Strona 1 z 22

Pierwszy Multipleks DVB-T

: 09 sie 2010, 11:12
autor: Poland
Jak myślicie kto zajmie wolne miejsca w pierwszym multipleksie DVB-T które w liczbie trzech będą mogły dostać ogólnopolskie prywatne stacje telewizyjne a dodatkowo jeden kanał miałby należeć do nadawcy lokalnego zaś pozostałe miejsca przypadły by TVP1,TVP2 i TVP Info ?
Według mnie może to być Polcast/Antel który jednak nie wiadomo co wystawi czy znaną nam stacje Tele 5 czy mocno zmodyfikowaną programowo stacje Polonia 1 choć pewnie i inni nie odpuszczą walki o miejsca w DVB-T. Jako nadawców lokalnych stawiałbym CSB TV na Pomorzu ( Potwierdzenie chęci uczetniczenia w DVB-T ze strony stacji jest tutaj : http://gdansk.naszemiasto.pl/wydarzenia/954660.html ) i TVS na Śląsku zaś w Małopolsce stawiałbym na będącą w kablówkach telewizje TTK-TV Małopolska. Zapraszam do dyskusji.

Pierwszy Multipleks DVB-T

: 09 sie 2010, 16:21
autor: Kpc21
Jeśli chodzi o Łódź, to prywatny nadawca lokalny (miejski) jest tam jeden - TV Toya. Problem jednak w tym, że kanał ten jest własnością TV kablowej o tej samej nazwie - nie sądzę więc żeby go udostępniali inną drogą. Chociaż skoro dostępny jest za darmo przez Internet, to może dadzą go do naziemnej. I rozszerzą jego tematykę o obszar województwa.

Pierwszy Multipleks DVB-T

: 15 mar 2011, 10:58
autor: Karol
Mamy już 17 chętnych na nadawanie w I multipleksie DVB-T. Są to kanały dostępne już na naszym rynku, jak i całkiem nowe:
- dostępne: 4fun.tv (4fun Media), Eska TV (ZPR SA), TV Trwam (Fundacja Lux Veritatis), Tele 5 (Mediasat), Polskie Radio Czwórka (Polskie Radio), Superstacja (Superstacja), Orange Sport Info (Telekomunikacja Polska SA), iTV (Telestar) oraz i TVN Meteo (TVN SA).
- niedostępne: Kino Polska Nostalgia (SPI International), Next HD (Astro), ATM Rozrywka TV (ATM Grupa), CTV (Cable Television Networks), Polo TV (Lemon Records), RMF TV (Multimedia), U-TV (Stavka) oraz Machina TV (TV Point Group).

Pierwszy Multipleks DVB-T

: 15 mar 2011, 11:13
autor: Direct
Jeśli o mnie chodzi, to w DVB-T chętnie widziałbym Superstację. Mogłaby stanowić ciekawą alternatywę dla TVP Info.

Pierwszy Multipleks DVB-T

: 16 mar 2011, 1:38
autor: LaPatyk
A ja mam pytanie, te programy są za darmo?

Pierwszy Multipleks DVB-T

: 27 kwie 2011, 0:25
autor: SNOL
Tak, te kanały będą za darmo - w ramach naziemnej tv cyfrowej, tak jak obecnie 3 kanały TVP, TVN, Polsat, Czwórka, Puls...

We wtorek KRRiT podała, że na pierwszym multipleksie oprócz TVP1, TVP2 i TVP Info znajdą się: Kino Polska Nostalgia, ESKA TV, ATM Rozrywka TV oraz U-TV. Krajowa Rada "chciała przede wszystkim zapewnić odbiorcom różnorodną ofertę programową". Zdecydowanie więcej:
http://tvp.info/informacje/technologie/ ... ny/4410513


Może ktoś z Was wie, jak wyglądało wyłanianie zwycięskich nadawców w tym konkursie? Skoro np. w kategorii muzycznej wygrała Eska, to czy pozostali kandydaci mają możliwość odwołania się od decyzji? Jeżeli tak, to mogłoby to mocno opóźnić start tego MUXa. Ogromnie żałuję PR Czwórki, byłby to ogromny kop dla całego 4. Programu Polskiego Radia... :(

Pierwszy Multipleks DVB-T

: 27 kwie 2011, 16:56
autor: telefan
KRRiT wybierając Eskę TV wybrała ,,mniejsze zło''. Chociaż w naszym kraju jest zatrzęsienie kanałów muzycznych to nie ma takiej stacji w której obok ,,hitów Eski'' pojawiałby się ambitny (jak ja nie lubię tego wyrażenia) repertuar. Były stacje reprezentujące dwa rodzaje muzyki: popularna (czyli 4fun.tv i Eska TV) oraz ambitniejsza (jak ja...) Czwórka*. Eska TV wygrała zapewne ze względu na podobieństwo treści oraz ograniczoną ilość parotów, całuśników i innych pierdół. Nie zapominaj że mogło być gorzej i do emisji trafiłoby Polo TV na przykład.

* Marzenie - Czwórka w MUX-3. Wszak Polskie Radio tak jak TVP to też nadawca publiczny.

Pierwszy Multipleks DVB-T

: 27 kwie 2011, 19:29
autor: SNOL
Ale nadal nie wiemy, na jakiej podstawie wybrano powyższe kanały (rzeczywiście, niebiosa nad nami czuwają - nie ma wśród nich Polo TV, ufff :cool: ). Czy zależy to od "widzimisię" członków KRRiT (naturalnie z politycznego nadania)? Zobaczcie, coś na ten temat:
http://niezalezna.pl/9652-sponsorzy-pla ... li-konkurs

Właśnie o to mi chodziło. Przecież w takim razie od członków Rady zależy - dosłownie - los spółek nadających polskie kanały! O ile od przyznawania koncesji można się odwołać i zadać Radzie pytanie o merytoryczne przyczyny np. nieprzyznania koncesji, o tyle w przypadku rozdziału na MUXach niewybrani nadawcy muszą z pokorą przyjąć niezawisłą decyzję nieomylnych członków Rady (z politycznego rozdania)?
Dlaczego został wybrany U-TV, a nie np. Machina TV?! "NO BO TAK"?

Pierwszy Multipleks DVB-T

: 05 maja 2011, 1:10
autor: SNOL
A jednak można się odwołać, co uczynił Ryszard Krajewski, prokurent spółki Astro:
http://www.press.pl/newsy/pokaz.php?id=25896

Pierwszy Multipleks DVB-T

: 05 maja 2011, 9:42
autor: Svipp
SNOL pisze:Ale nadal nie wiemy, na jakiej podstawie wybrano powyższe kanały (rzeczywiście, niebiosa nad nami czuwają - nie ma wśród nich Polo TV, ufff :cool: ). Czy zależy to od "widzimisię" członków KRRiT (naturalnie z politycznego nadania)? Zobaczcie, coś na ten temat:
http://niezalezna.pl/9652-sponsorzy-pla ... li-konkurs
Z całym szacunkiem, ale portal niezalezna.pl nie jest portalem niezależnym w ogóle :) Więc radzę pogłębiać wiedzę w kilku źródłach :)

Pierwszy Multipleks DVB-T

: 05 maja 2011, 9:57
autor: Direct
SNOL pisze:A jednak można się odwołać, co uczynił Ryszard Krajewski, prokurent spółki Astro:
http://www.press.pl/newsy/pokaz.php?id=25896
Krajewski ma trochę racji, ale taka ATM Grupa może doświadczenia w produkcji kanału nie ma, ale w produkcji programów telewizyjnych już jak najbardziej posiada i to nie małe.

Pierwszy Multipleks DVB-T

: 05 maja 2011, 21:24
autor: SNOL
@Svipp: oczywiście, znam ten niezwykle obiektywny portal i wiem, że ich doniesienia nieraz trzeba dzielić na dwa albo i więcej (zwłaszcza kiedy powołują się na "Gazetę Polską"). Z drugiej strony, sytuację z orędziem Tuska realizowanym przez ATM pamiętam doskonale, podobnie jak reakcję Karpiniuka z PO na oskarżenia Kurskiego z PiS. Pewnych faktów podanych w powyższym artykule nie podważymy.

Pierwszy Multipleks DVB-T

: 05 lip 2011, 20:43
autor: odrodzony
Gdyby nie wybrali U-TV,Kino Polska Nostalgia i ATM Rozrywka TV te kanały na pewno by niepowstały bo:CTV,RMF TV i reszta chyba już nie wystartują.

Pierwszy Multipleks DVB-T

: 06 lip 2011, 17:20
autor: telefan
SNOL pisze:Ale nadal nie wiemy, na jakiej podstawie wybrano powyższe kanały (rzeczywiście, niebiosa nad nami czuwają - nie ma wśród nich Polo TV, ufff :cool: )
Niestety...

http://media2.pl/media/80778-polo-tv-w- ... rowej.html

Kolejny powód dla którego KRRiT powinna zostać rozwiązana.

Pierwszy Multipleks DVB-T

: 06 lip 2011, 17:30
autor: odrodzony
Trzeba dać im szansę.Moim zdaniem KRRIT zrobiła to by ktoś przywrócił te stare czasy kiedy Disco Polo było sławne. :P