Tele 5 i Polonia 1

Dyskusje na temat kanałów telewizyjnych działających aktualnie na polskim rynku.
sebol
Użytkownik
Posty: 118
Rejestracja: 16 lip 2006, 17:24
x 2
x 1

Tele 5 (HD) i Polonia 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sebol »

Pitus pisze:
Mocny FULL pisze:Wszystkie zmiany na plus, prócz belek w lewym górnym rogu, wczoraj akurat widziałem belkę "Romans" - ledwo odczytałem co tam pisze...
Włączyłem dosłownie na 2 minuty podczas "Bananowej młodzieży" i nie widziałem już belki w lewym górnym rogu. Czyżby zrezygnowali, czy tylko zapomnieli ;)
Niestety, ale tylko zapomnieli. Kiedy ja oglądałem BM to cały czas belka była widziana...
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Tele 5 (HD) i Polonia 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Karol pisze:
kisiel205 pisze:Co do bajek to mogły być na antenie takiej Polonii 1 tego samego powodu z którego są one na TVN Style. Pisząc o starociach macie racje ale Polohia 1 mogłaby emitować inne - te z bibloteki Tele 5. W ogóle programami z jej archiwów wybranymi pod format stacji można by poszerzyć ramówkę stacji.
Ale nikt nie powiedział, że Polonia 1 ma być w jakikolwiek sposób konkurencją dla TVN Style. Mają podobną grupę docelową, ale różną formułę.
kisiel205 pisze:Jeżeli chodzi o Top Shop i Erotyki to mogłyby wylatywać z ramówki etapowo po max. 2 godziny na 1 blok np: tak by po pierwszym z tych Polonia 1 zaczynała o 17 w dni powszednie (a w weekendy od 13) a kończyła o północy swoje nadawanie.
Daj spokój z tymi propozycjami. Nie obchodzi mnie, że robisz z siebie pośmiewisko w internecie, grunt byś nie robił tego na tym forum, chyba, że chcesz mieć kolejną przerwę w jego odwiedzaniu. Mojemu przedmówcy też się to szykuje.
Spokojnie - to była tylko jedna mała propozycja a co do oznaczeń to mi są obojętne i nie przeszkadzają w oglądaniu Polonii 1. Liczy się oferta programowa a nie grafika :)
A co do tego porównania do TVN Style pod względem emisji bajek miałem na myśli że nie muszą one wcale kłócić z kobiecym charakterem stacji a wspomniana stacja jest tego przykładem.
Poland - Aktywnie najlepszy!
sziraczek17
Junior
Posty: 780
Rejestracja: 28 gru 2008, 19:07
x 3
Kontakt:

Tele 5 (HD) i Polonia 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sziraczek17 »

No tak w archiwum Tele5 są bajki, które na pewno podbiją dzisiejszy rynek "Denver, ostatni dinozaur" :D Nie ośmieszaj się chłopie, bo nawet sama Polonia1 odcina się od swoich włoskich, zniszczonych do bólu taśm, a ty im to ciągle wywlekasz, jak nie na Facebooku (króry nie raz był nieźle przez ciebie zaspanowany), to tu. Masz do nich propozycje, pisz na ich e-mail, który podają.
Nie wiem czy zauważyliście, ale wczoraj podczas emisji T&T nie było tej sławnej informacji gatunkowej. Czy to się wcześniej zdarzało, czy jednorazowa wpadka?
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Tele 5 (HD) i Polonia 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Właśnie nie chodzi mi o te stare taśmy które w większości nadają się do wyrzucenia. Chodzi mi zaś o te nowsze bajki które dawniej pokazywała stacja Tele 5 m.in podany przez ciebie przykład czy klasyk w postaci bajki ''Szeherezada'' którą Piątka emitowała kilka miesięcy po swoim starcie.
Poland - Aktywnie najlepszy!
sziraczek17
Junior
Posty: 780
Rejestracja: 28 gru 2008, 19:07
x 3
Kontakt:

Tele 5 (HD) i Polonia 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sziraczek17 »

I uważasz, że ktoś to będzie oglądał, jeśli jest dużo kanałów dziecięcych, a zdecydowanie lepsze i bardziej lubiane bajki emituje Polsat, Czwórka, Szóstka, Puls, Style, Jedynka? Bo wydaje mi się, że nikt. Zresztą Polonia ma już opracowane pasma na nowe programy, a emisja o 6 rano jak dotychczas mija się już w ogóle z celem. Z Piątką jest to samo.
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Tele 5 (HD) i Polonia 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

W sumię co do Polonii 1 masz racje ale w Tele 5 napewno znalazło by się miejsce na bajki choćby o tej 6:30 a Buon Apetito czy Werdykt można zawsze puścić wcześniej. Polonia 1 pasmo po bajkach mogłaby zapełnić produkcjami własnymi z Piątki m.in emitowanym ok. 2006 roku programem poradnikowym ''Moje Dziecko'' czy blokiem muzycznym.
Poland - Aktywnie najlepszy!
sziraczek17
Junior
Posty: 780
Rejestracja: 28 gru 2008, 19:07
x 3
Kontakt:

Tele 5 (HD) i Polonia 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sziraczek17 »

Już ci napisałem, że takie propozycje kieruj na ich mail (jeżeli tam nie jesteś zablokowany). Pisałem już o tym i jeszcze raz napiszę. Kto by chciał oglądać te starocie o 6:30? Dzieci albo o tej porze śpią, albo wychodzą do szkoły, jeśli mają do niej daleko. O weekendzie nie może być mowy, bo o szóstej każdy śpi. Werdykt czy Buon Appetitto, ma sens, gdyż jest kierowany do szerszej publiczności, a o tej godzinie mogą to oglądać np. osoby starsze wstające wcześnie. TVN zrezygnował z emisji znacznie lepszych bajek, nie bez powodu.
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Tele 5 (HD) i Polonia 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

No może 6:30 to przesadzona pora ale mogłaby być inna np: 16:00 za dokument który i tak jest o 19:30.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Mocny FULL
Activist
Posty: 2631
Rejestracja: 27 lip 2010, 19:19
Lokalizacja: Essen [Deutschland]
x 10

Tele 5 (HD) i Polonia 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mocny FULL »

Zaraz ktoś napisze, że 16:00 to nieodpowiednia pora... Kisiel wtedy mu przyzna racje i będzie podawał kolejne propozycje...

Dla mnie równie dobrze liczy się grafika, jak i oferta programowa.
Srały muchy, będzie wiosna. Będzie trawka lepiej rosła - wł.

INNA
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Tele 5 (HD) i Polonia 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

kisiel205 pisze:No może 6:30 to przesadzona pora ale mogłaby być inna np: 16:00 za dokument który i tak jest o 19:30.
Zignorowałeś moje poranne ostrzeżenie. Ban na 1,5 miesiąca.
Awatar użytkownika
Mocny FULL
Activist
Posty: 2631
Rejestracja: 27 lip 2010, 19:19
Lokalizacja: Essen [Deutschland]
x 10

Tele 5 (HD) i Polonia 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mocny FULL »

Na niektórych stronach internetowych nie podają już, kiedy rozpoczyna się TOP SHOP.
07:00 Bananowa młodzież; 19:00 Anita, itd. 06:50 Geronimo; 14:00 A życie kołem się toczy, itd.
Srały muchy, będzie wiosna. Będzie trawka lepiej rosła - wł.

INNA
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Tele 5 (HD) i Polonia 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

http://www.youtube.com/watch?v=46Ou1WDalt8 pamiętam ten program z lat 90... :)
Awatar użytkownika
Mocny FULL
Activist
Posty: 2631
Rejestracja: 27 lip 2010, 19:19
Lokalizacja: Essen [Deutschland]
x 10

Tele 5 (HD) i Polonia 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mocny FULL »

Logo obniżyli, czyli zostawili tak, jak było na początku.
Srały muchy, będzie wiosna. Będzie trawka lepiej rosła - wł.

INNA
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod
Posty: 8576
Rejestracja: 27 sie 2010, 18:41
Lokalizacja: Warszawa
x 170
x 870

Tele 5 (HD) i Polonia 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: matik »

Wczoraj Polonia 1 podczas emisji Akademii fitness i kulturystyki, czy jakoś tak, program emitowała w okienku tzn. program był w 4:3, ale po każdej stronie były czarne paski, czyli coś na wzór jak by nadawali w 16:9 program 4:3 pilarbox, ale w 16:9 nie byli.
Awatar użytkownika
Majkell
VIP Expert
Posty: 589
Rejestracja: 26 maja 2006, 21:23
x 1
Kontakt:

Tele 5 (HD) i Polonia 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Majkell »

I oto ruszyła - nowa strona Polonii 1: http://www.polonia1.tv ;)

Czytelna i przejrzysta, choć kolorystycznie dość pstrokata. :P Prezentuje się jednak całkiem atrakcyjnie i moim zdaniem jest nawet estetyczniejsza niż np. witryna "siostrzanej" Tele 5. Choć pewnych szczegółów się przyczepię - mianowicie niegramatycznej pisowni tytułów. W polskich tytułach filmów czy seriali - podobnie jak w tytułach ksiażek - tylko pierwszy wyraz powinno pisać się wielką literą. Tak samo w nagłówkach: "Nowy program", a nie "Nowy Program". No i skoro już jesteśmy przy tego typu niuansach, to w miejsce linku "press" widziałbym raczej trafniejsze i bardziej swojsko brzmiące "o nas". ;)

A tak trochę odchodząc od samej strony... Obejrzałem sobie zwiastun tej nowej produkcji własnej - "Kobiece prawdy" - i tu niestety muszę stwierdzić, że prowadząca wypadła wyjątkowo słabo. Mówi jak robot i generalnie zachowuje się, jakby pierwszy raz stała przed kamerą. Pewnie z czasem się "wyrobi", ale czy nie lepiej było zaangażować kogoś już sprawdzonego?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe stacje telewizyjne w Polsce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Patrique2001 i 13 gości