Jesień 2012

Dyskusja o rynku telewizyjnym w naszym kraju, opinie, komentarze.
IVAN
Użytkownik
Posty: 236
Rejestracja: 09 lip 2009, 15:22
x 1

Jesień 2012

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: IVAN »

Skoro serial "Wszystko przed nami" będzie cztery razy w tygodniu to interesujące co TVP1 pokaże w piątki.
Stilic
Obserwator
Posty: 298
Rejestracja: 06 mar 2011, 22:31

Jesień 2012

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Stilic »

TVN marnuje swój potencjał przekładając swoje hity : Przepis na Życie i Top Model szczególnie temu drugiemu programowi tak długa przerwa może dobrze nie posłużyć. Od wielu lat najciekawiej moim zdaniem prezentował się TVN ale teraz chyba będę musiał palmę pierwszeństwa dać Polsatowi. Mam nadzieję że oprócz nowych seriali PzW również będą kontynuowane. W TVP jak zwykle poprawne polityczne nudne seriale i programy.
Awatar użytkownika
SzymonNP
VIP Expert
Posty: 2686
Rejestracja: 27 sty 2010, 14:15
Lokalizacja: Poznań
x 611
x 130
Kontakt:

Jesień 2012

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SzymonNP »

Stillic co do Top Model się nie zgodzę, bo już lepiej wyszłoby TVN nadawanie YCD 2 razy w roku niż na przemian Top Model i YCD.
Najnowszy wpis - wejdź
27/01/10-18/07/18 Szytr Wielki | Od 18/07/18 SzymonNP
Pozdrawiam, Szymon.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49675
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3242

Jesień 2012

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Stilic pisze:TVN marnuje swój potencjał przekładając swoje hity : Przepis na Życie i Top Model szczególnie temu drugiemu programowi tak długa przerwa może dobrze nie posłużyć.
Nie wina stacji, że także jej dotknął kryzys.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod
Posty: 8576
Rejestracja: 27 sie 2010, 18:41
Lokalizacja: Warszawa
x 170
x 870

Jesień 2012

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: matik »

Stilic pisze:TVN marnuje swój potencjał przekładając swoje hity : Przepis na Życie
Ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła. TVN zmienił treść komunikatu, o czym było już wspomniane na forum.
ARTUR B.

Jesień 2012

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ARTUR B. »

Ja się wstrzymam z jakąkolwiek opinią dopóki ramówki nie będą oficjalne przesłane do mediów.
Jedno można powiedzieć, że ta jesień przyniesie najwięcej cięć i oszczędności w głównych stacjach telewizyjnych.
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

Jesień 2012

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

Moim zdaniem najlepiej wypada Dwójka. Te obyczajowe serialiki Polsatu i TVN-u do mnie nie trafiają, MBTM i GTD tak samo. "Mam talent!" TVN-u prawie całkiem stracił świeżość już w poprzedniej, 4. edycji. Z nowości zamierzam zapoznać się z serialami "Paradoks" (TVP2) i "Na krawędzi" (Polsat) oraz oczywiście programem "MasterChef" (TVN).
2009-2021
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49675
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3242

Jesień 2012

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

A ja jednak mam odwrotnie zdanie niż @direct39 - bo dla mnie seriale, to jednak nie moja bajka i chętniej zerknę na telewizyjne show. Widziałem zresztą przedpremierowe fragmenty kolejnych edycji programów rozrywkowych. Jeśli chodzi o "Got to Dance - Tylko Taniec 2" to zapowiada się znacznie ciekawszy sezon, niż wiosenny, choć Polsat będzie miał sporą konkurencję w postaci Dwójkowej "Rodzinki.pl". Co do "Mam Talent 5" - TVN może już nie być liderem w sobotnie wieczory i stracić ją na rzecz TVP1 nadającej "Komisarza Alexa", choć ta edycja zapowiada się znacznie lepiej niż poprzednia. I tutaj zgodzę się z @direct39 - jeżeli TVN myśli o kolejnych edycjach tego programu, to powinien go odświeżyć. Co do 3 edycji "Bitwy na głosy" - raczej TVP2 się spali na tej decyzji, bo sam program nie wydaje mi się realną konkurencją dla "MT!" i jest duże prawdopodobieństwo, ze po "BnG 3" Dwójka zakończy produkcję tego programu. Co do niedzieli - tutaj będę miał najtrudniejszy wybór - między "MasterChefem" TVN-u, a "MBTM 4" Polsatu o których wiele nie można powiedzieć (w przypadku show Polsatu jego nagrania rozpoczną się już jutro), ale to właśnie w niedzielny wieczór może się rozstrzygnąć walka o pozycję lidera jeśli chodzi o programy talent-show. Choć czarnym koniem tej jesieni może być Jedynkowa "Siła wyższa" (serial twórców "Rancza").

Z seriali zerknę sobie z pewnością na nowy twór Łepkowskiej "Wszystko przed nami" na antenie TVP1, a resztę (o ile mi czas pozwoli) zobaczę w TVP Seriale, albo w internecie.
ARTUR B. pisze:Jedno można powiedzieć, że ta jesień przyniesie najwięcej cięć i oszczędności w głównych stacjach telewizyjnych.
Miejmy nadzieje, że sytuacja gospodarcza szybko się poprawi i taka sytuacja na rynku telewizyjnym będzie trwała najdłużej 1 sezon telewizyjny.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
brk
VIP Expert
Posty: 1925
Rejestracja: 02 wrz 2010, 15:01
Lokalizacja: Katowice
x 88
x 85

Jesień 2012

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: brk »

Jak dla mnie najlepiej wypada TVN. II seria mojego ulubionego Prawa Agaty, 5 seria Mam Talent! czy MasterChef. Nie zapominajmy także o rewolucji w Faktach.
Polsat jak zwykle słabiutko - MBTM i GTD (co sezon? za często!), jakieś nowe seriale i nudny "Hotel 52". Jak to się trzyma na antenie już VI sezon?
TVP jak zwykle trzyma klasę - hitowy "Ojciec Mateusz", "rodzinka.pl" czy "Na dobre i na złe" czy kolejna edycja jednego z najlepszych (po X-Factor i MT) show w Polsce - Bitwy na głosy.
Jak co roku powtarza się scenariusz - TVN.................TVP......................................................Polsat...
Od 13 lat jako piszący, trochę dłużej jako czytający :D
Awatar użytkownika
jekyll
Junior
Posty: 1008
Rejestracja: 25 wrz 2010, 15:12
x 1

Jesień 2012

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jekyll »

Nowe seriale Polsatu, szczególnie "Na krawędzi" , zapowiadają się ciekawie.
Awatar użytkownika
Dijon
VIP Expert
Posty: 6518
Rejestracja: 28 gru 2009, 21:48
x 131
x 58

Jesień 2012

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dijon »

Ja na pewno zerknę sobie na Paradoks. To jest serial o którym sobie od czasu do czasu myślę i jestem naprawdę ciekawy, jak zostanie wyprodukowany. Prawo Agaty jest dobrym serialem, ale ja nie jestem aż tak wielkim fanem seriali obyczajowych. Widziałem jeden odcinek, było ok, ale nie oglądam tego serialu regularnie. Czekam tej jesieni również na Lekarzy, aby zobaczyć co tak skłoniło TVN do kręcenia drugiej serii jeszcze przed wyemitowaniem pierwszej no i muszę zobaczyć te fantomy, na których "operowali' tytułowi lekarze. Mało w polskiej telewizji jest seriali stricte medycznych, więc ciekawość mnie zżera, jak to wyjdzie. W nowym sezonie na pewno sprawdzę też Masterchef, bo liczę na kolejny hit z Magdą Gessler. Inne talent showy jakoś mnie na razie nie kręcą, chociaż lubiłem Mam Talent czy MBTM, ale po półrocznej przerwie od polskiej telewizji i regularnym ich oglądaniu jakoś nie tęsknię za nimi za bardzo. Na krawędzi też może być ciekawy (kojarzy mi się trochę z serialem Krew z krwi z Canal+), pierwszy odcinek obejrzę.

Bardzo interesuje mnie też to, jakie zagraniczne seriale trafią do głównych stacji tv na ten sezon. Dwójka na pewno wyemituje 8 sezon Dr. House'a, prawdopodobnie w wysokiej rozdzielczości. Ciekawe, czy TVN kupi 4 sezon Fringe, chociaż pewnie sam zdążę obejrzeć go do września, bo chcę nadążyć i oglądać 5 sezon razem z emisją w USA. Pisałem już o tym, ale cały czas się zastanawiam, dlaczego TVN nie kupi jakiegoś premierowego serialu do TVN7 i puści go o 20:00 lub o 21:00, w prime-timie... Przecież tak właśnie możnaby zrobić z Fringe czy Detektywem Monkiem. A Polsat jesienią na pewno będzie kontynuować 7 sezon Kości. Ciekawe, co z CSI New York i CSI Miami. Ten drugi został zakończony, więc pewnie Polsat postara się puścić ostatnią, 10. serię. A może zobaczymy też 8 sezon CSI NY.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49675
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3242

Jesień 2012

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

A mi się jednak wydaje, że to będzie jednak jesień Polsatu. Wprawdzie co sezon jak zwykle nie ma większych rewolucji ramówkowych, ale jednak jak już Polsat wprowadza jakieś nowości w ostatnim czasie, to są one skuteczne. I co ważne - kierowane są one w widownię większych miast (czyli w target, w jaki kierował w ostatnim czasie TVN). Poza tym - jako jednemu z wielkiej czwórki wiosną - Polsat zwiększył swój udział widowni.
brk pisze:Polsat jak zwykle słabiutko - MBTM i GTD (co sezon? za często!), jakieś nowe seriale i nudny "Hotel 52". Jak to się trzyma na antenie już VI sezon?
"Hotel 52" to jednak jeden z większych sukcesów serialowych Polsatu w ostatnich latach, i to także pod względem merytorycznym. Co do "MBTM" i "GTD", to o ile to pierwsze utrzyma stałą widownię, to jednak dla tanecznego programu może się to jednak skończyć źle.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
SzymonNP
VIP Expert
Posty: 2686
Rejestracja: 27 sty 2010, 14:15
Lokalizacja: Poznań
x 611
x 130
Kontakt:

Jesień 2012

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SzymonNP »

Moim zdaniem jednak i GTD i MBTM utrzymają widownię na podobnym poziomie, bo nie sądzę, że Siła wyższa zgarnie tak wysoką widownię Rancza, a Rodzinka.pl też nie trwa tyle, żeby tak drastycznie zabrać widownię Polsatowi, TVN ugra jak zwykle coś swojego ale sądzę, że poza 1 odcinkiem MasterChef nie zgadnie wyższej widowni od MBTM.
Najnowszy wpis - wejdź
27/01/10-18/07/18 Szytr Wielki | Od 18/07/18 SzymonNP
Pozdrawiam, Szymon.
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

Jesień 2012

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

Dijon pisze:Ciekawe, czy TVN kupi 4 sezon Fringe, chociaż pewnie sam zdążę obejrzeć go do września, bo chcę nadążyć i oglądać 5 sezon razem z emisją w USA.
Ja bym na Twoim miejscu nie czekał na TVN. U nich zagraniczne zakupy to jest zawsze zagadka. Czasem potrafią naprawdę mile zaskoczyć, ale zazwyczaj po niedługim czasie czar pryska, gdyż emisja zostaje przerwana i dokończona pół roku później w TVN7 albo wcale, nie mówiąc już o kolejnych sezonach.
Coś czuję, że jesienią w TVN może się znaleźć "Person of Interest".
Pisałem już o tym, ale cały czas się zastanawiam, dlaczego TVN nie kupi jakiegoś premierowego serialu do TVN7 i puści go o 20:00 lub o 21:00, w prime-timie... Przecież tak właśnie możnaby zrobić z Fringe czy Detektywem Monkiem.
Możliwe, że TVN7 celuje w przypadkowego widza, który skacząc po kanałach przełączył na Siódemkę i ogląda zaczynający się akurat film. Z serialem raczej tak nie można zrobić, zresztą widać, że w TVN7 seriale to programy drugiej kategorii, większość ma ruchomą porę emisji, co nie służy zatrzymaniu widza przez kolejne tygodnie. Pamiętam, jak w 2010 r. finałowy odcinek 4. sezonu "Supernatural" wypadł w TVN7 w okolicach północy, bo akurat o 20:00 była któraś część długaśnego filmu "Władca Pierścieni", podczas gdy większość sezonu była emitowana ok. 22:20. W takiej sytuacji należało emisję finału przełożyć na za tydzień. Niestety tam emisja leci mechanicznie, bez pomyślunku, jakby nikt się nie zastanawiał, czy ktoś to może ogląda.
2009-2021
Awatar użytkownika
Dijon
VIP Expert
Posty: 6518
Rejestracja: 28 gru 2009, 21:48
x 131
x 58

Jesień 2012

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dijon »

direct39 pisze:Ja bym na Twoim miejscu nie czekał na TVN. U nich zagraniczne zakupy to jest zawsze zagadka. Czasem potrafią naprawdę mile zaskoczyć, ale zazwyczaj po niedługim czasie czar pryska, gdyż emisja zostaje przerwana i dokończona pół roku później w TVN7 albo wcale, nie mówiąc już o kolejnych sezonach.
Coś czuję, że jesienią w TVN może się znaleźć "Person of Interest".
Nie, ja akurat nie mam zwyczaju czekać na jakiś serial w polskie stacji. Oglądam własnym tempem :P Ale po prostu ciekawi mnie, czy TVN dalej kupi ten serial. W Polsce z otwartych kanałów jedynie można liczyć na Dr House'a w TVP2, ale to jest serial tak znany że po prostu grzechem by było, gdyby Dwójka nie skorzystała z okazji wyemitowania tego serialu.

A to Person of Interest wydaje się być ciekawe.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rynek telewizyjny w Polsce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości