Jaki internet?

Co w sieci piszczy.
Awatar użytkownika
simon.b
Użytkownik

Jaki internet?

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: simon.b »

Proszę o radę, jaki internet wybrać.
Miejsce zamieszkania: Radom.
Chcę mieć prędkość min 2 Mb/s.
Miałem wcześniej iPlusa, obecnie mam Play Online. Jestem średnio zadowolony. Nieraz zrywa połączenie, limity, w Play "zamraża" pobieranie. Chcę zmienić na stacjonarny, bo z tego co czytam na forum, wynika, że net mobilny "kuleje" u wszystkich dostawców.
Myślałem o Vectrze lub Neostradzie.
Niestety w TPSA twierdzą, że przy abonamencie socjalnym (taki posiadam) nie mogą podpisać ze mną umowy. Powołują się na jakieś rozporządzenie z dnia 1 marca 2006r i cyt.: "Rozdzielenie neostrady tp od abonamentu 2007-01-11". Nie bardzo chcę podnosić abonament bo wszyscy lokatorzy mają komórki.
Co radzicie?
Awatar użytkownika
marcel84
Użytkownik
Kontakt:

Jaki internet?

Post autor: marcel84 »

Ja bym brał Vectre chyba że masz na klatce UPC, Neostrada i to badziewne logowanie za każdym razem - nigdy.
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod
x 140
x 284

Jaki internet?

Post autor: Direct »

marcel84 pisze:Neostrada i to badziewne logowanie za każdym razem - nigdy
W Internecie można znaleźć AutoConnect logujący do Neostrady automatycznie po starcie systemu. Kolega tego kiedyś używał i sobie chwalił.
Pozdrawiam, Direct
strzelba666
Użytkownik

Jaki internet?

Post autor: strzelba666 »

Wybrałbym Vectra, ja posiadam obecnie UPC za pełny pakiet kablówki + internet 5mb/s płącę 60.50zł (po podwyżce VAT na 23%).
Awatar użytkownika
simon.b
Użytkownik

Jaki internet?

Chyba zdecyduję się na Vectrę. Dzięki.
mango07
Użytkownik

Jaki internet?

Post autor: mango07 »

zależy na czym najbardziej Ci zależy. Mobilny ma to do siebie, że jest dość terytorialny pod względem zasięgu. Druga kwestia to limity. Pod względem cenowym chyba korzystniej wypada neostrada. Przynajmniej teraz po ostatnich obniżkach.
Awatar użytkownika
simon.b
Użytkownik

Jaki internet?

mango07 pisze:zależy na czym najbardziej Ci zależy. Mobilny ma to do siebie, że jest dość terytorialny pod względem zasięgu. Druga kwestia to limity. Pod względem cenowym chyba korzystniej wypada neostrada. Przynajmniej teraz po ostatnich obniżkach.
Nie zależy mi na mobilnym, jak najbardziej - stacjonarny.
Skusiłbym się na Neostradę, ale mam pakiet socjalny a w TPSA otrzymałem info, że muszę zwiększyć abonament, żeby założyć Neostardę.
mango07
Użytkownik

Jaki internet?

no tak, ale nie wiem czy wiesz, że ceny neostrady zostały obniżone o 25% + do tego 2 pierwsze miesiące abonamentu jest za free (bez względu na prędkość). O jak dużą kwotę musiałbyś zwiększyć abonament tzn. czy faktycznie są to jakieś wysokie stawki?
Awatar użytkownika
simon.b
Użytkownik

Jaki internet?

mango07 pisze:no tak, ale nie wiem czy wiesz, że ceny neostrady zostały obniżone o 25% + do tego 2 pierwsze miesiące abonamentu jest za free (bez względu na prędkość). O jak dużą kwotę musiałbyś zwiększyć abonament tzn. czy faktycznie są to jakieś wysokie stawki?
W tej chwili płacę 28zł a mam zwiększyć na coś około 55zł, ale ja tego nie potrzebuję. Wszyscy lokatorzy mają komórki i nie korzystamy ze stacjonarnego. Miałem go zlikwidować, ale nieraz ktoś na niego dzwoni więc go trzymam.
Awatar użytkownika
Kpc21
Junior
Kontakt:

Jaki internet?

Post autor: Kpc21 »

Skoro jest u ciebie Vectra, to najprawdopodobniej będzie to najlepsze rozwiązanie.

Skoro masz telefon z pakietem socjalnym, opłaca się też założyć Internet na łączach TPSA, ale u operatora alternatywnego (im pakiet w TPSA nie robi różnicy, natomiast w TPSA nie może być socjalny). Ceny samego abonamentu na Internet są obecnie zbliżone u wszystkich operatorów.

Z socjalnego nie rezygnuj, bo jeśli to zrobisz, już do niego nie wrócisz (nie ma go już w ofercie).
Obrazek... i znów: Obrazek, i... Obrazek ponownie. Co wymyślą następne?
mango07
Użytkownik

Jaki internet?

Simon –zdaje się , że koszt utrzymania linii został obniżony do kwosty 29 zł, więc wychodzi właśnie ok. 50 zł, ale wydaje mi się, że na tle konkurencji nie jest to jakaś wygórowana kwota. Tym bardziej, że przy necie stacjonarnym nie ma limtów
Awatar użytkownika
simon.b
Użytkownik

Jaki internet?

Wybrałem Vectrę. Na razie jest ok, śmiga bez problemów.
Dzięki. Pozdrawiam.
Duśka
Użytkownik

Jaki internet?

Post autor: Duśka »

a propos wymienionej wyżej Neostrady, to czy cena 69,9 zł na szybką Neostradę (mam tu namyśli łączę o prędkości 10mb/s), wraz z cyfrową telewizją (pakietem podstawowym rozszerzonym o kilka dodatkowych kanałów), jest dobrą stawką na rynku?
Awatar użytkownika
simon.b
Użytkownik

Jaki internet?

Myślę, że cena atrakcyjna.
Duśka
Użytkownik

Jaki internet?

Post autor: Duśka »

i jeszcze spytam o aspekty techniczne podłączenia telewizji w TP, zwykły livebox do tego wystarczy?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Internet”