Facebook

Co w sieci piszczy.
Zbychu51
Activist

Facebook

Postautor: Zbychu51 » 16 wrz 2015, 12:29

Wątek zacznę od pytania. Czy jesteś za wprowadzeniem przycisku "Nie lubię tego" na Facebooku?
http://tech.wp.pl/kat,1009785,title,Nowy-przycisk-na-Facebooku-Nie-lubie-tego,wid,17849507,wiadomosc.html?src01=6a4c8
Zbychu51
Activist

Facebook

Postautor: Zbychu51 » 22 wrz 2015, 14:01

Awatar użytkownika
Karol
Administrator

Facebook

Postautor: Karol » 29 wrz 2015, 17:42

A ja powiem tak. Facebook ostatnio bardzo się stawia jeśli chodzi o działanie... Np. w tej chwili mam problem z zalogowaniem się do niego - zresztą nie pierwszy raz. Problemy występowały wcześniej przy próbie zalogowania nawet przez "android'owego" Messengera, choć niektóre portale pisały, że nie było takiej sytuacji. Sprawa ciekawa o tyle, że to kolejne utrudnienia w tym miesiącu. Rozumiem możliwość przeciążeń - w końcu to największy serwis społecznościowy na świecie, ale po uzależnieniu nas od swojej obecności, twórcy powinni przyłożyć się do jego stabilności. A tu awaria goni awarię.
Zbychu51
Activist

Facebook

Postautor: Zbychu51 » 08 paź 2015, 21:41

U mnie nie ma reguły. Facebook chodzi prawidłowo ale czasami, rzadko kiedy zamula. Jak na razie bez przycisku "Nie lubię"
http://wiadomosci.radiozet.pl/Wiadomosci/Swiat/Facebook-z-nowymi-przyciskami-Bez-nie-lubie-00012455
Awatar użytkownika
Ama18
VIP Expert
Kontaktowanie:

Facebook

Postautor: Ama18 » 09 paź 2015, 10:07

Zuckerberg wykreował zbyt wyidealizowany i utopijny obraz świata Facebooka, by wprowadzał "Nie lubię" jako antagonizm lajka. To niezgodne z jego filozofią. Byłoby to też po prostu głupie - formowałoby narzędzie do hejtowania - a tylko takie rozwiązanie było wspominane w polskich mediach elektronicznych. W propozycjach z artykułu jest tylko jedna reakcja w jakikolwiek sposób negatywna. Zresztą "like" pozostanie jako główna forma odpowiedzi na wpis i jedyna, która przynosi "zysk".

Cytat z artykułu http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/facebook-testuje-opcje-reakcje-jako-alternatywe-dla-przycisku-lubie-to :
"Niezależnie jednak od wyboru określonego emotikona, w przypadku wpisów promowanych wszystkie kliknięcia będą zaliczane w Menedżerze reklam jako zwykłe polubienia"
O to to. Lajk pozostanie lajkiem, głównym miernikiem aktywności na Facebooku.
Zbychu51
Activist

Facebook

Postautor: Zbychu51 » 10 paź 2015, 20:23

Dzisiaj jak zalogowałem się na Facebooka to mi tak zamuliło, obraz zniknął, z lewej strony przeglądarki duże litery, wyglądało tak jakby Adobe Flash Player był wyłączony. A nie był. Przełączyłem na stronę startową i przeszedłem ponownie na Facebooka (już zalogowany) to już mi nie muliło.
RobertM
Użytkownik

Facebook

Postautor: RobertM » 12 paź 2015, 11:16

Facebook się kończy.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Facebook

Postautor: Trzeciak » 12 paź 2015, 12:40

A gdzie? Rozwija się. :D
Pozdrawiam, Trzeciak
joker44
Użytkownik
Kontaktowanie:

Facebook

Postautor: joker44 » 14 paź 2015, 23:28

to nie facebook a mulący Ci komputer i przeglądarka :)
Jeżeli szukasz małej i szybkiej aplikacji do konwersji plików, to IrfanView jest idealny do tego typu zadań.
piotrekzgr
Junior

Facebook

Postautor: piotrekzgr » 15 paź 2015, 16:16

No nie bardzo - ja wczoraj zaówno na kompie w pracy jak i w domu też miałem problemy z FB - zawieszął się, nie mogłem przeglądać zdjęć .
Awatar użytkownika
Ama18
VIP Expert
Kontaktowanie:

Facebook

Postautor: Ama18 » 15 lis 2015, 10:23

Filozofowanie dla #nikogo, tak mnie naszło.

Facebook po raz kolejny wprowadził możliwość pokolorowania swojego zdjęcia profilowego. Tym razem możemy pokryć je flagą Francji (co jest związane z niedawnymi zamachami). Oczywiście komentarze do tego rozwiązania są różne: od "super, można się solidaryzować" po "a dlaczego nie zrobiłeś polskiej flagi 11 listopada?!", ale ja nie o tym.

Chciałbym zacytować fragment ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym:
"obszar przestrzeni publicznej": należy przez to rozumieć obszar o szczególnym znaczeniu dla zaspokojenia potrzeb mieszkańców, poprawy jakości ich życia i sprzyjający nawiązywaniu kontaktów społecznych ze względu na jego położenie oraz cechy funkcjonalno-przestrzenne

Facebook jak najbardziej spełnia definicję przestrzeni publicznej, ponadto jest ogólnodostępny. Ona ze swojej definicji nie ogranicza ekspresji społecznej - może w niej przebywać każdy, może stanowić tło dla prezentowania własnych poglądów (poza np. nazizmem). Dzień po dniu mogą iść w demonstracji nacjonaliści oraz lewicowcy.

Tymczasem w tej internetowej przestrzeni jej właściciel wskazuje, co mamy robić. Po decyzji Sądu Najwyższego USA w sprawie małżeństw jednopłciowych Facebook wskazał jedną możliwą reakcję. To tak, jakby podczas Parady Równości miasto przygotowało i rozstawiło flagi czy transparenty. W rzeczywistym świecie mogą pójść antyszczepionkowcy, obrońcy życia nienarodzonego czy zwolennicy 75% stawki podatku progresywnego, ale władza opiekująca się przestrzenią publiczną z definicji nie ułatwia żadnej z nich swoich działań. Z tą neutralnością bywa różnie, ale nie tak, jak na Facebooku, który wprost ułatwia jednej z grup manifestowanie swojej racji. Nie chcę w żaden sposób odbierać prawa solidaryzowania się z Francuzami, ale wskazuję tylko na to, że jego wielkie znaczenie we współczesnym świecie (tak duże, że w realu ludzie nie bywają tak zdecydowani w prezentowaniu samego siebie, jak tutaj) i wielka opiniotwórczość nie idą w parze z intencjami właściciela.

Zuckenberg posiada swoją, utopijną wizję kontaktów międzyludzkich czy świata (zakładającą pełną równość, solidaryzm, nieograniczoną ekspresję, stworzenie świata wirtualnego równego rzeczywistości), a w niej jak najbardziej jest miejsce na światopogląd, który dobrze komponuje się z tą wizją - i jako "prywaciarz" ma do tego pełne prawo. Tylko problem jest w tym, że "prywaciarz" zarządza największą przestrzenią publiczną świata i chociaż ma prawo wprowadzać swoje "reguły gry", to funkcja tej przestrzeni powinna wymuszać pełną neutralność. Dotychczas tylko w krajach dyktatorskich czy totalitarnych przestrzeń publiczna wprost wskazywała, co robić i co chwalić. Facebook dyktaturą nie jest, ale jego istnienie i sprzeczność funkcji oraz właściwości portalu Zuckenberga wymusza napisanie nowych definicji otaczającego nas w Sieci świata.
Zbychu51
Activist

Facebook

Postautor: Zbychu51 » 11 gru 2015, 8:43

Już czas najwyższy. Facebook testuje newsfeed i komentarze dopasowane do powolnego internetu. Takie testowanie przydałoby się również na Twitterze.

Wyświetlanie nieoglądanych wcześniej postów oraz możliwość wpisywania komentarzy bez połączenia z siecią - takie mają być nowe sposoby Facebooka na pomoc użytkownikom z dostępem do powolnych łączy internetowych. Rozwiązanie jest w fazie testów.

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/fa ... -internetu
Zbychu51
Activist

Facebook

Postautor: Zbychu51 » 24 lut 2016, 18:07

Pojawiły się nowe przyciski na Facebooku.
http://www.antyradio.pl/Technologia/Int ... ciski-6841
Awatar użytkownika
Karol
Administrator

Facebook

Postautor: Karol » 10 mar 2016, 12:40

Czy wam Messenger także zaczął świrować? Bardzo kompresuje zdjęcia wykonane poprzez aplikację, wręcz do rozmiaru VGA. Zdjęcie nie jest czytelne nawet na telefonie, który je zrobił.
Awatar użytkownika
janekpogwad
Tech Administrator
Kontaktowanie:

Facebook

Postautor: janekpogwad » 10 mar 2016, 13:43

To zależy od prędkości internetu ja myślę. Bo u mnie jest podobnie, gdy znajdę się w nieco gorszym zasięgu. Natomiast gdy jest włączona opcja zapisywania zrobionych zdjęć, to one na urządzeniu są już poprawnej wielkości.

Wróć do „Internet”