Facebook

Co w sieci piszczy.
Tradycjonalista
Thinker

Facebook

Post autor: Tradycjonalista » 16 wrz 2015, 12:29

Wątek zacznę od pytania. Czy jesteś za wprowadzeniem przycisku "Nie lubię tego" na Facebooku?
http://tech.wp.pl/kat,1009785,title,Now ... rc01=6a4c8
0 x
Tradycjonalista
Thinker

Facebook

Post autor: Tradycjonalista » 22 wrz 2015, 14:01

Scam "Nie lubię" ze złośliwym oprogramowaniem.
http://www.komputerswiat.pl/nowosci/bez ... aspx#fp=ks
0 x
Awatar użytkownika
Karol
Administrator

Facebook

Post autor: Karol » 29 wrz 2015, 17:42

A ja powiem tak. Facebook ostatnio bardzo się stawia jeśli chodzi o działanie... Np. w tej chwili mam problem z zalogowaniem się do niego - zresztą nie pierwszy raz. Problemy występowały wcześniej przy próbie zalogowania nawet przez "android'owego" Messengera, choć niektóre portale pisały, że nie było takiej sytuacji. Sprawa ciekawa o tyle, że to kolejne utrudnienia w tym miesiącu. Rozumiem możliwość przeciążeń - w końcu to największy serwis społecznościowy na świecie, ale po uzależnieniu nas od swojej obecności, twórcy powinni przyłożyć się do jego stabilności. A tu awaria goni awarię.
0 x
Tradycjonalista
Thinker

Facebook

Post autor: Tradycjonalista » 08 paź 2015, 21:41

U mnie nie ma reguły. Facebook chodzi prawidłowo ale czasami, rzadko kiedy zamula. Jak na razie bez przycisku "Nie lubię"
http://wiadomosci.radiozet.pl/Wiadomosc ... e-00012455
0 x
Awatar użytkownika
Ama18
VIP Expert
Kontakt:

Facebook

Post autor: Ama18 » 09 paź 2015, 10:07

Zuckerberg wykreował zbyt wyidealizowany i utopijny obraz świata Facebooka, by wprowadzał "Nie lubię" jako antagonizm lajka. To niezgodne z jego filozofią. Byłoby to też po prostu głupie - formowałoby narzędzie do hejtowania - a tylko takie rozwiązanie było wspominane w polskich mediach elektronicznych. W propozycjach z artykułu jest tylko jedna reakcja w jakikolwiek sposób negatywna. Zresztą "like" pozostanie jako główna forma odpowiedzi na wpis i jedyna, która przynosi "zysk".

Cytat z artykułu http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/fa ... u-lubie-to :
"Niezależnie jednak od wyboru określonego emotikona, w przypadku wpisów promowanych wszystkie kliknięcia będą zaliczane w Menedżerze reklam jako zwykłe polubienia"
O to to. Lajk pozostanie lajkiem, głównym miernikiem aktywności na Facebooku.
0 x
Tradycjonalista
Thinker

Facebook

Post autor: Tradycjonalista » 10 paź 2015, 20:23

Dzisiaj jak zalogowałem się na Facebooka to mi tak zamuliło, obraz zniknął, z lewej strony przeglądarki duże litery, wyglądało tak jakby Adobe Flash Player był wyłączony. A nie był. Przełączyłem na stronę startową i przeszedłem ponownie na Facebooka (już zalogowany) to już mi nie muliło.
0 x
RobertM
Użytkownik

Facebook

Post autor: RobertM » 12 paź 2015, 11:16

Facebook się kończy.
0 x
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Facebook

Post autor: Trzeciak » 12 paź 2015, 12:40

A gdzie? Rozwija się. :D
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
joker44
Użytkownik
Kontakt:

Facebook

Post autor: joker44 » 14 paź 2015, 23:28

to nie facebook a mulący Ci komputer i przeglądarka :)
0 x
Jeżeli szukasz małej i szybkiej aplikacji do konwersji plików, to IrfanView jest idealny do tego typu zadań.
piotrekzgr
Junior

Facebook

Post autor: piotrekzgr » 15 paź 2015, 16:16

No nie bardzo - ja wczoraj zaówno na kompie w pracy jak i w domu też miałem problemy z FB - zawieszął się, nie mogłem przeglądać zdjęć .
0 x
Awatar użytkownika
Ama18
VIP Expert
Kontakt:

Facebook

Post autor: Ama18 » 15 lis 2015, 10:23

Filozofowanie dla #nikogo, tak mnie naszło.

Facebook po raz kolejny wprowadził możliwość pokolorowania swojego zdjęcia profilowego. Tym razem możemy pokryć je flagą Francji (co jest związane z niedawnymi zamachami). Oczywiście komentarze do tego rozwiązania są różne: od "super, można się solidaryzować" po "a dlaczego nie zrobiłeś polskiej flagi 11 listopada?!", ale ja nie o tym.

Chciałbym zacytować fragment ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym:
"obszar przestrzeni publicznej": należy przez to rozumieć obszar o szczególnym znaczeniu dla zaspokojenia potrzeb mieszkańców, poprawy jakości ich życia i sprzyjający nawiązywaniu kontaktów społecznych ze względu na jego położenie oraz cechy funkcjonalno-przestrzenne
Facebook jak najbardziej spełnia definicję przestrzeni publicznej, ponadto jest ogólnodostępny. Ona ze swojej definicji nie ogranicza ekspresji społecznej - może w niej przebywać każdy, może stanowić tło dla prezentowania własnych poglądów (poza np. nazizmem). Dzień po dniu mogą iść w demonstracji nacjonaliści oraz lewicowcy.

Tymczasem w tej internetowej przestrzeni jej właściciel wskazuje, co mamy robić. Po decyzji Sądu Najwyższego USA w sprawie małżeństw jednopłciowych Facebook wskazał jedną możliwą reakcję. To tak, jakby podczas Parady Równości miasto przygotowało i rozstawiło flagi czy transparenty. W rzeczywistym świecie mogą pójść antyszczepionkowcy, obrońcy życia nienarodzonego czy zwolennicy 75% stawki podatku progresywnego, ale władza opiekująca się przestrzenią publiczną z definicji nie ułatwia żadnej z nich swoich działań. Z tą neutralnością bywa różnie, ale nie tak, jak na Facebooku, który wprost ułatwia jednej z grup manifestowanie swojej racji. Nie chcę w żaden sposób odbierać prawa solidaryzowania się z Francuzami, ale wskazuję tylko na to, że jego wielkie znaczenie we współczesnym świecie (tak duże, że w realu ludzie nie bywają tak zdecydowani w prezentowaniu samego siebie, jak tutaj) i wielka opiniotwórczość nie idą w parze z intencjami właściciela.

Zuckenberg posiada swoją, utopijną wizję kontaktów międzyludzkich czy świata (zakładającą pełną równość, solidaryzm, nieograniczoną ekspresję, stworzenie świata wirtualnego równego rzeczywistości), a w niej jak najbardziej jest miejsce na światopogląd, który dobrze komponuje się z tą wizją - i jako "prywaciarz" ma do tego pełne prawo. Tylko problem jest w tym, że "prywaciarz" zarządza największą przestrzenią publiczną świata i chociaż ma prawo wprowadzać swoje "reguły gry", to funkcja tej przestrzeni powinna wymuszać pełną neutralność. Dotychczas tylko w krajach dyktatorskich czy totalitarnych przestrzeń publiczna wprost wskazywała, co robić i co chwalić. Facebook dyktaturą nie jest, ale jego istnienie i sprzeczność funkcji oraz właściwości portalu Zuckenberga wymusza napisanie nowych definicji otaczającego nas w Sieci świata.
0 x
Tradycjonalista
Thinker

Facebook

Post autor: Tradycjonalista » 11 gru 2015, 8:43

Już czas najwyższy. Facebook testuje newsfeed i komentarze dopasowane do powolnego internetu. Takie testowanie przydałoby się również na Twitterze.
Wyświetlanie nieoglądanych wcześniej postów oraz możliwość wpisywania komentarzy bez połączenia z siecią - takie mają być nowe sposoby Facebooka na pomoc użytkownikom z dostępem do powolnych łączy internetowych. Rozwiązanie jest w fazie testów.
http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/fa ... -internetu
0 x
Tradycjonalista
Thinker

Facebook

Post autor: Tradycjonalista » 24 lut 2016, 18:07

Pojawiły się nowe przyciski na Facebooku.
http://www.antyradio.pl/Technologia/Int ... ciski-6841
0 x
Awatar użytkownika
Karol
Administrator

Facebook

Post autor: Karol » 10 mar 2016, 12:40

Czy wam Messenger także zaczął świrować? Bardzo kompresuje zdjęcia wykonane poprzez aplikację, wręcz do rozmiaru VGA. Zdjęcie nie jest czytelne nawet na telefonie, który je zrobił.
0 x
Awatar użytkownika
janekpogwad
Tech Administrator
Kontakt:

Facebook

Post autor: janekpogwad » 10 mar 2016, 13:43

To zależy od prędkości internetu ja myślę. Bo u mnie jest podobnie, gdy znajdę się w nieco gorszym zasięgu. Natomiast gdy jest włączona opcja zapisywania zrobionych zdjęć, to one na urządzeniu są już poprawnej wielkości.
0 x
ODPOWIEDZ

Wróć do „Internet”