Jak szybki internet posiadacie?

Co w sieci piszczy.
gavi
Użytkownik

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gavi »

hej mam pytanie do ludzi którzy sie znają na tych sprawach mam internet z orange płace 120 zł miesięcznie !!!!a ten internet to jakas żenada,głownie chodzi mi o pobieranie plików z neta np.raz w miesiacu przez jeden dzień pobiera mi tak 200-300kb/s ,a tak codziennie to 5-4 kb/s i zeby pobrac plik o roz.120MB musze czekac ok.6 godz.niech mi ktoś wytłumaczy czy to normalne,bo jak czytam jakie wy macie predkosci...czy to sie jakos dzieli na limit itd.bardzo prosze o wyjasnienie :))
KruluS
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: KruluS »

pojdz do salonu orange i sie zapytaj jakie sa w twoim miescie nadajniki, mi sie wydaje ze masz zasięg EDGE. najważniejsze to miec skierowany modem w stronę stacji bazowej, a jak dużo osób ma internet od Orange to możliwe ze siec jest przeciążona ;p
1heniu
Użytkownik

Post autor: 1heniu »

Obrazek

Dodam że jest to wynik osiągany przez router, ponieważ mam 4 komputery na jednym łączu ,bez routera download około 80MB/s Upload około 50MB/s
orbitka71
Użytkownik

Post autor: orbitka71 »

Witam
Interesuje mnie zakupy przez internet w spektrum badawczym
robie wstepne rozeznanie do ankiety
jezeli macie wolne 30 sekund to kliknijcie w link i odpowiedzcie tylko na JEDNO pytanie!
z góry bardzo dziękuje! http://www.ankietka.pl/ankieta/48114/na ... owych.html
mango07
Użytkownik

Post autor: mango07 »

hej.
Mam pytanie właśnie apropo prędkości. Z tego co wiem, wprowadzona została neostrada dla studentów. Czy ta oferta różni się pod względem jakości od standardowej oferty? czy po prostu dostosowali warunki pod studentów , zmieniając ceny , długość umowy etc.?
Jaką prędkość dobrać , jeśli chce rozdzielić net na 5 stanowisk?
Awatar użytkownika
Kpc21
Junior
Kontakt:

Post autor: Kpc21 »

Jaką prędkość dobrać , jeśli chce rozdzielić net na 5 stanowisk?
To zależy, jak intensywnie będzie na nich wykorzystywane. Przy ściąganiu pliku (ew. buforowaniu filmu) wykorzystywane jest zazwyczaj całe dostępne pasmo przez dłuższy czas, przy przeglądaniu stron - tylko w momentach kiedy otwierają się strony. Jeśli będziesz tam tylko przeglądać strony WWW (chyba że będą to cały czas Demotywatory lub inna z dużą ilością grafiki), to wystarczy nawet 1 Mb/s.
Obrazek... i znów: Obrazek, i... Obrazek ponownie. Co wymyślą następne?
mango07
Użytkownik

właściwie to różnice cenowe między 1 Mb/s a tymi większymi prędkościami nie są jakoś specjalnie duże, więc właśnie nie wiem czy 1 Mb/s będzie wystarczający na 5 stanowis?. Osobiście nie korzystam z neta jakoś bardzo intensywnie- ale na pewno jest mi niezbędny. Nie wiem tylko jak pozostała część współlokatorów. Chciałabym korzystać z neta w sposób komfortowy. Rozumiem, że ta oferta pod względem jakościowym nie różni się niczym od standardowej oferty.
Awatar użytkownika
Kpc21
Junior
Kontakt:

Nie mówię żebyś brał 1 Mb/s. Powiedziałem tylko, że nie będzie przy tym jakiegoś wielkiego dyskomfortu przy korzystaniu z łącza. Jeśli masz taką możliwość, bierz łącze szybsze.
mango07
Użytkownik

@kpc21, dzięki- dobrze Cię zrozumiałam, choć może niezbyt dokładnie to przekazałam. Orientujesz się jeszcze jak jest z jakością ich usług?
Awatar użytkownika
Kpc21
Junior
Kontakt:

Jakość wszystkich usług na tym samym łączu z reguły jest taka sama. U tego samego operatora - prawie niemożliwe żeby była różna. No i zwykle w przypadku łącz przewodowych (np. Neostrada, Netia, UPC, Orange Freedom) jest wyższa niż w przypadku łącz bezprzewodowych (Play, Era, Polsat, Orange Free, większość lokalnych usługodawców).
mango07
Użytkownik

czyli wygląda na to , że właściwie jakościa oferty niewiele się różnia- pozostaje tylko cena i warunki umowy. Z tego co czytałam Netia umowe ma na 8 miesięcy , ale do wyboru daje 2 prędkości. Neostrada ma nieco dłużą umowe (9 miesięcy), ale pod względem prędkości jest zdecydowanie większy wybór +do tego router za 1 zł.
wlazlkotek
Użytkownik

Post autor: wlazlkotek »

korzystam z neostrady 1mbps na 2 stanowiskach, problem zaczyna się dopiero wtedy jak ktoś chce coś ściągnąć na szybko, ale to zazwyczaj kwestia dogadania się. duże pliki i tak ściągam na potężnym łączu w pracy, do domowego użytku 1mbps spokojnie wystarcza.

zresztą, jeśli mieszka się w mieście, to i tak jest spora szansa, że któryś sąsiad ma na przykład niezabezpieczoną sieć...
Malinova
Użytkownik

Post autor: Malinova »

dla przeciętnego użytkownika netu, 1mb/s spokojnie wystarczy. Kiedyś korzystałam z takiej prędkości Wimaxa Netii. Teraz co prawda wzięłam sobie 4mb/s dsla na kablu TP (łącze firmowe), bo zależało mi na stabilności połączenia.
Czego trochę, mi własnie brakowało przy radiówce.
Polak Wojciech
Użytkownik

Post autor: Polak Wojciech »

Obrazek
Awatar użytkownika
dana1993
Obserwator
Kontakt: