Radio Nowy Świat

Dyskusje o polskich i zagranicznych rozgłośniach radiowych, w tym także lokalnych oraz internetowych.
Jordi
VIP Expert
x 1836
x 1830

Radio Nowy Świat

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jordi »

Dziś zamiast Niebudka jest Andruszkiewicz, który w lipcu prowadził poniedziałkowe "W środku dnia".
Awatar użytkownika
Adam d
Obserwator
x 14
x 51
Kontakt:

Radio Nowy Świat

Post autor: Adam d »

Szef rozgłośni Piotr Jedliński poddał się do dymisji. Powód: Poszło o odmienianie w rodzaju męskim, tej aktywistki LGBT "Margot" która w piątek została zatrzymana. https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/p ... nowy-swiat
Załóż Maskę, Zachowaj dystans (3m) i myj ręce. Infolinia MFZ w sprawie wirusa: 800 190 590
Awatar użytkownika
Ogorek
Junior
x 807
x 123

Radio Nowy Świat

Post autor: Ogorek »

W artykule fajny komentarz do tej absurdalnej sytuacji:
Lutek Danielak pisze: "Moja cenzura jest lepsza niż Twoja" 🤣🤣🤣
Błagam, noście maseczki, ale poprawnie. 😷
Jordi
VIP Expert
x 1836
x 1830

Radio Nowy Świat

Tu nie chodzi o cenzurę. Wielu słuchaczy to pisało. Tu chodziło o to, że on wypowiadał się za całe radio, co nawet część dziennikarzy potwierdziła. On nie chciał zmienić zdania, to redaktorzy wydali oświadczenie, że to jego prywatna opinia. Zaczęto go szczuć i tak w końcu sam odszedł.

Sam uważam, że sprawa tej/tego Margo to przechodzi ludzkie pojęcie powoli, ale tego nauczył nas ten rząd obecny. Wszystko wyolbrzymiać do granic możliwości. No to mamy dwie barykady, dziadki i parę młodych karierowiczów, a z drugiej strony ludzie 16-49 i paru emerytów, którym nie podoba się to co się dzieje.
Awatar użytkownika
Adam d
Obserwator
x 14
x 51
Kontakt:

Radio Nowy Świat

Jedliński po północy, już zaczął szukać nowej pracy i... aktywiści LGBT nie chcą przestawać, ze swoją nagonką
Ostatnio zmieniony 11 sie 2020, 13:27 przez Adam d, łącznie zmieniany 1 raz.
Załóż Maskę, Zachowaj dystans (3m) i myj ręce. Infolinia MFZ w sprawie wirusa: 800 190 590
Awatar użytkownika
janekpogwad
Tech Administrator
x 91
x 217
Kontakt:

Radio Nowy Świat

Post autor: janekpogwad »

Rewolucja zjada własne dzieci. Ciekawe do jakiego absurdu jeszcze dojdziemy. :)
Awatar użytkownika
Pzet
Obserwator
x 50

Radio Nowy Świat

Post autor: Pzet »

Moim zdaniem, jeśli ta osoba zgodnie ze stanem prawnym jest Michałem Sz. płci męskiej, to rzetelność dziennikarska wymaga określenia tej osoby w taki sposób z adnotacją, że identyfikuje się jako kobieta.

Tu nasuwa mi się zagwozdka: Czy gdyby biały mężczyzna identyfikował się jako Murzyn i gdyby został on w podobnych okolicznościach zatrzymany przez policję, to mielibyśmy zarzuty o rasizm?
Awatar użytkownika
janekpogwad
Tech Administrator
x 91
x 217
Kontakt:

Radio Nowy Świat

Post autor: janekpogwad »

TVP podaje jasno: Michał Sz. ps. "Margot" i jak dla mnie sprawa jest jasna. Jak będzie miał w dokumentach zmianę, jak Anna Grodzka, to wówczas mówi się per "ona". A to jak do niego się zwracają znajomi, to zupełnie inna sprawa. Znam nawet osoby, które nie posługują się swoim imieniem faktycznym wśród znajomych (bo go nie lubią na przykład), ale nie zmienia to faktu, że w dokumentach jest zapisane tak jak jest zapisane. Inaczej, popadniemy w paranoję i każdy będzie się bał do kogokolwiek jakkolwiek zwrócić, czy nie naruszy jego uczuć. Szanujmy siebie, ale i szanujmy ogólnoprzyjęte zasady i rzetelność dziennikarską.

Nowy Wspaniały Świat...
Jordi
VIP Expert
x 1836
x 1830

Radio Nowy Świat

Na szczęście większość komentujących uważa, że atak na wszystko, bo "krytykują LGBT" już jest przesadą w wykonaniu "tęczowych" i sami zaczynają wprowadzać cenzurę i zakaz wolnej wypowiedzi i swojego zdania :rolleyes:
Awatar użytkownika
Adam d
Obserwator
x 14
x 51
Kontakt:

Radio Nowy Świat

Do redakcji radiostacji dołączyła Agnieszka Lipka-Barnett, która przez ostatnie 11 lat była dziennikarką mazowieckiego PR RDC. Do RNŚ dziennikarka przeniosła tam swoją audycje o muzyce francuskiej, która pod nazwą "Bon ton" (w RDC "Cafe Paris") jest nadawana w niedzielę między 18 a 19
WA25
Użytkownik
x 19
x 1

Radio Nowy Świat

Post autor: WA25 »

Obstawiam, że jeden bądź jedną z serwisantów/serwisantek odejdzie z stacji Radio Nowy Świat w związku z takim zbiegiem okoliczności. Czy ktoś może potwierdzić moje słowa? Pytam bo nie wiem.
Jordi
VIP Expert
x 1836
x 1830

Radio Nowy Świat

Dziś po 11 gościem będzie Marek Niedźwiecki w związku z promocją swojej książki.
Awatar użytkownika
Adam d
Obserwator
x 14
x 51
Kontakt:

Radio Nowy Świat

Cyrku w Nowym Świecie ciąg dalszy. Tym razem Jedliński po dzisiejszym artykule "Wyborczej" na temat tego cyrku, twierdzi że został zmuszony przez Sosnowskiego do dymisji i dostało się jeszcze szefowej Jethon, oskarżając o transfer "wszystkich najgorszych wzorców Trójki”
https://m.wirtualnemedia.pl/m/artykul/b ... e-z-trojki

Swoją drogą, zamieszcze jeszcze komentarz byłego prezesa rozgłośni dla "Pressu" z wtorku, która nie była jeszcze tak emocjonalna jak dziś.
Zostałem poproszony o zrezygnowanie z funkcji. Wpisy, których dokonałem, a które nikogo nie atakowały i mówiły wyłącznie o prawie do wypowiedzi, zostały zaatakowane. Oceniono, że wypowiadałem się w imieniu radia, choć wielokrotnie podkreślałem, że w swoim własnym. Stwierdzono, że szkodzę radiu, narażam jego wizerunek na szwank - mówi "Presserwisowi" Piotr Jedliński.
- Reakcją moich wspólników jestem nieco zaskoczony - przyznaje.
Cóż pewnie po tej aferze hojności patronów, pewnie już nie będzie tak hojna.
Jordi
VIP Expert
x 1836
x 1830

Radio Nowy Świat

Na razie nie widać żadnego większego "tąpnięcia" w dotacjach na Patronite ;) A afera już ma dobrych parę dni.

We wtorek poranek poprowadzi sam Grzegorz Markowski. Kasia Kasia wróci za tydzień w czwartek :)
Awatar użytkownika
wislok
Junior
x 33
x 166

Radio Nowy Świat

Post autor: wislok »

Oj naiwni Ci co myśleli,że byli pracownicy Trójki walczą o wolność słowa , są przeciwni upolitycznianiu radia. Ani im o wolność słowa nie chodziło ani nie mają nic przeciwko upolitycznianiu anteny. Problem polegał na tym,że to upolitycznienie nie było zgodne z ich linią sympatii politycznych. Dla mnie nic zaskakującego.
Moje ulubione stacje tv: Eurosport,Polsat Sport,Polsat News,Polsat,kanały TVP.
Moje ulubione stacje radiowe: PR1 i RMF FM
ODPOWIEDZ

Wróć do „Radio”