nk.pl (dawniej nasza-klasa.pl)

Co w sieci piszczy.
Evil
Junior

Post autor: Evil » 17 sie 2008, 20:10

Julia pisze:Już trzeci raz dostałam zaproszenie do grona swoich imienniczek. Durne to... Albo miłośnicy jakiegoś miasta. Albo zwierzaki. NK schodzi na psy.
No ale cóż, zakładając swoje konto na tym portalu musiałaś się liczyć z tym, że dzieciaki założą głupie klany i będę przysyłały do obcych osób zaproszenia dla jak największej popularności swojego profilu.
Awatar użytkownika
Julia
Użytkownik

Post autor: Julia » 18 sie 2008, 19:03

Evil, właśnie nie liczyłam się z tym. Byłam pewna, że to będzie rzeczywiście tylko szkolna sprawa.
Awatar użytkownika
Krewetka
Obserwator

Post autor: Krewetka » 25 sie 2008, 23:44

Awatar użytkownika
Artu
Junior

Post autor: Artu » 01 wrz 2008, 15:43

aggis
Obserwator

Post autor: aggis » 16 wrz 2008, 16:33

Ogólnie, pomysł był dość ciekawy. Choć raczej nie lubię społecznościówek, typu ilove, fotka, epulsy czy inne portale randkowo nie-wiadomo-co. Ale, kumpela mnie namówiła, zapisałam się. I w pewnym momencie naprawdę do furii zaczęło mnie doprowadzać to, że blokersi- sąsiedzi, ani mi windy nie przytrzymają, ani nie przywitają się na klatce schodowej, ani drzwi nie otworzą, a zaproszenie na n-k- i tak i owszem. Plus ogrom ludzi, z którymi miałam w życiu styczność epizodyczną...Bez sensu. Wypisałam się.P.S. I tak nie jestem w stanie wykazać się możliwościami rozrodczymi :) Ani wsadzić zdjęć z wycieczki do krajów egzotycznych :) Nie ma sie czym chwalić ;)
Awatar użytkownika
strongash
Użytkownik

Post autor: strongash » 18 wrz 2008, 0:25

ja się zaloguję na nasz-melanz.pl (ciekawe czy odkopię znajomości:p)
Awatar użytkownika
Artu
Junior

Post autor: Artu » 19 wrz 2008, 11:49

No ale tam się nie idzie zalogować (jeszcze) :P

Pojawiła się też nowa funkcja - pinezki. Czytam opis z 10 razy i nadal nie wiem - po co to? Jedyne logiczne wytłumaczenie to przyciąganie userów FotHqUi/EpOoLsA na N-K. Bo czemu nie skoro na NK mogą mieć to samo, i jednocześnie nie być posądzanym o posiadanie konta na najbardziej zneokidowanym, skomercjalizowanym i zawirusowanym portalu w sieci (pamętamy chyba Fotkową akcję wprowadzania Jabbera :lol:). Sama korzyść :P
Smutne jest to, że N-k wkrótce pewnie też stanie się takim portalem. Bo jak napisał cmabb, połowę strony zasłania reklama maszynki do golenia z twoim imieniem.
Awatar użytkownika
Kvothe
Użytkownik

Post autor: Kvothe » 24 wrz 2008, 19:10

Na naszej-klasie są różne zabawne akcje, np. http://nasza-klasa.pl/forum/18/1561
Awatar użytkownika
Artu
Junior

Post autor: Artu » 30 wrz 2008, 12:57

Zalogujcie się na OlObJoOnY $wEeT SerVisIQ i przy "gościach" kliknijcie "zobacz więcej"/

Nic dodać nic ująć. EpOoLs / KoffA nIe KofFa ? :/

I jeszcze LiNchEQ
Awatar użytkownika
lukin
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: lukin » 30 wrz 2008, 18:55

http://nasza-klasa.pl/news/89 - ten serwis jest bardzo komercyjny!Można zobaczyć tylko trzech ostatnich gości na swoim koncie,a resztę 37 za opłatą,trzeba wykupić Abonament.
Awatar użytkownika
Ali
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: Ali » 01 paź 2008, 16:18

Niby po co ktoś miałby płacić za to, żeby zobaczyć ostatnie 37 osób na swoim profilu? Może jeszcze wprowadzą płatne dodawanie zdjęć i płatne konta? Bez sensu.
"TV Puls jest warta tego, żeby powalczyć o jej przyszłość i będziemy to robić" - powiedział Dariusz Dąbski, który po wycofaniu się Franciszkanów jest jedynym udziałowcem TV Puls.

Oglądalność TV Puls: 2,2%

Obrazek
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert

Post autor: Kamil » 05 paź 2008, 9:28

Obrazek
Skoro ta usługa jest bzdurna to w czym problem? Szczerze? Jakby NK była płatna to bym się cieszył, zapłacił bym sobie z zeta albo i dwa za miesiąc i cieszyłbym się czystym oknem głównym NK bez tysiąca "słitaśnych foootek" a nie tak jak teraz bo chore inaczej dziewczynki musiały by się przenieść na portal "frii"...
Dzięki NK odnaleźliśmy wspólnie z siostrą dalszą rodzinę i zdobyłem kilka fajnych kontaktów. I o to w tym chodzi - ale jak ktoś jest sfrustrowanym dzieckiem Neo i używa jej dla poprawienia swojej samooceny to jest to przykre. Wrzucają tonę fotek, jedna od drugiej nawet się nie różni, jakieś rozmazane byle co robione od góry z uciętą ręką.

Do wszystkich strajkujących : ZASTANÓWCIE SIĘ! Nasza Klasa to portal komercyjny a nie powietrze! W sumie to dziwne że każą wam płacić za wodę co nie? A dlaczego? Bo koszt utrzymania i konserwacji wodociągów to trochę kasy. Podobnie jest z NK nie dość że im odciąży serwery bo "nastolatki myślące inaczej" nie będą widziały kto oglądał ich profil w końcu to trochę miejsca zajmuje. Zresztą mogą one zostawić komentarz do profilu zdjęcia równie debilny jak ta akcja (to na faktach): Sweet profilek xD - zapraszam na muj" i będą się cieszyć że ktoś czeka na równie debilny komentarz od jakiegoś użytkownika NK. Przecież ta funkcja nie jest potrzebna... jak ktoś chce coś od ciebie to zostawi komentarz albo wyśle wiadomość na PW. Jaka to satysfakcja oglądać listę twarzy która oglądała twój profil ostatnio? Żadna! Więc o co wam chodzi? Przecież jest regulamin na którego mocy działa NK - trzeba czytać co się akceptuje...
Awatar użytkownika
Artu
Junior

Post autor: Artu » 05 paź 2008, 18:22

Ka.mil pisze:"nastolatki myślące inaczej" nie będą widziały kto oglądał ich profil w końcu to trochę miejsca zajmuje
Tak, ale... informacja o gościach i tak musi być przechowywana na serwerze gdyby taka nastolatka zechciała zapłacić za "bzdurną usługę", bo skąd by mieli wziąć informacje kto odwiedzał jej profil? :D
Awatar użytkownika
Krewetka
Obserwator

Post autor: Krewetka » 05 paź 2008, 22:24

Strasznie mnie wkurzaja fotki typu:
Obrazek
Az chce sie wpisac jeden z tych pierwszych numerkow.:|

Wracajac do fotek typu "Strajk za to ze mam oplacac itp." Nie rozumiem, po co ci "ludzie" wklejaja te fotki. Jakby usluga nie byla platna to i tak by nie zagladali na strone ich 30 ostatnich gosci. :rolleyes:
Awatar użytkownika
Karol
Administrator

Post autor: Karol » 05 paź 2008, 23:00

Ka.mil pisze:Skoro ta usługa jest bzdurna to w czym problem? Szczerze? Jakby NK była płatna to bym się cieszył, zapłacił bym sobie z zeta albo i dwa za miesiąc i cieszyłbym się czystym oknem głównym NK bez tysiąca "słitaśnych foootek" a nie tak jak teraz bo chore inaczej dziewczynki musiały by się przenieść na portal "frii"...
Dzięki NK odnaleźliśmy wspólnie z siostrą dalszą rodzinę i zdobyłem kilka fajnych kontaktów. I o to w tym chodzi - ale jak ktoś jest sfrustrowanym dzieckiem Neo i używa jej dla poprawienia swojej samooceny to jest to przykre. Wrzucają tonę fotek, jedna od drugiej nawet się nie różni, jakieś rozmazane byle co robione od góry z uciętą ręką.
Z tym fragmentem twojego postu jestem zmuszony się zgodzić. Ludzie wykorzystują Naszą-klasę do tworzenia wizytówki własnej osoby, ładują pełno zdjęć z których nic nie wynika. Jednak uważam, że to, że ktoś ma 50 czy 60 zdjęć nie oznacza, że ktoś dodaje jakieś bezsensowne fotki. Raczej chce coś tym pokazać, tym bardziej, że za nie zapłacił - ja przy pomocy przelewów i smsów zwiększałem sobie limity transferu wstawianych zdjęć, bo chciałem postawić na jakość, a tego typu zdjęcia w takim wypadku mógłbym wgrać np. w ilości 5-6 sztuk miesięcznie, co mi nie odpowiadało. Aktualnie mam ich ok. 50 i nie uważam, że jestem jakimś dzieckiem neo, bo uważam, że swoją osobą reprezentuję zupełnie kogoś innego. Więc w pewnej części protesty są uzasadnione z uwagi na to, że ludzie popierający wprowadzenie dodatkowych kosztów szufladkują wszystkich, którym decyzja po prostu się nie spodobała.
Ka.mil pisze:Do wszystkich strajkujących : ZASTANÓWCIE SIĘ! Nasza Klasa to portal komercyjny a nie powietrze! W sumie to dziwne że każą wam płacić za wodę co nie? A dlaczego? Bo koszt utrzymania i konserwacji wodociągów to trochę kasy. Podobnie jest z NK nie dość że im odciąży serwery bo "nastolatki myślące inaczej" nie będą widziały kto oglądał ich profil w końcu to trochę miejsca zajmuje. Zresztą mogą one zostawić komentarz do profilu zdjęcia równie debilny jak ta akcja (to na faktach): Sweet profilek xD - zapraszam na muj" i będą się cieszyć że ktoś czeka na równie debilny komentarz od jakiegoś użytkownika NK. Przecież ta funkcja nie jest potrzebna... jak ktoś chce coś od ciebie to zostawi komentarz albo wyśle wiadomość na PW. Jaka to satysfakcja oglądać listę twarzy która oglądała twój profil ostatnio? Żadna! Więc o co wam chodzi? Przecież jest regulamin na którego mocy działa NK - trzeba czytać co się akceptuje...
Tutaj nie jestem w stanie się zgodzić z tym, że NK to portal komercyjny i to pozwala mu na dowolne manipulowanie kosztami z jakimi muszą liczyć się jego użytkownicy. Przede wszystkim regulamin, który nasza-klasa.pl może zaoferować użytkownikom jest nic nie wart z uwagi na to, że portal internetowy nie rządzi się takimi samymi prawami jak operator komórkowy czy dostawca telewizji kablowej, więc można powiedzieć, że jest to tylko tekst "na pokaz".

Poza tym głupie jest myślenie, że wprowadzenie kosztów odciąży serwery. Jakim cudem twoim zdaniem serwery będą miały mniejsze obciążenie, skoro funkcja działa, tylko jest ukryta? To jest kolejny przykład jak można zarobić na popularnych funkcjach. Zrozumiałe jest, że nasza-klasa.pl potrzebuje pieniędzy na utrzymanie. Wierz mi jednak, że utrzymanie takiemu portalowi oferują m.in. reklamy, a sam serwis nie wydaje ani grosza na promocję. Bezpłatnie natomiast reklamują go stacje telewizyjne, radiowe i prasa. Powiem Ci tak - koszt wyświetlenia bannera u jednego użytkownika, podczas jednej odsłony, kosztuje reklamodawcę co najmniej kilka groszy, a wiem bo sam jestem związany z dość popularnym w swojej branży portalem internetowym. Wykupując pakiet np. 1 mln odsłon, reklamodawca wykłada co najmniej 10 tys. złotych na taki zabieg. Ceny reklam są oczywiście wyższe niż zakładane przeze mnie. Istnieją także dodatkowe funkcje serwisu, które także są płatne - np. zwiększanie miesięcznego limitu na dodawanie fotek, które też bije rekordy popularności. Wierz mi, że kilkunastu reklamodawców miesięcznie, którzy wpłacają naprawdę olbrzymie sumy na promowanie się w swoich grupach docelowych (a każdy swoją na NK odnajdzie). I śmieszy mnie biadolenie o kosztach utrzymania serwerów - z tym nasza-klasa.pl problem miała, gdy była serwisem niekomercyjnym, nie była w stanie wykupić chociażby serwera, który zaprezentowałby serwis reklamodawcom. Przypomnę, że dostanie się jeszcze kilka miesięcy temu na łamy serwisu graniczyło z cudem. Tak więc moje zdanie jest takie, i jestem tego pewien na 95%, że NK znacznie wychodzi na "+" pod koniec każdego miesiąca, ponieważ spadły inwestycje w kupno nowych serwerów, bo w końcu rejestruje się tu coraz mniej osób, a utrzymanie obecnych jest coraz tańsze z uwagi na coraz większą konkurencję na rynku providerów.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Internet”