Reklamy telewizyjne

Dział poświęcony rynkowi reklamy oraz public relations.
Awatar użytkownika
Dominik
VIP Expert
Posty: 3032
Rejestracja: 25 sie 2010, 13:03
x 73
x 724

Reklamy telewizyjne

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dominik »

Pierwszy spot rebrandingowy TP - http://www.youtube.com/watch?v=RZXJ5jpX ... r_embedded
Powiem szczerze, że właśnie tak to sobie wyobrażałem. Wykorzystanie brand herosów Mózgu i Serca TP, ale też "kulkowych postaci" Orange. Liczę, że powstanie seria spotów i że odpowiednio wykorzystany w kampanii będzie fakt bycia sponsorem Euro 2012 przez Orange.
w każdym razie wydaje mi się, że zapowiada się ciekawszy rebranding iż porażka T-Mobile.
Awatar użytkownika
piciu
VIP Expert
Posty: 2721
Rejestracja: 12 wrz 2010, 19:34
x 2
x 18

Reklamy telewizyjne

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piciu »

To na pewno. Choć sam pomysł wtedy z billboardem nie był zły, ale już z Nowickim to była tragedia. A reklama TP/Orange - cudo :).
Obrazek
Awatar użytkownika
Flis
Użytkownik
Posty: 128
Rejestracja: 24 lut 2012, 0:02
Lokalizacja: Podkarpacie

Reklamy telewizyjne

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Flis »

Teraz bardzo zabawna jest reklama cyfry a konkretnie z zakazem oglądania tv.
Awatar użytkownika
Dominik
VIP Expert
Posty: 3032
Rejestracja: 25 sie 2010, 13:03
x 73
x 724

Reklamy telewizyjne

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dominik »

Amerykańska telewizja kablowa TNT, która reklamuje się hasłem 'we know drama' stworzyła genialny happening z okazji wejścia do nowej kablówki.
Oto link: http://youtu.be/316AzLYfAzw
Moim zdaniem po prostu genialne!
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

Reklamy telewizyjne

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

Rzeczywiście świetne :D.
Niestety wygląda na ustawione. Zwróćcie uwagę na moment, gdy padają strzały, a ludzie dalej sobie stoją, jak gdyby nigdy nic.
2009-2021
Awatar użytkownika
piciu
VIP Expert
Posty: 2721
Rejestracja: 12 wrz 2010, 19:34
x 2
x 18

Reklamy telewizyjne

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piciu »

Dominik pisze:Moim zdaniem po prostu genialne!
Przegenialne! Aż chciałoby się takich kampanii w Polsce. Ale to raczej niemożliwe... niestety.
Obrazek
michal
VIP Expert
Posty: 3106
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:55
x 41
x 99

Reklamy telewizyjne

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: michal »

Pomysł tej reklamy jest świetny. Wygląda to ciekawie i może zostać w pamięci widzów na wiele lat. Zgodzę się z tym, że miło byłoby coś takiego zobaczyć w Polsce.
Awatar użytkownika
Dominik
VIP Expert
Posty: 3032
Rejestracja: 25 sie 2010, 13:03
x 73
x 724

Reklamy telewizyjne

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dominik »

Może nie do konca reklama, ale temat z nią związany.
Mianowicie do Polski przyjechał kilka dni temu Mike Tyson w związku z kampanią reklamową Black Energy. Dziś bokser był gościem Dzień Dobry TVN. Zastanawia mnie jedno: czy twórcy Dzień Dobry TVN zapłacili mu za udział w programie, czy taka była umowa z firmą FoodCare. Bo Tyson pojawił się w programie z czapeczką Black na głowie, do studio przywiozły go samochody z logotypem Black, a prócz tego na stole leżała puszka z energy drinkiem.
I to mnie właśnie zastanawia. Bo jeśli TVN po prostu zapłacił Blackowi, to zrobił im darmową reklamę. ale jeśli taka była umowa, że Mike ma pojawić się w programie z gadżetami Black, to twórcy programu zachowali się trochę nieuczciwie. Bokser był kadrowany tak, żeby nie widać było logotypu na czapce, a puszka również leżała w niewidocznym miejscu.
Mike jednak zachował się w porządku, bo jak rozmowa się skończyła to wstał, wziął puszkę do ręki i zareklamował napój :)
Swoją drogą ciekaw jestem, na jaka sumę opiewał kontrakt, skoro ostatnio wyszło na jak, że np. kontrakt Majewskiego opiewał na sumę ponad trzech milionów.
Awatar użytkownika
Dominik
VIP Expert
Posty: 3032
Rejestracja: 25 sie 2010, 13:03
x 73
x 724

Reklamy telewizyjne

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dominik »

Zapewne wielu użytkowników forum pamięta kultowe reklamy Frugo z lat 90'. Już jesienią zeszłego roku miała ruszyć nowa kampania reklamowa napoju, która miała przygotować agencja PZL (ta, która robiła reklamy wcześniej). Jednak sprzedaż Frugo przeszła oczekiwania na tyle, że zrezygnowano z kampanii, bo napój sprzedawał się świetnie.
Natomiast dziś zobaczyłem w telewizji reklamę Frugo, ale... z lat 90'! Ja rozumiem, że reklamy mogły być kultowe, ale to przesada pokazywać reklamę z lat 90' jakby nie można było wymyślić czegoś kreatywnego, ale nowego.
Reklama przycięta prawdopodobnie do 16:9 i nawet chyba komputerowo zmieniona butelka na obecną.
Znalazłem oryginał na Youtube: http://youtu.be/YbY9xkJzHI0

Co sądzicie o emitowaniu reklamy z lat 90' w obecnych czasach na bardzo dobrze rozwiniętym rynku reklamy telewizyjnej?
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Reklamy telewizyjne

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

To nawet dobry pomysł. Frugo to specyficzna marka, która w pewnym okresie mimo kultowości podupadła, reklamy jednak zapadły w pamięć wszystkim. Kto wie, czy nowe spoty nie popsułyby całego tego uroku, dlatego generalnie nie ma co ubolewać. Być może też to tylko wstęp do jakiejś większej kampanii - w końcu lato idzie i ludzie będą dużo pić :).
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

Reklamy telewizyjne

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

Co do starych reklam emitowanych obecnie - kojarzycie reklamę batona Mars z takim starym Indianinem? W latach 90. była także u nas, potem na długi czas zniknęła. Jednak kilka lat temu ta reklama wróciła do Polski w niemal niezmienionej formie. Tylko stare kanciaste logo Marsa zmieniono na nowe, wprowadzone parę lat temu.

Dla porównania:
wersja z lat 90.
wersja nowsza, do niedawna jeszcze emitowana także w Polsce
2009-2021
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49672
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3240

Reklamy telewizyjne

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Pojawiła się pierwsza reklama "Serca i Rozumu" - już w marce Orange - tym razem wcielają się w role kucharzy, którzy przygotowują dania na parapetówkę w Orange.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
zesepo
VIP Expert
Posty: 2384
Rejestracja: 12 lut 2012, 13:42
Lokalizacja: Gdańsk
x 1
x 2
Kontakt:

Reklamy telewizyjne

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zesepo »

Kiedy ostatnio można było zobaczyć reklamę Frugo a TV?
https://www.facebook.com/forummedia2
____________________________
Bywam tu rzadko, ale mam oko na srebrny ekran ;)
michal
VIP Expert
Posty: 3106
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:55
x 41
x 99

Reklamy telewizyjne

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: michal »

W drugiej połowie lat 90. była emitowana reklama Maggi, która po pewnym czasie zniknęła i wróciła na antenę dopiero w 2007 r.
W 0:48 można zobaczyć tę reklamę: http://www.youtube.com/watch?v=ylDbNsKuOss
Awatar użytkownika
Dijon
VIP Expert
Posty: 6518
Rejestracja: 28 gru 2009, 21:48
x 131
x 58

Reklamy telewizyjne

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dijon »

Mydło w filmie o Majach. Polsat podprogowo reklamuje środki czystości?

http://natemat.pl/13487,mydlo-w-filmie- ... -czystosci

Obrazek

Rzeczywiście, to mogła być przebitka jakiegoś innego sygnału. Ale z drugiej strony, ta klatka była w takim miejscu że pasowała do okoliczności filmu :P

Co wy na to :D?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Reklama/PR”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości