ATM Rozrywka (2012-2021)

Stacje telewizyjne, które zniknęły z polskiego rynku.
Johny Begood
Poster
Posty: 2070
Rejestracja: 11 lut 2012, 16:34
x 1

ATM Rozrywka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Johny Begood »

Z C+ - ciężko się z nimi rozmawia. poza tym jest inny problem - kupujesz licencję na emisję cartoons np. od WB, ale pliki audio z dubbingiem trzeba odkupić (drogo) od właściciela tego dubbingu. W pewnym momencie robi się to mało opłacalne (programów dziecięcych nie można przerywać reklamami). Powoli jednak dojdziemy z tym do ładu.
Co do obecności w Cyfrze+ - po podpisaniu stosownych umów.
CZERWONE I NIETRANSPARENTNE LOGO EKRANOWE JEST OK! :D
Replo
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 27 paź 2007, 21:53

ATM Rozrywka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Replo »

Canal+, to wiem na pewno fizycznie posiada w swoich archiwach wszystko to co kiedyś zdubbingował. TVP szczególnie w latach 90-tych kasowała swoje nagrania z powodu braku taśm krótko po emisji, więc nie wiadomo do końca co posiadają. Dajmy na to taki dubbing do "Kronik młodego Indiany Jonesa"(zdubbingowano 2 pierwsze sezony) nie istnieje w ich archiwach. Archiwa Wizji 1 zostały ponoć wykasowane (tak mi mówił gościu który pracował dla Wizji 1), ale już co najmniej dwa razy w ciągu ostatnich lat natknałem się na lektorkę robioną przez Wizję 1 (na Halmarku i Clubie). Tak jak mówiłem, może C+ po przejęciu archiwów zechciał coś zachować, ale to by trzeba było się ich pytać. Natomiast z tego co mi wiadomo to archiwa dawnego Fox Kids po rembrandingu na Disney XD zostały zachowane. Fox Kids najlepszy dubbing do seriali aktorskich stosował w latach 90-tych po wejściu do Polski, dlatego te produkcje warto byłoby młodziezy przypomnieć. Później po zmianie nazwy na Jetix, kiedy zaczeło im brakować kasy, dubbing się pogorszył z tego faktu, że zlecano go za małe pieniadze kiepskim studiom (zamiast tym doświadczonym jak na początku). Jesli już mielibyście coś brać to polecam ich pierwsze dubbingi. Tak jak mówiłem produkcje typu "Jak dwie krople wody" czy "Liceum na morzu" powinny się przyjąć i dzisiaj, a na początku ich działalności było tego więcej. Popularna była też "Gęsia skórka" czy seriale produkcji Saban (lata 90-te) typu VR-Troopers czy Masked Rider. Kilka z nich leciało już parę lat temu na Polsacie i TV4, więc wynikałoby na to, że wykupienie licencji było w miarę opłacalne.

Wracając do C+ to może na początek moglibyście powolutku odkupywać ich dubbingi do filmów familijnych? (swoją drogą zawsze mnie ciekawiło ile sobie życzą za udostępnienie kopi względem tego ile wydali na dany dubbing, jak to się przedstawia procentowo). Wiele osób by Was za to doceniło. Z filmów aktorskich familijnych zdubbingowali m.in. dwie pierwsze części "Uwolnić orkę", Wiedźmy (1990), "Hook'a", "Czarny książę"(Black Beauty) 1994, i wiele innych. Z produkcji animowanych najpopularniejsze to "Maska Batmana", "Mój sąsiad Totoro" i "Szkarłatny pilot". Wersja z dubbingiem była pokazywana tylko w C+ i w przypadku dwóch ostatnich tytułów w Ale Kino też lata temu, Te dubbingi zachęciłyby wiele osób do oglądania waszego kanału, z tego prostego powodu, że są niedostępne (nigdzie ich nie wydano).

P.S
Możecie też sięgnąć do tego co pokazywano u nas kiedyś w kinach. "Świąteczna gorączka", "Pan niania", "Małpa w hotelu" i jeszcze kilka innych kinowych dubbingów, nie było nigdy pokazywanych w ogólnodostepnej telewizji. Filmoteka Narodowa też powinna coś posiadać.

Będę śledził postepy związane z Waszym kanałem.
Awatar użytkownika
marek13
Użytkownik
Posty: 43
Rejestracja: 14 lut 2012, 15:25
x 41
x 1

ATM Rozrywka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: marek13 »

Johny Begood pisze:Z C+ - ciężko się z nimi rozmawia. poza tym jest inny problem - kupujesz licencję na emisję cartoons np. od WB, ale pliki audio z dubbingiem trzeba odkupić (drogo) od właściciela tego dubbingu. W pewnym momencie robi się to mało opłacalne (programów dziecięcych nie można przerywać reklamami). Powoli jednak dojdziemy z tym do ładu.
Zapewne ta kwestia jest po części winą tego, że Polsat emituje to co obecnie emituje z lektorem. Wyciągnięcie dubu do Pinky'ego i Mózga mogło ich przerosnąć, ale w sumie Przygody Animków (dub od TVP/TVN)? Poza tym ech, od czegoś mają tych sponsorów puszczających swoje identy przed i po odcinku!
Skoro więc nie umieli wyciągnąć dawnego dubbingu, mogli zlecić własny - oburzenie na pewno by było, ale nie takie duże jak w przypadku tych paskudnych lektorek. Zwłaszcza jakby Polsat zadbał o zgodność obsadową :)

I mam nadzieję, że Wasza stacja w chwili niemożności kupna jakiegoś dawnego dubbingu od innej stacji czy skądś indziej będzie zlecać własny, byłoby też genialnie gdybyście zadbali o zgodność obsady (przynajmniej głównych bohaterów) z tą z wcześniejszego dubbingu.

Zaś jeśli nie da się wyciągnąć znikąd starej wersji dubbingowej a nie chce się/nie da się zlecić własnej, to lepiej wcale nie emitować i oszczędzić widzom takich koszmarków jak wzmiankowane "Przygody Animków" czy "Pinky i Mózg".

A tak przy okazji, będąc przy temacie kreskówek WB, to pozwolę sobie na małą prywatę ;) Może wyemitowalibyście Animaniaków ze starym dubbingiem? :) Tylko tego z tych znanych starych kreskówek WB Polsat jeszcze nie zmasakrował lektorem i mam nadzieję, że to się nie stanie. Dubbing w tym przypadku nie powinien być aż tak trudny do uzyskania, bowiem ten serial emitowało kilka stacji, np. TVN, Cartoon Network, TVP3. Jeśli obecnie łapę na tym dubbingu trzyma Cartoon Network, to powinno pójść łatwo, wszelkie kreskówki z CN w innych stacjach były zawsze emitowane z ichnimi dubbingami (no, z nielicznymi wyjątkami jak "Co nowego u Scooby'ego na TVN czy "Batman przyszłości" w Polsacie). A emisja tej kreskówki ucieszyłaby nie tylko młodych, ale i starych, którzy byli młodzi gdy była emitowana na przełomie wieków :)
Zresztą WB ma sporo fajnych starych kreskówek dawno nieemitowanych w Polsce, nie tylko w typie Animaniaków, ze znakomitymi dubbingami. No ale może zakończę już ten koncert życzeń :P
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

ATM Rozrywka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Johny Begood pisze:
Karol pisze:A czy ta staroć przyjmie się w nowej telewizji,
Staroć?! Pomijając wszystko inne - serial jest w dalszym ciągu produkowany (obecnie 23 sezon). Staroć!
Ale cóż - nie podoba sie, to nie oglądaj. Po to jest pilot i OFF w telewizorze.
Chyba utknęliśmy w dwóch różnych wątkach. Chodziło mi o "Mario..." a nie "Simpsonów" :)
Johny Begood
Poster
Posty: 2070
Rejestracja: 11 lut 2012, 16:34
x 1

ATM Rozrywka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Johny Begood »

@Karol - tak, sorry, juz ktoś o tym wspomniał, a ja do tego nie wróciłem żeby sprostować.
CZERWONE I NIETRANSPARENTNE LOGO EKRANOWE JEST OK! :D
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

ATM Rozrywka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Johny Begood pisze:@Karol - tak, sorry, juz ktoś o tym wspomniał, a ja do tego nie wróciłem żeby sprostować.
A jak pan ocenia moją propozycje serialu animowanego ? Myślę że na dobry początek można wyemitować na waszej antenie ''Przygody Braci Mario'' wszak ta animacja z elementami fabuły napewno nie będzie dużo kosztować więc pewnie będzie w finansowym zasięgu waszej stacji. Zaś dla mnie to będzie taki powrót do lat dzieciństwa.
Poland - Aktywnie najlepszy!
piter123
Użytkownik
Posty: 97
Rejestracja: 10 paź 2008, 23:46

ATM Rozrywka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piter123 »

ludzie co taka cisza???,ATM Rozrywka już od rana nadaje w DVB-T ;)
piter123
Użytkownik
Posty: 97
Rejestracja: 10 paź 2008, 23:46

ATM Rozrywka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piter123 »

noi info o tym już na Media2,ale niestety pisze tam jakoby jesteście bardzo zależni od Polsatu :(

http://media2.pl/media/89339-ATM-Rozryw ... nerem.html
Awatar użytkownika
Dominik
VIP Expert
Posty: 3033
Rejestracja: 25 sie 2010, 13:03
x 73
x 724

ATM Rozrywka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dominik »

No ciekawe. Nie byłoby najlepiej gdyby ATM Rozrywka związał się z Polsatem. Może dla samego kanału i oferty programowej byłoby to lepsze, ale z drugiej strony obawiam się monopolu w DVB-T. TVN ma oprócz głównego kanału TVN 7, a teraz jest jeszcze pakiet większościowy TTV, ZPR trzy kanały, TVP chyba z siedem, a teraz Polsat, który już ma trzy będzie miał czwarty...
Bardzo niedobrze, że w DVB-T będzie taki monopol. Chyba nigdy nie doczekamy sytuacji, żeby jakaś stacja zagroziła największym nadawcom, a taką szansę mogła dać DVB-T, gdyby wszedł duży inwestor. Niestety, w naszym DVB-T pojawiły się stacje, które nie są w pełni gotowe na to, by przygotować kanał i muszą szukać partnera. A szkoda, bo właściwie trzy marki w tej chwili zdominowany rynek medialny w Polsce - TVP, TVN i Polsat. W tej chwili np. w pierwszej dziesiątce oglądalności kanałów jedyną stacją nie należącą do powyższej trójki jest TV Puls i chyba długo się ta sytuacja nie zmieni.
Z drugiej strony KRRiT powinna się zastanowić co zrobić z taką praktyka tworzenia kanałów z partnerami - TVN większościowy pakiet TTV, Polsat (może) w ATM Rozrywka, a niedługo pewnie Puls uruchomi kanał z partnerem - nie zdziwiłbym się, gdyby sprzedali komuś pakiet 70 % udziałów w Puls 2 :D
Oczywiście mam nadzieję, że utworzenia ATM Rozrywka z Polsatem to tylko plotka ;)
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Posty: 3746
Rejestracja: 06 maja 2007, 21:39
x 88
x 578

ATM Rozrywka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: AtoMan »

Jak to "Polsat ma trzy"? Chyba cztery :P
dość
piter123
Użytkownik
Posty: 97
Rejestracja: 10 paź 2008, 23:46

ATM Rozrywka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piter123 »

No puki co Polsat,Polsat Sport News oraz mocno związane z Polsatem TV4 oraz TV6.
Johny Begood
Poster
Posty: 2070
Rejestracja: 11 lut 2012, 16:34
x 1

ATM Rozrywka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Johny Begood »

Nie dopowiadam za to co pisze red. Szewczyk :P
CZERWONE I NIETRANSPARENTNE LOGO EKRANOWE JEST OK! :D
Johny Begood
Poster
Posty: 2070
Rejestracja: 11 lut 2012, 16:34
x 1

ATM Rozrywka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Johny Begood »

CZERWONE I NIETRANSPARENTNE LOGO EKRANOWE JEST OK! :D
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

ATM Rozrywka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Ja tymczasem mam pytanie a mianowicie od kiedy pojawią się nową odcinki "żywych pasów kontrolnych" bo według pana zapowiedzi podobno miały być emitowane od dzisiaj ale tak niestety nie jest a przynajmniej na satelicie :(
Poland - Aktywnie najlepszy!
Johny Begood
Poster
Posty: 2070
Rejestracja: 11 lut 2012, 16:34
x 1

ATM Rozrywka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Johny Begood »

Do weekendu na pewno. A pewnie wcześniej. Przygotowujemy także niespodziankę - nowego i zaskakującego lektora :) Ale to kolejne kilka dni.
CZERWONE I NIETRANSPARENTNE LOGO EKRANOWE JEST OK! :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zlikwidowane kanały telewizyjne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości