Zagraniczne stacje radiowe, których słuchacie

Dyskusje o polskich i zagranicznych rozgłośniach radiowych, w tym także lokalnych oraz internetowych.
gosc
VIP Expert
Posty: 2144
Rejestracja: 24 maja 2006, 17:54
x 3

Zagraniczne stacje radiowe, których słuchacie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gosc »

U mnie, 5km od nadajnika na Suchej Górze, nic nie słychać, ale mam tylko zwykłą antenę wewnętrzną.
Awatar użytkownika
Witu
VIP Expert
Posty: 1798
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:37
Lokalizacja: Tuchów (Małopolska)
x 1
Kontakt:

Zagraniczne stacje radiowe, których słuchacie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Witu »

Sprawdziłem fale tego Rock FM i jednak jest to częstotliwość 100,3FM A co do jakości to jest niezła ale tylko na jednym odbiorniku mi odbiera.
Platforma N:
N-box HDTV Recorder pakiety: hity filmowe, dzieci, sport i motoryzacja, kultura nauka świat, HBO
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
IZA
VIP Expert
Posty: 355
Rejestracja: 24 maja 2006, 17:06
Lokalizacja: Kołobrzeg
x 1

Zagraniczne stacje radiowe, których słuchacie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: IZA »

O proszę. 100.3 FM to sygnał aż z Koszyc. W takim wypadku powinien być u Ciebie Fun na 87.7
Obrazek
jaru2
Użytkownik
Posty: 43
Rejestracja: 19 lip 2006, 13:22

Zagraniczne stacje radiowe, których słuchacie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jaru2 »

Iza,dzięki za info o radiu N-joy

Jeszcze link do streamu dla ciekawych(przed chwilą znalazłem):

http://www1.n-joy.de/pages_special/0,,S ... nt,00.html
Awatar użytkownika
Witu
VIP Expert
Posty: 1798
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:37
Lokalizacja: Tuchów (Małopolska)
x 1
Kontakt:

Zagraniczne stacje radiowe, których słuchacie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Witu »

IZA pisze:O proszę. 100.3 FM to sygnał aż z Koszyc. W takim wypadku powinien być u Ciebie Fun na 87.7
No kiedyś chyba tą stację miałem na radio, ale to tylko jeden odtwarzacz mi łapie bo reszta tak dobrze nie ściąga:)
Platforma N:
N-box HDTV Recorder pakiety: hity filmowe, dzieci, sport i motoryzacja, kultura nauka świat, HBO
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
IZA
VIP Expert
Posty: 355
Rejestracja: 24 maja 2006, 17:06
Lokalizacja: Kołobrzeg
x 1

Zagraniczne stacje radiowe, których słuchacie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: IZA »

Bardzo przyjemnej szwajcarskiej stacyjki można posłuchać sobie na kanale 493 Cyfry.
Gorąco polecam :)
A listę granych utworów można znaleźć na ich stronie: http://www.virus.ch/
Obrazek
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8081
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Zagraniczne stacje radiowe, których słuchacie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Najbardziej lubię słuchać czeskiego Frekvence 1, Impuls, słowackiego FunRadio i Radia FM. Nasi południowi sąsiedzi mają stacje z bardzo fajną muzyką :) .
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
809.8136
Użytkownik
Posty: 121
Rejestracja: 12 mar 2008, 17:29
Lokalizacja: warszawa
x 2
Kontakt:

Zagraniczne stacje radiowe, których słuchacie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: 809.8136 »

Ja najbardziej z zagranicznych rozgłośni lubie słuchac austriackiego radia OE3 Hitradio. Dostępne w Internecie oraz w eterze w całej Austrii, we Włoszech w Sud Tirolu oraz w Czechach na południu. Niezłą muzykę gra jeszcze włoskie radio 105FM, ale ono odbiera tylko w części Dolomitów.
Obrazek

najczęściej: 306, 504, 505, 709, 809

często: 4, 19, 33, 36, 108, 148, 165, 177, 186, 189, 401, 503, 700, 706, 707, 715, 727

210, 1110, 2052, 2357, 8110, 8136
djkl
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 27 gru 2007, 14:20
Lokalizacja: Sulechów / Zielona Góra
Kontakt:

Zagraniczne stacje radiowe, których słuchacie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: djkl »

Moje ulubione to:

Dance Radio http://www.danceradio.cz. Moim zdaniem najlepsza stacja z muzyką dance - wzór dla polskich rozgłośni.
Frekvence 1, również z Czech, odbierane naziemnie.
Sunshine Live - z satelity Astra 19,2.
Awatar użytkownika
barney
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 17 paź 2008, 21:08

Zagraniczne stacje radiowe, których słuchacie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: barney »

Witam!

Oto zagraniczne stacje radiowe z muzyka dance/house na satelicie - polecam:
Astra 19,2°E: Sunshine Live (Niemcy), Radio 538Dance Dept. (NL), Contact FM (FRA), Radio FG (FRA).
Hotbird 13°E: M Due O (Wlochy), Radio FG.
Astra 28,2°E: Gaydarradio (GB), bylo kiedys Ministry of Sound Radio ale chyba kaska sie skonczyla. :)

Ale najlepsze jest chyba wlasnie to FG, ktore odbierac mozna kazdym dekoderem Cyfry+, CP oraz N'ki oraz antenka ustawiona na Hotbirda! Z 13°E moge polecic jeszcze: 102.5 RTL HC (Hit Channel, Wlochy), RTL Classic (Wlochy), Guardia Costeria (102.5 RTL, Wlochy). Capital (Radio z Rzymu), DEEJAY (Wlochy), Kiss Kiss (Wlochy), SSR-SRG Couleur 3 (francuski, Genewa), SSR-SRG Rete Tre (wloski, Szwajcaria), SSR-SRG DRS 3, (niemiecki, Zurich), SSR-SRG Virus (niemiecki, Zurich). Francuskie Radia zostana do konca roku najprawdopodobniej wylaczone z Hotbirda (niewiadomo co bedzie z Radio FG) wraz z francuska paczka Pay-TV TPS, ktora sfuzionowala z Canalsat i przenosi sie na Astre...

Milego sluchania! :)
Posluchaj noca Radio FG z Paryza a otworzysz oczy! (Astra, Hotbird, internet)
Awatar użytkownika
burli
Użytkownik
Posty: 60
Rejestracja: 19 cze 2006, 19:08
Lokalizacja: Gdańsk Chełm
Kontakt:

Zagraniczne stacje radiowe, których słuchacie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: burli »

Radio 538 można po zmroku odbierać na falach średnich na częstotliwości 891 kHz.
Można być moderatorem media2, ale można też być chamem.
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Zagraniczne stacje radiowe, których słuchacie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Ja lubię słuchać internetowego radia z muzyką z Eurowizji ESCRadio rodem z Wielkiej Brytanii. Poza tym na falach średnich lubię CRO1 z Czech. Kiedyś poza tym na falach krótkich lub średnich szło takie niemieckie radio z muzyką klubową ale nie wiem czy to jeszcze istnieje - ta stacja nosiła nazwę "Discoradio".
Poland - Aktywnie najlepszy!
michal
VIP Expert
Posty: 3106
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:55
x 41
x 99

Zagraniczne stacje radiowe, których słuchacie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: michal »

Ja na falach 96,9FM słucham na w Krakowie radia Slovensky Rozhlas 2 - Radio Regina i powiem że jest naprawde dobre. To stacja z prawdziwego zdarzenia z misją. Jest tam dużo ciekawych audycji i grają dobrą muzykę. Muszę przyznać że daleko stacjom Polskiego Ragia do SR2 - Regina.Ale mimo wszystko w moim mieszkaniu trudno złapać tę stację. Ja ją mogę odebrać tylko w moim pokoju i to w dodatku leżąc w łóżku i na telefonie komurkowym którym jest Sony Ericsson W890i. Normalne radio już tego nie odbiera. Wtedy jakość dźwięku jest dobra do słuchania i nie ma zakłuceń.Kiedyś przez pół godziny jadąc samochodem na Słowacji słuchałem Slovensky Rozhlas 1 i nie wyrobiłem sobie opini na jej temat ponieważ przez te pół godziny była jakaś dyskusja polityczna na temat Vladimira Meciara a po przekroczeniu granicy z Polską szybko straciliśmy odbiór. Jako ciekawostkę dodam że miałem kiedyś okazję przyjżeć się ekipie Slovenkeho Rozhlasu zwiedzając na szkolnej wycieczce zamek Oravsky Hrad bardzo blisko granicy w Chyżnem. Ekipa składała sie z bardzo atrakcyjnej pani dziennikarki i jej kolegi który trzymał mikrofon w ręce. Kiedy się spytałem z której są stacji to odpowiedzieli że właśnie z SR. Robili materiał na temat tego zamku. Niestety z nami nie mieli zamiaru rozmawiać do mikrofonu tylko rozmawiali z przewodniczką.
Będąc na Słowacji słuchałem równiez Radia Expres i uważam że bardzo dobrą puszczają muzykę ale niestety bardzo mało mówią.

EDIT: W Krakowie można odebrać jeszcze więcej stacji radiowych ze Słowacji. Są nimi Slovensky Rozhlas 1 - Radio Slovensko, wspominany prze ze Mnie Slovensky Rozhlas 2 - Radio Regina, Slovensky Rozhlas 3 - Radio Defin, FM Radio, Radio Express (dobry odbiór możliwy tylko w tedy kiedy stoję przy oknie) i jeszcze dwie stacje których jeszcze nie zidentyfikowałem.
Awatar użytkownika
regoat
Użytkownik
Posty: 131
Rejestracja: 28 wrz 2006, 1:20
x 1
Kontakt:

Zagraniczne stacje radiowe, których słuchacie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: regoat »

ja kiedys sluchalem bardzo czesto radio internetowe defjay.com puszcza czarna muze
Grzelich1996
Junior
Posty: 1019
Rejestracja: 11 lis 2010, 13:02
Lokalizacja: Kodeń
x 5

Zagraniczne stacje radiowe, których słuchacie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grzelich1996 »

Ja mieszkam bliżej Białorusi i drogą naziemną odbieram Radio Biełaruś (coś w stylu naszego Polskiego Radia dla Zagranicy), odbieram też pierwszy program białoruskiej radiofonii państwowej.
http://www.youtube.pl/telefilmkoden2 - mój profil na YouTube
ODPOWIEDZ

Wróć do „Radio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości