Antena DVB-T na Zewnątrz

Aktualna sytuacja na rynku DVB-T w Polsce, plany rozwoju, odbiór kanałów telewizyjnych, pytania techniczne...
adekpabianice
Obserwator
Posty: 666
Rejestracja: 13 wrz 2006, 21:38
Lokalizacja: Pabianice
x 1
Kontakt:

Antena DVB-T na Zewnątrz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: adekpabianice »

Już teraz prędko kupować ? Czy poczekać jeszcze pewien okres ? I na zewnątrz nie taka na dach tylko za okno by można było samodzielnie ją zamontować - jaką najlepiej kupić ?.
domi
Junior
Posty: 945
Rejestracja: 27 lip 2008, 11:37
x 72
x 124

Antena DVB-T na Zewnątrz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: domi »

Boże :o Nie ma czegoś takiego jak "antena dvb-t". To jest tylko zwykły chwyt marketingowy :P Do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej wystarczy taka antena jaką odbierasz telewizję naziemną. Jeżeli do tej pory odbierasz telewizję naziemną przez "siatkę" i odbiór cię zadowala, to nie musisz kupować innej anteny tylko musisz mieć dekoder do DVB-T czyli set top box. Nie które nowe telewizory mają wbudowany już taki dekoder. Jednak ja zainwestowałbym w jakąś lepszą antenę kierunkową np. ATX lub Polaris. Na razie nie wiadomo kiedy DVB-T wystartuje w całym kraju, więc dekodera jeszcze nie kupuj, bo nie wiem czy w Pabianicach odbierzesz coś z Raszyna lub ze Śremu.

Trochę się rozpisałem :)
adekpabianice
Obserwator
Posty: 666
Rejestracja: 13 wrz 2006, 21:38
Lokalizacja: Pabianice
x 1
Kontakt:

Antena DVB-T na Zewnątrz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: adekpabianice »

Ja to już mam TV z dekoderem, a ja wgl nie mam żadnej anteny analogowej, po ociepleniu bloku pozdejmowali kable i anteny na dachu. Więc pytam jaką kupić czy już teraz na szybko, czy czekać :)
domi
Junior
Posty: 945
Rejestracja: 27 lip 2008, 11:37
x 72
x 124

Antena DVB-T na Zewnątrz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: domi »

Jak już teraz chcesz odbierać DVB-T to najlepiej kup antenę kierunkową ATX lub Polaris (możesz kupić przez internet na dipol) ustaw na Raszyn i próbuj odbierać. Do Raszyna w lini prostej masz ok. 120 km. Nie wiem czy coś z tego wyjdzie, ale próbować zawsze warto ;) DVB-T w całej Polsce miało wystartować pod koniec września, ale nic z tego nie wyjdzie :(
adekpabianice
Obserwator
Posty: 666
Rejestracja: 13 wrz 2006, 21:38
Lokalizacja: Pabianice
x 1
Kontakt:

Antena DVB-T na Zewnątrz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: adekpabianice »

To pokaż jakie to są anteny :P
domi
Junior
Posty: 945
Rejestracja: 27 lip 2008, 11:37
x 72
x 124

Antena DVB-T na Zewnątrz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: domi »

Chociażby ta:
http://www.dipol.com.pl/antena_telewizy ... _A8820.htm

DVB-T z Raszyna nadaje na kanale 58, więc antena na kanały 41-60 będzie idealna, jeszcze przy tak dużej odległości od nadajnika. Jednak ja na twoim miejscu bym poczekał na DVB-T w Łodzi, bo potem możesz żałować, że wydałeś kasę na antenę, z której i tak nie będzie użytku. Ale zawsze warto próbować

Popytaj też na: www.forum.radiopolska.pl
Tam są osoby bardziej doświadczone w tych tematach w porównaniu do mnie.
Awatar użytkownika
Kpc21
Junior
Posty: 1482
Rejestracja: 17 paź 2008, 20:11
x 24
x 43
Kontakt:

Antena DVB-T na Zewnątrz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kpc21 »

Na północ od Łodzi przy dobrej antenie DVB-T Raszyn (podobno) odbiera. Ale w Pabianicach - nie sądzę. Musiałaby to być sprzyjająca lokalizacja.

Lepiej chyba poczekać na Zygry, stamtąd zasięg będziesz mieć na 100%.

I nie istnieje antena analogowa ani cyfrowa. Anteny można podzielić na satelitarne i naziemne. Przy czym anten zwykle wykorzystywanych jako satelitarne, używa się również w łączności naziemnej, np. w sieciach komputerowych - tak więc przesądza o tym wyłącznie sposób jej użycia.
Obrazek... i znów: Obrazek, i... Obrazek ponownie. Co wymyślą następne?
josef28
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 15 maja 2012, 11:54

Antena DVB-T na Zewnątrz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: josef28 »

Czy taka antena wystarczy? Mam problem z odbiorem telewizji dvbt. mam tuner usb do laptopa i nic mi nie wyszukuje przez windows media center? Jakieś propozycje by rozwiązać ten problem. Jestem z chełma woj lubelskie ktoś wie coś na temat sygnału w mieście?
Awatar użytkownika
Sabrina
Użytkownik
Posty: 113
Rejestracja: 18 maja 2012, 22:36

Antena DVB-T na Zewnątrz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sabrina »

josef28 pisze:Czy taka antena wystarczy? Mam problem z odbiorem telewizji dvbt. mam tuner usb do laptopa i nic mi nie wyszukuje przez windows media center? Jakieś propozycje by rozwiązać ten problem. Jestem z chełma woj lubelskie ktoś wie coś na temat sygnału w mieście?
http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/tv-mobilna/index.cp mapa zasiegu również na stronie
josef28
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 15 maja 2012, 11:54

Antena DVB-T na Zewnątrz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: josef28 »

no tak tylko, ja chciałem skorzystać z darmowego sygnału dvbt.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

Antena DVB-T na Zewnątrz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Sabrina pisze:http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/tv-mobilna/index.cp mapa zasiegu również na stronie
TV Mobilna ma minimalny zasięg w porównaniu do bezpłatnego DVB-T. Poza tym skoro ktoś już kupił tuner USB do komputera, to twój link mu do niczego niepotrzebny. Zresztą nie samym CP człowiek żyje.
ODPOWIEDZ

Wróć do „DVB-T w Polsce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości