Czwórka (telewizja Polskiego Radia)

Stacje telewizyjne, które zniknęły z polskiego rynku.
Awatar użytkownika
waldus_5
Junior
Posty: 1353
Rejestracja: 25 sty 2009, 16:12
x 1
x 25

Czwórka (telewizja Polskiego Radia)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: waldus_5 »

Ja nie lubię kanałów z bajkami, nie lubię zone raelity, nie lubię tvp histotia, nie lubię nat geo wild .... ale to nie znaczy, że chcę ich likwidacji, na szczęście w demokracji decyduje masa a nie jednostka (przynajmniej dobrze w tym przypadku, co do innych rzeczy zdania są podzielone).

Doskonały pomysł kanału, zawartość muzyczna średnio do mnie trafia, ale do wytrzymania, więcej takich kanałów, mniej wizji MTV, co do kosztów, to największa część inwestycji za nimi, studio, reżyserka, wyposażenie, a szef PR widać, że się mało na czym zna żaden kanał nie przynosi zysków od pierwszego dnia, tylko po pewnym czasie osiąga rentowność, nawet po kilku latach.
▲waldus_5
Awatar użytkownika
Ice
VIP Expert
Posty: 2669
Rejestracja: 06 mar 2008, 21:35
x 10

Czwórka (telewizja Polskiego Radia)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ice »

odrodzony pisze:No najlepiej zostawić kanał który w lipcu osiągnął średnio 300 widzów no gratulacje.
Brawo młody. Sęk w tym, że takiemu kanałowi potrzebny jest czas i... odpowiednia promocja. Samo radio nie wystarcza, potrzebne też są inne w miarę ciekawe działania promocyjne (Czwórka słynie z różnych ciekawych akcji). Zgodzę się z wypowiedzią któregoś z internautów, że prezesi po uruchomieniu jakiejś stacji po niespełna pół roku już chcieliby na takim projekcie zarabiać a tu nie do końca o to chodzi w tym biznesie. Gratuluję więc Tobie, ale myślenia.

Poza tym - jeśli coś Tobie się nie podoba to po prostu tego nie oglądaj. Przecież obsługę pilota masz pewnie opanowaną. Twoja argumentacja jest po prostu bez sensu.
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod
Posty: 8569
Rejestracja: 27 sie 2010, 18:41
Lokalizacja: Warszawa
x 170
x 866

Czwórka (telewizja Polskiego Radia)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: matik »

telefan pisze:
SNOL pisze:Szykują się zmiany w ramówce albo ekipie Czwórki, ponieważ Justyna Dżbik - prowadząca "Pod lupą" (w dni powszednie od 13.00 do 16.00) - będzie prowadziła od września kulturalno-edukacyjny program "Poziom 2.0" na antenie TVP2 (również pon-pt, o godz. 16.15!). Albo nastąpią zmiany w ramówce i audycja Dżbika zostanie przeniesiona na inną porę dnia, albo prowadząca zrezygnuje z etatu w Polskim Radiu (nad czym bym ogromnie ubolewał!).
Z Al. Niepodległości (siedziba PR) na Woronicza jest parę kroków, więc przy wyjściu ze studia około 15.50 nie powinno być problemów by zdążyć na 16.15 ;) . I tu nadmienię, że w Qadransie kutury (TVP Warszawa) dominuje piękniejsza strona Czwórki :P bo obok JDż widzę tam także Ulę Kaczyńską.

Odnośnie nowego newsa: Siezieniewski jest już dla mnie skończony. Faktem jest, że widownia po pół roku jest niska. Ciekawi mnie jednak co by było, gdyby dostali miejsce w MUX-1.
Prowadzenie programu nie polega tylko na przyjściu do studia na 5 minut przed wejściem na antenę. Program trzeba wcześniej razem z redakcją przygotować.
Awatar użytkownika
SNOL
Immortal VIP
Posty: 3931
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:42
Lokalizacja: Wrocław
x 274
x 323
Kontakt:

Czwórka (telewizja Polskiego Radia)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SNOL »

Czytając ostatniego newsa nt. wątpliwości nowego prezesa i komentarze pod spodem zastanawiałem się, co można by zrobić, aby Czwórka osiągnęła sukces. Są to na razie takie powierzchowne propozycje, które warto byłoby poważnie przemyśleć w gabinetach Polskiego Radia.
Uważam, że stacja powinna walczyć o miejsce w ofercie Cyfrowego Polsatu, a także w ofercie kablowej UPC (teraz jest tylko w cyfrowej, której liczba abonentów jest niewspółmierna z liczbą "kablowców"). Szefowie powinni lobbować u KRRiT ws. miejsca w którymkolwiek multipleksie DVB-T. Jak zwiększyć dochody? Nie sądziłem, że kiedyś to napiszę: obok okienka z przekazem internetowym i w aplikacji CzwórkaPlayer (autorstwa insys.pl) zamieścić banner reklamowy. Być może niezłym pomysłem byłaby emisja takich samych reklam w internecie, jak w przekazie telewizyjnym. Kolejny punkt: zwiększenie zasięgu radiowego - zamiast likwidacji nadajników należy zainwestować w ich rozbudowę. Kpiną jest, że sygnał zrywa się np. już niedaleko centrum Poznania albo tuż po minięciu tabliczki z przekreślonym napisem "Wrocław". Nawet gdyby ktoś chciał posłuchać Czwórki, nie zrobi tego z powodów technicznych. Ważnym elementem jest kampania reklamowa, której zabrakło. Ostatnią kampanię przeżyło to radio jeszcze za czasów PR Euro. Citylighty, ogólnie outdoor w centrach miast to jest to! Podstawową częścią dążenia do sukcesu jest brak ingerencji w zawartość merytoryczną i muzyczną stacji. Bez wzięcia pod uwagę m.in. tych propozycji radiostacja, jak i kanał tv będą nadal przynosiły straty. Może warto by się zakręcić wokół UE i powalczyć o jakieś dofinansowanie? Nie wiem, nie bez powodu nie siedzę w tych gabinetach. Może rzeczywiście prezes pójdzie po rozum do głowy i zacznie kombinować, aby Czwórka zaczęła zarabiać bez likwidacji jej telewizyjnego odpowiednika?
Tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad 14 lat.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

Czwórka (telewizja Polskiego Radia)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

A może na promocję nie ma pieniędzy? Oferta Czwórki nie jest na tyle ciekawa, by zbierać rzeszę widzów.
Awatar użytkownika
odrodzony
Obserwator
Posty: 517
Rejestracja: 24 kwie 2011, 11:39
Lokalizacja: Powiat Toruński
x 1
Kontakt:

Czwórka (telewizja Polskiego Radia)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: odrodzony »

Ice pisze:Poza tym - jeśli coś Tobie się nie podoba to po prostu tego nie oglądaj. Przecież obsługę pilota masz pewnie opanowaną. Twoja argumentacja jest po prostu bez sensu.
A myślisz że to oglądam?Oczywiści że nie!Ale dobra już nie będę się wypowiadać w ten sposób ;)
PS gdyby na Czwórce leciał jakiś sport to może oglądalność by mieli wyższą a tak to...
sziraczek17
Junior
Posty: 780
Rejestracja: 28 gru 2008, 19:07
x 3
Kontakt:

Czwórka (telewizja Polskiego Radia)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sziraczek17 »

Jaki niby sport? Przecież to nie jest kanał sportowy ani ogólnotematyczny. Jest to po prostu radio na wizji, i albo to się przyjmie w Polsce, tak jak np. we Włoszech, że będzie miało jakąś rentowność, albo nie.
Awatar użytkownika
waldus_5
Junior
Posty: 1353
Rejestracja: 25 sty 2009, 16:12
x 1
x 25

Czwórka (telewizja Polskiego Radia)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: waldus_5 »

To nie jest kanał ogólnotematyczny, to stacja radiowa z wizją, o jakim sporcie Odrodzony piszesz? Jeżeli nawet traktować go jako autonomiczny kanał tematyczny, to raczej jako muzyczny, czy od VIVY i MTV też żądasz relacji sportowych? Człowieku mam nadzieję, że żartowałeś tym sportem, poza tym widzę, że nie rozumiesz "wizji" tego kanału, jego trzeba traktować z przymrożeniem oka, to stacja radiowa, tyle że zamiast jakieś dekoderowej planszy z nutkami masz obraz na żywo ze studia, tam się nie mówi do kamery, dziennikarze się nie krępują, pokazują gesty niedozwolone w telewizji.

Jeszcze słowo na niedzielę, są kanały których nie lubię, tak jak programy których nie lubię, ale jeśli istnieją to znaczy, że ktoś to ogląda, może nawet to lubi i póki taka audycja nie nawołuje do popełniania zbrodni, nie szerzy nienawiści to nie oponuję za jej zamykaniem. Jedynym kanałem który bym zamkną to TRWAM, a i to niekoniecznie najpierw starałbym się zamknąć w psychiatryku dyrektora.
▲waldus_5
sziraczek17
Junior
Posty: 780
Rejestracja: 28 gru 2008, 19:07
x 3
Kontakt:

Czwórka (telewizja Polskiego Radia)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sziraczek17 »

Każdy kanał póki przynosi rentowność jest potrzebny. Jeśli trafia do danej grupy docelowej, która przynosi zyski właścicielom, nie ma potrzeby jego zamykania. Jeśli w tej w chwili Czwórka zmieniłaby swój profil, tak jak to poniekąd zrobiły TVN Warszawa czy Gra, emitując powtórki z TVN-u, oznaczałoby jej bardzo szybkie zamknięcie. Po prostu, albo coś wypala w formie zamierzonej, albo nie. Pomijając nawet fakt, że emisja jakiegokolwiek sportu wiązałaby się z dużymi kosztami, a raczej ta stacja nie należy do najbardziej bogatych.
Awatar użytkownika
waldus_5
Junior
Posty: 1353
Rejestracja: 25 sty 2009, 16:12
x 1
x 25

Czwórka (telewizja Polskiego Radia)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: waldus_5 »

Czwórka powinna się uśmiechnąć do TVP, trochę reklam na antenach TVP, a tak w ogóle to obie spółki przegapiły wakacje, świetny okres czasu, w czasie którego, można było pokazywać jakąś krótszą audycję w ciągu dnia np. na TVP1 lub 2 równolegle z Czwórką, w ten sposób propagować radio z wizją.

Ja jednak mam nadzieję, że czwórka pozostanie czwórką, czyli radiem, i to radio będzie priorytetem, a to, że ma wizję, świetnie uzupełnia misję nadawców publicznych, czyli misję rozrywki, muzyki.
▲waldus_5
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod
Posty: 8569
Rejestracja: 27 sie 2010, 18:41
Lokalizacja: Warszawa
x 170
x 866

Czwórka (telewizja Polskiego Radia)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: matik »

Jedyne czego Czwórce brakuje to:
1. Dobrej reklamy
2. Dobrego zasięgu i umiejscowienia na liście kanałów, bo wg mojej opinii co z tego że kanał będzie w N, C+ czy CP na jakiejś 2xx pozycji, to tak jak by go nie było, gdyż przeciętny człowiek tam już nie zagląda.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

Czwórka (telewizja Polskiego Radia)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Pozycja 200 czy 300 nie jest zła. Weź pod uwagę, że w ofertach cyfrowych pakietuje się kanały, dzieląc je na liście na filmowo-serialowe, sportowe, dziecięce czy też muzyczne. W Vectrze Czwórka zajmuje pozycje 613 i jest w pakiecie kanałów muzycznych. Reklama nie musi pomóc, po prostu rynek muzyczny jest zbyt trudny aby od razu się wybić - przekonuje sę o tym Eska TV, rebel:tv czy wspomniana Czwórka... VIVA i MTV też dostają po dupie.
Awatar użytkownika
waldus_5
Junior
Posty: 1353
Rejestracja: 25 sty 2009, 16:12
x 1
x 25

Czwórka (telewizja Polskiego Radia)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: waldus_5 »

Niestety czwórka się nie promuje, z drugiej strony, uruchomienia kanału to inwestycja która długo się zwraca, i trzeba się z tym liczyć.

Co do pozycji, to chyba ważniejsze od miejsca 200 czy 300 jest rzeczywiście ważne aby w bezpośrednim otoczeniu były kanały muzyczne, druga sprawa, że wiele dekoderów daje możliwość tworzenia własnych list, z własną kolejnością, wyjątkiem są chyba wynalazki Cyforwego Polsatu , choć skądinąd wiem, że ludzie niechętnie grzebią się z tym, zostawiają standardowy układ, zwłaszcza na platformach satelitarnych, kablówkowcy są chyba nauczeni układania po swojemu.
▲waldus_5
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod
Posty: 8569
Rejestracja: 27 sie 2010, 18:41
Lokalizacja: Warszawa
x 170
x 866

Czwórka (telewizja Polskiego Radia)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: matik »

A w UPC 787. Wiem że kanały się pakietuje, ale ja zwróciłem uwagę na platformy satelitarne, gdzie wygląda to inaczej, a mianowicie umieszczanie takiego kanału wśród kanałów FTA (wiem, Czwórka jest FTA), które w większości przypadku niczego ciekawego nie emitują lub nie są po polsku. W sieciach kablowych sprawa wygląda zupełnie inaczej, jest mało kanałów zagranicznych, a kanały tematyczne są pogrupowane w dużych odstępach, czego nie ma na platformach satelitarnych. Poza tym Czwórka nie jest rozpowszechniona w wielu kablówkach.
Awatar użytkownika
Dijon
VIP Expert
Posty: 6518
Rejestracja: 28 gru 2009, 21:48
x 131
x 58

Czwórka (telewizja Polskiego Radia)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dijon »

http://media2.pl/media/83988-Czworka-Ra ... wieku.html

W debacie pojawi się również Kamil Durczok (źródło: Czwórka).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zlikwidowane kanały telewizyjne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości