Frekvence 1 - największa prywatna stacja radiowa w Czechach

Dyskusje o polskich i zagranicznych rozgłośniach radiowych, w tym także lokalnych oraz internetowych.
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
x 17
x 182
Kontakt:

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Skoro mamy już temat poświęcony Evropie 2 w czeskiej i słowackiej odmianie to dla uzupełnienia chciałbym utworzyć wątek o chyba jednej z największych stacji komercyjnych w Czechach czyli Frekvence 1. Z tego co zauważyłem wybierając się do Czech to ona najczęściej pojawia się w restauracjach i sklepach będących koło autostrady tuż po przekroczeniu polskiej granicy. Formatem ramówki przypomina ona chyba bardziej naszą Zetkę choć jak RMF FM u nas jest największa w swoim kraju. Mają też kilka audycji trwających tylko godzinę. Przykładowo ostatnio nawiązali oni współpracę z wokalistką Martą Jandovą która to reprezentowała Republikę Czeską na Eurowizji 2015 w duecie z Vaclavem Noid Bartą. Piosenkarka prowadzi na antenie Frekvence 1 swój własny program pt. „Marta radí, baví, informuje“ od poniedziałku do piątku między 13:00 a 14:00.
Muzycznie to z kolei jest taki miks bo słyszałem i nowe utwory i na przykład utwór "One of Us" od Joan Osbourne który w polskich stacjach jest zapomniany.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
x 17
x 182
Kontakt:

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Ostatnio Frekvence 1 zaplusowało u mnie graniem bardzo dobrych piosenek powstałych w Czechach. Wśród nich najbardziej spodobała mi się ta piosenka:
Z ciekawości przez jeden dzień przesłuchałem tą stacje w tym tygodniu i od tego czasu chętniej do niej wracam. Wcześniej też ją słyszałem tyle że rzadziej przez internet a czasami (głównie podczas tropo i wycieczki) miałem ją na FMie.
Poland - Aktywnie najlepszy!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Radio”