[TVN] Fakty

Sztandarowe programy informacyjne stacji telewizyjnych.
N4020
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 13 maja 2012, 5:59

[TVN] Fakty

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: N4020 »

Obejrzałem nowe Fakty i Musztardę po Obiedzie (znaczy się Fakty po Faktach) i powiem tyle: Dno, dno i jeszcze raz jedno wielkie dno. Takie toto innowacyjne miało być a wyszło jak w podrzędnej kablówce. Żałuje że straciłem 50 minut swojego czasu na Fakty zamiast oglądać obiektywne Wydarzenia. Fakty się cieszą bo mają nowy ekran, ale jakość newsów ta sama czyli żadna.
Awatar użytkownika
SzymonNP
VIP Expert
Posty: 2686
Rejestracja: 27 sty 2010, 14:15
Lokalizacja: Poznań
x 611
x 130
Kontakt:

[TVN] Fakty

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SzymonNP »

Tu się nie zgodzę, bo akurat oprawa muzyczna jest świetna.
Najnowszy wpis - wejdź
27/01/10-18/07/18 Szytr Wielki | Od 18/07/18 SzymonNP
Pozdrawiam, Szymon.
Awatar użytkownika
Dijon
VIP Expert
Posty: 6518
Rejestracja: 28 gru 2009, 21:48
x 131
x 58

[TVN] Fakty

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dijon »

http://zaptv.minus.com/mbbyknpIlWgkJm - duża ilość zapów z Faktów, Sportu i Pogody z TVN HD

Jakość HD bardzo dobra. Nawet łączenia live, czy to ze Skórzyńskim w Polsce, czy to z Wroną w USA - również w HD :)
erkk
Użytkownik
Posty: 171
Rejestracja: 01 wrz 2008, 12:20

[TVN] Fakty

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: erkk »

Wg mnie oprawa muzyczna jest paskudna. Czołówka zbyt krótka. Zapowiedź prowadzącego - no tutaj to po prostu kapitalny pomysł. W końcu ktoś poszedł po rozum do głowy. No i bardzo fajnie wygląda tło za prowadzącym.
cieszyński
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:46

[TVN] Fakty

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: cieszyński »

Mnie nie porwało to superhiper nowe studio. Generalnie wiele hałasu o nic, grunt to dobry PR, który wszystkich nakręcił.
Muzyka - fakt bez tematu przewodniego. Nawet i ta sprzed 15 lat była bardziej wpadająca w ucho.
Grafika - jakaś taka nijaka, jakby na siłę wymyślana
Nie zawsze to co największe jest najlepsze - to odnośnie tego super videowall`a. Tyle.
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod
Posty: 8576
Rejestracja: 27 sie 2010, 18:41
Lokalizacja: Warszawa
x 170
x 870

[TVN] Fakty

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: matik »

Czas na ocenę - studio jak już wspominałem jest rewelacyjne, chociaż może się wydawać puste - takie małe stoliczki, przy takim dużym bimie
Oprawa graficzna - przeciętna, belki, ohydne!
Oprawa Muzyczna - więcej niż przeciętna, sądzę, że chodzi tu tylko o kwestię przyzwyczajenia
Ogólnie zmiany 5-/6
Awatar użytkownika
waldus_5
Junior
Posty: 1353
Rejestracja: 25 sty 2009, 16:12
x 1
x 25

[TVN] Fakty

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: waldus_5 »

Już po wszystkim więc ja (oczywiście subiektywnie) pokuszę się o ocenę:
+ Ciekawy początek: zegar, to przejście, nawet dynamicznie
+ Fajne tło obracająca się naturalna kula ziemska- świetne (chociaż nie potrzebnie "błyszczy" co jakiś czas)
+ ciekawe wykorzystanie ekranu np. podczas łączeń

- jak to ktoś już wyżej zauważył brak muzyki przewodniej- szkoda
-bardzo nijaka ta czołówka, owszem, świetnie że mega krótka, ale sama w sobie jest mało dynamiczna, przy takim ekranie i takim sprzęcie, można by ją lepiej wkomponować w studio,
- początek jest za długi i za nudny, owszem Kamil przechodzi podczas przywitania obok ekranu, ale pokazywanie zdjęć psuje dynamizm, z nich trzeba zrezygnować! Albo ciągiem jak w poprzedniej oprawie te 3 zapowiedzi, albo na ekranie je pokazywać.
-brakuje mi tego zagracenia, tam zawsze były biurka, a teraz jest tak.... sterylnie

No i o ile Fakty się jeszcze czymś bronią to na sporcie i pogodzie a także faktach po faktach nie mogę zostawić suchej nitki, wiem, że poprzednia oprawa była super (albo i lepiej), ale dalsze używanie tamtych pomysłów (fikuśna zamiana kółek w kwadraty) jest nie dorzeczne, Fakty miały tyle czasu ile chciały, a patrząc na to co zaprezentowali, muszę z przykrością stwierdzić, że wszystkie pieniądze poszły na ekran nie starczyło już na kreatywnego grafika i muzyka.
To mnie bardzo, ale to bardzo zawiodło.
▲waldus_5
Awatar użytkownika
MaciejOlek
VIP Expert
Posty: 2403
Rejestracja: 16 lut 2010, 10:52
Lokalizacja: Kalisz
x 1705
x 68

[TVN] Fakty

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MaciejOlek »

Teraz ja ocenię.
Studio - brawo! Tu się postarali
Czołówka - może być
Oprawa graficzna - uuu... co to ma być? Nie postarali się.
Muzyka - może być, ale poprzedniego motywu nic nie przebije.

Mogło być lepiej. Ogólnie zmiany na 4 z plusem.
Awatar użytkownika
Ama18
VIP Expert
Posty: 2571
Rejestracja: 19 paź 2008, 20:04
x 993
x 672

[TVN] Fakty

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ama18 »

Czołówka to katastrofa, wygląda strasznie. Już lepsza byłaby jakaś animacja w stylu tej z videowallu. Oprawa muzyczna do osłuchania, ale także nie powala. Studio świetne, powoduje niesamowite wrażenie i to zdecydowanie najmocniejszy punkt zmian, choć idealnie się nadaje do dynamicznej formuły, której w Faktach nie było i nie ma... Belki i grafika ekranowa w trakcie programu średnio urodziwe, ale mogą być.

Bałem się o połączenie żółci z niebieskim w studiu, ale na szczęście niepotrzebnie. Tylko łączenia segmentów ekranu są wyraźnie widoczne, no ale jak chcieli ustawiać videowall po łuku, to niestety tego uniknąć się nie da.
Spooky
VIP Expert
Posty: 1028
Rejestracja: 03 paź 2007, 15:34
Lokalizacja: Szczecin
x 26
x 90

[TVN] Fakty

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Spooky »

Oto i materiały dla niewidzących reszty.
Fakty http://youtu.be/7vWoM3xRkmE
Sport z wirtuala http://youtu.be/VO47rP5rCjQ
Pogoda z wirtuala http://youtu.be/VZEq_aOTYZ0

Ogółem Fakty po amerykańsku, krótka czołówka i zapowiedź, potem dynamiczna zapowiedź i serwis właściwy, oprawa słaba, nie powala, wygląda jak takie 2D zostało wciśnięte do 3D. Kula ziemska w tle, ale zero jej w czołówce, jedynie studio jest bardzo fajne.
Awatar użytkownika
TiM
VIP Expert
Posty: 3999
Rejestracja: 31 maja 2008, 23:06
x 119
x 151

[TVN] Fakty

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: TiM »

http://w483.wrzuta.pl/film/4qPTyxLvGre/ ... rnika_2012

Na początku wielkie WOW, ale po zobaczeniu czołówki i grafiki ekranowej, tylko uśmiechnąłem się z politowaniem. Nie tego spodziewałem się po starannym ukrywaniu wszystkiego do dzisiejszego wydania.

Jedno trzeba oddać: videowall jest OSZAŁAMIAJĄCY. Początkowo sprawiał wrażenie wręcz wirtualnego :lol: Ładnie wygląda też stanowisko dla "FpF". Tutaj niestety kończą się jak dla mnie plusy zmian. Czołówka kompletnie nie spójna z tłem na ekranie. Biel, pomarańcz i błękit kontra granatowy i błękit. Dodajmy do tego, że w "przerywniku" logo jest płaskie a na tle kuli ziemskiej przestrzenne. Do tego użycie żółtego koloru na białym tle (:rolleyes:) Wygląda to jakby jakiś pracownik na kilka dni przed premierą robił na szybko te wszystkie elementy i bez jakiegokolwiek zastanowienia połączył w całość. Nie ma żadnego wspólnego elementu i kolorystyki. ZERO spójności. Zmarnowano taką okazję, żeby zamówić coś porządnego i na lata.
Awatar użytkownika
Hecktor
Użytkownik
Posty: 92
Rejestracja: 01 mar 2010, 18:41

[TVN] Fakty

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Hecktor »

popieram przedmówcę.
Możecie mi wmawiać, że nad studiem pracował sztab specjalistów, ale ja wiem swoje. Zostało ono zabite. Zabito przestrzeń, zabito klimat, zabito dynamikę. Kosztem możliwości chwalenia się największym ekranem. I niczym poza tym. Zbyt duża sterylność, pustka, w tle bim i nic poza nim. Zero pomysłu na całość, zrobimy zmiany, bo chyba już pora. Kosztem nieco mniejszego ekranu lub chociażby innym jego umiejscowieniem można było zupełnie inaczej to rozegrać. Moim referentem w tej dziedzinie pozostaje hiszpańska Antena3. Graficznie - porażka. Każdy element z innej parafii. Tło za prowadzącym i plansza na zakończenie programu wyjęte z jednej oprawy, czołówka i elementy ekranowe z drugiej. Miałem nadzieję na coś na dużo wyższym poziomie, z motywem kuli ziemskiej z tła. Muzycznie jeszcze gorzej (lub lepiej, zależy od punktu widzenia), chociaż w gust rodaków tym motywem zapewne trafiono (nie ma to jak program informacyjny z wariacjami disco polo w tle). Bezpłciowy, niedynamiczny i bez nuty dramatyzmu lub podniosłości, za wyjątkiem końcowych akordów na zakończenie (czołówki?) - o ile można w ogóle ten przerywnik czołówką nazwać. Mógłbym jeszcze dłużej pisać, ale poczekam na dalsze możliwości ekranu (bo na ten element praktycznie składa się całe studio) na antenie tvn24. Jak na razie reasumując - żaden szał.
Awatar użytkownika
Lord_info
VIP Expert
Posty: 3898
Rejestracja: 27 sie 2010, 16:56
x 16

[TVN] Fakty

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Lord_info »

Skoro w większości studio się podoba to najnowsza fotorelacja:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
więcej na http://[link zakazany]/fotoreport ... -tvn24/402
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

[TVN] Fakty

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Mi się tam wszystko podoba po stronie ''Faktów'' ale po stronie ''Sportu'' i ''Pogody'' nie jest już tak ciekawie bo nadal tam jest... stara oprawa dźwiękowa co mi się niestety nie podoba. Co do planszy i tła to wymienić je pod kolor czołówki i byłoby też. Można by też zrobić jakiś ruch ramówkowy i emitować wszystkie programy z rodziny Faktów oraz część Wstawaj i Wiesz, Teleserwis, Prosto z Polski oraz Publiczną.tv na otwartych antenach stacji TVN (WiW, Fakty po Faktach), TVN7 (Fakty po południu, Teleserwis) oraz TTV (Prosto z Polski i Publiczna.tv) przy okazji przenosząc ''Uwagę'' do tej ostatniej stacji.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod
Posty: 8576
Rejestracja: 27 sie 2010, 18:41
Lokalizacja: Warszawa
x 170
x 870

[TVN] Fakty

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: matik »

Znowu zaczynasz ze swoimi pomysłami?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwisy informacyjne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości