Ośrodki regionalne TVP

Forum ogólnopolskich anten TVP.
Awatar użytkownika
RaPi
VIP Expert
x 1
Kontakt:

Ośrodki regionalne TVP

Post autor: RaPi » 05 sie 2006, 2:43

kisiel205 pisze:Po naszym trupie ja lubie jej lokalność np taki kraków w swojej letniej audycjii(TV Lato)dociera do wsi o kmtórych się mało mówi(lub nawet w ogóle)przez cały rok w mediach.
0 x
Awatar użytkownika
RaPi
VIP Expert
x 1
Kontakt:

Ośrodki regionalne TVP

Leszek1979 pisze:Ja myślę że możnaby pogodzić funkcję informacyjną konkurencyjną dla TVN24 z funkcją regionalną realizowaną przez lokalne ośrodki, możnaby to nawet pogodzić transmisją obraz sejmu, przecież tak na prawdę tych transmisji nie ma aż tak dużo. Jeżeli chodzi o transmisję sejmu to wymagałoby to idealnej synchronizacji, czyli z chwilą gdy marszałek ogłasza przerwę wchodzi serwis informacyjny, ale pewnie w wykonaniu TVP wygladałoby to tak że najpierw będą pokazywać pustą salę obrad, następnie reklamy, potem zapowiedzi programowe a serwis informacyjny wszedłby akurat wówczas gdy w sejmie zakończyłaby się przerwa. Co do regionów to też nie jest tak że nie ma na nie miejsca w ramówce - byłoby wystarczająco miesca gdyby na TVP3 nie emitowano tych seriali i filmów. Czy na TVN24 lecą seriale i filmy ?
0 x
Awatar użytkownika
RaPi
VIP Expert
x 1
Kontakt:

Ośrodki regionalne TVP

Karol pisze:Tomek: Z pasmami lokalnymi już dawno powinien być zrobiony porządek. Błędem bylo wpuszczanie TVP3 na antenę telewizyjnej Dwójki, bo przez to zrobił się ogromny burdel. Przecież można zostawić ośrodki lokalne w takiej formie, w jakiej nadają teraz - z tym, że ich programy emitować WYŁĄCZNIE w pasmach lokalnych na antenie TVP2 (przypomnę, że kiedyś było także rano - nie tylko od 18:00 do 18:30). TVP3 przeformatować na TVP Info i zrobić totalnie inny kanał.... skomplikowane.

Podsumujmy:
- Wszystkie pasma lokalne powinny być w TVP2 - np. 8.00-9.00; 17.30-18.30, 21.45-22.30 (więcej niż do tej pory)
- Wszystkie pasma lokalne w TVP3 powinny zostać zlikwidowane
- TVP3 powinna zostać sformatowana do kanału informacyjnego
0 x
Awatar użytkownika
RaPi
VIP Expert
x 1
Kontakt:

Ośrodki regionalne TVP

Post autor: RaPi » 05 sie 2006, 2:46

Leszek1979 pisze:Chyba się trochę przeliczyłeś z tym pasmem lokalnym, wg. Twoich propozycji wychodzi 2h 45min dziennie, a wg. moich obliczeń obecnie w TVP3 jest w dni powszednie 3h 10min a w weekendy 5h - pod warunkiem że nie leci akurat jakiś mecz na żywo. Oczywiście np. w TVP Gdańsk cały ten czas nie jest zajęty produkcjami premierowymi, bo większość programów o tematyce regionalnej ma powtórkę.
Ale sam pomysł umieszczenia pasma lokalnego w TVP2 zamiast w TVP3 jest niezły, wszak TVP2 ma znacznie większy zasięg, np. w takim Olsztynie nadajnik TVP3 ma moc zaledwie 1kW :/.
0 x
Awatar użytkownika
RaPi
VIP Expert
x 1
Kontakt:

Ośrodki regionalne TVP

Post autor: RaPi » 05 sie 2006, 2:46

Tomek pisze:Dla mnie te pasma i tak są za krótkie. Jak już to lepiej przenieść pasma lokalne na TVP1 niż TVP2. Wbrew pozorą ta pierwsza ma większe dziury w ramówce.
Pozwole sobie na propozycje ramówki:
6:00 Kawa czy Herbata
7.30 Wiadomości lokalne
8.00 Wiadomości
8.30 Bajki, programy dla dzieci
10.00 Pasmo lokalne
12.00 Wiadomości
13.00 Pasmo lokalne
16.00 Moda na sukces (nie mozna pozbawiać widzów takiego fajnego serialu ;)).
17.00 Teleexpress
17.30 Wiadomości lokalne
18.00 Klany, Plebania
19.00 Wieczorynka
19.30 Wiadomości
20.00 Film
22.30 Wiadomości lokalne
23.00 Pasmo lokalne
24.00 Wiadomości
24.30 Pasmo lokalne

Taka ramówka mi odpowiadałaby. Dzisiaj TVP1 poza Wiadomościami i Teleexpresem nic dla mnie znaczą. Można też zwiększyć pasma "wywalająć" telenowele na TVP2 (tam lepiej pasują do ramówki).
0 x
Awatar użytkownika
RaPi
VIP Expert
x 1
Kontakt:

Ośrodki regionalne TVP

Post autor: RaPi » 05 sie 2006, 2:51

Wydaje mi się że twoja propozycja jest raczej nie realna. Wtedy TVP1 zamieniła by się w TVP regionalną.
0 x
Awatar użytkownika
RaPi
VIP Expert
x 1
Kontakt:

Ośrodki regionalne TVP

Post autor: RaPi » 05 sie 2006, 2:52

Axel pisze:Kiedyś jak dopiero startowało TVP3 Białystok to nie nadawali oddzielnie na paśmie głównym TVP3 tylko mieli codziennie wejścia o 18 na TVP2 i emitowali tam kilka krótkich programów (w tym główny program informacyjny "Obiektyw"). Było nawet tak, że w rogu ekranu nie wyświetlali znaczka zaś na biurku prezentera stała taka papierowa wizytówka z wydrukowanym logo czyli ten taki zielony listek a w środku napisane było "TB" (czyli Telewizja Białostocka). I ogólnie rzecz biorąc to to było dobre - mieli właśnie takie niedociągnięcia np. z tym logo ale programy jakie realizowali były przyjemne dla widzów a dopiero później już zrobili dłuże pasmo na ogólnym TVP3 i było więcej programów. Dlatego jak dla mnie to takie rozwiązanie z wyrzuceniem pasm lokalnych z TVP3 i utworzenie go jako TVP Info jest jak najbardziej zrozumiałe i nawet wiem czego mogę się wtedy spodziewać.

P.S. Czy można jakoś wydzielić te posty i przenieść je do tematu o ośrodkach lokalnych TVP ? Bo tutaj mamy dyskusję o prezesie TVP.
0 x
Awatar użytkownika
RaPi
VIP Expert
x 1
Kontakt:

Ośrodki regionalne TVP

Tomek pisze:
RaPi pisze:Wydaje mi się że twoja propozycja jest raczej nie realna. Wtedy TVP1 zamieniła by się w TVP regionalną.
A o co mi chodzi? Żeby TVP spełniało swoją misję nie patrząc na wyniki oglądalności. Chciabym, żeby telewizja była bliższa widzowi, za to musze oglądać produkcję "goroli" z Warszawy ;). Mimo wszystko w swojej ramówce nie zrezygnowałem przecież z najważniejszych programów TVP1. Pragne zauważyć, że teraz między nimi jest wielkie nic (bo ile razy można oglądać produkcję typu "Jaka to melodia" czy "Śmiechu Warte"). Dzięki mojemu pomyślowi zwolniłoby sie miejsce w Dwójce i Trójce. A tak mamy dwa razy to samo (retransmisja TVP3 przez TVP2).

Wiem, że nikt raczej nie odważy się na tak poważny krok. Ale na tym powinna przecież polegać telewizja publiczna? Być bliższa widzowi, a tak na Śląsku nie ma ani jednej telewizji lokalnej z prawdziwego zdarzenia.
P.S. Czy można jakoś wydzielić te posty i przenieść je do tematu o ośrodkach lokalnych TVP ? Bo tutaj mamy dyskusję o prezesie TVP.
Może rozsądniejsze byłoby wydłużyć nazwę tematu "... i o regionalnosci TVP3".
0 x
Awatar użytkownika
RaPi
VIP Expert
x 1
Kontakt:

Ośrodki regionalne TVP

Karol pisze:Bez sensu byłoby się bawić we wprowadzanie pasma lokalnego do TVP1. Po pierwsze ta telewizja jest już odpowiednio sprofilowana, a po drugie pasma lokalne w TVP2 są od dawna - z tym, że kiedyś było ich więcej. Widzowie są przyzwyczajeni, że informacje z okolic mogą oglądać o 18 na Dwójce.

Inna zaleta mojego pomysłu - TVP3 w zależności od regionu, z zasięgiem stoi nie za dobrze. Najlepiej świadczy o tym fakt, że TVP3 Kielce ledwo co dostępna jest w samym mieście, czego nie można powiedzieć o reszcie woj. świętokrzyskiego, które "Aktualności" może oglądać właśnie w TVP2. Stacja ta ma nadajnik na Św. Krzyżu, który bije równo, bo na setki kilometrów, więc pasma lokalne w Dwójce do bardzo dobry pomysł. TVP3 jako kanałowi informacyjnego, mniejszy od TVP2 zasięg stanowczo by wystarczył - podkreślam, że TVP3 Warszawa odbierana jest naziemnie także w woj. świętokrzyskim.
0 x
Awatar użytkownika
RaPi
VIP Expert
x 1
Kontakt:

Ośrodki regionalne TVP

Post autor: RaPi » 05 sie 2006, 2:53

Tomek pisze:
Bez sensu byłoby się bawić we wprowadzanie pasma lokalnego do TVP1. Po pierwsze ta telewizja jest już odpowiednio sprofilowana,
Przepraszam ale jak? Poza programami, które zostawiłem w swojej ramówce, to albo widze jakieś powtórki, albo programy, które lepiej pasowalby do dwójki (telenowele/rozrywka) albo informacyjnego TVP Info (m.in. Agrobiznes).
a po drugie pasma lokalne w TVP2 są od dawna - z tym, że kiedyś było ich więcej. Widzowie są przyzwyczajeni, że informacje z okolic mogą oglądać o 18 na Dwójce.
No tak, ale teraz jest mniej miejsca na nie na Dwójce niż na Jedynce. Poza tym chce prawdziwej telewizji lokalnej a nie tylko informacji, bo podane przez ciebie pasma są zbyt szczupłe, żeby jeszcze poza nimi cos tam wrzucić dłuższego. A jak chcesz to mogę trochę zmodykiwoać swoją ramówkę. Tak, więc:
17.00 Teleexpress
17.30 Klan
18.00 Wiadomości lokalne
18.30 Plebania
19.00 Wieczorynka

Poza tym zauważ, że w prime time mało podałem pasm lokalnym, więc oglądalność TVP nie powinna być zachwiana.
0 x
Awatar użytkownika
RaPi
VIP Expert
x 1
Kontakt:

Ośrodki regionalne TVP

Post autor: RaPi » 05 sie 2006, 2:55

Karol pisze:Moje pasma były tylko propozycją.

TVP1 nie może przyjąć wiadomości lokalnych, ponieważ jest to nielogiczne. Po raz kolejny powtarzam i nawet zacytowaleś mnie w tej kwestii, że widzowie są przyzwyczajeni do oglądania serwisów lokalnych w TVP2. Jedynka nie jest stacją informacyjną, tylko informacyjno-publicystyczną, a nie tylko na nią składają się programy ośrodków terenowych TVP. Informacyjno-publicystyczna wcale nie oznacza, że informacje czy też publicystyka górują w ramówkach obu stacji. Są też seriale, filmy i inne programy.

O ile dobrze się orientuję bodajże telewizja France3 (kanał francuskiej TV publicznej) podczas pasm lokalnych za pośrednictwem satelity nadaje muzykę i jakies pierdoły. To samo powinno być w Polsce - Dwójka czas antenowy, w którym nadawane byłyby pasma lokalne, mogłaby wypełnić muzyką, co z pewnością zadowoliłoby abonentów CP czy C+, bo wytłumaczcie mi, co mieszkańca Zakopanego, który ma Cyfrowy Polsat obchodzą informacje o otwarciu wystawy obrazów w stolicy, czy o stłóczce pod Okęciem.

Podkreślam - kanał France3 nie jest numerycznym odpowiednikiem TVP3. Jak już kiedyś wspominałem, francuska telewizja publiczna nie posiada programu pierwszego. Wszystko zaczyna się na France2 a kończy na France5.
0 x
Awatar użytkownika
RaPi
VIP Expert
x 1
Kontakt:

Ośrodki regionalne TVP

Post autor: RaPi » 05 sie 2006, 2:55

Axel pisze:
Tomek pisze:Poza tym chce prawdziwej telewizji lokalnej a nie tylko informacji
O i właśnie w tym zdaniu zawarłeś wszystko czym są ośrodki lokalne TVP3. Bo według mnie to tak na prawde wszystkie ośrodki lokalne i tak i tak są podporządkowane przez główne władze i przedstawicieli TVP z ulicy Woronicza a już ośrodki TVP3 swoją "lokalność" mają mało wspólnego z tym. Owszem niektóre programy poruszają właśnie tematy z regionu ale nie wiem czy wy wszyscy to zauważyliście ale według mnie to tego typu programy jakoś zawsze lepiej wychodziły i wychodzą dla prywatnych (osiedlowych) telewizji lokalnych. W niektórych miastach jest takich stacji tylko jedna a czasami tylko kilka i wiadomo, że zawsze rywalizują z TVP3 jeśli w tym mieście też jest dostępna.

A tak ogólnie to co ja chcę przez to powiedzieć: chodzi mi o to, że właśnie istnienie ośrodków lokalnych powinno tworzyć całkowicie lokalny kanał bez żadnych ogólnopolskich pasm jak to jest teraz tylko żeby nadawali cały dzień swój program albo jeśli nie to właśnie tak jak kilka osób tu proponuje aby przygotowywali krótkie pasma programów do emisji na TVP1 albo TVP2.

No i to tyle co chciałem powiedzieć i pomarudzić trochę.
0 x
Awatar użytkownika
RaPi
VIP Expert
x 1
Kontakt:

Ośrodki regionalne TVP

Post autor: RaPi » 05 sie 2006, 2:57

Tomek pisze:
Po raz kolejny powtarzam i nawet zacytowaleś mnie w tej kwestii, że widzowie są przyzwyczajeni do oglądania serwisów lokalnych w TVP2.
Ja jestem bardziej przyzwyczajony do serwisów lokalnych w TVP3 i na ten kanal zawsze z myślą o nich wciskam. Ale nie o tym chciałem mówić. Akurat te przyzwyczajenie jest słabe, bo jeśli sie nie myle informacje lokalne w TVP2 maja małą oglądalność.Co za tym idzie TVP niewiele straci na przeniesieniu ich do TVP1. A jeśli już komuś tak bardzo na nich zależy to co za problem nacisnąć jeden kanal wstecz na pilocie. Wkońcu TVP1 jest prawie zawsze ustawiana na pierwszym kanale przed TVP2. Wystarczy niewielka kampania informująca i jest ok. Poza tym nie mówie, że wszystko trzeba robic na raz. Pasma powoliby sie zwiększały na Jedynce. Najpierw zlikwidowano by regionalnośc na Dwójce i przeniosiono by go na TVP1. Następnie TVP1 i TVP Info wymiałyby się programami.
Jedynka nie jest stacją informacyjną, tylko informacyjno-publicystyczną, a nie tylko na nią składają się programy ośrodków terenowych TVP.
Informacja i publistyka bardzo się ze sobą łączą. Założe się, że na TVP Info też będzie duża ilość programów publistyczych. Skoro tak to po co maja być dwie stacje naziemne o podobnej tematyce.

Poza tym twoja propozycja to regionalna telewizja informacyjna (bo ciągle mówisz o tych wiadomościach lokalnych :)), a już mówiłem chce czegoś więcej: m.in. rozrywkę. Niestety jak wystartuje TVP Info na takie coś nie zanosi. Programy będą coraz bardziej informacyjne i publistyczne.

Apropo bardzo szkoda, że w Polsce mamy po prostu TVP, a nie coś pokroju niemieckiego ARD (czyli Związku Niemieckich Nadawców Publicznych). Publiczne telewizje lokalne byłyby bardziej niezależne od centralnej władzy przy Woronicza, bo te nie istniały w obecnej formie (zajmowali sie prowadzeniem ogólnopolskiej telewizji typu Das Erste).
0 x
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
x 12
x 146
Kontakt:

Ośrodki regionalne TVP

Post autor: Poland » 05 sie 2006, 7:10

Karol pisze:Tomek: Z pasmami lokalnymi już dawno powinien być zrobiony porządek. Błędem bylo wpuszczanie TVP3 na antenę telewizyjnej Dwójki, bo przez to zrobił się ogromny burdel. Przecież można zostawić ośrodki lokalne w takiej formie, w jakiej nadają teraz - z tym, że ich programy emitować WYŁĄCZNIE w pasmach lokalnych na antenie TVP2 (przypomnę, że kiedyś było także rano - nie tylko od 18:00 do 18:30). TVP3 przeformatować na TVP Info i zrobić totalnie inny kanał.... skomplikowane.

Podsumujmy:
- Wszystkie pasma lokalne powinny być w TVP2 - np. 8.00-9.00; 17.30-18.30, 21.45-22.30 (więcej niż do tej pory)
- Wszystkie pasma lokalne w TVP3 powinny zostać zlikwidowane
- TVP3 powinna zostać sformatowana do kanału informacyjnego
wasz pomysł to kolejne obcinanie pasma lokalnego według mnie kanałem informacyjnym powinna być...jedynka
0 x
Od 24.05.2006 do 27.08.2014 jako kisiel205 / Od 27.08.2014 jako Poland
Aktywnie najlepszy na forum już od 12 lat! Na moim koncie już ponad 10,000 postów!
Awatar użytkownika
RaPi
VIP Expert
x 1
Kontakt:

Ośrodki regionalne TVP

Post autor: RaPi » 05 sie 2006, 10:27

Ale trzeba wsiąść pod uwagę że nie wszyscy maja dostęp do innych kanałów niż TVP. Oni również chcą czasem obejrzeć jakiś film lub program rozrywkowy. Nie można im odebrać tej możliwości. Pasmo regionalne powinno być na kanale drugim tak jak jest to dotychczas.
0 x
ODPOWIEDZ

Wróć do „Główne anteny TVP”