Strona 1 z 2

Drugi Multipleks DVB-T

: 09 sie 2010, 11:24
autor: Poland
W tym temacie będziemy rozmawiać o tym co się dzieje przy drugim multipleksie a którego skład by wyglądał następująco :
- Polsat i inny kanał Polsatu (być może Polsat 2 lub Polsat News)
- TVN i inny kanał TVNu (być może TVN7 lub w co wątpię TVN24)
- TV Puls i TV Puls Kids
- TV4 i TV6
Znając życie wpływ na jego wpływ będą miały ostatnie wydarzenia w Sejmie jak dopełnienie składu Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji jak i przyjęcie nowej ustawy medialnej przez Sejm. Według mnie te wydarzenia w Sejmie będą miały wpływ na start tego multipleksu gdyż on jest najbardziej poszkodowany gdyż owszem podział kanały jest ale nie ma wstępnego harmonogramu jak i nieznany jest jego ostateczny skład jak również jego operator. Zapraszam do dyskusji na ten temat i przesyłanie informacji na ten temat.

Drugi Multipleks DVB-T

: 09 sie 2010, 16:19
autor: Kpc21
Ostatnio słyszałem też o możliwości umieszczenia zamiast 2 kanałów SD jednego kanału HD. Nie sądzę jednak, żeby komercyjni nadawcy tak postąpili.

Drugi Multipleks DVB-T

: 09 sie 2010, 21:20
autor: domi
Ja nie rozumiem pewnej rzeczy. Chodzi o to, że każdy z nadawców komercyjnych (POLSAT, TVN, PULS, TV4) uruchomi główny kanał i jeszcze jeden. W przypadku Polsatu i TVN-u sprawa będzie prosta, bo mają masę programów tematycznych. Ale Puls i TV4 nie mają swoich kanałów i muszą stworzyć nowy a kanały tych dwóch nadawców na pewno będą nudne i sezon powtórkowy będzie w nich przez cały rok. Tak więc polityka KRRiT wygląda w ten sposób żeby zapchać MUX-2 jakimiś pierdołami, a ludzie niech się cieszą to co mają. To jest totalnie bez sensu.

Drugi Multipleks DVB-T

: 09 sie 2010, 21:26
autor: Karol
Z sensem, bo wprowadzenie DVB-T pociągnie za sobą równouprawnienie wszystkich nadawców. Jednolity zasięg techniczny, w zasadzie ta sama paczka kanałów, no i te same możliwości uruchomienia drugiego kanału. Wierz mi, że DVB-T to szansa na dużo szybszy rozwój tak wątpliwych projektów jak TV6 czy Puls 2. Tutaj kluczową rolę odegra zasięg, dzięki któremu będzie można zbić majątek na reklamach, a co za tym idzie - znajdą się pieniądze na "odnudzenie" stacji.

Drugi Multipleks DVB-T

: 20 sie 2010, 11:50
autor: domi
http://media2.pl/media/67873-dvb-t:-dru ... zasie.html - kolejne opóźnienia

Jak tak dalej pójdzie to nigdy tej naziemnej telewizji cyfrowej nie zobaczymy w całej Polsce. Ale też, może wszyscy specjalnie opóźniają start DVB-T, bo w 2012 roku ma być koniec świata, więc po co uruchamiać to na dwa lata :) (oczywiście nie traktujcie tego zdania na poważnie)

Drugi Multipleks DVB-T

: 26 sie 2010, 20:20
autor: manol
Telewizja Polska oraz TP Emitel podpisały umowę, na mocy której kanały TVP (m.in. TVP Sport, TVP Kultura, TVP Historia czy TVP HD) będą emitowane w tzw. trzecim multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T). Start jeszcze w 2010 roku.

Drugi Multipleks DVB-T

: 28 mar 2011, 20:00
autor: Warblade52
Według mnie KRRiT wprowadza błąd.Zamiast dobrego Polsat 2,gdzie lecą m.in.Kiepscy,dają badziewie w postaci Polsat Sport News gdzie tylko są informacje sportowe.To jest bez sensu.Dodatkowo skład jest tragiczny - nie ma żadnego filmowego,rozrywkowego,dokumentalnego czy sportowego innych nadawców - z filmowych może być np.
CANAL+(LOL),z sportowych Polsat Sport,z dokumentalnych Discovery,a z rozrywkowego MTV(LOL) - TVP jest durny.

Drugi Multipleks DVB-T

: 29 mar 2011, 9:53
autor: Direct
Przecież to nie KRRiT decyduje, że Polsat nie dał Polsatu 2. To decyzja stacji.
Z grona Polsat, TVN, TV4 i TV Puls, to właśnie Polsat wciska do DVB-T jako swój drugi kanał najgorszą z możliwych stację, czyli Polsat Sport News, który będzie kanałem reklamowym Cyfrowego Polsatu.

Drugi Multipleks DVB-T

: 29 mar 2011, 15:01
autor: Mocny FULL
Polsat Sport mieliby dać za free?, nigdy by tego nie zrobili.
A Polsat 2 jest 10 razy gorszy od Polsatu, same powtórki, nic ciekawego.

Drugi Multipleks DVB-T

: 06 kwie 2011, 19:13
autor: Karol
Polsat Sport News chłopie. Czytaj ze zrozumieniem.

Drugi Multipleks DVB-T

: 06 kwie 2011, 21:45
autor: Mocny FULL
Odpowiadałem na post @Warblade52, ponieważ napisał:
z sportowych Polsat Sport...
Odczep się ode mnie!

Drugi Multipleks DVB-T

: 30 cze 2011, 19:16
autor: Poland
Są już terminy na trzeci etap włączania drugiego multipleksu i wynika z niego że u mnie testowo ma się zameldować na samym końcu tzn. 21 lipca. Zresztą co ja wam będę pisał - poczytajcie sami: http://satkurier.pl/news/67104/nowe-emi ... ogram.html

Drugi Multipleks DVB-T

: 13 lip 2011, 19:02
autor: Direct
http://www.youtube.com/watch?v=0sq0xoCUMMk - pierwszy spot promujący DVB-T. Bardzo lakoniczny. Może następne będą zawierały szersze informacje.

Drugi Multipleks DVB-T

: 13 lip 2011, 19:11
autor: Mocny FULL
@Tekutra już o tym napisał tutaj :)

Drugi Multipleks DVB-T

: 19 lip 2011, 22:39
autor: SNOL
[quote=""Polska Gazeta Wrocławska""]Wrocław ma cyfrową telewizję...
Polsat Sport News, TVN 7, TV6, a do tego znane już TVN, Polsat, TV 4 i TV Puls można od wczorajszego wieczoru oglądać we Wrocławiu za darmo i w jakości cyfrowej. Również tam, gdzie dawniej te programy np. śnieżyły.
We Wrocławiu i na ok. 80 proc. terytorium Dolnego Śląska można już odbierać naziemną telewizję cyfrową (DVB-T). Ponad 2 mln Dolnoślązaków ma dostęp do sygnału w jakości cyfrowej dzięki trzem nadajnikom, które właśnie zaczęły działać w naszym regionie i sąsiedztwie.
Dzięki urządzeniom na Ślęży (ok. 30 km od Wrocławia) oraz Czarnej Górze (Kotlina Kłodzka) telewizję naziemną mogą odbierać mieszkańcy
takich miast, jak Wrocław, Legnica, Wałbrzych, Świdnica czy Kłodzko. Z kolei północno-zachodnia część naszego województwa znajduje się w zasięgu nadajnika umieszczonego na maszcie nieopodal Żagania w województwie lubus-kim. W zasięgu tego sygnału znajdują się Głogów, Polkowice i Bolesławiec...
więcej: http://www.gazetawroclawska.pl/stronagl ... ,id,t.html [/quote]
To już wiemy, dlaczego przez ponad miesiąc (15.06 - 18.07.2011) jakość TVP2 oraz TVP Info / TVP Wrocław była katastrofalna. Oczywiście w TVP W-w ogłaszaliśmy, że śnieżenie i przebicia (a nawet gdzieniegdzie całkowity zanik sygnału) spowodowane są modernizacją nadajnika RTCN Ślęża, ale nie wiedziałem że dzieje się to przez wprowadzenie tv cyfrowej. Po drodze w jedną z niedziel nastąpiła całkowita awaria tego nadajnika, przez co ogromna część regionu straciła dostęp do kanałów TVP na kilkanaście godzin (nieco więcej: http://bit.ly/kptHjN ). Teraz nareszcie mogę napisać, że na Dolny Śląsk zawitała NTC.