Wybory w mediach (dawniej: Wybory w TV)

Dyskusja o rynku telewizyjnym w naszym kraju, opinie, komentarze.
Awatar użytkownika
waldus_5
Junior
Posty: 1353
Rejestracja: 25 sty 2009, 16:12
x 1
x 25

Wybory w TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: waldus_5 »

http://www.tvn24.pl/12690,1712916,0,1,s ... omosc.html

Polecam w szczegółach informują o zmianach. Lokale na pewno będą otwarte od 7-21 (do tej pory istniała swoboda w decydowaniu o porze otwarcia).

Będą bilbordy (bez Tuska bo zapowiedział, że nie da się wydrukować), będą spoty, będą bloki prezentujące audycje komitetów wyborczych.
▲waldus_5
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod
Posty: 8576
Rejestracja: 27 sie 2010, 18:41
Lokalizacja: Warszawa
x 170
x 870

Wybory w TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: matik »

waldus_5 pisze:Polecam w szczegółach informują o zmianach. Lokale na pewno będą otwarte od 7-21 (do tej pory istniała swoboda w decydowaniu o porze otwarcia)..
Chyba nie wiesz o czym piszesz. Do tej pory lokale musiały być otwarte od 6 do 20
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49674
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3242

Wybory w TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

@waldus_5 chodzi o ten fragment:
tvn24.pl pisze:W kodeksie ujednolicono godziny głosowania we wszystkich rodzajach wyborów, również dwudniowych; zatem lokale wyborcze podczas tegorocznego głosowania będą otwarte w godz. 7-21.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49674
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3242

Wybory w TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Polsat News jako pierwsza stacja wprowadziła audycję poświęconą tegorocznym wyborom parlamentarnym. Od 8 sierpnia codziennie o 22:15 emitowany jest cykl "Polska wybiera". Więcej: http://tvpolsat.info/news.php?readmore=3273. Tak sobie myślę, że dobrze by było, gdyby tak był nazwany wieczór wyborczy Polsat News.

Ponadto biura reklamy TVP i Polsatu ogłosiły możliwość kupna czasu antenowego na ogłoszenia wyborcze, które w tych stacjach mogą być emitowane od 4 sierpnia aż do 7 października br. Więcej na stronach tych biur reklam.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
waldus_5
Junior
Posty: 1353
Rejestracja: 25 sty 2009, 16:12
x 1
x 25

Wybory w TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: waldus_5 »

matik pisze:
waldus_5 pisze:Polecam w szczegółach informują o zmianach. Lokale na pewno będą otwarte od 7-21 (do tej pory istniała swoboda w decydowaniu o porze otwarcia)..
Chyba nie wiesz o czym piszesz. Do tej pory lokale musiały być otwarte od 6 do 20
Tak się zdarza, że czasem wiem o czym piszę. Nie raz byłem w komisji wyborczej. Ostatnimi laty często były różnego rodzaju przesuwy w godzinie otwarcia, w zależności od pory roku/rodzaju wyborów. Niejedno ci mogę powiedzieć o rzeczach o których ty nie masz bladego pojęcia, zwłaszcza w tych sprawach. Następnym razem przeanalizuj za nim napiszesz "chyba nie wiesz o czym piszesz".
_________________________________________________________

Czyli kampania wyborcza wkracza w decydujące starcie, nic dziwnego wbrew pozorom zostało mało czasu. Najgoręcej będzie po wakacjach.
▲waldus_5
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod
Posty: 8576
Rejestracja: 27 sie 2010, 18:41
Lokalizacja: Warszawa
x 170
x 870

Wybory w TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: matik »

Trzeciak3q33 pisze:Polsat News jako pierwsza stacja wprowadziła audycję poświęconą tegorocznym wyborom parlamentarnym.
A "Widzę i sprawdzam" w TVN24 jest od 18 lipca ...
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49674
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3242

Wybory w TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Ale "Widzę i sprawdzam" nie jest osobną audycją, tylko cyklem w ramach magazynu "Dzień po dniu".

Przy okazji dziś TVN rozpoczął sprzedaż czasu antenowego poświęconego na ogłoszenia wyborcze.

A TVP już rozpoczął puszczanie ogłoszeń wyborczych. Oprawa tych ogłoszeń taka sama, jak podczas wyborów parlamentarnych w 2005 i 2007 roku (z granatową planszą z mało widocznym budynkiem parlamentu polskiego) i muzyką na pianinie.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod
Posty: 8576
Rejestracja: 27 sie 2010, 18:41
Lokalizacja: Warszawa
x 170
x 870

Wybory w TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: matik »

Może to szczegół, ale TVN wczoraj, a nie dziś rozpoczął sprzedaż czasu antenowego na ogłoszenia wyborcze.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49674
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3242

Wybory w TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Od 3 września w związku z kampanią wyborczą - dodatkowe wydanie "Panoramy" w TVP2 o 20:50.

A od 7 września w każdą środę o 22:10 - debaty wyborcze pod nazwą "Wybory Polaków" w TVP1.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod
Posty: 8576
Rejestracja: 27 sie 2010, 18:41
Lokalizacja: Warszawa
x 170
x 870

Wybory w TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: matik »

Trzeciak pisze:Od 3 września w związku z kampanią wyborczą - dodatkowe wydanie "Panoramy" w TVP2 o 20:50.
Tylko w soboty i żeby puścić jeszcze reklamy w trakcie The Voice of Poland.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49674
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3242

Wybory w TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

W ostatnią sobotę gorącym tematem było publiczne zaproszenie PiS-u do debat przez PO. Sprawa wywołała kontrowersje - chodziło o to, że w debatach miałyby uczestniczyć dwie największe partie w polityczne w Polsce. Dziś wiadomo, że PO zaprasza także inne partie polityczne.

Jak się okazało cała sprawa została wywołana prawdopodobnie przez ... TVN - więcej: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title, ... &_ticrsn=3.

Już wiadomo, że pojutrze o 12:00 odbędzie się pierwsza debata z Ministrem Edukacji Narodowej - Katarzyną Hall zaproponowana przez PiS.

Na koniec - oświadczenie TVP: http://mediafm.net/telewizja/32651,TVP- ... czych.html
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49674
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3242

Wybory w TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... ZYWO_.html - dziś odbyła się pierwsza debata wyborcza Polsat News. Na nią zostali zaproszeni najważnejsze osoby 5 parlamentarnych partii politycznych w Polsce - PO, PiS, SLD, PSL i PJN. Przyszły tylko dwie osoby - premier Donald Tusk i wicepremier - Waldemar Pawlak.

Przez kilka minut debatę transmitowal Polsat, który brutalnie przerwał transmisję emitując zapowiedzi i blok reklamowy. Trochę mnie wkurzyło (nie posiadam dostępu do PN), bo skoro wiedzieli, że debata będzie trwała ponad 40 minut, to Polsat zdecydował się emitować. Mogli już z tej retransmisji zrezygnować, i nie byłoby problemu. Warto dodać, że o debacie wspomniało nawet konkurencyjne TVP Info.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Dijon
VIP Expert
Posty: 6518
Rejestracja: 28 gru 2009, 21:48
x 131
x 58

Wybory w TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dijon »

Kurcze, za późno przełączyłem na Polsat :( Też nie mam Polsatu News. Dobrze, że i tak Polsat pokazał tych kilka minut tej debaty, bo wcale nie musiał tego robić. Pewnie nie było przez to sportu i pogody...

Moim zdaniem powinno być tak jak powiedział Grzegorz Napieralski, że debaty powinny być dostępne dla wszystkich, a nie tylko dla tych, którzy mają dekoder.
Awatar użytkownika
TomaszGasior
Użytkownik
Posty: 153
Rejestracja: 13 lut 2011, 20:09
x 7
Kontakt:

Wybory w TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: TomaszGasior »

Dodam jeszcze, że debatę przerwano w połowie zdania, przerwał ja ident oczywiście w 4:3 i jeszcze z emitowanym logotypem, choć zwykle Polsat na oprawie logotypu nie nadaje (pewnie przez przypadek).
Nie jestem pewny, ale wydaje mi się, że debatę przerwano identem z parą młodą jadącą po schodach ruchomych, a przecież tego identu już nie mogą używać. Mam rację, czy tylko mi się zdawało?
Awatar użytkownika
Peter Parker
VIP Expert
Posty: 1235
Rejestracja: 21 wrz 2007, 22:38
Lokalizacja: 076
x 21
x 33

Wybory w TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Peter Parker »

Kto im zabroni go używać?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rynek telewizyjny w Polsce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości