Zakupy przez internet

Co w sieci piszczy.
yoyo
Użytkownik

Zakupy przez internet

Post autor: yoyo » 10 paź 2008, 10:50

ja często robię zakupy przez internet. od 4 miesięcy używam tortura.pl- na szczęście jeszcze nie ma tu miliona użytkowników i serwis jest szybki. za każde zakupy dostaję z powrotem część kosztów i mam na dalsze zakupy. dobry deal!
fafik
Użytkownik

Zakupy przez internet

Post autor: fafik » 10 paź 2008, 12:04

wiesz co? wszystko zalezy od tego co hcesz kupic...prawda jest taka, ze madry kupujacy powinine potrafic wykorzystac szanse jaka daja serwisy aukcyjne internetowe. np taki eBay. jest tam masa rzeczy, ktorych u nas w kraju nie ma, albo sa drogie. czesto kupujac cos z ue mozna zaoszczedzic kase w porownaniu do zakupow u nas w kraju. trzeba tylko wiedziec jak szukac.
mortal
Użytkownik

Zakupy przez internet

Post autor: mortal » 12 paź 2008, 16:45

yoyo, może pod względem szybkości jest lepiej choć ja osobiście np. na ebay nie narzekam, ale też z powodu małej ilości użytkowników też pewnie jest mniejszy wybór.
fafik pisze:serwisy aukcyjne internetowe. np taki eBay (...) trzeba tylko wiedziec jak szukac.
a tego się naprawdę trzeba nauczyc ;] za to potem jak już się przyswoi i przystosuje człowiek, to robienie zakupów na tym serwisie jest czystą przyjemnością (patrz paypal)
fafik
Użytkownik

Zakupy przez internet

Post autor: fafik » 13 paź 2008, 12:56

mortal pisze:yoyo, może pod względem szybkości jest lepiej choć ja osobiście np. na ebay nie narzekam, ale też z powodu małej ilości użytkowników też pewnie jest mniejszy wybór.
fafik pisze:serwisy aukcyjne internetowe. np taki eBay (...) trzeba tylko wiedziec jak szukac.
a tego się naprawdę trzeba nauczyc ;] za to potem jak już się przyswoi i przystosuje człowiek, to robienie zakupów na tym serwisie jest czystą przyjemnością (patrz paypal)
Sorki, ale często paczki kupione przez eBay przychodzą szybciej np z Niemiec niż u nas kupione na allegro ;). Nie chodzi o to, ze allegro nawala, bo to nie ich wina przecież...tylko o to, ze polska poczta jest byle jaka, a paczki z zagranicy idą przez prywatne dobre firmy kurierskie.

{{{Post poprawiony. Otrzymujesz drugie ostrzeżenie, jeszcze jedno i będziemy musieli się pożegnać. Przypominam o stosowaniu polskich znaków oraz dużych liter. - Tomek}}}

{{{Ostatni post usunięty. Proszę pisać na temat! Poza tym "duża litera" jest poprawną formą, a nawet poprawniejszą od "wielkiej". - Tomek}}}
mortal
Użytkownik

Zakupy przez internet

Post autor: mortal » 13 paź 2008, 13:40

Nie chodziło o szybkość docierania paczki, ile o szybkość działania serwisu ;]. W każdym razie chyba o to chodziło yoyo, bo to że czasami rzecz kupiona na ebay przychodzi szybciej to wiadomo :P
Moja znajoma ostatnio kupiła takie te cienie kolorowe, czy jak to się tam zwie za grosze (podobno na kosmetyki nie ma cła) i przyszło na drugi tydzień bodajże i tak podniecała się, ze wszystkie całe, bo podobno takie rzeczy się często kruszą. Jednak jest szybko i bezpiecznie, ale to pewnie te kurierem szło choć przyznam, że w szczegóły nie wnikałem.

{{{Stosuj duże litery. Pozdrawiam - Tomek}}}
mobilek
Użytkownik

Zakupy przez internet

Post autor: mobilek » 11 gru 2008, 21:59

ja robię zakupy często, teraz nawet bardzo często - dzisiaj np chrześniakowi kupiłem 6 zestawów klocków (takie po 8-14 zł), do tego koleżance kosmetyki i sobie tez jakieś pierdółki. na allegro, ebaya nie używam choć mam konto - fajny jest że można robić zakupy u użytkowników z zagranicy.

chodzi mi po głowie teraz takie cos pięknego: netbook samsung nc10, taki jak w plusie jest. trzeba pogadać z rodzicami hehe. jak nie sam laps to z netem, na pewno się nie zmarnuje transfer heh;)
Awatar użytkownika
lostintime
Użytkownik

Zakupy przez internet

Post autor: lostintime » 12 gru 2008, 0:39

NC 10 to śliczny notebook. Nie wygląd jednak najważniejszy, choć w wypadku tego samsunga wygląd pokrywa się z solidnym wykonaniem. Dobry modem HSPA, intel atom 1,6, no i iplus. Iplusa lepiej sobie przetestować wcześniej w domu czy w innym miejscu gdzie będziesz używać notebooka. Ja go osobiście na żadnego innego operatora bym nie zmienił. Ogólnie dobry wybór zarówno dostawcy jak i notebooka. Też mi chodzi po głowie ten zakup ale to może dopiero po świętach.
BartłomiejJ
Użytkownik

Zakupy przez internet

Post autor: BartłomiejJ » 20 sty 2009, 1:48

Bez wątpienia do niedawna tani dolar pozwolił przekroczyć granice. Cóż z tego skoro w tym momencie przynajmniej na naszym, lokalnym rynku, widać coraz więcej raczej bydła i oszustw - co nieuchronnie zwiastuje jakis tam kres uczciwych sprzedaży i zakupów.
Bartłomiej Juszczyk
impresja_switu
Użytkownik

Zakupy przez internet

Post autor: impresja_switu » 16 lut 2009, 0:17

Kupowanie przez Internet jest bardzo wygodne, nie da sę zaprzeczyć. Otwiera dostęp do rozmaitych sklepów, np. zagranicznych, do których trudno wybrać się na codzień.
Jednak dla mnie to przejaw raczej negatywnych tendencji w społeczeństwie. Zamykanie się w domu, zanik bezpośrednich relacji interpersonalnych... Nie będę wymieniać dalej. Może jestem fatalistką, ale boje się wizji robota zastępującego człowieka, który nie musi nawet wyjść na zewnątrz, by zaspokoić swoje zachcianki.
Jestem za zakupami tradycyjnymi. Zresztą nawet nie potraiłabym niczego zamówić przez Internet;)
walkabout
Użytkownik

Zakupy przez internet

Post autor: walkabout » 16 lut 2009, 15:02

kolekcjonuję wieczne pióra, uwielbiam stare maszyny do pisania i co niedziele odwiedzam targ ze starociami, gdzie wybieram się ze znajomymi. z drugiej strony jestem klientem sklepów internetowych szczególnie ze sprzętem fotograficzny, bo fotografia to moja kolejna pasja. można tam nabyć rzeczy dużo taniej a i obsługa jest milsza (w sklepach tradycyjnych jakże często spotykam szczekające ekspedientki). moim ulubionym sklepikiem jest foto-tip. profesjonalna obsługa i konkurencyjne ceny. warto sobie polecać uczciwych sprzedawców, tak żeby uniknąć oszustw o ktorych wspomina Bartłomiej.
impresja_switu
Użytkownik

Zakupy przez internet

Post autor: impresja_switu » 19 lut 2009, 23:18

No tak, muszę akurat w tej kwestii przyznać rację. Zachowanie niektórych ekspedientek jest zniechęcające - delikatnie mówiąc.
walkabout pisze:. warto sobie polecać uczciwych sprzedawcówj
Mogłabym polecić zakupy u Quantuum. Oni również słyną z profesjonalnej i uprzejmej obsługi klienta, a ich sprzęt cieszy się ciągłym uznaniem u entuzjastów fotografii (zarówno amatorów, jak i profesjonalistów).
Awatar użytkownika
perkoz31
Użytkownik

Zakupy przez internet

Post autor: perkoz31 » 26 lut 2009, 16:04

No ja to chyba częściej kupuję przez net niż "tradycyjnie" (no może oprócz produktów spożywczych :)). Głównie korzystam z serwisów aukcyjnych (Allegro, Ebay itp), ale ze sklepów internetowych też mi się zdarza...
Dwa moje ostatnie zakupy :):
http://www.tp.pl/prt/pl/klienci_ind/tel ... rod=670955
fajne krótkofalówki
http://www.tanieje.pl/product_info.php/ ... cts_id/573
frytkownica
Co do zanikania relacji międzyludzkich, to bym nie przesadzał. Ja tam jak jeszcze nie kupowałem przez net to i tak do sklepu chodziłem po to żeby kupować, a nie na pogawędki, pogadać to mogę z dziewczyną albo kumplami...
Awatar użytkownika
pasylw
VIP Expert
Kontakt:

Zakupy przez internet

Post autor: pasylw » 04 mar 2009, 19:12

Skąpiec Ceneo i.... mam w domu pralkę Polara, Lodówkę i kuchenkę gazową Gorenje okap Amica parę komórek i wiele wiele innych a w portfelu z 1500zł zaoszczędzone (w porównaniu do cen w sklepach w mojej okolicy tego towaru). Teraz rozglądam się za mikrofalówką. Ogólnie jestem b. zadowolony z takiej formy zakupów.
Awatar użytkownika
jurek77
Użytkownik

Zakupy przez internet

Post autor: jurek77 » 23 mar 2009, 17:29

No wiadomo, że zakupy przez net niosą ze sobą wiele korzyści, a to jakieś punkty w programach lojalnościowych, a to gratisowe gadżety, ciekawą opcją jest też coś takiego co widziałem np w orange, że już dzięki samej rejestracji na ich stronie www dostajesz co miesiąc możliwość wysłania kilku darmowych mmsów...
dorek

Zakupy przez internet

Post autor: dorek » 24 mar 2009, 10:32

Ja jak na razie jestem w 100% zadowolony z zakupów przeprowadzonych w internecie. Odkurzacz 100zł taniej, Aurvany za pół ceny, generalnie warto. Ale jak sobie poczytałem ostatnio o fali internetowych sklepów oszustów, to dziękowałem, że uniknąłem takich sytuacji. tak jak tutaj http://media2.pl/internet/45665-250-oso ... epie.html, tu akurat przykład bardzo wyszukanego sposobu, ale są i bardziej, niektóre sklepy powstały kilka miesięcy przed świetami, zebrały kilka dobrych opinii, po czym nazbierały kasy za zamówienia świąteczne (można sobie tylko wyobrazić ile?) i zniknęli... W sumie to każdy mógł dać się wkręcić, bo oszuści naprawdę się przygotowali.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Internet”