Radio Nowy Świat

Dyskusje o polskich i zagranicznych rozgłośniach radiowych, w tym także lokalnych oraz internetowych.
pwojciechowska
Użytkownik
x 1

Re: Radio Nowy Świat

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pwojciechowska »

U mnie już wszystko ok z odbiorem w odbiorniku internetowym. Przerwy zdarzają się bardzo rzadko.

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

bustram
Activist
x 84
x 1538

Radio Nowy Świat

Post autor: bustram »

Hahaha, przekonywali, że na antenie nie będzie polityki a przed chwilą pierwszy raz włączyłem i jakie pierwsze słowo usłyszałem ? "Trzaskowski" - gdzie był, co powiedział itp. No okej zaraz potem powiedzieli też o Dudzie, a ogólnie był to serwis informacyjny, ale... no właśnie - przecież od tego uciekali, nieprawdaż ?
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert
x 59
x 213

Radio Nowy Świat

Post autor: Kamilo »

Tak niezupełnie. Było owszem zapowiadane, że publicystyka będzie bez polityków, ale o serwisach słowo nie padło.
Jordi
VIP Expert
x 2013
x 1933

Radio Nowy Świat

Post autor: Jordi »

Koncert Życzeń mam nadzieję, że będzie na stałe. Aśka jest po prostu świetna, a Malajkat ją dobrze uzupełnia!

Torresa niech walną gdzie indziej.

Pierwsze Deliberatorium nagrane w czwartek. Słychać było stres w głosie Grabarczyk, ale myślę, że jej przeminie.

No i perełka. Jak nie lubię hiphopu, tak audycja "świeżaka" Andrusiewicza naprawdę mi się podobała :o I widzę po komentarzach, że innym również.

Serwisy nadal biedne dosyć ale konkretne, oprawa słaba, nawet dżingle programów cieniutkie i archaiczne... To największy zarzut póki co.

No i widać, co jeszcze jest do poprawy z komentarzy słuchaczy:

- brak audycji porannej w soboty i niedziele choćby od 7-8. Sporo ludzi pisało, że szkoda.
- brak audycji po 22 do 24. Ta sama sytuacja. (osobiście ja takiego Poniedzielskiego widziałbym w niedzielę, ale właśnie po 22, żeby zasnąć :P )
- ludzie liczą na listę przebojów, najlepiej z Niedźwiedzkim, ale jakby się nie udało to też...
Awatar użytkownika
Rico
VIP Expert
x 65
x 36

Radio Nowy Świat

Post autor: Rico »

Celowo wstrzymywałem się z opinią nt. startu RNŚ, by móc wyrobić ją sobie podczas słuchania. No i dziś włączyłem po raz pierwszy.

Jakość dźwięku w streamie - co najmniej przyzwoita, słucha się tego na pewno lepiej niż Trójki przez internet. Niektórzy skarżyli się na problemy ze streamem - wydaje mi się, że to ze względu na duże zainteresowanie startem, w tej chwili wszystko działa stabilnie.
Co do oprawy dźwiękowej - jest trochę słabo. Czyżby składała się z tylko 1 (słownie: jednego) jingla i oprawy pod serwis? A propos serwisów - są nadawane z podkładem. Nie podoba mi się to, nie jestem w stanie skupić się na ich merytoryce.
Co do ramówki - wypisz wymaluj Trójka. Podobieństwa między ramówką RNŚ a Trójki za rządów Magdy Jethon bardzo mocno rzucają się w oczy. Może tylko publicystyki jest trochę mniej, ale to chyba dobrze.
#8gwiazd
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert
x 59
x 213

Radio Nowy Świat

Dziś wieczorem próbowałem słuchać Poniedzielskiego. Niestety jakość dźwięku z oficjalnej aplikacji tak fatalna, że ciężko było cokolwiek zrozumieć. Ale może nagrywane było poza studiem. W każdym razie w ogóle nie powinno trafić na antenę.

A tak mniej więcej wyglądał pierwszy dzień nadawania w liczbach
Jordi
VIP Expert
x 2013
x 1933

Radio Nowy Świat

Dziś rano na FB zjechano (ale raczej grzecznie i spokojnie bez ataków) Grabarczyk, że brzmiała słabiutko i nie miała pomysłu na audycję i za dużo o wyborach gadała.

Po 10 debiutant przyzwoicie oceniony, choć dla mnie średnio na jeża. A od 11 bardzo chwalony w sobotę Andruszkiewicz prowadzi do 14 audycję.

EDIT: sporo słuchaczy już chce na stałe Andruszkiewicza, i że z tej 20 konkursowej musi zostać. Faktycznie chłopak świetnie sobie radzi.
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert
x 59
x 213

Radio Nowy Świat

Grabowski też nie błysnął. Na FB sporo pochwał za muzykę (jeśli ktoś lubi glany, to może tak), ale za sposób prowadzenia już niekoniecznie.

Popołudniowa audycja dziś z motywem wyborczym, zapowiada się dobrze. Tam gdzie kopiują z Trójki, tam wszystko w porządku. Prowadzący nawet lepszy, bo Wyżga w tym czasie zbyt mocno migdali się do mikrofonu.
Jordi
VIP Expert
x 2013
x 1933

Radio Nowy Świat

No to "yyyyy, eeee, ummmm, aaaaa" bardzo źle brzmiało.

16-19 to już po piątku było słychać, że będzie dobrze. Plus Ksenia Maćczak odpowiada za to pasmo, więc nie mogło być źle :)
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert
x 59
x 213

Radio Nowy Świat

Dziś od rana duet Markowski & Kasia. Dają radę, choć pasmo 6:00 - 10:00 jest mocno improwizowane i poza serwisami nie ma chyba na razie żadnych stałych elementów. Muzyka przez 4 godziny tylko francuska, bo dziś Święto Narodowe Francji.

A w serwisach informują o zmianie prowadzących w TVN Fakty.
Jordi
VIP Expert
x 2013
x 1933

Radio Nowy Świat

Aktualizacja ramówki:

- Katarzyna Kasia nie będzie prowadzić "Punktu widzenia". Tylko poranki z Markowskim we wtorki i czwartki.
- Audycja Torresa w soboty od 8 do 10 (czyli posłuchali słuchaczy, żeby od rana w weekend coś dali, a nie dopiero od 10).

Co do dziś - Grabarczyk nieco lepiej niż w poniedziałek, ale ona ogólnie niezbyt nadaje się do poranków. Za dużo polityki, powagi, dopiero porządnie wyluzowała się po 9. Jak Kasia z Markowskim to strzał w 10, tak Beata to jednak kapiszon w poranku.
Kolejny debiutant po 10, po którym nie słychać, że jest nowicjuszem. Już 3 takich było jak tak dalej pójdzie, to będę współczuć jury, kogo wybrać do stałej pracy w RNŚ...
W środku dnia przyzwoite, ale do poziomu Andruszkiewicza (moim zdaniem z debiutantów jest ewidentnym nr.1 w tej chwili) to trochę Jankowskiemu brakuje, choć też brzmi naprawdę dobrze ogólnie ;)
Awatar użytkownika
Ogorek
Junior
x 1544
x 208

Radio Nowy Świat

Post autor: Ogorek »

Wiadomo, ilu debiutantów z tej dwudziestki ma dostać zatrudnienie?
😷 #SzczepimySię (jeśli możemy)
🟨 Lider Typera
Jordi
VIP Expert
x 2013
x 1933

Radio Nowy Świat

Jethon mówiła o kilku osobach. Dokładnie nie.

Punkt widzenia prowadzi dziś Marek Kacprzak. Prawdopodobnie on za Kasię będzie. Do tego Sosnowski i Grabarczyk.
Jordi
VIP Expert
x 2013
x 1933

Radio Nowy Świat

Jutro Koncert Życzeń poprowadzi Bukartyk z jakąś debiutantką Marceliną.

A dziś Próbny Lot prowadzi najstarsza córka Zbigniewa Zamachowskiego, Maria.
Awatar użytkownika
Adam d
Junior
x 134
x 140
Kontakt:

Radio Nowy Świat

Post autor: Adam d »

Szefowa Rozgłośni Magda Jethon przekazała nieco informacji na temat poszerzania zespołu.

31 Lipca do rozgłośni dołączy Jacek Nizinkiewicz dziennikarz "Rzeczpospolitej" który poprowadzi muzyczną audycję w piątki w godz 20-22, oczywiście pan Jacek wcześniej był dziennikarzem muzycznym (lecz gdzie dokładnie pracował to nw, próbowałem znaleźć ale bez skutku)

Kilku "Młodych talentów" dostało na antenie już swoje audycje, Mateusz Andruszkiewicz prowadzi w sobotę audycję "Nie tylko hip-hop" (13-15) oraz Kinga Krasuska z "Miłomuzomania” (też w sobotę 16-18)

I tu dwie ciekawoski: 1. ostatni odcinek "Mistrzowie grają w Nowym Świecie”, w którym o swoich fascynacjach muzycznych opowiadał Piotr Machalica, przygotowała Maria Zamachowska (wspomniana Córka Zbigniewa która w piątek zaliczyła "Próbny lot"), a w następnym odc. Agata Buzek

2. Dżingiel do RNŚ (ten ze sloganem Pion i Poziom) skomponował Łukasz L.U.C Rostkowski (Ciekawi mnie kto skomponował podkład do serwisów informacyjnych który brzmi jak bieda wersja BBC Newsbeat nadawanej na Radio 1)
https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/a ... a-muzyczna
Na Forum - tylko prywatne opinie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Radio”