ATM Rozrywka

Dyskusje na temat kanałów telewizyjnych działających aktualnie na polskim rynku.
Awatar użytkownika
Peter Parker
VIP Expert

ATM Rozrywka

Post autor: Peter Parker » 11 lut 2012, 21:36

Moja propozycja - zrobić pasmo muzyczne (choćby w nocy, zamiast pisku z generatora czy jakiejś planszy), lecz nie z aktualnymi hitami, ale lata 80., 90. Coś a'la Radio Złote Przeboje ;)

PS. Kiedy pierwsze emisje? (początek marca br, koniec marca przyszłego...) i kiedy poznamy logo?
Johny Begood
Poster

ATM Rozrywka

Post autor: Johny Begood » 11 lut 2012, 21:43

damian1993 pisze:A jeśli chodzi o reality show, to byłyby one w ramówce zaraz po starcie?
Jeśli się uda załatwić kwestie licencyjne i jeśli stan techniczny nośników będzie OK (teraz jest to sprawdzane), to tak. Ale nie od 1 marca (wtedy ruszy emisja testowa - będziecie zaskoczeni naszym 'obrazem kontrolnym'), ale po 1 czerwca 2012.
CZERWONE I NIETRANSPARENTNE LOGO EKRANOWE JEST OK! :D
Johny Begood
Poster

ATM Rozrywka

Post autor: Johny Begood » 11 lut 2012, 21:48

Peter Parker pisze:Moja propozycja - zrobić pasmo muzyczne (choćby w nocy, zamiast pisku z generatora czy jakiejś planszy), lecz nie z aktualnymi hitami, ale lata 80., 90. Coś a'la Radio Złote Przeboje ;)

PS. Kiedy pierwsze emisje? (początek marca br, koniec marca przyszłego...) i kiedy poznamy logo?
Na DVB-T są już dwie stacje muzyczne - nie chcemy robić konkurencji kolegom z Eski i Polo (nawet nie bylibyśmy w stanie - to fachowcy od muzycznych stacji radiowych i TV).

Logo stacji jest pochodną nazwy, a jak się domyślacie obecna nazwa raczej się nie utrzyma. Oprawa graficzna wystartuje 1 czerwca wraz z emisją. BTW: może macie jakiś ciekawy pomysł na nazwę?
Awatar użytkownika
Peter Parker
VIP Expert

ATM Rozrywka

Post autor: Peter Parker » 11 lut 2012, 22:00

Eska i Polo prezentują całkiem inną muzykę niż tą, co zaproponowałem. W ogóle w polskiej telewizji jest bardzo mało takiego typu utworów.

Co do nazwy, to ATM Rozrywka jest bardzo dobrą nazwą.
Johny Begood
Poster

ATM Rozrywka

Post autor: Johny Begood » 11 lut 2012, 22:09

Peter Parker pisze:Co do nazwy, to ATM Rozrywka jest bardzo dobrą nazwą.
Serio? Podoba się? Hm, a my mieliśmy mieszane uczucia. Zastanowimy się.
Wracając do muzyki: nie planowaliśmy emisji teledysków ani muzyki w żadnej formie. Ale.... , chcemy robić, w miarę możliwości, stację dla widzów, a nie dla siebie. Jeśli zorientujemy się, że taka muzyka przełoży się na ratingi - dlaczego nie? Impossible is nothing.
Awatar użytkownika
SzymonNP
VIP Expert
Kontakt:

ATM Rozrywka

Post autor: SzymonNP » 11 lut 2012, 22:29

Może tak ATM Show nazwać
Obrazek
Najnowszy wpis - wejdź
27/01/10-18/07/18 Szytr Wielki | Od 18/07/18 SzymonNP
Pozdrawiam, Szymon.
Awatar użytkownika
Dejmian
VIP Expert

ATM Rozrywka

Post autor: Dejmian » 11 lut 2012, 22:31

A może ATM TV? :)
10 lat na forum! :)
Johny Begood
Poster

ATM Rozrywka

Post autor: Johny Begood » 11 lut 2012, 22:54

Czyli w skrócie ATV? Mamy coś takiego na 'długiej liście'.
ATM Show? Fajne.
Awatar użytkownika
jekyll
Junior

ATM Rozrywka

Post autor: jekyll » 11 lut 2012, 22:59

ATV nie. Już mamy TTV, a jak tak dalej pójdzie to będzie całyalfabetTV. ATM Show jest spoko.
Awatar użytkownika
SzymonNP
VIP Expert
Kontakt:

ATM Rozrywka

Post autor: SzymonNP » 11 lut 2012, 23:01

ATV było kiedyś były to kanały koprodukcji z Polsatem. Np. ATV Smyk, ATV Komedia.
Obrazek
Najnowszy wpis - wejdź
27/01/10-18/07/18 Szytr Wielki | Od 18/07/18 SzymonNP
Pozdrawiam, Szymon.
Awatar użytkownika
Ediss
VIP Expert

ATM Rozrywka

Post autor: Ediss » 11 lut 2012, 23:16

Mnie z tych wszystkich propozycji nadal najbardziej podoba się "ATM Rozrywka".
Obrazek
tekkno
Użytkownik

ATM Rozrywka

Post autor: tekkno » 11 lut 2012, 23:26

ATM i tyle - może taka nazwa być, mi odpowiada. ATM Channel - z lekka "amerykańsko" :P coś a'la FOX Channel :P.
Co do ramówki, ja jestem przeciwnikiem programów reality show i talent show. Dość tego typu produkcji w innych stacjach. Wszystko na jedno kopyto. Powinniście wyróżnić się czymś specyficznym. Ewentualnie jakaś powtórka starych programów ATM, ale to nie może być główna ramówka stacji ATM. I nie po 10 razy w tygodniu!
Dużo ludzi na innych forach z sentymentem wspomina ramówkę nieistniejącego już RTL7. Ja bym chciał właśnie ATM w takim stylu. Dobra klasyczne amerykańskie, angielskie (starsze) sitcomy (nowe też oczywiście mogą być) - 3-cia planeta od słońca, Świat wg Bundych, Allo Allo. Allo Allo mógłbym oglądać bez końca - serial "the best". Z polskich "Miodowe Lata"..a może by od TVP odkupić prawa do transmisji "Lokatorów"? - też by było super.
Do tego koniecznie dobre zagraniczne serial - nie koniecznie nowe , mogą być te starsze sprzed kilku lat. Tego właśnie brakuje w telewizji naziemnej - zagranicznych seriali. Wszyscy teraz stawiają na te "oklepane" polskie produkcje. Ja bym z miłą chęcią obejrzał "LOST'a" (zagubieni) :P to już przecież starsza produkcja jest :] ... "The 4400", może "Twin Peaks"? "Millennium" Chrisa Cartera. "Archiwum X" - to by było coś!!!
"Earth2" (Ziemia 2), "Jericho", "Kyle XY" , coś z produkcji "StarGate". "StarTrek'a" też bym chciał bardzo zobaczyć (nie puszczany nigdzie w niekodowanej TV StarTrek Enterprise). No i jako wielkiemu fanowi Sci-fi marzy mi się w TV serial Battlestar Galactica !!! To nie są jakieś super nowe produkcje - więc cenowo / licencyjnie też chyba aż tak drogie nie są. We wszystkich TV takie produkcje serialowe (zagraniczne) są teraz marginalizowane.
Z filmów też jest dużo pomijanych w polskiej TV. Filmy Hitchcock'a. Pełnometrażowe StarTrek'i, Odyseja Kosmiczna 2001 i 2010, Odległy Ląd, BladeRunner (Łowca Androidów) - mnóstwo dobrego kina. "Moon (2009)" - mistrzowska produkcja!!!
Do tego chciałbym coś z nowego kina europejskiego, francuskiego, niemieckiego czy też hiszpańskiego - "Mr Nobody" (film genialny). Ciekawe też są nowe niemieckie komedie.
Marzą się mi też wszystkie filmy z Louisem De Funesem - te nie emitowane nigdy w polskiej TV.

Programy dokumentalno - podróżnicze - też super.

No i oczywiście podstawa - format obrazu 16:9 - dynamiczny, a nie tak jak nadaje TV6 starsze produkcje 4:3 "wklejone" na siłę do 16:9.

Byłoby miło oglądać taką stację.
Johny Begood
Poster

ATM Rozrywka

Post autor: Johny Begood » 11 lut 2012, 23:46

Blisko, blisko. 'Cheers', 'Wings', 'A-Team', 'Jake and The Fatman' (czyli 'Gliniarz i prokurator'), 'Family ties', 'LA Law' - tego typu klimaty. Częśc z tytułów jest obecna w polskich stacjach (np. Alf, Archiwum X) i może być kłopot z licencjami. Nowsze (np Lost) sa ciągle za drogie.

Zdaję sobie sprawę, że 'jeszcze się taki nie narodził..." ale będziemy się starać.

Format obrazu - wiadomo, 16:9 plus własne produkcje w HD (ale emisja w SD - specyfika polskiej NTC). Niestety starsze programy są w standardzie 4:3 i trzeba je będzie 'obcinać'.
Stilic
Obserwator

ATM Rozrywka

Post autor: Stilic » 12 lut 2012, 0:01

Seriale z lat 80s i 90s to byłoby coś. Miami Vice, Cheers, Magnum, Knight Rider, Full House, Are You Afraid of the Dark?, Goosebumps, Fresh Prince of Bel-Air, Daria - gdyby chociaż połowę z tych seriali udałoby wam się załatwić byłoby naprawdę miło.
Awatar użytkownika
Peter Parker
VIP Expert

ATM Rozrywka

Post autor: Peter Parker » 12 lut 2012, 0:01

"Obcinać"? :O Nie możecie zastosować dynamicznej zmiany formatu?

PS. A coś dla dzieci? Może "Pokemon" (pierwsze serie, a nie jakieś nowsze odmiany) i "Rocket Power"?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe stacje telewizyjne w Polsce”