Wasze regionalne gazety

Dyskusje na temat rynku prasowego.
Awatar użytkownika
odrodzony
Obserwator
Posty: 517
Rejestracja: 24 kwie 2011, 11:39
Lokalizacja: Powiat Toruński
x 1
Kontakt:

Wasze regionalne gazety

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: odrodzony »

Większość regionów,miast a czasem nawet gmin mają swoją gazetę.Macie taką gazetę?U mnie są m.in Nowości,City Toruń i Kurier Obrowa.
Awatar użytkownika
piciu
VIP Expert
Posty: 2721
Rejestracja: 12 wrz 2010, 19:34
x 2
x 18

Wasze regionalne gazety

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piciu »

U mnie m.in "Głos Wielkopolski".
Obrazek
Awatar użytkownika
Mocny FULL
Activist
Posty: 2631
Rejestracja: 27 lip 2010, 19:19
Lokalizacja: Essen [Deutschland]
x 10

Wasze regionalne gazety

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mocny FULL »

"Gazeta Ostrowska", "Kurier Ostrowski", "Wizja TV", "Nasz Rynek", jest ich jeszcze kilka, ale na stan obecny nie pamiętam reszty.
Srały muchy, będzie wiosna. Będzie trawka lepiej rosła - wł.

INNA
michal
VIP Expert
Posty: 3100
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:55
x 41
x 99

Wasze regionalne gazety

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: michal »

U mnie gazetami regionalnymi są Polska Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, a także krakowskie wydanie Gazety Wyborczej.
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Wasze regionalne gazety

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

W moim przypadku regionalnymi gazetami oprócz wspomnianych przez przedmówce gazet są miesięczniki "Ziemia Bocheńska" oraz "Moja Bochnia i Powiat" dodatkowo wszystkie z nich mają swoje portale internetowe. Dzienniki "Polska Gazeta Krakowska" i "Dziennik Polski" drukują także dodatki poświęcone rejonowi powiatów Bocheńskiemu i Brzeskiemu. Sama gmina w której mieszkam nie posiada gazety (mają za to sąsiednia gmina Łapanów) więc funkcje informacyjną pełni u nas strona internetowa gminy lub którejś ze wspomnianych gazet.
@Mocny Full - Wizja TV to jest taki wasz lokalny dodatek telewizyjny czy osobna gazeta ?
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Mocny FULL
Activist
Posty: 2631
Rejestracja: 27 lip 2010, 19:19
Lokalizacja: Essen [Deutschland]
x 10

Wasze regionalne gazety

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mocny FULL »

kisiel205 pisze:@Mocny Full - Wizja TV to jest taki wasz lokalny dodatek telewizyjny czy osobna gazeta ?
Osobna gazeta w dodatku za free, jest krótka, bo oferuje takie kanały, jak: TVP1, TVP2, TVP Info, Polsat, TV4, TVN, TVN7, Canal+, Ale kino!, HBO.
Na pierwszych stronach znajdują się newsy (nie tylko na temat tv) z mojego powiatu.
Srały muchy, będzie wiosna. Będzie trawka lepiej rosła - wł.

INNA
Grzelich1996
Junior
Posty: 1019
Rejestracja: 11 lis 2010, 13:02
Lokalizacja: Kodeń
x 5

Wasze regionalne gazety

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grzelich1996 »

A u mnie gazetami regionalnymi są: Słowo Podlasia, Tygodnik Podlaski i Dziennik Wschodni.
http://www.youtube.pl/telefilmkoden2 - mój profil na YouTube
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

Wasze regionalne gazety

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Płatne: poważnejsza "Gazeta Starachowicka" i tabloidowy "Tygodnik Starachowicki"
Bezpłatne: "Starter".

Chyba tyle. Nie jestem zorientowany :)
jarekw
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 05 wrz 2011, 22:06

Wasze regionalne gazety

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jarekw »

Witam, lokalne gazety winny promować lokalne biznesy. W województwie kujawsko-pomorskim, mało pisze się o firmach regionalnych, a jest się czym chwalić. Np. w naszym regionie prężnie działającym podmiotem gospodarczym jest Politech Sp. z o. o. Firma ta produkuje opakowania i nasadki perfumeryjne. O jej profesjonalizmie świadczą między innymi wyróżnienia oraz nagrody jakie zdobyła: laur marszałka, Gazele Biznesu czy też uplasowanie się na wysokim miejscu w rankingu Newsweeka.
Awatar użytkownika
telefan
Obserwator
Posty: 698
Rejestracja: 11 maja 2008, 18:36
x 5
x 20

Wasze regionalne gazety

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: telefan »

Prasa lokalna w powiecie lipnowskim i krótka subiektywna charakterystyka:

CLI - Tygodnik Regionu Lipnowskiego - Tygodnik wydawany od lutego 2009 przez wydawnictwo z Golubia-Dobrzynia, które wydaje podobne tygodniki w ościennych powiatach. Gazeta wychodzi w środę. Składają się na nią wiadomości z poszczególnych gmin powiatu, bardzo bogate fotorelacje z imprez w podstawówkach, KGW i podobnych instytucjach, lokalna polityka, sport i kąciki tematyczne (historia regionalna, przepisy, newsy dla rolników i kultura). W starszych wydaniach był cykl "Mój dom", kopia "Tu się żyje" z "Kujawskiej" (opinie mieszkańców na temat ich miejscowości). Początkowo pismo reklamowało sie hasłem "Tygodnik za grosze!". Istotne, początkowo kosztowało ono 99 groszy, dziś jest to 1,49 zł. Jeśli chodzi o lokalne tygodniki nic nie przebije "Tygodnika Podhalańskiego".

Gazeta Pomorska (Kujawska w byłym włocławskim) - najpopularniejszy dziennik w regionie, blisko czytelników. Jednakże z biegiem lat zauważam, że w gazecie jest coraz mniej treści a jest coraz więcej reklam.

Nowości - Dziennik Toruński - są bardziej treściwi od "Pomorskiej" choć zauważyłem przykrą rzecz. Otóż gazeta zamyka się na region i staje się dziennikiem miejskim dla Torunia Jeszcze parę lat temu codziennie były 2-3 strony lokalne z Włocławka i co piątek czterostronnicowa wkładka z wiadomościami z Lipna. Pamiętam, że oddziały miały odzielne loga na pierwszej stronie jak np. tu http://web.diecezja.wloclawek.pl/dlugos ... 072010.jpg (notabene tak wyglądał design gazety przed zmianą wyglądu 1 września 2011 r.), a jeszcze wcześniej była stronę lokalną otwierała ładna winieta z widokiem miasta i hasłem "24 godziny we Włocławku". Obecnie dodatek włocławski został zdegradowany do rangi jakiej ma lipnowska wersja gazety. Mamy teraz dwie czterostronnicowe wkładki za którymi kryje się gazeta dedykowana dla Torunia.

Jest jeszcze toruński dodatek do "Wyborczej" ale ten skupia się niemal wyłącznie na Toruniu, Pojedyńcze newsy z Włocławka i Grudziądza głównie o tematyce politycznej.
metalfan19
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 18 sie 2012, 14:04

Wasze regionalne gazety

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: metalfan19 »

U mnie występują dwie gazety regionalne:Kronika Beskidzka(jest dla m.in.Wadowic i Suchej,zawiera program dla 6 stacji TV) i Tygodnik Podhalański(zawiera program dla 14 stacji TV:TVP1,TVP2,POLSAT,TVN,TVP Info,TVP Polonia,TV4,TVN7,Eurosport,Animal Planet,Discovery Channel,CANAL+,HBO i Alekino+). Oczywiście te gazety są płatne.
Pozdrawiam
kacpertuk
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 28 paź 2016, 14:41

Wasze regionalne gazety

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacpertuk »

piciu pisze:U mnie m.in "Głos Wielkopolski".
u mnie tak samo!
Awatar użytkownika
kacper3100
VIP Expert
Posty: 11435
Rejestracja: 06 lut 2016, 9:13
x 946
x 2199

Wasze regionalne gazety

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper3100 »

U mnie jest Tygodnik Płocki.
Awatar użytkownika
Jaccob
Obserwator
Posty: 619
Rejestracja: 27 cze 2016, 22:25

Wasze regionalne gazety

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jaccob »

U mnie w okolicach Mińska Mazowieckiego:
Tygodnik "Co słychać", miesięcznik "Strefa Mińsk" (bezpłatny), tygodnik "Dzwon", tygodnik "Nowy dzwon" i tygodnik "Lokalna".
Oglądam: TVP3, TVN, Cartoon Network, Nickelodeon
Słucham: PR1, Radio Zet, RMF, TOK FM, RDC, VOX FM
Awatar użytkownika
dana1993
Obserwator
Posty: 335
Rejestracja: 18 maja 2012, 16:56
Lokalizacja: Poland:P
Kontakt:

Wasze regionalne gazety

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dana1993 »

Tygodnik Siedlecki, Echo Katolickie, Życie Siedleckie, Prestiż, Scena 24 i Co słychać
DANA TO NIE IMIĘ
DANA TO KREJZOL
ODPOWIEDZ

Wróć do „Prasa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości