, że już nadawcy mux8 skarżą się na Emitel z powodu "niewystarczającego zasięgu nadawania" ich kanałów.

Wojna nadawców DVB-T z Emitelem

: 16 cze 2018, 12:03
autor: Tomek
Najpierw kupili/przejęli sobie słabe dostępne kanały w naziemnej, a teraz nie chce im się płacić zobowiązań za nie. Jak ktoś napisał pod drugim artykułem - monopolistów boli, że monopolista wymaga, aby przestrzegali wcześniej podpisanych umów :D

Szkoda, że nie byli tak pluralistyczni, gdy za darmo dostawali drugi kanał w pierwszym uruchomionym multipleksie. Jakby nie łasili swoich rączek, to dzisiaj kanały ZPR-u i innych byłyby z lepszym zasięgiem. No, ale wtedy nie mieliby ich na własność. Wcześniej nie mieli je wszystkie gdzieś.

Trzeba było protestować, jak Emitel dostawał wszystko.

Wojna nadawców DVB-T z Emitelem

: 17 cze 2018, 10:34
autor: Kamilo
Cóż, w UK najwięksi gracze idą na wojnę z Netlixem, a w Polsce dopiero z operatorem telekomunikacyjnym.
Poland pisze:Możliwe że w ślad za nimi pójdą inni nadawcy - w tym wspomniana Telewizja Puls ale też Lux Veritatis, Kino Polska TV czy Wirtualna Polska.
Ale po co innych tam wpuszczać? :) Jeśli inicjatywa miałaby realne szanse na konkurencję z Emitelem, to mniejsze, cały czas słabo liczące się kanaliki typu Puls, Stopklatka, WP totalnie się wykrwawią i wtedy giganci będą je mogli wreszcie przejąć za grosze.

Wojna nadawców DVB-T z Emitelem

: 17 cze 2018, 12:33
autor: Karol
Przecież to kolejny raz, gdy w zasadzie wznawia się działalność POT, tym razem w tercecie z TVP. Wypchnięcie Emitela z rynku tak naprawdę zlikwiduje jakąkolwiek konkurencję na rynku, umocni pozycję Wielkiej Czwórki, przy okazji dobijając małych nadawców, by Ci mogli się zadłużyć i oddać slot operatorowi.

Poza tym nie wiem co niby miałoby się w tej chwili zmienić? Emitel jest legalnym operatorem multipleksów, a nadawcy sami podpisali z nim stosowne umowy, które nadal obowiązują. Zakładając, że okres ważności każdej z nich to 10 lat, pierwsze zobowiązania zaczną wygasać dopiero po 2020 roku. Nie wydaje mi się, aby ktokolwiek bez doświadczenia w utrzymaniu technicznym nadajników był w stanie podjąć się takiego wyzwania i przejąłby sieć w całym kraju.