Wasze ulubione stacje radiowe

Dyskusje o polskich i zagranicznych rozgłośniach radiowych, w tym także lokalnych oraz internetowych.
Awatar użytkownika
kacper3100
VIP Expert
Posty: 11482
Rejestracja: 06 lut 2016, 9:13
x 952
x 2214

Ulubiona stacja radiowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper3100 »

Radio ZET - za muzykę, prezenterów, audycje, oprawę muzyczną i ogólnie wszystko. Poziom profesjonalizmu taki sam jak w TVN, czyli najwyższy, co przyczyniło się do takiego wyboru.

Dawniej, w 2014, 2016 i trochę w 2017 słuchałem tylko RMF FM, zaś jeszcze wcześniej tylko Eski, ale takich błędów więcej nie popełnię.
Awatar użytkownika
Ciachoowsky
Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 30 wrz 2019, 16:52
Lokalizacja: Gdynia, POM, PL
x 4
x 1
Kontakt:

Wasze ulubione stacje radiowe

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ciachoowsky »

Witam wszystkich bardzo serdecznie!
Niektórzy mnie tutaj znają, niektórzy nie..
Dobra, przechodząc do tematu, to tak:
Polskie Radio Jedynka (dużo informacji, muzyka odpowiednia dla każdego)
Polskie Radio Trójka (muzyka rozrywkowa, takie PR1, ale nakierunkowane na kulturę)
Polskie Radio Czwórka (świetny rap, hip-hop itp., a także wywiady z różnymi gwiazdami internetowymi, np. z Klocuchem)
Polskie Radio 24 (magazyn technologiczny)
RMF FM
Radio ZET
Antyradio (świetny rock)
VOX FM (eurodance, disco polo, rozrywkowa [jak to nazwać?] audycja Pierwsza zmiana)
Radio Eska (muzyka przystosowana dla młodych z miast, czyli np. mnie)
Radio Kaszëbë
Polskie Radio Gdańsk
Polskie Radio Koszalin
Polskie Radio Olsztyn
Radio Gra Toruń
Radio Plus
SebMat
Obserwator
Posty: 441
Rejestracja: 28 lip 2020, 10:29
x 191
x 70

Wasze ulubione stacje radiowe

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SebMat »

Lubię słuchać Radia ZET. Czasami po południu i wieczorami słucham Radia Eska.
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Wasze ulubione stacje radiowe

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Ja przerzuciłem się na czeskie stacje radiowe - głównie Radio Blanik, Frekvence 1, Hitradio Orion, Evropę 2, Radio Caš i słowacką Europę 2 ;)
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Ulubiona stacja radiowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Co do Radia Zet to się zgadzam - ostatnia zmiana oprawy muzycznej wyszła im naprawdę świetnie. Lepsza ta stacja niż coraz bardziej sztywne RMF FM.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
kacper3100
VIP Expert
Posty: 11482
Rejestracja: 06 lut 2016, 9:13
x 952
x 2214

Ulubiona stacja radiowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper3100 »

@Poland Oj, jak mi w tym momencie zaimponowałeś, byczq.
SebMat
Obserwator
Posty: 441
Rejestracja: 28 lip 2020, 10:29
x 191
x 70

Ulubiona stacja radiowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SebMat »

U mnie ulubionymi stacjami są RMF FM , Radio ZET i Radio Eska. Zdarza mi się na komputerze słuchać Meloradia i Radia Złote Przeboje.
PatrykZ
Użytkownik
Posty: 137
Rejestracja: 26 paź 2017, 8:35
x 2
x 29

Re: Ulubiona stacja radiowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PatrykZ »

Radio ZET, ChilliZET, Antyradio, Radio Kolor, Radio Plus i brytyjskie Virgin Radio.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Awatar użytkownika
Tomo21
Użytkownik
Posty: 88
Rejestracja: 16 kwie 2011, 19:06
x 4
x 36

Wasze ulubione stacje radiowe

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomo21 »

Moja lista ulubionych stacji:

1. Eska Rock (za świetną muzykę i prowadzących)
2. Radio Plus (klasyczne hity, coś wspaniałego)
3. Radio Kolor (przyjemne, trochę bardziej chilloutowe)
4. RMF FM (taki powiedzmy standard, mix wszystkiego)
5. Radio ZET (w zasadzie postawiłbym na równi z RMF bo to niemal identyczne radio pod względem muzyki)
6. Radio Pogoda (naprawdę stare piosenki, nigdzie indziej nie spotykane, a dzięki temu oryginalne)
7. Chili ZET (ciekawa alternatywa)
8. Meloradio (wolałem ZET Gold, ale tutaj też czasem puszczą coś fajnego)

Innych stacji praktycznie nie słucham, choć czasem w samochodzie zdarzy mi się przełączyć jeśli na żadnym z powyższych akurat nie ma nic ciekawego.
PC+ Extra+, 10 x CANAL+, HBO, FilmBox, MP, mediaBox+
Historia Telewizji w Polsce
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Wasze ulubione stacje radiowe

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Do listy swoich ulubionych stacji oprócz czeskich i słowackich dopisuje te polskie takie jak SuperNova, Radio 357 (którego jestem Patronem), Radio Plus,
VOX FM, Meloradio, Radiofonię czy Muzo FM. Dodatkowo w przypadku ciekawych audycji słuchane są przeze mnie Trójka i RMF FM choć tą ostatnią rozgłośnie i tak słucham z musu w kuchni.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Dostęp do miejskich rozgłośni radiowych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Mam pewne pytanie do forumowiczów spoza dużych miast a mianowicie jakie stacje stamtąd nadawane możecie u siebie usłyszeć? Ja w przypadku stacji z Krakowa po wyjściu na dwór mogę usłyszeć RMF Classic, SuperNovą, Chillizet, RMF Maxxx, Radio Eska, Złote Przeboje, Radio Wnet i VOX FM z powodu mieszkania na pagórku. Niestety równocześnie nie odnotowałem odbioru Muzo FM, Meloradia i Antyradia między innymi z powodu tłoku na fali w przypadku dwóch ostatnich stacji radiowych.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Summer_Girl
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 01 lut 2022, 12:04

Wasze ulubione stacje radiowe

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Summer_Girl »

Ja skolei niezbyt często słucham radia fm,jeśli już to Eski...Głównie obracam się w kręgach radii internetowych i tak wśród nich na 1 miejscu jest u mnie radio Heaven :)
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8081
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Wasze ulubione stacje radiowe

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Jedyne radio, które aktualnie słucham (od około roku) to J1 Gold:
https://www.j1fm.tokyo/player/j1gold/

Anglojęzyczne stację nadającą muzykę japońską z lat 60-80. Klimat idealny do słuchania na komórce podczas podróży do pracy / do domu, oraz samotne trekkowanie przez las po zmroku :D
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
monzilek
Junior
Posty: 1197
Rejestracja: 01 paź 2021, 18:57
Lokalizacja: Mielec
x 161
x 147

Wasze ulubione stacje radiowe

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: monzilek »

No to podam moje ulubione stacje których słucham (niektórych rzadziej ale staram się je również słuchać). Od razu mówię, że lista jest pisana losowo.
1. RMF FM (muzyka z lat obecnych oraz z ostatnich 20 lat XXw. + poprawa humoru).
2. RMF MAXX (to samo co wyżej).
3. ESKA (to samo co wyżej).
4. ESKA ROCK (bardzo lubię rockową muzykę i zdarzał się okres, gdzie ciągle słuchałem Eski Rock i bardzo lubiłem i nadal lubię słuchać "Raportu")
5. PR1; PR2; PR3 (ogólnie na tych stacjach słucham prędzej słuchowisk radiowych (m.in. w PR1 "Matysiaków" czy "W jezioranach" [obecnie rzadziej]). W PR1 też bardzo lubię słuchać audycji "Słodkie radio retro" gdyż dzięki tej audycji bardzo polubiłem muzykę okresu międzywojennego jak i powojenną muzykę).
6. PR Rzeszów (wiadomości i relacje z mojego województwa i moich okolic oraz to co przy RMFie z muzyką).
7. PR Szczecin (głównie za muzykę którą można usłyszeć w każdej komercyjnej stacji).
8. PR Łódź (za audycję "Muzyka miasta" przy której mogłem się skupić przy lekcjach [jeśli siedziałem do późna].
Fan Stali Mielec
Awatar użytkownika
ReinholdF
Obserwator
Posty: 309
Rejestracja: 03 mar 2022, 14:55
x 125
x 82
Kontakt:

Wasze ulubione stacje radiowe

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ReinholdF »

To ja podam też swoją losową listę. ;)
Oczywiście, w zależności od odsłuchu danej stacji w ciągu miesiąca / ostatniego roku.

1. Radio Klang... (za to, że tam pracuję. ×D)
Just kidding.

2. NTS Radio (za sporą różnorodność muzyczną, od leftfield house'u, avant-pop, stare disco, dub, reggae, funk po muzykę konkretną i klasyczną - zresztą dużo rezydentów z różnych regionów świata prowadzących audycje - nie tylko z studia w Londynie).

3. Radio 357 (za samą "trójkowość" rodem ze starych dobrych lat PR3, dobre poranki z Marcinem Łukawskim, wtorki i czwartki oraz soboty z Markiem Niedźwieckim oraz niedziele wieczorem z Piotrem Kaczkowskim, audycje Oli Budki, Mai Piskadło - chociaż po zmianach w ramówce jakoś mniej mi się chce słuchać, zwłaszcza po przesunięciu mojego ulubionego "Na dachu świata" na piątkowe południe).

4. Worldwide.FM (za masę czarnej muzyki: soulu, jazzu, indie - fajna jest też audycja "Club Coco", ogólnie fajny projekt byłego prezentera BBC6 Music Gillesa Petersona).

5. RMF24 (to już chyba w wątku o TOK.FM mówiłem dlaczego, w tym za muzykę rodem z "starego" dobrego RMF-u za czasów Piotra Metza jako dyrektora muzycznego)

6. Program I PR (za dobrą ofertę muzyczną za szefa Marcina Kusego, "Muzyczny Ekspres", "Czas pogody" w niedzielne przepołudnia i "Cztery pory roku" - polityka, reklamy spółek SN oraz suplementów i przychylność władzy zrażają strasznie do słuchania, ale w tej stacji nadal drzemie potencjał tej starej informacyjnej Jedynki, już lepszy taki główny program informacyjno-muzyczny od takiego PR24 w którym są tylko sami prawicowi publicyści)

7. Rinse.FM (za dużo klubowych, niszowych brzmień oraz autorskie sety trwające od południa do póżnej nocy)

8. Radio Caroline (za korzenie sięgające konkurencji z mocno rządowym wtedy BBC, oraz słynnym Radiem Luxemburg, nieznane nikomu klasyki muzyki z lat 80. i 90. - istnieje też chyba mutacja Radio Caroline GOLD z bardziej nieznanymi klasykami, ale nie wiem czy jest oficjalna).

Od czasu do czasu zdarza mi się słuchać Programu II PR i szwajcarskiego Radia Swiss Classic dla dobrej muzyki klasycznej czy ludowej.

Akuratnie też Double J i Triple J to przykłady też dobrego, młodzieżowego radia z ambitną muzyką, jedynie tak dobrze w Polsce gra w takim stylu Czwórka.

Specjalnie też nie wymieniłem RMF-u (tego głównego), ponieważ chyba przećwiczyli katowanie tym coverem Eiffel 65 autorstwa Davida Guetty do perfekcji, że kiedy słyszę go w radiu to się dziwię że on jest tak popularny, ponieważ w brytyjskich stacjach takich jak Capital Dance jest chyba puszczany od lipca. Jedynie poranki da się słuchać i felietonów Tomka Olbratowskiego, od większej dawki słowa mają też podcasty, których akurat słucham.
NARCYSTA @ odzew.FM // sob. 17
Jestem autystą od 2002 roku. Zakochany w mediach od urodzenia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Radio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości