ATM Rozrywka (2012-2021)

Stacje telewizyjne, które zniknęły z polskiego rynku.
Johny Begood
Poster
Posty: 2070
Rejestracja: 11 lut 2012, 16:34
x 1

ATM Rozrywka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Johny Begood »

Program stacji powinien być homogeniczny. Widz nie może mieć wątpliwości, jaką stację ogląda.
CZERWONE I NIETRANSPARENTNE LOGO EKRANOWE JEST OK! :D
Johny Begood
Poster
Posty: 2070
Rejestracja: 11 lut 2012, 16:34
x 1

ATM Rozrywka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Johny Begood »

komentator2012 pisze:Obraz kontrolny, jak obejrzałem tę próbkę od razu przyszło mi do głowy niemiecki kanał KI.KA i ich obraz kontrolny, znacie tą nie wiem jak nazwać - tę postać, powiem tę kostkę co to głuptaka zgrywa? - to jest właśnie porządny obraz kontrolny, tania produkcja a bawi przez całą noc :D
Dobre skojarzenie :)
CZERWONE I NIETRANSPARENTNE LOGO EKRANOWE JEST OK! :D
Awatar użytkownika
zesepo
VIP Expert
Posty: 2384
Rejestracja: 12 lut 2012, 13:42
Lokalizacja: Gdańsk
x 1
x 2
Kontakt:

ATM Rozrywka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zesepo »

Jakie ładne słowo, homogeniczny. Mi się ten obraz podoba i go puszczajcie ;)
A przy okazji, przetestujcie napisy DVB przy okazji tego ekranu kontrolnego :) chociaż kilka razy, nie zawsze! Nie zniosę kanału który wciska napisy w obraz a nie DVB albo teletekst...mając taką możliwość!
Czy może już Pan na ten temat coś powiedzieć?
https://www.facebook.com/forummedia2
____________________________
Bywam tu rzadko, ale mam oko na srebrny ekran ;)
Awatar użytkownika
Ediss
VIP Expert
Posty: 1185
Rejestracja: 12 gru 2009, 19:29
x 2
x 13

ATM Rozrywka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ediss »

Skoro tak wszyscy się rozpisują nt. pozycji programowych na przyszłość, to ja powiem, że chcialbym zobaczyć oprócz pasma z reality-shows także pasmo z serialami dla młodzieży typu Glee, czy pokazywane dawno dawnoo temu na Fox Kids i Jetix Gęsia Skórka i Dziwne przypadki z Blake Holsey High. W NTC nie ma kanału, który pokazywałby seriale skierowane do młodszej widowni.
Wiem, że niemożliwa jest emisja wszyskiego o co tu prosimy, no ale napisać chyba zawsze można :).
Obrazek
Awatar użytkownika
Dominik
VIP Expert
Posty: 3032
Rejestracja: 25 sie 2010, 13:03
x 73
x 724

ATM Rozrywka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dominik »

Okienko Tele 5 i Polonii? Kto by to chciał oglądać? W tym okienku puszczali by dziesięcioletnie seriale po stokroć powtarzane, filmy klasy Z czy Różowa Noc? :D
Co do obrazu kontrolnego to pomysł jest świetny. Mam nadzieję, że puścicie wszystkie scenki, bo jest ich wiele i mogą one iść naprzemiennie z tradycyjnym obrazem kontrolnym. Jak już rozpocznie się regularna emisja, to te scenki, zapętlone, mogą iść całą noc, waśnie zamiast kontrolnego obrazu i wtedy stacja może powiedzieć, że nadaje całodobowo.
Można obejrzeć gdzieś w internecie obraz kontrolny tego KI.KA?
Awatar użytkownika
zesepo
VIP Expert
Posty: 2384
Rejestracja: 12 lut 2012, 13:42
Lokalizacja: Gdańsk
x 1
x 2
Kontakt:

ATM Rozrywka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zesepo »

Nie daj Boże okienka Polonii1 albo Tele5! Mi w żadnym wypadku nie chodziło o takie stacje, lecz coś ambitniejszego...
Muzyka albo kanał informacyjny.
A scenki byłyby dobrą okazją do testu napisów albo alternatywnych ścieżek dźwięku - chociaż kilkakrotnie.
https://www.facebook.com/forummedia2
____________________________
Bywam tu rzadko, ale mam oko na srebrny ekran ;)
Johny Begood
Poster
Posty: 2070
Rejestracja: 11 lut 2012, 16:34
x 1

ATM Rozrywka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Johny Begood »

zesepo pisze:Jakie ładne słowo, homogeniczny. Mi się ten obraz podoba i go puszczajcie ;)
A przy okazji, przetestujcie napisy DVB przy okazji tego ekranu kontrolnego :) chociaż kilka razy, nie zawsze! Nie zniosę kanału który wciska napisy w obraz a nie DVB albo teletekst...mając taką możliwość!
Czy może już Pan na ten temat coś powiedzieć?
Jakość przekazu będzie priorytetem. Tam gdzie możliwe będziemy korzystać z wszystkich rozwiązań dostępnych w DVB-T (choćby ton międzynarodowy, który umożliwi emisję filmów i seriali w wersji polskim VO, jak i oryginalnej).
CZERWONE I NIETRANSPARENTNE LOGO EKRANOWE JEST OK! :D
Awatar użytkownika
zesepo
VIP Expert
Posty: 2384
Rejestracja: 12 lut 2012, 13:42
Lokalizacja: Gdańsk
x 1
x 2
Kontakt:

ATM Rozrywka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zesepo »

Bardzo się cieszę :) W stacjach DVB-T najbardziej zwracam uwagę na dostępność innych ścieżek językowych i napisów, nawet w programach w ojczystym języku (problemy ze słuchem). Jeżeli takowe będą na pewno zostanę waszym stałym Widzem.
https://www.facebook.com/forummedia2
____________________________
Bywam tu rzadko, ale mam oko na srebrny ekran ;)
komentator2012
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 12 lut 2012, 0:06
Lokalizacja: śląsk

ATM Rozrywka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: komentator2012 »

Dominik pisze:Można obejrzeć gdzieś w internecie obraz kontrolny tego KI.KA?
:P No jasne:

http://www.youtube.com/watch?v=jJK9kDfCszo
http://www.youtube.com/watch?v=0PE4GdZS178

Ciekawe czy dzieci oglądają przez całą noc, bo to kanał dla dzieci znany jako niemiecki kinderkanal

nadają w loopie wybrane parominutowe scenki przez całą noc
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

ATM Rozrywka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Myślę że takie rozwiązanie z okienkiem Tele 5 (lub nawet Polonii 1) byłoby ciekawym rozwiązaniem. W okienku tym byłyby emitowane głównie filmy (m.in te z pasma wieczornego) i w ewentualności seriale. Dzięki temu byłaby jakaś alternatywa a sama Piątka miałaby taką małą rekompensatę za przegrany konkurs do MUX1 DVB-T. Inną jednak niestety mniej prawdopodobną opcją może być stworzenie kanału w oparciu o potencjał ATM Grupy i kanału Tele 5 (oraz pasma Polonii 1) w którego to miejsce takowy kanał by powstał.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
zesepo
VIP Expert
Posty: 2384
Rejestracja: 12 lut 2012, 13:42
Lokalizacja: Gdańsk
x 1
x 2
Kontakt:

ATM Rozrywka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zesepo »

Polcastowi podziękowałbym... Ja unikałbym ich jak najszerszym łukiem....Mają dwa własne kanały z których moim zdaniem nie umieją skorzystać...Wróżki i telezakupy przez pół dnia - czyli stacje z oglądalnością 0, w porywach -1.
https://www.facebook.com/forummedia2
____________________________
Bywam tu rzadko, ale mam oko na srebrny ekran ;)
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

ATM Rozrywka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Jak już to nie Polcastowi (bo oni już od dawna tak się nie nazywają) tylko Mediasatowi.
A tak poza tym to czemu nie ? W końcu nikt by nie narzekał że stacja jest powiązana z takim Polsatem czy TVN.
Co do propozycji jakie chciałbym w ATM-ie zobaczyć to są nimi stare teleturnieje jak: Rosyjska Ruletka czy Życiowa Szansa które można przypomnieć a docelowo reaktywować. Można też emitować teleturnieje których koncepcje były odrzucone na przykład przez Polsat czy zupełnie nowe pomysły. Proponuje też codzienny informacyjny program plotkarski (coś jak ten emitowany o 20 w RTL II) czy rozrywkowy w konwencji magazynu informacyjnego - coś pokroju pokroju programu ''Dezinformacje'' który kiedyś emitowała TV4 a o którym możecie poczytać: http://wirtualnemedia.pl/artykul/dezinformacje-w-tv4
Coś takiego jak program ''Comedy Central News'' tylko o znacznie rozbudowanej formie.
Myślę że to byłby dobry pomysł na rozrywkę.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
zesepo
VIP Expert
Posty: 2384
Rejestracja: 12 lut 2012, 13:42
Lokalizacja: Gdańsk
x 1
x 2
Kontakt:

ATM Rozrywka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zesepo »

Polcast, Mediasat... Nieważne. Ja wcale nie brałbym ich pod uwagę i ładnie podziękował.
Ale co do teleturniejów masz rację - to dość dobry pomysł.
https://www.facebook.com/forummedia2
____________________________
Bywam tu rzadko, ale mam oko na srebrny ekran ;)
Awatar użytkownika
Dejmian
VIP Expert
Posty: 2525
Rejestracja: 01 sie 2009, 16:03
x 1992
x 660

ATM Rozrywka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dejmian »

Obraz kontrolny jest świetny, naprawdę można się uśmiać. :D
15 lat na forum! :)
Johny Begood
Poster
Posty: 2070
Rejestracja: 11 lut 2012, 16:34
x 1

ATM Rozrywka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Johny Begood »

Być może nasze stare teleturnieje wrócą w formie powtórek. 'Rosyjska ruletka' raczej nie, bo to na licencji Sony'ego. Ale Awantura czy Gra w ciemno - owszem. Bierzemy je pod uwagę. Z jednym zastrzeżeniem - ratingi. Jeśli po kilku tygodniach okaże się, że jest słabo - spadną.
Mamy obecnie w developmencie dwa fajne projekty własnych teleturniejów, które robimy na rynek zagraniczny. Możliwe, że w 2013 trafią na antenę naszej stacji.
CZERWONE I NIETRANSPARENTNE LOGO EKRANOWE JEST OK! :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zlikwidowane kanały telewizyjne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości