Chomikuj.pl

Co w sieci piszczy.
kajaborek1986
Użytkownik

Chomikuj.pl

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kajaborek1986 »

Najciekawsze to jest to że tyle lat można mieć zastrzeżenia co do przestrzegania przez nich praw autorskich a do tej pory włos z głowy im nie spadł.
Taberski
Użytkownik
x 32
x 7

Chomikuj.pl

Post autor: Taberski »

Zastrzeżenia można mieć do użytkowników nie do chomikuj. Portal tylko umożliwia przechowywanie plików a łamią userzy. To jest świetny portal bo komputer może mi paść, mogą mi go ukraść, płyta uszkodzić a na chomikuj wszystko pewne wszystkie ulubione pliki będą do końca działalności portalu i mam pewne a nie niepewne płyty czy komputery. Niech nam żyje chomikuj
Jantar
Activist
x 8
x 54
Kontakt:

Chomikuj.pl

Post autor: Jantar »

@Taberski Niestety, już nie jest taki pewny w przechowywaniu plików. Od listopada 2018 r. systematycznie co 8-10 miesięcy użytkownicy dostają foldery administracyjne z plikami, które administracja skasuje. Do tego dają 30 dni na pobranie "potrzebnych" plików. Dostałam takie foldery już 2 razy. Pierwszy raz z 16 TB przechowywanych danych na zamkniętym koncie. Teraz drugi raz - tym razem nieco skromniej, bo tylko 1 TB. Moi znajomi też dostali po 2 razy takie foldery, w tym jednemu wyznaczyli do skasowania 125 TB. W wiadomościach piszą o "porządkach i usuwaniu starych nieużywanych plików", ale wśród tych do skasowania jest mnóstwo dopiero co wrzuconych - niektórzy ze znajomych mieli do usunięcia pliki wrzucone zaledwie 2 miesiące wcześniej na prywatne, zamknięte konta. Fala wielkiego kasowania plików będzie jeszcze trwała - ostatnio pytałam i odpowiedzieli mi, że "nie wiedzą, kiedy będą kolejne". Będzie to zapewne trwało, dopóki nie wyczyszczą wszystkich plików powyżej 50 mb wielkości, bo te poniżej zostawiają w spokoju. Sporo osób już zrezygnowało z posiadania konta na serwisie - mnóstwo innych zapewne także zrezygnuje, jak tylko dostaną taki folder i miesiąc na pobranie kilkudziesięciu TB danych z prywatnych kont.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Internet”