[TVN] Kryminalni

Rozmowy o polskich serialach telewizyjnych.
Awatar użytkownika
odrodzony
Obserwator
Posty: 517
Rejestracja: 24 kwie 2011, 11:39
Lokalizacja: Powiat Toruński
x 1
Kontakt:

[TVN] Kryminalni

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: odrodzony »

Dla mnie to najlepszy serial jaki zrobił TVN 10/10
Awatar użytkownika
waldus_5
Junior
Posty: 1353
Rejestracja: 25 sty 2009, 16:12
x 1
x 25

[TVN] Kryminalni

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: waldus_5 »

Bardzo dobry serial, choć z czasem się psuł, końcówka nie bardzo mi się podobała. Kryminalni to tacy trochę CSI tylko bez tych naukowych piców.

TVN serialu nie powtarza, szkoda, ale mają taką strategię (polsat by go mielił 6 raz), tvn7 kiedyś emitował, ale nie wiem czy skończył go, jeśli ktoś ma jednak ochotę pooglądać, serial jest dostępny za darmo (nie licząc reklam ale i tak jest ich mniej niż na tvn) na vod.onet.pl
▲waldus_5
Awatar użytkownika
Dijon
VIP Expert
Posty: 6518
Rejestracja: 28 gru 2009, 21:48
x 131
x 58

[TVN] Kryminalni

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dijon »

Ten serial naprawdę warto kupić na DVD.
bustram
Activist
Posty: 4855
Rejestracja: 17 kwie 2008, 20:04
x 89
x 1716

[TVN] Kryminalni

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bustram »

W latach 2005-2006 byłem fanatykiem tego serialu. Ewidentnie ten serial miał coś w sobie przyciągającego, ale niestety muszę stwierdzić, że ten stan szybko mi minął. Premiery oglądałem do ok. 50 odcinka a później straciłem zainteresowanie tym serialem. Zbyt dużo zmian w nim zaszło i odcinki nie były już tak wciągające jak kiedyś. "Kryminalni" mieli w sobie coś niezwykłego i wiele fanów tego serialu czuło to samo. Fora na temat tego serialu tętniły życiem. Jednak wszystko ma swój koniec. "Kryminalni" mieli swój koniec w 2008 roku a ja oglądając powtórki na TVN7 niestety nie potrafiłem ponownie odczuć tego, co niegdyś było tak wciągające.

Z sentymentu ocenię wysoko : 10/10
Awatar użytkownika
waldus_5
Junior
Posty: 1353
Rejestracja: 25 sty 2009, 16:12
x 1
x 25

[TVN] Kryminalni

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: waldus_5 »

Chciałbym powrotu Kryminalnych (moja ocena 8/10, pierwszy odcinek pierwszej serii 11), ale mocno odświeżonych, pamiętacie kilka odcinków było kręconych nad morzem, kilka w Krakowie (chyba), chciałbym Kryminalnych tzn. inni nowi bohaterowie, inne miasto np. Kraków, i wątek Warszawski który wyjaśniłby niewyjaśnione tzn. przeżył czy nie/.
▲waldus_5
Awatar użytkownika
Mocny FULL
Activist
Posty: 2631
Rejestracja: 27 lip 2010, 19:19
Lokalizacja: Essen [Deutschland]
x 10

[TVN] Kryminalni

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mocny FULL »

Warto uwzględnić, że nakręcono film pełnometrażowy w 2006, pt.,,Kryminalni: misją śląska", który ostatni raz leciał na TVN-ie pod koniec sierpnia 2009.
Srały muchy, będzie wiosna. Będzie trawka lepiej rosła - wł.

INNA
Awatar użytkownika
waldus_5
Junior
Posty: 1353
Rejestracja: 25 sty 2009, 16:12
x 1
x 25

[TVN] Kryminalni

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: waldus_5 »

Jeżeli się nie mylę, film też jest w wersji trzyodcinkowego serialu tj. TRYPTYK ŚLĄSKI, podobno odcinki lepsze, nie wiem, filmu nie widziałem. A jak było z emisją, najpierw była wersja serialowa, czy filmowa ?
▲waldus_5
Awatar użytkownika
Mocny FULL
Activist
Posty: 2631
Rejestracja: 27 lip 2010, 19:19
Lokalizacja: Essen [Deutschland]
x 10

[TVN] Kryminalni

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mocny FULL »

O serialowej pierwsze słyszę, nigdy jej nie widziałem, w ogóle nie wiem, czy kiedykolwiek była wyemitowana.
Podejrzewam, że film miał premierę właśnie w sierpniu 2009 i oceniam go dobrze (8,5/10).
Srały muchy, będzie wiosna. Będzie trawka lepiej rosła - wł.

INNA
Awatar użytkownika
waldus_5
Junior
Posty: 1353
Rejestracja: 25 sty 2009, 16:12
x 1
x 25

[TVN] Kryminalni

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: waldus_5 »

Tryptyk to odcinki 41/42/43 IV seria, a tu w wersji odcinków on-line: http://vod.onet.pl/kryminalni,767,serial.html
▲waldus_5
Awatar użytkownika
piciu
VIP Expert
Posty: 2721
Rejestracja: 12 wrz 2010, 19:34
x 2
x 18

[TVN] Kryminalni

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piciu »

Serial genialny - 10/10! Myślę, że warto byłoby go powtórzyć na TVN7. Ostatnio chyba był nawet powtarzany w tym roku (a dokładniej na samym początku 2011).
Obrazek
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod
Posty: 8576
Rejestracja: 27 sie 2010, 18:41
Lokalizacja: Warszawa
x 170
x 870

[TVN] Kryminalni

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: matik »

waldus_5 pisze:Jeżeli się nie mylę, film też jest w wersji trzyodcinkowego serialu tj. TRYPTYK ŚLĄSKI, podobno odcinki lepsze, nie wiem, filmu nie widziałem. A jak było z emisją, najpierw była wersja serialowa, czy filmowa ?
Najpierw wyemitowali to jako odcinki serialu, a potem połączyli to i zrobili z tego film.
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

[TVN] Kryminalni

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

Ciekawostka:
SatKurier.pl pisze:Prywatna litewska telewizja LNK zaadaptowała na swoje potrzeby polski serial „Kryminalni”, znany z anteny TVN. [...] Produkcja naszych sąsiadów będzie nosić tytuł „Kryminalistai”. Jest to pierwszy przypadek, gdy litewska telewizja nabyła zagraniczny scenariusz serialu detektywistycznego.

- Rozglądając się na światowym rynku telewizyjnym za scenariuszem do serialu, szukaliśmy realiów zbliżonych do litewskiej rzeczywistości - powiedział dyrektor programowy telewizji LNK Aivaras Prancuzeviczius. Podkreślił jednocześnie, że Litwa i Polska są krajami zbliżonym pod względem sytuacji politycznej, gospodarczej.

W litewskim scenariuszu wprowadzono kilka modyfikacji - zmieniono imiona, miasta, a niektóre wydarzenia zostały dostosowane do realiów litewskich.

Do poszukiwania scenariusza na zagranicznym rynku litewską telewizję LNK zmusił fakt, iż „wszystkie stworzone dotychczas rodzime seriale kryminalne poniosły porażkę” - powiedział Aivaras Prancuzeviczius.
2009-2021
Grzelich1996
Junior
Posty: 1019
Rejestracja: 11 lis 2010, 13:02
Lokalizacja: Kodeń
x 5

[TVN] Kryminalni

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grzelich1996 »

Litwini od Polaków ściągnęli Kryminalnych? Tak samo rosyjski Pierwyj kanał ściągnął M jak miłość, wykonując serial pt. Lubow kak lubow - tam też imiona, nazwiska i niektóre wydarzenia - też były dostowane do rosyjskiej rzeczywistości. Ja ten rosyjski serial oglądałem w białoruskiej telewizji ŁAD (obecnie Biełaruś-2).
http://www.youtube.pl/telefilmkoden2 - mój profil na YouTube
Awatar użytkownika
Dominik
VIP Expert
Posty: 3032
Rejestracja: 25 sie 2010, 13:03
x 73
x 724

[TVN] Kryminalni

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dominik »

Bardzo się cieszę, że adaptuje się nasze rodzime formaty. Jednak nie zgadzam się, że Polska jest politycznie i szczególnie gospodarczo podobna do Polski :P
Nawet 8 lat temu, kiedy premierę mieli 'Kryminalni' to Polska gospodarczo była chyba na lepszym poziomie niż Litwa w tym momencie.
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod
Posty: 8576
Rejestracja: 27 sie 2010, 18:41
Lokalizacja: Warszawa
x 170
x 870

[TVN] Kryminalni

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: matik »

Od 3 marca w dni powszednie o 13:10 będzie można ponownie oglądać Kryminalnych. Emisja oczywiście w TVN.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Seriale polskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości