Czy DVB-T w Polsce będzie płatne?

Aktualna sytuacja na rynku DVB-T w Polsce, plany rozwoju, odbiór kanałów telewizyjnych, pytania techniczne...
Awatar użytkownika
Lupus28
VIP Expert
x 832
x 257

Post autor: Lupus28 »

Witam.
Moi rodzice byli dzisiaj w sklepie ze sprzętem rtv, żeby zapytać się o ceny dekoderów do odbioru ntc i dowiedzieli się od sprzedawcy, że dvb-t w Polsce będzie bezpłatne tylko do połowy tego roku, a potem trzeba będzie płacić.
Nie wiem co mam teraz myśleć, bo wszędzie było mówione, że to darmowe, a tu taka informacja...
Nie wiecie może, czy to prawda?
Zgóry dziękuję za odpowiedź.
5+3=8
Awatar użytkownika
brk
VIP Expert
x 19
x 44

Post autor: brk »

Nie, będą bezpłatne 3 MUXy - MUX1, MUX2, MUX3 (wszystko około ~20 kanałów). Reszta będzie płatna. Sprzedawcy kłamią, by nakłonić ludzi na platformy cyfrowe, takie jak "N" czy "CP".
Już 10 rok tutaj.. jak ten czas leci ;D
Awatar użytkownika
Flis
Użytkownik

Post autor: Flis »

3 pierwsze muxy nie będą płatne, kolejne będą płatne a tylko 1mux będzie zarezerwowany dla mobilnej tv naziemnej.
piasekwmajtkach
Użytkownik

Post autor: piasekwmajtkach »

brk pisze:Nie, będą bezpłatne 3 MUXy - MUX1, MUX2, MUX3 (wszystko około ~20 kanałów). Reszta będzie płatna. Sprzedawcy kłamią, by nakłonić ludzi na platformy cyfrowe, takie jak "N" czy "CP".
no to jak was beda nakłaniali na cyfre to sie nie dajcie!! ja wlansie wypowiedziałem umowe, całe szczescie bez kary umownej. wyobrazcie sobie ze przyslali mi aneks do umowy ze podnoszą cene abonamentu i mialem jakis tam czas na podpisanie go, albo na rezygnacje. i oczywiscie rezygnuje!!
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 577
x 2826

Post autor: Karol »

Lupus28 pisze:Witam.
Moi rodzice byli dzisiaj w sklepie ze sprzętem rtv, żeby zapytać się o ceny dekoderów do odbioru ntc i dowiedzieli się od sprzedawcy, że dvb-t w Polsce będzie bezpłatne tylko do połowy tego roku, a potem trzeba będzie płacić.
Nie wiem co mam teraz myśleć, bo wszędzie było mówione, że to darmowe, a tu taka informacja...
Nie wiecie może, czy to prawda?
Sprzedawca celowo was wprowadził w błąd lub jest kompletnym głąbem, bowiem w żadnym kraju na świecie podstawowe multipleksy DVB-T nie są płatne, bowiem jest to zmiana obowiązującego standardu emisji telewizji naziemnej, na którą widz nie ma wpływu. To nadawcy w przyszłości mają odczuć korzyści nadając poprzez DVB-T, widz ma się cieszyć tylko lepszą jakością dotychczas nadawanych programów, a także nowych, którzy dzięki lepszej technologii mogą pojawić się naziemnie.
Zablokowany

Wróć do „DVB-T w Polsce”