Zakupy przez internet

Co w sieci piszczy.
carmen
Użytkownik

Zakupy przez internet

Post autor: carmen » 19 wrz 2011, 12:07

wercyngetoryks pisze:też uważam, że nie warto ograniczać się do jednej czy dwóch stron, bo czasem ciekawe ogłoszenia i ciekawe oferty dla klientów są na różnych stronach, jak ktoś szuka, to powinien się uzbroić w cierpliwość i na pewno znajdzie to co go interesuje i jeszcze w interesującej go cenie

najwięcej ludzi korzysta z allegro, ale to kwestia siły serwisu i jego pozycji na rynku, a teraz jak tych innych konkurencyjnych przybywa to pozycja allegro może być zagrożona

do tych serwisów zakupowo-reklamowych, które wymieniłaś, dodałbym internetową panoramę firm, też można zorientować się w ofercie i produktach i przy okazji znaleźć firmę ze swojej okolicy, i wyszukiwanie moim zdaniem prostsze niż w google
Zgadzam się w 100% allegro jest najbardziej znane, ale po ostatnich wpadkach - nie działający sewris i brak komunikacji z jego administracją - może sie okazać, ze częśc użytkowników będzie szukać alternatywy. A jest w czym wybierac, wprawdzie żadem z podobnych serwisów nie jest w stanie dorównać allegro pod wzgledem popularności, ale może kiedyś, kiedy tylko my - internauci damy im szansę. Ja nie ograniczyłabym, się tylko do aukcji, bo nawet w allegro ich udział jest juz coraz mniejszy, teraz bardziej przypomina to portal sprzdeazowy niż aukcyjny i takie właśnie staną się bardziej popularne. Podobnie z ogłoszeniami, najwięcej uzytkowników mają te serwisy, gdzie można umieścić darmowe ogłoszenie. I takich stron też jest coraz więcej, właściwie już niemal każde większe miasto ma tego typu stronke.
0 x
Lena_00
Użytkownik

Zakupy przez internet

Post autor: Lena_00 » 19 mar 2012, 14:33

Ogólnie to raczej nie jestem zwolenniczką zakupów przez internet, jednak regularnie korzystam ze sklepu z kosmetykami naturalnymi http://sklep.edrnona.pl Dr Nona oraz od czasu do czasu z http://allegro.pl.
0 x
Marcela
Użytkownik

Zakupy przez internet

Post autor: Marcela » 27 mar 2012, 23:21

A ja jestem zwolenniczką, taka forma zakupów pozwala mi zaoszczędzić masę czasu! Jasne, że czasem zdarzały się niewypały, zwłaszcza jeśli chodzi o ubrania, ale bardzo rzadko. Ostatnio przekonałam też tatę i boję się, że wpadnie w zakupoholizm;) lubi majsterkować, ciągle robi jakieś drobne remonty w domu i znalazł sobie jakiś czas temu sklep CSEIE ...bardzo często widzę, że siedzi, ogląda, porównuje ceny. Kilka razy już coś stamtąd zamówił, ale na szczęście towar był w porządku, więc to go jeszcze zachęciło;)
0 x
astalawista
Użytkownik

Zakupy przez internet

Post autor: astalawista » 25 kwie 2012, 8:07

Witam, widzę, że trafiłam do dobrego działu. Ostatnio koleżanka poleciła mi na FB, (tak na FB:)), kupuje.to : http://www.kupuje.to/ Żeby z tego korzystać - wiadomo, trzeba mieć swoje konto, ale słyszałam, że póki co, nie było problemów z zamawianiem i dostawą. Jest to dopiero początkująca aplikacja i nie ma tyle ofert co allegro, ale idzie do przodu :)
0 x
ulka666
Użytkownik

Zakupy przez internet

Post autor: ulka666 » 30 sie 2012, 8:12

Dla mnie zamawianie czegos przez internet jest bardzo wygodne. Unikam kolejek i zamieszania no i zakupy moge robic o kazdej porze dnia. Poza tym mieszkam w malej miejscowosci i nie ma tu zbyt duzego wyboru jesli chodzi o ubrania i biżuterię.
Zakupy przez internet to rozwiązanie idealne - oszczędzają czas i pieniądze.
Sklep który mogę polecić to http://www.753.pl/
0 x
Patrykesowicz
Użytkownik

Zakupy przez internet

Post autor: Patrykesowicz » 31 sie 2012, 23:37

Ja kupuję w sieci może nie namiętnie, ale chętnie:)
Wygoda.
Ostatnio kobiecie sprawiłem kosmetyki ze sklepu http://www.magiczne-indie.pl/ - fajne miejsce dla bab, to polecę:)
0 x
ankaaa.p
Użytkownik

Zakupy przez internet

Post autor: ankaaa.p » 10 wrz 2012, 17:39

Szanowni Państwo,

Postanowiłam napisać do Państwa na tym forum, gdyż sprawa, z którą chciałabym się do Państwa zwrócić jest bezpośrednio związana z tematem powyższego wątku.

Jestem studentką studiów II stopnia na kierunku Finanse i Rachunkowość na Uniwersytecie Ekonomicznym. Odbywam właśnie praktyki w Centrum Badań i Ekspertyz działającym przy powyższym uniwersytecie. CBiE prowadzi właśnie badania odnośnie zakupów w internecie, lecz nie zakupów typowych - dóbr materialnych, lecz zakupu usług (wycieczki, ubezpieczenia, bankowość.) W związku z tym miałabym do Państwa gorącą prośbę o wypełnienie poniższej ankiety dotyczącej Polskiego rynku e-usług. Nie ukrywam, że bardzo istotną dla CBiE częścią są pytania dotyczące korzystania przez internet z usług ubezpieczeniowych, lecz oczywiście ważne jest uzupełnienie całej ankiety.

Dla osób, które z miejsca stwierdzą, że nie korzystają z e-usług wyjaśnię, że chociażby sprawdzenie oferty danego ubezpieczyciela czy banku to już jest korzystanie z jego usług.

Badanie jest całkowicie anonimowe, a czas wypełnienia ankiety wynosi około 15-20 minut. Ponadto pod koniec roku na Państwa życzenie zostanie przesłany raport z przeprowadzonych badań, w którym znajdzie się wiele cennych informacji dotyczących m.in. podaży e-usług w Polsce. Całość badań zostanie opublikowana w monografii naukowej w ogólnopolskim wydawnictwie w 2013 roku. Dodatkowo za udział w badaniu otrzymają Państwo książkę pt. "E-KONSUMENT W POLSCE - ZACHOWANIA, TYPOLOGIA, która będzie możliwa do pobrania w formacie PDF po zakończeniu badania.

Poniżej zamieszczam link do ankiety. Będę bardzo wdzięczna za wszelką pomoc z Państwa strony.

LINK DO ANKIETY: http://www.surveymonkey.com/s/NMA1K

Pozdrawiam serdecznie,

Anna Piotrowska

Ankieter Centrum Badań i Ekspertyz Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach
0 x
apogeum
Użytkownik

Zakupy przez internet

Post autor: apogeum » 21 wrz 2012, 8:50

Zakupy w internecie to same zalety, niższa cena, dostawa do domu, możliwość zwrotu w ciągu 10 dni. Mówię tutaj oczywiście o sprawdzonych sklepach a nie o sklepach-krzakach.
0 x
carmen
Użytkownik

Zakupy przez internet

Post autor: carmen » 25 wrz 2012, 15:30

Zakupy przez internet są specjalnie dla mnie, nie przepadam za bieganiem po sklepach, wolę robić zakupy z domu, kawusia, spokój i klikamy :) . I tak wyklikałam jakiś czas temu wyprzedaże, tzn taki sklep?? gdzie są tylko wyprzedaże - markowe ciuchy, torebki i buty w cenach obniżonych o 70, a nawet 80%. Fajna sprawa,bo raczej nie mogę sobie pozwolić buty Guess, czy ciuchy od Tommego Hilfigera, a tak jesli są taniej to już inna sprawa - można się pokusić.

Usunąłem link, ponieważ był on typowo reklamowy.[Trzeciak]
0 x
AlekWawq1
Użytkownik

Zakupy przez internet

Post autor: AlekWawq1 » 31 paź 2012, 21:46

Ja osobiście chętnie robię zakupy w internecie. :) Jest szybciej i TANIEJ, zwłaszcza jeżeli chodzi np. o markowe ubrania. :)
0 x
wirtualny
Użytkownik
Kontakt:

Zakupy przez internet

Post autor: wirtualny » 02 lis 2012, 17:00

Zależy jeszcze co, bo np ciuchy to wolałbym przymierzyć, natomiast inne rzeczy typu sprzęt RTV/AGD to zamawiam przez neta.
0 x
loreta
Użytkownik

Zakupy przez internet

Post autor: loreta » 17 gru 2012, 1:16

Ja też wolę przymierzać ciuchy, ciężko byłoby mi kupić jakieś przez net, ale książki, czy nawet zakupy spożywcze, to już bez spiny. Niektórzy mają obiekcje, że trochę strach brać produkty spożywcze, bo też nie wiadomo jakiej będą jakości. Z tym, że jeżeli zna się konkretne produkty, to czemu nie? Poza tym zawsze można od razu oddać produkt dostawcy, jeśli komuś nie odpowiada. Zamawiałam kilka razy w tesco i jeśli chodzi o jakość, to nigdy nie miałam zastrzeżeń i nigdy nie był to u mnie powód rezygnacji z przyjęcia produktu.
0 x
PannaKasia
Użytkownik

Zakupy przez internet

Post autor: PannaKasia » 22 gru 2012, 16:45

Ciuchy też lubię poprzymierzać, ale nie mam oporów wielkich w kupowaniu przez internet -
przymierzam w galerii czy butiku, a na markowej stronie sklepu kupuję.
A poza tym chętnie sięgam w sieci po zabawki ( http://szkolnis.pl/ , dobrodziecka, czasem aukcje), książki (ksiegarnia internetowa) itd.
Bo taniej
0 x
Rozmowy edukacyjne, czyli pogaduchy o szkole: http://forum.i.szkola.pl/
Awatar użytkownika
jannowicki2505
Użytkownik
Kontakt:

Zakupy przez internet

Post autor: jannowicki2505 » 11 sty 2013, 14:15

Często sprawdzam ceny w sklepie, następnie szukam podobnych rzeczy w internecie. Można znaleźć korzystne oferty, szczególnie na allegro, bądź sprawdzonych sklepach, gdzie można skorzystać z odbioru osobistego- dodatkowa oszczędność na kosztach przesyłki. Póki co mam pozytywne doświadczenia, ale jeśli chodzi o zakupy w sieci, zawsze warto zachować ostrożność i sprawdzić wszystkie dane sprzedawcy i opinie na jego temat.
0 x
ulka666
Użytkownik

Zakupy przez internet

Post autor: ulka666 » 16 sty 2013, 14:05

Ja wiele rzeczy kupuję przez internet, to rozwiązanie idealne - oszczędzam czas i pieniądze.
Jest wiele sklepów które mam sprawdzone i mogę polecić, jednym z nich jest http://www.sklep.myorganic.pl/ mają ekologiczne i naturalne produkty.
można kupić tam produkty takich firm jak BeSAVE, Pukka, Coslys czy La Clarée.
0 x
ODPOWIEDZ

Wróć do „Internet”