Nowa ustawa medialna

Forum poświęcone działalności Telewizji Polskiej.
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

Nowa ustawa medialna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

michael112 pisze:Czyli każesz komuś płacić za coś, z czego nie korzysta??.
Mówiąc krótko: TAK. W moim zamyśle byłaby to opłata na utrzymanie mediów publicznych, a nie rachunek za ich oglądanie.
2009-2021
Awatar użytkownika
zesepo
VIP Expert
Posty: 2384
Rejestracja: 12 lut 2012, 13:42
Lokalizacja: Gdańsk
x 1
x 2
Kontakt:

Nowa ustawa medialna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zesepo »

Nie zbiedniejesz - na działkę stać było, to i przebolejesz te kilkadziesiąt złotych :)
No i wydaje mi się ze media publiczne to takie same przedsiębiorstwa jak wodociągi czy gazownictwo, niby nie zwracamy na to uwagi, ale też korzystamy. Po za tym jak komuś tak zależy na pieniądzach, zacznijcie kupować mniej zbędnych przedmiotów, wyrzucajcie mniej jedzenia, korzystajcie z energooszczędnych żarówek - w tym przypadku dacie ulgę również naturze... Sorki za mały OT, i mam nadzieję że mnie ktoś posłucha ;)
https://www.facebook.com/forummedia2
____________________________
Bywam tu rzadko, ale mam oko na srebrny ekran ;)
Awatar użytkownika
jack
Junior
Posty: 1201
Rejestracja: 11 mar 2010, 19:03
x 1

Nowa ustawa medialna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jack »

Ale TVN i Polsat są ciekawsze niż TVP. Więc po co im płacić haracz skoro teraz nie jest tak, że albo Program 1 albo do łóżeczka spać? Informacje są w TVN, Polsacie, ciekawe programy, można także informacje z internetu. Za 17 złotych można kupić ciekawe kanały premium poza tym ja bym wolał dopłacić 2 tyle co abonament i na coś przeznaczyć sensownego niż na złodziejską i zakłamaną instytucję zwaną TVP. Tu nie chodzi o to ile płacę tylko na kogo. Moim zdaniem 1 złoty oni nie są nawet warci.
Nienawidzę TVP 1. I ogólnie całego TVP.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

Nowa ustawa medialna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Wiesz, to tylko twoje zdanie z którym się nie zgodzę. Bo w której stacji komercyjnej zobaczymy np. program pokroju "Poziomu 2.0"? A coraz więcej krytycznych komentarzy pojawia się nt. "Faktów TVN".
Dopóki ostatnio władze TVP się nie zmieniły, to i TVP1, i TVP2 (szczególnie ta druga) były stacjami, które z ciekawości oglądałem.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

Nowa ustawa medialna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

http://media2.pl/media/93557-Nie-placis ... edium=link - pojawił się kolejny sposób na finansowanie mediów publicznych. Tym razem byłby to podatek od wszystkich reklam emitowanych w mediach - także komercyjnych. Tylko pytanie, czy np. TVN i Polsat będą chcieli się na to zgodzić?
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

Nowa ustawa medialna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

To już bardzo kontrowersyjny pomysł. Nie sądzę, że taki koncept zostanie kiedykolwiek wcielony w życie.
2009-2021
san.k7
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 23 lut 2011, 13:04

Nowa ustawa medialna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: san.k7 »

jack pisze:Ale TVN i Polsat są ciekawsze niż TVP. Więc po co im płacić haracz skoro teraz nie jest tak, że albo Program 1 albo do łóżeczka spać? Informacje są w TVN, Polsacie, ciekawe programy, można także informacje z internetu. Za 17 złotych można kupić ciekawe kanały premium poza tym ja bym wolał dopłacić 2 tyle co abonament i na coś przeznaczyć sensownego niż na złodziejską i zakłamaną instytucję zwaną TVP. Tu nie chodzi o to ile płacę tylko na kogo. Moim zdaniem 1 złoty oni nie są nawet warci.
Według mnie TVP i PR powinny być uznawane za instytucje kultury, tak jak teatry, muzea czy galerie? Chodzisz do nich? Może tak, może nie. Ale i tak za nie płacisz z podatków. Bo to są instytucje kultury. Z samą potrzebą "odnowy" mediów publicznych się zgadzam, ale na to potrzebne są pieniądze.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

Nowa ustawa medialna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

http://[link zakazany]/artykul/tv ... a-medialna - wraca temat ustawy medialnej. Na wczorajszym posiedzeniu Sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu przedstawiono kilka propozycji, które skomentuję:
*likwidacja reklam - w obecnym stanie finansowym TVP i Polskiego Radia jest to pomysł zupełnie niedorzeczny, szczególnie, że np. TVP 90% finansów pozyskuje właśnie z reklam. A to z bardzo dużym prawdopodobieństwem skończyłoby się upadkiem mediów publicznych
*samoopodatkowanie się prywatnych nadawców - to pomysł trochę kontrowersyjny z którym i Polsat i TVN, jak i RMF, Radio Zet i inni nadawcy by się nie zgodzili. Mogłoby to nawet trochę godzić w wolny rynek. Z resztą trochę na ten temat wyżej już dyskutowaliśmy.
*Fundusz Misji Publicznej - to byłby nawet niezły pomysł, ale pod jednym warunkiem - jeżeli ten Fundusz nie będzie zasilany tylko i wyłącznie z instytucji kultury i środowisk twórczych, bo to mogłoby spowodować monotematyczność misji publicznej, a przecież to nie tylko kultura, ale także programy naukowe, społeczne, publicystyczne, ekonomiczne, a także nawet rozrywkowe.

Poza tym nie rozumiem do końca Ministerstwo Skarbu Państwa (notabene jedynego udziałowca Polskiego Radia i TVP) dlaczego nie bierze udziału w procesie tworzenia nowej ustawy medialnej zasłaniając się, że ma umiarkowany sposób oddziaływania na te spółki i nie jest kluczowe, jeżeli chodzi o określanie kształtu mediów i ich zadań.. Czy naprawdę coś stoi na przeszkodzie, by zaproponować własne pomysły, a nawet stworzyć własny projekt ustawy?

Ja ze swojej strony mam jeszcze jedną propozycję. Co myślicie o pomyśle prywatyzacji Programu 2? Czy uważacie to za dalszy demontaż telewizji publicznej, czy realny sposób na uporządkowanie finansów TVP?
Pozdrawiam, Trzeciak
san.k7
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 23 lut 2011, 13:04

Nowa ustawa medialna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: san.k7 »

Trzeciak pisze:http://[link zakazany]/artykul/tv ... a-medialna - wraca temat ustawy medialnej. Na wczorajszym posiedzeniu Sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu przedstawiono kilka propozycji, które skomentuję:
*likwidacja reklam - w obecnym stanie finansowym TVP i Polskiego Radia jest to pomysł zupełnie niedorzeczny, szczególnie, że np. TVP 90% finansów pozyskuje właśnie z reklam. A to z bardzo dużym prawdopodobieństwem skończyłoby się upadkiem mediów publicznych
*samoopodatkowanie się prywatnych nadawców - to pomysł trochę kontrowersyjny z którym i Polsat i TVN, jak i RMF, Radio Zet i inni nadawcy by się nie zgodzili. Mogłoby to nawet trochę godzić w wolny rynek. Z resztą trochę na ten temat wyżej już dyskutowaliśmy.
*Fundusz Misji Publicznej - to byłby nawet niezły pomysł, ale pod jednym warunkiem - jeżeli ten Fundusz nie będzie zasilany tylko i wyłącznie z instytucji kultury i środowisk twórczych, bo to mogłoby spowodować monotematyczność misji publicznej, a przecież to nie tylko kultura, ale także programy naukowe, społeczne, publicystyczne, ekonomiczne, a także nawet rozrywkowe.

Poza tym nie rozumiem do końca Ministerstwo Skarbu Państwa (notabene jedynego udziałowca Polskiego Radia i TVP) dlaczego nie bierze udziału w procesie tworzenia nowej ustawy medialnej zasłaniając się, że ma umiarkowany sposób oddziaływania na te spółki i nie jest kluczowe, jeżeli chodzi o określanie kształtu mediów i ich zadań.. Czy naprawdę coś stoi na przeszkodzie, by zaproponować własne pomysły, a nawet stworzyć własny projekt ustawy?

Ja ze swojej strony mam jeszcze jedną propozycję. Co myślicie o pomyśle prywatyzacji Programu 2? Czy uważacie to za dalszy demontaż telewizji publicznej, czy realny sposób na uporządkowanie finansów TVP?
Samoopodatkowanie mogłoby mieć sens, jeżeli telewizja publiczna by zaczęła nadawać cały czas "misję". Jeżeli władze TVP nie sprecyzują, na co mają być wykorzystywane środki, to może być spory problem z tym.

Co do prywatyzacji TVP2: jestem przeciwny takim pomysłom. Uważam, że lepszy byłby system działania mediów, który obowiązuje w Wielkiej Brytanii: w BBC główne kanały są bez reklam, natomiast te, które nadają reklamy nie dostają nawet pensa z abonamentu. Przy okazji mogliby wyciąć kilka kanałów tematycznych, które przy takim nasyceniu rynku są bez sensu.

Ja natomiast widzę jeszcze jedną sprawę, o której należy mówić: media lokalne. Z roku na rok ich sytuacja się pogarsza, a programów lokalnych mamy coraz mniej. Nie lepiej już połączyć kilka oddziałów w "superoddział", gdzie oddzielnie produkowane będą programy informacyjne dla danych województw? Tak obecnie jest w brytyjskim ITV.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

Nowa ustawa medialna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

san.k7 pisze:Co do prywatyzacji TVP2: jestem przeciwny takim pomysłom. Uważam, że lepszy byłby system działania mediów, który obowiązuje w Wielkiej Brytanii: w BBC główne kanały są bez reklam, natomiast te, które nadają reklamy nie dostają nawet pensa z abonamentu. Przy okazji mogliby wyciąć kilka kanałów tematycznych, które przy takim nasyceniu rynku są bez sensu.
Owszem. Sam przyznam, że pomysł prywatyzacji Programu 2 jest trochę szalony i nieco kontrowersyjny (mogłoby się to nie spodobać Polsatowi i TVN-u z którymi Dwójka jeszcze bardziej by konkurowała). Zgodzę się też, że BBC jest uważany za wzór mediów publicznych, ale przecież nie tylko w Wielkiej Brytanii jest udany model mediów publicznych, ale także w Niemczech (gdzie dwie anteny publicznej telewizji funkcjonują w ramach oddzielnych spółek), czy we Francji (gdzie program pierwszy ćwierć wieku temu sprywatyzowano i mało kto narzeka tam dziś na taki stan).
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
jack
Junior
Posty: 1201
Rejestracja: 11 mar 2010, 19:03
x 1

Nowa ustawa medialna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jack »

Ja uważam, ze powinna byc prywatyzacja ale Programu 1. To Program 1 jest nastawiony na wysoką oglądalność i zyski. A TVP 2 zawsze przegrywa z całą 3. TVP 2 sobie nie poradzi w walce z TVN i Polsat. Więc niech TVP1 walczy z Polsatem i TVN jeszcze bardziej i zarabia na misyjną działalność Programu 2.
Nienawidzę TVP 1. I ogólnie całego TVP.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

Nowa ustawa medialna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Z Dwójką jest to tak, ze jeżeli ma dobrego szefa, dobry program, to jest w stanie wiele osiągnąć w udziałach oglądalności. Dla przykładu, gdy Dwójką zarządzał Rafał Rastawicki (który był moim zdaniem najlepszym dyrektorem anteny od czasów Niny Terentiew), to ramówka była bardzo ciekawa i sensownie przemyślana. I gdyby nie zmiany we władzach TVP, to kto wie, czy antena nie przegoniłaby Polsat i TVN.

Prywatyzacja Jedynki, która w ostatnich latach była bardziej misyjną anteną od Dwójki nie wydaje mi się zbyt dobrym pomysłem, chociażby ze względu na programy i filmy dla dzieci, czy Teatr Telewizji.
Pozdrawiam, Trzeciak
IVAN
Użytkownik
Posty: 236
Rejestracja: 09 lip 2009, 15:22
x 1

Nowa ustawa medialna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: IVAN »

Do tego co napisał @Trzeciak trzeba dodać, że to TVP2 emituje najpopularniejsze produkcje całej TVP czyli "M jak miłość", "Barwy szczęścia" i różnorodne produkcje rozrywkowe - wszystkie notują dobre wyniki oglądalności. TVP1 ma tylko "Ojca Mateusza" i "Ranczo". TVP2 za poprzedniego dyrektora potrafiła prześcigać TVP1 w udziałach w rynku.
Awatar użytkownika
TomaszGasior
Użytkownik
Posty: 152
Rejestracja: 13 lut 2011, 20:09
x 7
Kontakt:

Nowa ustawa medialna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: TomaszGasior »

Ja jestem przeciwny jakimkolwiek prywatyzacjom.
Uważam, że należy zamknąć wszystkie kanały tematyczne, których TVP ma od cholery i ich zawartość przenieść do kanałów głównych i ogólnodostępnych, aby ograniczyć ilość powtórek na tychże. No, może TVP Sport zostawić, bo taki kanał jest potrzebny.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

Nowa ustawa medialna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Nikt nie będzie zamykał kanałów tematycznych - tym bardziej, jak w obecnych czasach skutecznie zabierają udziały wielkiej czwórki, a także przychody reklamowe. A już na pewno nikt nie będzie usuwał TVP Seriale, który sukcesywnie podnosi wyniki oglądalności, i oczywiście w związku z tym pieniądze z reklam.
Pozdrawiam, Trzeciak
ODPOWIEDZ

Wróć do „Telewizja Polska”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości