Google

Co w sieci piszczy.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 348
x 1898

Google

Post autor: Karol » 27 sty 2019, 10:26

Ale peszek. Trzeba będzie oglądać reklamy na forum 😉
0 x
Awatar użytkownika
kacper3100
Thinker
x 169
x 210
Kontakt:

Google

Post autor: kacper3100 » 27 sty 2019, 10:27

Nie trzeba. Są przecież inne przeglądarki. :D
0 x
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 348
x 1898

Google

Post autor: Karol » 27 sty 2019, 11:09

Ja wiem, że nikt nie lubi reklam, ale prawdą jest, że jesteśmy strasznie roszczeniowym społeczeństwem, w którym co drugi internauta korzysta z adblock'ów i jemu podobnych wtyczek do przeglądarek.

Do niedawna sam blokowałem reklamy, szczególnie na stronach z pop-upami. Zdałem sobie jednak sprawę, że utrzymanie serwera kosztuje, potrzebne są także pieniądze na inwestycje, nawet te najmniejsze typu update. Nie ma nic za darmo.

Niestety. Większość z Nas/Was dalej chciałaby, żeby wszystko podawać im na tacy, jednocześnie nie dając nic w zamian. A wyświetlenie kolorowego bannera na ekranie komputera / smartfona to chyba żadne duże poświęcenie. Chyba, że żyje się jeszcze w XIX wieku i liczy megabajty z transmisji danych.
0 x
Tradycjonalista
Thinker
x 19
x 26

Google

Post autor: Tradycjonalista » 27 sty 2019, 11:15

Ja to nienawidzę reklam - autopleyów. Wiem że nie ma nic za darmo. Dlatego pozostałe reklamy mi nie przeszkadzają. W styczniu 2019 lub grudniu 2018, teraz nie pamiętam sklep internetowy Google miał wirusa i dlatego przesiadłem się na Operę.
0 x
Awatar użytkownika
Lupus28
VIP Expert
x 631
x 162

Google

Post autor: Lupus28 » 27 sty 2019, 11:19

Jeśli reklamy wyglądają np. tak jak na naszym forum, czyli jest kilka bannerów, które nie zasłaniają treści, to nie ma problemu, mogę wyświetlać. Ale sytuacje, w których wyskakuje kilka pop upów, w których przycisk do wyłączenia jest ledwo widoczny, a czasem jest w nich dodatkowo dźwięk, to już jak dla mnie lekkie przegięcie. Oby forum nigdy w tą stronę nie poszło.
0 x
Awatar użytkownika
kacper3100
Thinker
x 169
x 210
Kontakt:

Google

Post autor: kacper3100 » 27 sty 2019, 12:22

Ja też nienawidzę automatycznie odtwarzających się wideo reklam czy takich, co zasłaniają stronę. Ostatnio na pewnej stronie wyświetliła mi się reklama, która zasłoniła całą stronę i nawet nie dało jej się zamknąć. Nie blokuję reklam na stronach, które mają nieuciążliwe reklamy (tak, na Forum Media2 też nie blokuję).
0 x
Awatar użytkownika
kacper3100
Thinker
x 169
x 210
Kontakt:

Google

Post autor: kacper3100 » 04 lut 2019, 17:51

Domowi użytkownicy Google+ mają czas do 2 kwietnia, by pobrać swoje dane z konta, gdyż serwis pakuje manatki. Po tym czasie nastąpi proces WYGASZANIA kont. Poprzednio informowano o planowanym zamknięciu w sierpniu, jednak to nastąpi w kwietniu. Google+ będzie dostępny tylko dla firm.
https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/k ... swoje-dane
0 x
Awatar użytkownika
jas06
Junior
x 49
x 63

Google

Post autor: jas06 » 13 lut 2019, 14:03

Google Chrome otrzymał 14 nowych, własnych motywów, a wśród nich ciemny, nazwany „Just Black”.
https://chrome.google.com/webstore/cate ... emes?hl=pl
https://www.spidersweb.pl/2019/02/googl ... ersji.html
0 x
(RODO)
#ca2019
Awatar użytkownika
jas06
Junior
x 49
x 63

Google

Post autor: jas06 » 15 lut 2019, 16:11

w Asystentcie Google można zapytać Onet o najnowsze wiadomości.
https://media2.pl/internet/155245-Onet- ... oogle.html
0 x
(RODO)
#ca2019
Awatar użytkownika
Kacper
Obserwator
x 436
x 14
Kontakt:

Google

Post autor: Kacper » 03 kwie 2019, 1:13

No i około 18:30 Google+ przestał istnieć w wersji webowej (jako aplikacja mobilna żyje dalej). Szkoda, ale cóż - powstał w niezbyt właściwym momencie, kiedy to FB zaczął dominować. Gdyby Google+ ruszył dzisiaj (kiedy to FB jest obciachem), to z pewnością miałby lepiej.
kacper3100 pisze:
09 paź 2018, 19:01
Koniec Google+. Nie będziemy tęsknić. :)
Pisz za siebie.
kacper3100 pisze:
04 lut 2019, 17:51
Domowi użytkownicy Google+ mają czas do 2 kwietnia, by pobrać swoje dane z konta, gdyż serwis pakuje manatki. Po tym czasie nastąpi proces WYGASZANIA kont. Poprzednio informowano o planowanym zamknięciu w sierpniu, jednak to nastąpi w kwietniu. Google+ będzie dostępny tylko dla firm.
Już wyjaśniam o co chodzi: Google+ na tyle mocno wszedł w struktury Google'a, że wiadomym jest, że wyłączenie "ot tak" nie nastąpi z dnia na dzień - stąd wygaszanie.
Zresztą, jak wielka to akcja pokazuje to wyłączenie etapami:
4 lutego - koniec z tworzeniem profili (zwykłych i firmowych), grup i wydarzeń;
7 marca - wyłączenie API (choć próby zaczęły się już 28 stycznia);
2 kwietnia - koniec Google+.
Szkoda, że do sierpnia nie poczekali, ale...

Dla ciekawych alternatyw (których sporo się narobiło):
MeWe - nie wiem czemu, ale ten serwis stał się głównym domem dla "plusowiczów" (przez hasła o prywatności czy stockowy flat design raczej mnie odpycha);
YouMe - tu już lepiej, choć widać jego CMSowość, to i tak bardziej pasuje jako następca G+;
Google++ - tu już zdecydowanie większe podobieństwo do G+, pierwszy który mogę polecić (jak na betę - bardzo dobry);
Zombie.plus - drugi godny polecenia, ale tu już niestety na zaproszenia;
Suber - trzeci do polecenia (mojego autorstwa zresztą). Wprawdzie jego wzornictwo zatrzymało się na 2011 roku (miał być stylizowany głównie na poprzedników G+ z domieszką NK i FB), to po migracji z CBA na CT8 ma wejść nowy szablon i lepszy skrypt (niestety, ale przy migracji coś się popsuło i trzeba będzie trochę wymieniać - ale na pewno w kwietniu to będzie);
Pluspora - serwer Diaspory dla "plusowiczów";
Cake - takie "cukierkowe" fora dyskusyjne;
Pixelfed - taki zdecentralizowany Instagram (choć BTW tych sfederalizowanych sieci społecznościowych nie trawię - jak widać połowa polecanych jest tego typu, co mnie dziwi);
Tribyo - tu hinduski produkt;
PASHpost - nie wiem, po co się targetują do przybyszy z G+, ale też linkuję;
G+Don - japońska mutacja Mastodonta, tylko dziwnie ta strona zrobiona;
Amino Apps - zwykła aplikacja do grup, nie wiem czego reklamowali;
Tipua - też nie wiem, dlaczego reklamowali...
Ponadto mogę śmiało polecić VK, które w kategorii "Facebook-killer" (wraz z Twitterem) jest od dziś zdecydowanie najlepsze.
No ale i tak - cześć jego pamięci [*].

Przy okazji warto wspomnieć, że komunikator Allo został wyłączony 12 marca (faktycznie dzień później), a usługa Inbox też miała być dziś wyłączona.
0 x
Polsat | Puls | TVRegionalna.pl | [s]RMF[/s] TYLKO RADIO ZET | ZPR
RIP MUX8 | RIP Google+
Szukasz alternatywy dla G+? To zapraszam.
Awatar użytkownika
kacper3100
Thinker
x 169
x 210
Kontakt:

Google

Post autor: kacper3100 » 03 kwie 2019, 10:56

Kacper pisze:
03 kwie 2019, 1:13
(...)

Dla ciekawych alternatyw (których sporo się narobiło):
MeWe - nie wiem czemu, ale ten serwis stał się głównym domem dla "plusowiczów" (przez hasła o prywatności czy stockowy flat design raczej mnie odpycha);
YouMe - tu już lepiej, choć widać jego CMSowość, to i tak bardziej pasuje jako następca G+;
Google++ - tu już zdecydowanie większe podobieństwo do G+, pierwszy który mogę polecić (jak na betę - bardzo dobry);
Zombie.plus - drugi godny polecenia, ale tu już niestety na zaproszenia;
Suber - trzeci do polecenia (mojego autorstwa zresztą). Wprawdzie jego wzornictwo zatrzymało się na 2011 roku (miał być stylizowany głównie na poprzedników G+ z domieszką NK i FB), to po migracji z CBA na CT8 ma wejść nowy szablon i lepszy skrypt (niestety, ale przy migracji coś się popsuło i trzeba będzie trochę wymieniać - ale na pewno w kwietniu to będzie);
Pluspora - serwer Diaspory dla "plusowiczów";
Cake - takie "cukierkowe" fora dyskusyjne;
Pixelfed - taki zdecentralizowany Instagram (choć BTW tych sfederalizowanych sieci społecznościowych nie trawię - jak widać połowa polecanych jest tego typu, co mnie dziwi);
Tribyo - tu hinduski produkt;
PASHpost - nie wiem, po co się targetują do przybyszy z G+, ale też linkuję;
G+Don - japońska mutacja Mastodonta, tylko dziwnie ta strona zrobiona;
Amino Apps - zwykła aplikacja do grup, nie wiem czego reklamowali;
Tipua - też nie wiem, dlaczego reklamowali...
Ponadto mogę śmiało polecić VK, które w kategorii "Facebook-killer" (wraz z Twitterem) jest od dziś zdecydowanie najlepsze.
(...)
Kto niby z tego korzysta?
0 x
Awatar użytkownika
kacper3100
Thinker
x 169
x 210
Kontakt:

Google

Post autor: kacper3100 » 15 kwie 2019, 12:19

U was też przeglądarka Google chodzi raz wolniej, raz szybciej? Myślałem, że mój Internet ma problem, ale nie, inne strony normalnie mi się ładują.
0 x
Awatar użytkownika
BW134PL
Użytkownik
x 12
x 11

Google

Post autor: BW134PL » 15 kwie 2019, 12:33

U mnie strona Google chodzi powoli, ale się ładuje
0 x
TVN, 7 TVN, TTV - te stacje najbardziej lubię
Radio ZET - siła muzyki!