Zakupy przez internet

Co w sieci piszczy.
Awatar użytkownika
jurek77
Użytkownik

Zakupy przez internet

Post autor: jurek77 » 24 mar 2009, 23:17

dorek pisze:niektóre sklepy powstały kilka miesięcy przed świetami, zebrały kilka dobrych opinii, po czym nazbierały kasy za zamówienia świąteczne (można sobie tylko wyobrazić ile?) i zniknęli... W sumie to każdy mógł dać się wkręcić, bo oszuści naprawdę się przygotowali.
No dlatego lepiej kupować w e-sklepach o ugruntowanej pozycji, które już długo istnieją na rynku, no albo na stronach znanych firm (niektóre z nich przecież mają sklepy online na swoich stronach internetowych). Inaczej to zawsze podejmuje się jakieś tam ryzyko, mniejsze czy większe.
0 x
subways
Użytkownik

Zakupy przez internet

Post autor: subways » 26 kwie 2009, 15:14

Nic nie zastąpi prawdziwych zakupów ale jeśli nie ma się czasu, jest się stale zagonionym a coś trzeba kupić to czemu nie ? Miłośnikiem zakupów internetowych nie jestem. Znam wiele pasjonatów którzy porzucili robienie zakupów w tradycyjny sposób na rzecz tych przez sieć. Moim zdaniem cała sztuka polega na tym żeby poznać sklepy które są uczciwe i wiarygodne. Ja ostatnio kupuje tylko w merlinie i w electro.pl. Ten ostatni poznałem stosunkowo niedawno ale zdążyłem się do nich przekonać. Przede wszystkim mają profesjonalne podejście do klienta. Muszę spróbować jeszcze kilku sklepów o których napisaliście pozytywne opinie ! Dzięki
0 x
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2674
x 1139

Zakupy przez internet

Post autor: Trzeciak » 09 maja 2009, 21:20

media2.pl pisze:Zmiany w Allegro.pl: pierwsze bunty użytkowników

Stopniowe zmiany Allegro.pl nie przypadły do gustu użytkownikom. Najpierw negatywnie komentowano zmiany w wyglądzie zakładek "Moje Allegro". Teraz burza dotyczy nowego layoutu serwisu, którego podgląd został udostępniony na forum Allegro.
więcej: http://media2.pl/internet/50903-zmiany- ... n=podobne2
Jakiekolwiek zmiany na serwisach typu nasza-klasa.pl, grono.net, epuls.pl zawsze będą na początku "bolały", nie zależnie od tego jak dobre one są. Jednakże prędzej czy póżniej "ból" ustąpi, a przecież każdy serwis internetowy musi co pewien czas się zmieniać.Swoją drogą zmiany na Allegro.pl, które zostaną dokonane 12 maja oceniam na 5, bardzo ładnie unowocześnione, proste logo, podobne do ostatniego, no i prosty, i ładny oraz przejrzysty interfejs.
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
mentalek
Użytkownik

Zakupy przez internet

Post autor: mentalek » 26 maja 2009, 19:17

A co z dobrami luksusowymi w sprzedawanymi w interecie? Słyszałam, że w dobie kryzysu coraz bardziej popularnme będzie sprzedawanie nieruchomości przez internet. Rzepa ostatnio pisała o tzw. aukcjach malejących, czyli takich, w których sprawdzając aktualną cenę płacimy - tym samym obniżając ją. Czy takie licytacje zyskają popularność? Co o tym myślicie?
0 x
kasskass
Użytkownik

Zakupy przez internet

Post autor: kasskass » 06 lis 2009, 13:30

Jak już ktoś robi zakupy w internecie, to na pewno ma swoje sprawdzone sklepy. Co innego, kiedy kupuje się coś po raz pierwszy. Ja w takich sytuacjach zazwyczaj przeglądam fora i zbieram opinie ;) Do tej pory jeszcze się nie zawiodłam, a zdecydowanie ostatnio się rozleniwiłam i nie chce mi się chodzić po sklepach więc prawie wszystko oprócz artykułów spożywczych kupuję w necie ;)
0 x
Awatar użytkownika
deborah83
Użytkownik

Zakupy przez internet

Post autor: deborah83 » 19 lis 2009, 19:27

Zakupy w internecie są wieeelką oszczędnością czasu, chociaz ja czasem lubię dotknąć, poprzymierzać. W sieci kupuję głównie książki, czasem torebki, agd albo drobiazgi do domu. Ostatnio upatrzyłam sobie np. pościel wełnianą - nowoczesną, tkaną we Włoszech (to a propos dóbr luksusowych). :)
0 x
Kwiatek23
Użytkownik

Zakupy przez internet

Post autor: Kwiatek23 » 24 lis 2009, 14:23

Ja bardzo często robię zakupy przez Internet. Z tego względu, że wiele rzeczy jest tam dużo tańsze niż w normalnych, stacjonarnych sklepach. Kupuje tam wszystko począwszy od ciuchów kończąc na sprzęcie AGD czy RTV. Ostatnio np. skorzystałam z oferty sklepu 3kropki.pl nabywając aparat fotograficzny i nie żałuje:)
0 x
Szymcio
Użytkownik

Zakupy przez internet

Post autor: Szymcio » 26 lis 2009, 13:31

Kwestia wygody. Mieszkam w Raciborzu, gdzie dosłownie "za rogiem" mam punkt odbioru www.wiesz.pl
Po prostu planuję swoje zakupy trzy, cztery dni wcześniej a następnie pod koniec tygodnia wychodzę sobie jak do auchana (tylko że mam taniej :P)
0 x
BartłomiejJ
Użytkownik

Zakupy przez internet

Post autor: BartłomiejJ » 29 lis 2009, 19:24

Zakupy przez sieć to rzecz normalna - Polacy zaczynają przestawac się "bać" kupowania via sieć i to cieszy.
Mogę zdradzić, że niedługo na rynku zadebiutuje zupełnie nowy system, rodem z zachodu, ktory wdrażać do Polski będę miał przyjemnośc (wygrany przetarg Klienta).

Pozdrowienia
0 x
Bartłomiej Juszczyk
de su
Użytkownik

Zakupy przez internet

Post autor: de su » 02 gru 2009, 14:46

Zakupy przez internet mają więcej plusów niż minusów, bo i produkty można nabyc taniej mimo dodatkowych kosztów przesyłki. Również wybór produktów jest większy niż w stacjonarnych sklepach. Ale co moim zdaniem najwazniejsze - żeby kupić telewizor czy nowa parę butów nie trzeba wychodzić z domu, co zimą jest wielkim atutem :)
0 x
Awatar użytkownika
michalek84
Obserwator

Zakupy przez internet

Post autor: michalek84 » 03 gru 2009, 17:56

Mam kilka sklepów z różnymi urządzeniami, które mnie nie zawiodły i dlatego z nich korzystam. Jest taniej i łatwiej.
0 x
qristal
Użytkownik

Zakupy przez internet

Post autor: qristal » 04 gru 2009, 22:25

Witam!
Zrobiłem już sporo zakupów w sklepach internetowych, ale nadal spotykam się często z opinią, że nie warto, bo "zbyt wielkie ryzyko", "łatwo stracić pieniądze" itd.
Ja stosuję kilka podstawowych zasad i jak dotychczas nie zostałem oszukany.
Najpierw staram się wyrobić sobie zdanie na temat wyboru produktu z danej kategorii poszukując opinii, testów, ekspertyz. Kiedy już wiem jaki model mnie interesuje szukam najniższej ceny w sklepach internetowych (http://www.groosik.pl/), wybieram sklep i czytam opinie o nim, opcje transportu, dostawy itd. Jeśli cokolwiek wzbudzi mój niepokój wybieram sklep z wyższą ceną ale pewniejszy.
W ten sposób kupowałem już pralkę, lodówkę i inne raczej drogie rzeczy bez żadnych kłopotów.
pozdrawiam
0 x
Awatar użytkownika
Kpc21
Junior
Kontakt:

Zakupy przez internet

Post autor: Kpc21 » 05 gru 2009, 22:45

Groosik jest raczej mało popularną porównywarką cen. Najbardziej znane to: Ceneo, Skąpiec, Nokaut, Radar i Twenga. Istnieje też serwis, który jest bazą opinii na temat sklepów (chyba ma jakiś związek z Ceneo) - Opineo.

Jeśli chodzi o zakup lodówki, pralki albo np. mebli, często koszty transportu mogą być wyższe niż różnica pomiędzy ceną w sklepie internetowym, a tradycyjnym. W przypadku zakupu towarów wielkogabarytowych (może z wyjątkiem samochodu, którym można po prostu przyjechać i nieruchomości, których z definicji się nie transportuje) należy to dobrze skalkulować.
0 x
Obrazek... i znów: Obrazek, i... Obrazek ponownie. Co wymyślą następne?
qristal
Użytkownik

Zakupy przez internet

Post autor: qristal » 05 gru 2009, 23:18

Nie zauważyłeś istotnej różnicy pomiędzy groosikiem a porównywarkami cen. Groosik przeszukuje od razu kilka porównywarek i nie trzeba osobno na nie wchodzić - wystarczy jedno kliknięcie i przeszukujesz kilka baz sklepów internetowych, a nie pojedynczo.
pozdrawiam
0 x
Awatar użytkownika
Kpc21
Junior
Kontakt:

Zakupy przez internet

Post autor: Kpc21 » 06 gru 2009, 23:30

No to naprawdę fajna rzecz - porównywarka porównywarek :)
0 x
Obrazek... i znów: Obrazek, i... Obrazek ponownie. Co wymyślą następne?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Internet”