Strona 1 z 6

Radio Maryja

: 15 lip 2006, 11:14
autor: przemkob
Polityka wraca do Radia Maryja !

Ojciec Rydzyk po kilktygodniowej przerwie powraca do polityki i na łamach Radia Maryja chwali Antoniego Macierewicza, broni prezydenta Lecha Kaczyńskiego, sprawę Jedwabnego nazywa "wielkim przekrętem".


Jak zauważa portal Gazeta.pl, ojciec Rydzyk, dyrektor Radia Maryja i TV Trwam, po kilku tygodniach przerwy wrócił do komentowania wydarzeń politycznych na antenie swojej stacji. W czwartkowy dyżur wieczorny ojciec dyrektor na antenie radiowej pochwalił kandydaturę Antoniego Macierewicza na stanowisko pełnomocnika ds. organizacji nowych wojskowych służb specjalnych.

Ojciec dyrektor odniósł się także do reakcji polskich polityków na publikację o prezydencie Lechu Kaczyńskim w niemieckim "tageszeitung". -Dla mnie było szokujące, obrzydliwe, jak nie widziałem solidarności wtedy, gdy poniżali prezydenta - mówił o. Rydzyk.

Ojciec Rydzyk także nie zapomniał o sprawie Jedwabnego, która nazwał wielkim przekrętem oraz odbieraniem dobrego imienia Polakom, odbieraniem dobrego imienia ludziom z Jedwabnego.

Namawiał także swoich wiernych słuchaczy, iż powinni bronić dobrego imienia Polski.
Źródło : Media2.pl

Radio Maryja

: 15 lip 2006, 12:19
autor: RaPi
Przez jakiś czas było cicho o RM i Tadeuszu Rydzyku, więc trzeba było zacząć działać. A najlepiej jest zwrócić na siebie uwagę kontrowersyjnymi wypowiedziami....

Radio Maryja

: 16 lip 2006, 11:17
autor: gosc
Posiedział chwilę cicho, poczekał aż atmosfera się uspokoi i rusza do boju!

Radio Maryja

: 19 lip 2006, 11:08
autor: peter690
Już mówilem, że Radio Maryja jest niesłusznie atakowane. Mówiłem to na forum o telewizji Trwam.

Radio Maryja

: 20 lip 2006, 7:58
autor: Poland
wirtualnemedia pisze:Dyplomaci ojca Rydzyka


Szef Radia Maryja będzie kształcił kadry do naszych przyszłych służb dyplomatycznych.
Radio Maryja wielokrotnie krytykowało uległość polskich dyplomatów wobec Brukseli i Zachodu. Od września Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej założona w Toruniu przez o. Rydzyka chce kształcić przyszłych pracowników MSZ i ambasad. Czterosemestrowe zajęcia będą zaoczne, koszt jednego semestru - 2,5 tys. zł. Kandydaci na dyplomatów wysłuchają m.in. wykładów z katolickiej nauki społecznej, prawa dyplomatycznego i konsularnego oraz poznają tajniki protokołu dyplomatycznego i savoir-vivre'u. Do wyboru będą mieli dwa języki obce, podało "Metro".

Nie każdy jednak może zostać słuchaczem szkoły kierowanej przed dyrektora Radia Maryja. Zainteresowani muszą mieć zaświadczenie od proboszcza. Później test i rozmowa kwalifikacyjna. Temat: Polska na tle sytuacji międzynarodowej po roku 1989 r. Wstęp na wykłady będą mieli ci, którzy przejdą pomyślnie wszystkie fazy selekcji.!
RM co raz bardziej wplątuje się w politykę a rydzyk się zasłania że nic się niestało

Radio Maryja

: 20 lip 2006, 9:47
autor: RaPi
Jeżeli Tadziu ma kształcić naszych przyszłych dypolmatów to czarno widzę przyszłość tego kraju...

Radio Maryja

: 26 lip 2006, 10:10
autor: przemkob
Premier podziękował Radiu Maryja.

Jarosław Kaczyński podziękował w Telewizji Trwam i Radiu Maryja za wsparcie jakiego udzielają mu media ojca Tadeusza Rydzyka. Premier w niedzielnej audycji transmitowanej na żywo zaznaczył olbrzymi wkład instytucji w budowanie IV Rzeczpospolitej.

-Nie byłoby tego, co teraz jest w Polsce, nie byłoby tej próby naprawy Rzeczypospolitej, gdyby nie ojciec dyrektor, ojcowie, siostry Nazaretanki i wszyscy którzy prowadzą tę niezwykłą instytucję. -Tak atakowaną, a tak bardzo zasłużoną dla Kościoła, ale także dla Rzeczypospolitej – powiedział Kaczyński przy okazji telefonicznej rozmowy.

Słowa przywódcy PiS nie pozostały bez odzewu. Ojciec Rydzyk podziękował mu za obronę kierowanych przez niego mediów. W pozytywny sposób wypowiadając się o jego osobie. Jarosław Kaczyński pomimo miłych słów które usłyszał, nie znalazł czasu by uczestniczyć w wieczornych Rozmowach Kontrolowanych.

Liderzy PiS nie lekceważą roli specyficznego medialnego imperium w sukcesie wyborczym swojej partii. To nie pierwszy gest sympatii wobec ojca Tadeusza Rydzka. Warto przypomnieć, że spektakularne podpisanie paktu stabilizacyjnego na antenie Trwam, wywołało olbrzymie poruszenie wśród przedstawicieli polskich mediów. Wielu dziennikarzy zbojkotowało mającą miejsce następnie oficjalną konferencje partii.
Źródło ; ML.pl

Radio Maryja

: 28 lip 2006, 2:24
autor: gosc
Jedno wam powiem: jeśli interesujecie się konfliktem izraelsko-libańskim to słuchajcie Radia Maryja. W żadnym innym medium nie ma tak dokładnych informacji o liczbie i przekroju społecznym Libańczyków "pomordowanych przez Żydów". Wczoraj była to np. 75-letnia kobieta w której dom uderzyła żydowska rakieta.
Słowem: tylko RM daje najpełniejszy, szczegółowy obraz tej wojny!

Aj, nie do końca, niezupełnie, nie całkiem, wcale nie - pomyliłem się - nie dowiemy się z Radia Maryja czy zginął jakiś Żyd :)

Poza tym zbrojne ramię RM - "Nasz dziennik" też lubi "ostatecznie rozwiązywać kwestie żydowskie" że tak zacytuję... Np. można usłyszeć w RM, iż dwaj pseudo-naukowcy dowodzą na łamach tego czegoś, że w Kielcach Żydzi sami się zabili czy jakoś tak. W każdym razie chodzi o to, że co złego to nie Polacy. Przecież myśmy nigdy nikogo w historii nie mordowali! To nas mordowali "polakożercy" ze Wschodu i Zachodu a zwłaszcza wiadomo skąd .... W tym kontekście oprawca Stefan Michnik, bodajże brat red. naczelnego polskojęzycznej ale nie polskiej - klnę się na Boga Jedynego - Gazety Wyborczej, musi być wymieniany jak Bozia w pacierzu, dzień w dzień - gdyby ktoś nie daj Boże zapomniał!
Zresztą dał nam przykład Preziu jak myśleć mamy: akurat w dniu obchodów pogromu kieleckiego bolała go głowa czy coś....

A najgorsze że jakieś cztery miliony "Polaków" jest niezwykle podnieconych i ma dziką satysfakcję słuchając takich informacji, prawd, półprawd, ćwierćprawd oraz zupełnych nieprawd....

Radio Maryja

: 28 lip 2006, 2:43
autor: Axel
O i bardzo dobrze, że tak mówią - żadne inne medium w Polsce nie odważy się mówić w ten sposób, prosto do ludzi nie owijając w bawełnę tylko prosto z mostu o co i o kogo chodzi.

Radio Maryja

: 26 sie 2006, 21:02
autor: MYSZA32
Ojciec rydzyk jest tak samo skrajny jak urban tylko w drugą stronę Właśnie słucham audycji profesora nowaka i pękam ze śmiechu!.

Radio Maryja

: 26 sie 2006, 23:00
autor: szewol
Tylko, że Urban nie jest osobą kościelną...

Radio Maryja

: 27 sie 2006, 21:34
autor: piotr396
Uroban i Rydzyk tak razem mają wiele wspólnego

Radio Maryja

: 27 sie 2006, 23:05
autor: Karol
piotr396 pisze:Uroban i Rydzyk tak razem mają wiele wspólnego
No nie powiedziałbym, bo wbrew pozorom reprezentują dwie różne strony. Jedna kościół mimo wszystko udaje, że popiera, natomiast druga chciałaby go zlikwidować.

Radio Maryja

: 27 sie 2006, 23:18
autor: gosc
MYSZA32 pisze:Ojciec rydzyk jest tak samo skrajny jak urban tylko w drugą stronę Właśnie słucham audycji profesora nowaka i pękam ze śmiechu!.
Profesor Jerzy Robert Nowak to mój "idol". :) Kandydował u mnie na senatora choć tu nie mieszka. Brednie które opowiada w podsumowaniu miesiąca w RM nadają się do kabaretu, to zdaje się on wymyślił słowo "polakożerca"- jest to osoba ktora chce zniszczyć nasz wspaniały naród. Jak nietrudno się domyśleć wg profesorka chodzi głównie o osoby z pewnego państwa.....
Poza tym jego zdaniem w Polsce nie ma, poza Naszym Dziennikiem, prasy polskiej - jest tylko polskojęzyczna.

Itd. Itp. :lol:

Radio Maryja

: 19 wrz 2006, 21:31
autor: stevie
Radio Maryja chce nadawać w Miastku

Jedynym wnioskodawcą o rozszerzenie koncesji na nadawanie w Miastku (woj. pomorskie) jest Warszawska Prowincja Redemptorystów, właściciel koncesji Radia Maryja.

Ogłoszenie konkursowe opublikowane pod koniec czerwca szczegółowo określało charakter nadawanego programu: społeczno-religijny, informujący o życiu Kościoła katolickiego. Jeśli Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji pozytywnie rozpatrzy wniosek, Radio Maryja będzie nadawać tam na częstotliwości 96,8 MHz (moc nadajnika 0,6 kW).
Żródło: press.pl

To teraz to chyba będzie można ich słuchac wszędzie( w każdym mieście)