Strona 1 z 2

Chomikuj.pl

: 20 wrz 2017, 16:51
autor: kacper3100
http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/1 ... ernet.html
Chomikuj ma monitorować sieć, likwidować nielegalne kopie filmów i kasować konta użytkowników, którzy je zamieścili. Do tej pory tylko usuwano materiały, a konta zostawały.

Chomikuj.pl

: 20 wrz 2017, 18:26
autor: Karol
Też mi walka z piractwem. Wyrok dotyczy tylko trzech filmów, natomiast jeśli chodzi o tysiące innych tytułów, które są udostępniane nielegalnie, to już je totalnie pomija :-) Wina leży po stronie dystrybutorów, którzy póki co Chomika mają gdzieś :-) Szkoda, że równie łagodnie nie traktowali serwisów typu E-Kino czy Kinomaniak (jak zwał tak zwał) :-)

Chomikuj.pl

: 20 wrz 2017, 18:33
autor: bustram
Za chomikiem muszą stać "swoi" ludzie, bo inaczej gryzoń już dawno wąchałby kwiatki od spodu a nie wylegiwał się beztrosko na cypryjskiej plaży :) Twórcy zostaliby natomiast zniszczeni przez system, czyli w najlepszym wypadku utrata majątku a w najgorszym kilkuletni pierdel... Patrz: "Kinocośtam", "Odsiebie.com" itd.

Chomikuj.pl

: 20 wrz 2017, 18:57
autor: Tomek
Dla mnie to jest komedia, że sąd nakazuje sprawdzać serwisowi swoje dane naokoło, przez jakieś zewnętrzne wyszukiwarki. W ogóle, w jaki sposób ma być egzekwowane wypełnianie wyroku - będą codzienne wysyłać screeny? :lol:
Zgodnie z tym orzeczeniem przez trzy kolejne lata, raz w miesiącu, pracownicy serwisu mają uruchamiać wyszukiwarki Google oraz Bing i wpisywać w nich słowa: „Chomikuj” + „Dzień świra” + „film”
Czyli jak użytkownik wpisze tylko „Dzień świra" bez frazy "film" to cały misterny plan poszedł w piach? Albo jak zamiast chomikuj, chomikuj.pl? :D

Co prawda sam nie korzystam z usług chomikuj (piractwem nie brzydzę się, ale nie lubię jak ktoś po drodze jeszcze zarabia na czyjeś własności). Znam za to taką alternatywną wyszukiwarkę:
https://duckduckgo.com/

Chomikuj.pl

: 20 wrz 2017, 20:22
autor: Jantar
Tomek pisze:Dla mnie to jest komedia, że sąd nakazuje sprawdzać serwisowi swoje dane naokoło, przez jakieś zewnętrzne wyszukiwarki. W ogóle, w jaki sposób ma być egzekwowane wypełnianie wyroku - będą codzienne wysyłać screeny? :lol:
Niektórzy mają konta zamknięte na hasło, które traktują jako backup dla swoich nagrań i innych plików. Pliki z takich kont nie wychodzą na wyszukiwarkach zewnętrznych, natomiast sprawdzanie zawartości kont na wewnętrznym serwisowym oprogramowaniu już wyłapie nawet i te pliki. A przecież umieszczenie pliku video na zamkniętym koncie, do którego nikt poza właścicielem nie ma wstępu, nie jest ani udostępnianiem pliku, ani złamaniem regulaminu serwisu. W przypadku, gdyby pracownicy serwisu korzystali z oprogramowania wewnętrznego, również użytkownicy korzystający z serwisu zgodnie z jego przeznaczeniem i regulaminem musieliby być banowani. Stąd wynika zapis w wyroku, że muszą korzystać z przeglądarek zewnętrznych.

Chomikuj.pl

: 20 wrz 2017, 20:34
autor: Tomek
Problem w tym, że jeśli chomikuj nie ma dostępu do zamkniętego konta , to jak w tym pomoże wyszukiwarka, która też tego nie ma? :lol:

Chomikuj.pl

: 20 wrz 2017, 20:56
autor: Jantar
Otóż technicy serwisu mają dostęp do każdego konta: publicznego i zamkniętego. Sama mam konto zamknięte z backupem moich nagrań i bywało, że pliki były niedostępne z powodów konserwacji serwerów, ale nie wiedząc o tym, zgłaszałam problem do działu i po kilku dniach czy tygodniach pliki wracały.

Chomikuj.pl

: 06 cze 2019, 10:25
autor: kacper3100
Mam pytanie do tych, którzy posiadają własnego Chomika. Możecie zalogować się na swoje konto? Niestety ja mam jakiś problem. 100 razy podaję prawidłowe login i hasło i za każdym razem mam komunikat o błędnych danych. Zmiana hasła nic nie zdziałała.

Chomikuj.pl

: 09 cze 2019, 9:01
autor: Łotr1SW_TVN
@a@kacper3100 Może ci zablokowali

Chomikuj.pl

: 09 cze 2019, 9:03
autor: kacper3100
Nic mi nie zablokowali, tylko problem leżał po ich stronie. Opisałem im go przez maila, po czym ekspresowo go rozwiązali. 🙂

Chomikuj.pl

: 09 cze 2019, 9:22
autor: Łotr1SW_TVN
To ok

Chomikuj.pl

: 25 mar 2020, 17:53
autor: Dokker90x
Kiedyś było można zarabiać na chomikuj niestety już się nie da :P

Chomikuj.pl

: 25 mar 2020, 18:09
autor: kacper3100
Pamiętam, że kiedyś to trzeba było zapłacić za wyszukiwanie. :O Dobrze, że już tak nie ma, bo to było kuriozum.

Chomikuj.pl

: 13 kwie 2020, 22:57
autor: Nataliam229
Witam czy może ktoś wie jak oglądać filmy na chomikuj Cały czas wyświetlają się tylko 10min filmiki. Dzięki

Chomikuj.pl

: 13 kwie 2020, 23:00
autor: kacper3100
Aby obejrzeć cały film, trzeba go ściągnąć. A żeby go ściągnąć, trzeba posiadać na swoim koncie odpowiednio dużo transferu na pobieranie danych.